Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2004 12:27 am    Naslov sporočila: Aktualne informacije Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Nekaj informacij z Golt... Danes sta obratovali sedežnici Medvedjak in Smrekovec (Blatnik pa je ena izmed dveh prog, ki pripadata k tej sedežnici ) Družinska proga (pri trosedežnici) in Turist (pri dvosedežnici) sta bili danes, 30.12, uradno še zaprti, ker je bilo potrebno še na nekaterih mestih narediti nekaj snega, ampak v glavnem sta že urejeni tako da mislim, da bosta jutri, 31.12., odprti.
Odprtje Starih stan pa tudi lahko kmalu pričakujemo. Potrebno je še samo "poflikati" nekatera kritična mesta z umetnim snegom.
Drugače pa je bilo danes zelo lepo vreme, bilo je sicer nekaj več ljudi, a ni bilo prevelike gneče, tako da se je dalo dobro nasmučat.

Lp


Nazadnje urejal/a Lux Sre Dec 13, 2006 8:50 pm; skupaj popravljeno 6 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glegi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2004 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2004 19:57
Prispevkov: 5
Kraj: nazarje

ja ko sem bil še mulc smo pravili dvosedi kar blatnik (zarad proge)...ja grem u torek gor....upam da bo že vse odprto....drgač pa sem "domačin" na študiju u lj. pa kumi čakam da pridem damo da grem na golte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2005 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

V nedeljo 2. januarja 2005 je obratovala tudi vlečnica Stari Stani. Te dni mislim da ne obratuje zaradi pomanjkanja snega (spihano )
Več novih informacij v soboto, ko se vrnem z Golt...
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2005 1:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Zjutraj sem se najbolj razveselil, končno, dovolj nizkih temperatur za delanje snega. Cel dan in verjetno tudi celo noč so delali sneg na Družinski progi (pri trosedežnici). Prejšnje dni je blia zaprta - sicer se je dalo peljat, vendar je bila na nakaterih mestih že bolj 'boga'. Nareti so bili že kar lepi kupi snega na kritčnih mestih, tako da mislim da bo jutri super. Topove mislim da bodo oz. so jih že prestavili na Stare Stane, nekaj pa na ostala 'kritična' mesta.
T.i. Medvedjak pa je bil zjutraj odlično pripravljen. Zaradi nižjih temperatur je bila podlaga malo trša - za moj 'okus' ravno prav - sneg pa je bil kar hiter.
Vlečnica Stari Stani danes, 14.01, ni obratovala, vendar mislim da jutri (oz. če sem natančen - danes ) bo - odprta bo vsaj Lahovnica.

Lp :sleeping:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2005 12:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Danes je obratovala tudi vlečnica Stari Stani. Odprta je bila proga Lahovnica, progo Stari Stani so pa cel dan 'pod pouno' zasneževali. Družinska proga je sedaj dobro zasnežena (na progi so delali še trije topovi). Medvedjak in Blatnik sta bila tudi danes super. Popoldne se sicer na strmejših delih naredijo manjši kupi snega, kar pe je povsem razumljivo.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


V soboto je full veter pihal, tako da je kr dosti snega spihalo. Najbolj kritično je bilo na trasi vlečnice Stari stani. Ostale proge so kr vredu zasnežene, mene pa zanima kdaj bo zapadel sneg ker je nujno potreben za SLO-smučišča...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2005 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Danes sem bil na Golteh. Bil je čudovit dan. Proge so bile super zrihtane (dobre tudi popoldan), vreme super,... Tudi trasa vlečnice Stari Stani je zdaj ok (so jo zasneževali pa tudi naravni sneg je pripomogel).

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 13, 2005 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Sem včeraj bil gor, proge so dobro urejene, gužve ni bilo prevelike, pa tudi mrzlo ni bilo preveč....edino pihalo je malo, ampak to me niti ni motilo Upam, da bodo zadeve čimprej urejene in da bo obratovala tudi nova dvosedežnica Ročka - se bomo lahko peljali še naprej od Lahovnice.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Včeraj in danes je bilo na Golteh za smučat zelo vredu , vreme pa zelo spremenjivo. Danes je bilo zjutraj skoraj povsem jasno , potem pa so se pojavili oblački skozi katere je rahlo sijalo sonce, ki se je tu pa tam povsem pokazalo. Vse pa so na trenutke spremljale še snežinke.
Proge so bile super (dolgo držale). :wink:
Še nekaj fotk...(niso najboljše - oblačnost naredi svoje :? )

Pogled proti vrhu malo pred 8h...


Medvedjak okoli 8h (skoraj povsem jasno)...






Od spodaj se je približevala megla...



Dopoldan...


in popoldan...


Stari stani okrog 14h...


Črna proga ob Medvedjaku ('Limonca')...






Trenutno na počitku...




Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2005 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Hvala ti za slike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2005 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Danes se je na Golteh končala sezona 2004/05. Zaključek je bil sicer predviden v soboto, 2. aprila, a ga zaradi premalo snega verjetno ne bo.

V soboto je bila jutranja smuka, ko je bila vse lepo poteptano, kljub ekstremni mehkoti snega, dobra. Ko pa so se naredili kupi pa še par voženj bol 'na izi'.

Temperature so bile zadnje dni vseskozi primerne za hitro topljenje snega. Svoje pa so dodale še dežne kaplje, še posebej danes ponoči, ko je zelo deževalo. Voda je od spodaj prodirala skozi sneg in ponekod so se ustvarili pravi potočki. V skrajnem primeru bi bila smučarija še mogoča. Vendar pa je ta sneg zaradi teže zelo nevaren, pa tudi kopnine se širijo in širijo. Konec koncev pa je bil tudi obisk v teh dneh zelo majhen.

Letošnja sezona je bila po mojem mnenju uspešna. Bilo je kar nekaj noro dobrih dni kot npr. 8. februar. Smučišče je obratovalo (po mojih izračunih ) 96 dni. Lani za primerjavo (spet po mojih izračunih ) 117 dni (ne me držat za besedo - mogoče sem se uštel). Obisk pa je bil podoben (še nimam natančnih podatkov).

Jaz sem na Golteh letos smučal 36-krat. Rekorder pa je zbral čez 80 dni.

Ena fotka od danes...



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 28, 2005 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


malo mi je kr žal, da je šla sezona tako hitro h koncu

drugače pa, dober si, da si kr 36× bil gori
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Citiram:
Predviden datum otvoritve smučarske sezone je 16.december. Sledite informacijam in ne zamudite brezplačne smuke na dan otvoritve!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Radovednost je bila prevelika, zato sem šel pogledat, ali že delajo sneg. Delajo! Zasnežujejo progo Blatnik (ob 2-sedežnici). Trenutno dela 6 topov, dva bodo v kratkem pognali, v prihodnjih dneh pa dobijo še dva nova Techno Alpina M20.
Če bo vse tako kot mora bit, bi moral biti Blatnik do sredine tedna zasnežen. Upajmo, da veter ne bo povzročal preveč težav. Temperature bodo primerne, vlažnost pa upajmo da čim primernejša.

Zgornji del proge...




Priključek...










Moja malenkost...


Srednji del...




Spodnji del...


Že kar lep kup snega...




Pritisk...


Temperatura malo pod vrhom...


...malo nižje...


...v srednjem delu...


...in malo pred koncem proge...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Super fotke Lux!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 1 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB