Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » ELAN VERTIGO

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 ELAN VERTIGO « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
freeride
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila: ELAN VERTIGO Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Mar 2008 14:58
Prispevkov: 3
Kraj: Celje, Rogla

Vozim vertigota 3 leta star model in sem izredno zadovoljen. Carvas lahk resnicno kolikor zelis, pa tudi malo ga lahko vrtis in peljes cez kaksn box. Priporočam ga res vsem k bi radi imeli mehke čevlje in uzitke pri carvanju. Aja uporabljam ga z vezmi f-12 ki si najboljse kar jih je Elan kdajkoli naredil in pa Burtonove čevlje srednje trdote(zamenjal jih bom prav kmalu z Elan tempest verjetno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2008 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:28
Prispevkov: 5


Zdravo,

to desko dobim te dni enkrat in komaj čakam na preizkušanje Kolikor sem jo fural, je super!

LP

P.S.: Če pozna kdo koga, ki ima še na zalogi Elan Hellium vezi, naj se javi - častim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 01, 2008 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


to je pa na izi - v elan trgovini v begunjah jo majo...
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:28
Prispevkov: 5


Zanimivo, sem jih klical in so rekli, da ni šans, da bi jih dobili še letos in da jih nimajo. Pa saj ni hude panike, imam zdaj Argon in sem tudi čisto zadovoljen

Vertigo pa res carva kot šus - ni kaj, se pozna, da ste nam smučarji deskarjem lahko hvaležni za iznajdbo carvinga

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


kakšne kozle pa zdej strelaš. kdo pa je izumil karving?? kaj je sploh karving po definiciji??
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Snežko, ja kje so bili pa prvi carving robniki kot na bordu? Pa to že več kot 10let nazaj, ko za carving smuče še nobeden vedu ni.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:28
Prispevkov: 5


Pa sploh ni bil moj namen splošno razburjenje, kozlov pa tudi nisem streljal, snežko

Sezona pri nas se počasi končuje, če se še ni končala in mogoče je to lahko krivo za "napad"

LP vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


matej - potem pa razloži. še vedno trdim da si strelal kozle...ta velike

everts72 - smuče so imele karving robnike že 30 let nazaj, ko bordi še niso imeli robnikov sploh...
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Snežko to ne bi vedel, ker me takrat še ni blo. Vem pa to, čeprav sem bil star manj kot 10let, da takrat carving smuč ni bilo za dobit pri nas. In tudi na smučišču jih verjetno ni imel nihče.
Pa še to...zakaj jih niso že prej začeli izdelovati serijsko, če so bile že 30 let nazaj narejene?
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


ok - da se ne bomo pregovarjali - malo osnovnih podatkov

karving zavoj - je izpeljava celotnaga zavoja po robniku. in celotne zavoje po robniku so delali smučarji že 30 let nazaj. res je, da samo smukači pri veliki hitrosti, saj so bile vse smučke s stranskim lokom 45m+. ampak vseeno - delali so karving zavoje.

elan je prvi na svetu predstavil smučko s poudarjenim stranski lokom mislim da tam nekje leta 92/93 - in takrat se je začelo govoriti o karvingu, slovenci pa smo dodali še polkarving (kot smučka z manj poudarjenim stranskim lokom) - leta 96 je bila scx smučka leta v ameriki. slišal sem da je elan že imel pripravljene scx smuči tam nekje leta 86/88 a zaradi tehnoloških težav s togostjo ni dalo narediti.

board z robniki in drsno oblogo so začeli izdelovati šele leta 1984 (jack b. carpenter) in na začetku so bile to težke deske s katerimi je bilo težko voziti. napredovanje je bilo hitro, deske so ze zožile in postale lažje in razvila sta se alpin in free slog. prva tekma v sloveniji je bila 91 na bledu. v prilogi pa še moj bord iz leta 90 - kdor tega pelje po kanti je car. dolžina 171 cm in ene 7 kil.


glede na to, pa da vse večje znamke imajo tako smuči kot borde (če izvzamemo burton) verjamem, da so se tehnologije in ideje prelivale. v prejšnjih časih s smuči na alpin borde (le kdo si je mislil, da bodo na alpin bordih podlagali plošče pod vezi), v sedanjem času iz free bordov na free smuči (popolno kopiranje bord lifestyle free scene)

puh sem se razpisal...
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2008 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Hehe ok, karving zavoj približno vem kaj je in približno ga znam tudi narediti oz.odpeljati. (glej avatar).

Drugače pa zanimiv post, marsikaj od tega nisem vedel, je pa zanimivo kako so se stvari npr. samo v zadnjih 10-20ih letih zelo spremenile.

Sicer pa tega Elana šparaj kot svoje oko, verjetno takšnega ni več za dobiti, je pa lep spomin na zgodovino.
Glede teže pa verjamem ja. Že naši stari Goltesi so imeli kar nekaj kg. Debelina samega borda pa je bila skoraj za 2 današnja.



..ja stvari se spreminjajo in mi z njimi.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:28
Prispevkov: 5


snežko je napisal/a:
ok - da se ne bomo pregovarjali - malo osnovnih podatkov

karving zavoj - je izpeljava celotnaga zavoja po robniku. in celotne zavoje po robniku so delali smučarji že 30 let nazaj. res je, da samo smukači pri veliki hitrosti, saj so bile vse smučke s stranskim lokom 45m+. ampak vseeno - delali so karving zavoje.

elan je prvi na svetu predstavil smučko s poudarjenim stranski lokom mislim da tam nekje leta 92/93 - in takrat se je začelo govoriti o karvingu, slovenci pa smo dodali še polkarving (kot smučka z manj poudarjenim stranskim lokom) - leta 96 je bila scx smučka leta v ameriki. slišal sem da je elan že imel pripravljene scx smuči tam nekje leta 86/88 a zaradi tehnoloških težav s togostjo ni dalo narediti.

board z robniki in drsno oblogo so začeli izdelovati šele leta 1984 (jack b. carpenter) in na začetku so bile to težke deske s katerimi je bilo težko voziti. napredovanje je bilo hitro, deske so ze zožile in postale lažje in razvila sta se alpin in free slog. prva tekma v sloveniji je bila 91 na bledu. v prilogi pa še moj bord iz leta 90 - kdor tega pelje po kanti je car. dolžina 171 cm in ene 7 kil.


glede na to, pa da vse večje znamke imajo tako smuči kot borde (če izvzamemo burton) verjamem, da so se tehnologije in ideje prelivale. v prejšnjih časih s smuči na alpin borde (le kdo si je mislil, da bodo na alpin bordih podlagali plošče pod vezi), v sedanjem času iz free bordov na free smuči (popolno kopiranje bord lifestyle free scene)

puh sem se razpisal...


Ni kaj, zanimivo. V bistvu je bila ta informacija podana s strani demonstratorja, ki nas je učil na kadrovskem in tudi sam sem to že nekje zasledil. Sicer pa tudi iz tvojega pisanja izhaja, da je do "promocije" karvinga na deskah le-ta 30 let bil domena le tekmovalcev in nikakor ne t.i. "navadnih smrtnikov". Že v tem je lahko zasluga deskanja, torej sama popularizacija karvinga (30 let?!?), ki je zdaj postal uživaška domena tako smučarjev kot deskarjev.

Pa še vedno je razlika med leti 1984 in Burtonom ter 1992 in Elanom - v tem se menda ja strinjava?

Kreganje pa je glede teh reči vseeno nesmiselno, saj smo konec koncev vsi na snegu zato, da se imamo fajn in od Suicide Sixa se je že marsikaj spremenilo

Pa lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ginness
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2008 1:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 13:04
Prispevkov: 5


Lp,

zanimivo vendar neresnično, zgodovina snowboardanja sega v čas pred prvo svetovno vojno...

lp,

Sašo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » ELAN VERTIGO
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB