Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Mokrine/Nassfeld « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 11:42 pm    Naslov sporočila: Mokrine/Nassfeld Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Novo leto, nova tema. A lahko začnemo brez letnic (teme s par sporočili so nepregledne, pa kasneje se potem vrstijo tam objave, ki sploh ne spadajo pod tisto letnico, itd.)?

Včeraj je bil prvi pokoronski smučarski dan namenjen skupinam, tako da je bila seveda gužva in vse kar sodi zraven, a vseeno manj ljudi kot jih je bilo pred korono na takšne dni z akcijo. Če ne drugega, je ob takšnih dneh zanimivo opazovati snežno podlago na različnih progah in se nekje ustaliti do konca smučarskega dneva.

Zmagovalec je trenutno definitivno Gartnerkofel, z eno lepotno napako - proga ena še ni pripravljena (razen spodnji del) in pa varianta družinske proge.


Podobno velja tudi za Garnitzen, ki pa je ponavadi dober.


Malenkost večje pozitivno presenečenje sta bili progi ob La Perli, kjer so v preteklosti večkrat nerodno teptali.


Opoldne je pričelo močno pihati in na drugi strani smučišča so se pojavili temni oblaki, a brez padavin. Na Gartnerkoflu je bila še vedno dobra vidljivost in občasno sonce. Tokrat druga varianta, levo od zgoraj navzdol.


Proge ob Tröglu in Madritschnu so bile z izjemo zadnjih prelomnic v razmeroma dobrem stanju skoraj do konca obratovanja.


Majhno razočaranje za marsikoga pa zna biti trenutno Sonnleitn. Zadnja tretjina proge (po združitvi zgornjih variant) je namreč ena sama ledena ploskev. Morda pa se niso navadili še na nove topove (ali topovi na progo).


Rudnigsattel, Trogkofel in Zweikofel so načeloma ok, ampak zaradi slabe vidljivosti in močnega vetra navzgor po progah nisem preživel veliko časa v tem delu smučišča. Z veliko žalostjo sem ugotovil, da so ukinili črno progo ob zgornji postaji gondole in namesto nje preventivno speljali modro obveznico. Težko rečem kaj je težje za manj vešče smučarje - ozka modra obvoznica s prepadom ali črna proga, kjer si lahko preveril zakon gravitacije.






S progo v dolino pa je tako. Načeloma v zgornjem delu nič posebnega. Okoli prve vmesne postaje gondole je zelo malo snega in sem bil malo v skrbeh za svoje nove smučke. Med to prvo vmesno postajo in zadnjo prelomnico je ledeno. Zadnja prelomnica pa je odlična. Očitno se je inverzija poigrala s progo v spodnjem delu. V dolini je celo še ca. 10 cm naravnega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
exski
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2023 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Še moj odgovor glede Nassfelda, kjer sem bil na isti dan kot avtor teme.

Vreme dopoldan je bilo naravnost vrhunsko, potem pa so prišli oblaki in z njimi veter. Ljudi je bio kar precej, največ se je čakalo na Rudnigsattelbahn-u, in tudi proga 65 in 70 tam sta bili mislim da v najslabšem stanju. Na daleč je bilo videt da je bilo tam največ smučarjev tisti dan.

Tudi meni je bil najlepši predel Gartnerkofel, zadnji dve uri dneva pa sem zaključil na Sonnleitnu, kljub temu da je zadnja strmina bila ena sama velika ledena ploskev.

Na koncu dneva je uspelo narediti 90km, in 11.5k višincev.

To soboto ponovno v Nassfeld, Skipass ima karte po 48€.

Sicer pa še namig: v Pontebbi je en bar z imenom Caffe alla Posta, kjer so karte 54.7€. Če ne drugega, se izgoneš gužvi na vrhu za nakup kart. Seveda, če prihajate iz ITA strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2023 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


21.1 nasfeld. Kljub da bil veter napovedan ga ni bilo tk da bla kr fajna smuka.


















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2023 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Včeraj obiskal Nassfeld. Napoved je kazala delno sončno. Zjutraj v dolini oblačno, pogled proti vrh ni obetal nič dobrega, saj se je nad nami vila gosta megla, ki pa jo je višina presegla, na vrhu pa je seveda posijalo sonce. Megla se je tekom dneva počasi dvigovala. Kar nekaj ljudi ampak nikjer ni bilo dolge vrste. Proge so ze dobro utrjene glede na količino padavin. Narava pa seveda kot v pravljici.










_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renz11
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 11:23 pm    Naslov sporočila: Vikend na Mokrinah Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2023 22:22
Prispevkov: 21


Lep vikend na Mokrinah.

DAN 1 - SOBOTA:

Pričakovano kar velika gužva. Čakanje na Millenium Express ob 9:10 je trajalo 15 minut. Problem te jajčaste gondole je, da se kapaciteta 3600 ne izkoristi - stojišča na sredini kabine na tako dolgi žičnici niso ravno posrečena.
Dopoldan sem se zadrževal pretežno na Gartnerkofel-u: Na progi št. 1 (kombinacija s FIS sedežnico) se je dalo zelo dobro smučat. Na štirisedežnici Gartnerkofel sicer vrsta, ampak tale stara odklopna naprava zelo dobro požira, tako da čakal nisem več kot 5 min.

Z slikami sem bil predcej varčen... Pogled iz sedežnice Gartnerkofel na progo FIS (št. 1):


Na Garnitzenu z vidika gužve še kr okej, ampak proge zaradi jugovzhodne lege že ob 11ih kar mehke.
Opoldan nazaj na Gartnerkofel: široka proga št. 4 je zelo dobro kljubovala marčevskemu soncu.

Popoldan sem se preselil na zahodno stran smučišča. Sneg je bil na zgornjem delu rdeče proge št. 70 (razen na čisto prvi strmini na sliki) pod gondolo Trogkofel še zelo dober.

Prva strmina na 70ki:


Ta boljši del na 70ki v zgornji polovici:


Skupno prevoženih 81 km in ena velika pavza.
_________________
2023/24: 2x Gurgl, 5x Zillertal Arena, 4x Obertauern, 2x Bad Gastein, 2x Sportgastein, Dorfgastein, 2x Kitzsteinhorn, Weißsee Gl., 2x Schladming, 3x Snow Space Sbg, 2x Wildkogel, 2x Katschi, Speiereck, Ankogel, 6x Tauplitz, MB/Areh
2022/23 (18x): 2x Areh, 2x Kope, 3x Krvavec, Peca, 3x Bad Gastein, 3x Nassfeld, Tauplitz, Kreischberg, Turracherhöhe, BKK
2021/22 (21x): 11x SLO, 3x Kitzsteinhorn, 2x Bad Gastein, 2x Kals-Matrei, St. Jakob im D., Gerlitzen, Kreischberg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renz11
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 11:45 pm    Naslov sporočila: Vikend na Mokrinah Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2023 22:22
Prispevkov: 21


DAN 2 - NEDELJA:
Millenium Express začel obratovati že ob 8:15 (uradni začetek 8:30). Ob 8:20 brez čakalne dobe.

Smuko sem začel na Rudnigsattelbahnu, ker se je izkazalo za odlično potezo. Prvih pet rund med 8:40 in 9:20 je bilo fantastičnih (uradno odprtje žičnic je ob 9:00). Tudi proga št. 63 (za razliko od ledene št. 60) ob Mössernbahnu dobra.

Poezija na Rudnigsattlu ob 8:40 (proga št. 65):






Že pred 10. uro sem se res nasmučal, zato sem se odločil za par lažjih rund: Proge pod Madritschenbahnom (neugodna lega) hitro postanejo južne. Sonnleiten z vidika snega je boljši: Na progi št. 50 je bilo veliko začetnikov, medtem ko je na 51ki (ki me je sicer mikala) potekalo tekmovanje.

Nato sem krenil proti gondolam Trogkofel in Zweikofel. Rudnigsattelbahn je bil ob 10:40 na strminah že zelo kucljast! Proge pod Trogkoflom v zgornji polovici dobre, spodaj pa bolj ledene. Zweikofel zgornja polovica dobra, spodaj rahlo južen.

Dolga črna proga št. 75 pod Trogkoflom ob 12:55 (zgornja polovica še vedno vredu):


Popoldan pa na Gartnerkofel. Proga št. 4 podobno kot v soboto še vedno zelo dobra. FISka (št. 1) je bila slabša. Zahodni (desni) del smučišča so popoldan prekrili oblaki.

Pogled iz sončnega Gartnerkofla proti zahodu:


Čakanja v nedeljo razen za Madritschenbahn (3 minute) ni bilo. Zelo dobra smuka v glavnem.

Glede proge v dolino (oba dneva popoldan ob 4ih)... V zgornjem delu so tri variante: Modra št. 78 je bila okej ampak veliko kamnov, medtem ko je bila rdeča varianta št. 80 (do odcepa rdeče proge pod Zweikoflom) katastrofalna (kuclji + kamni). Črna št. 77 je bila iz meni neznanih razlogov zaprta. Škoda, saj bi ta rdečo v tem ozkem delu vsaj malo razbremenila. Drugače do doline je še na celotni progi snega dovolj. Strmejši odseki pričakovano južni in polni kucljev. V soboto ob 4ih proga absolutno prepolna.

Odličen smučarski dan (verjetno najboljši v sezoni), prevoženih 94 km (vir: skiline.cc) + dve veliki pavzi.
_________________
2023/24: 2x Gurgl, 5x Zillertal Arena, 4x Obertauern, 2x Bad Gastein, 2x Sportgastein, Dorfgastein, 2x Kitzsteinhorn, Weißsee Gl., 2x Schladming, 3x Snow Space Sbg, 2x Wildkogel, 2x Katschi, Speiereck, Ankogel, 6x Tauplitz, MB/Areh
2022/23 (18x): 2x Areh, 2x Kope, 3x Krvavec, Peca, 3x Bad Gastein, 3x Nassfeld, Tauplitz, Kreischberg, Turracherhöhe, BKK
2021/22 (21x): 11x SLO, 3x Kitzsteinhorn, 2x Bad Gastein, 2x Kals-Matrei, St. Jakob im D., Gerlitzen, Kreischberg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Tudi jaz sem minuli vikend zaključeval sezono v Nassfeldu/Mokrinah. Ne bom dolgovezil tokrat, ker je že zgoraj @renz11 opisal točno stanje kot je tudi bilo.

Največ sem sicer potem popoldne smučal na Sonnleitnu, ki je ostal cel dan brez kucljev, razen zadnja strmina seveda ledena, ostalo pa super.

Rad bi pa izpostavil nekaj, kar mi izredno ni všeč. Začetek obratovanja je 9 ura. Jaz sem dan (sobota 4.3.) začel na Madritschenbahnu, in smo čakali v vrsti pred sedežnico do skoraj 9h, da so odprli. Medtem pa kot je @renz11 napisal, so oni že od 8:40 smučali. Moj prvi spust po progi je bil nekaj minut po 9h. Tukaj se mi ne zdi fer, da ene sedežnice odprejo prej, kot druge. Razumem da Milenium Express začne prej obratovat, ampak vseeno.

Res je, da govorimo o 15-20 minutah, ampak v tem času, je to kar veliko, ker so zjutraj razmere pač idealne. Hkrati pa tudi ne razumem zakaj ne odprejo ob 8:30 vse naprave, oziroma, ponekod tudi že ob 8h sedaj v marcu, ker je zjutraj že res zelo svetlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB