Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

hvala,..soboto zgleda hudo,.. nedelja pa malo manj

nic pocakmo se mal
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

z emotikonom lahko še najboljše opišem podaljšano velikonočno smuko na Brunnalmu, močno sončno, prve dni več obiska in hladneje, potem pa vedno manj obiskovalcev (danes in včeraj bolj za seme) in vedno bolj toplo, takole no 'uč', prvi dan se je ojužilo šele ob 13:30, danes pa že ob 12:30, nekatere proge (tiste pod trisedo) so zaradi manjšega obiska bile še popolnoma nedotaknjene po 13 uri, vožnja po 'putrčku' prov paše proti koncu. Nisva se prav trudila z ne vem kakšnimi višinskim dnevnimi rekordi, nekje okoli 10.000 na dan. ampak to je tukaj kakšnih 22,24 voženj. Zjutraj je bil (razen danes) sneg že blizu betona, potem pa je v nekaj vožnjah že popustila 2,3 centimetrska zgornja plast in začela se je nekajurna uživancija, njama. Če še k temu dodaš majhen obisk in imaš progo zase, kaj še hočeš lepšega. Da ne bo pomote, proge v dolino se bile vse dni, razen prvi dan grdo steptane, z stopnicami, luknjami itd.., zgoraj pa taki tepihi, da ne moreš verjet. Danes zadnji dan obratovanja so se še posebej potrudili in jih uredili res prvoklasno . V dolino sem se popravilu peljal samo na koncu, črna je bila vedno čisto prebavljiva, rdeča pa bolj tako, včeraj in danes je bilo na nekaj odsekih že vidna zemlja, kdo se bo sekiral zadnji dan, hehe.
Domov sem pa prišel. kot hudo rjavo pobarvano velikonočno jajce, hehe. Sva pa naredila 22 smučarskih dni na Brunnalmu to sezono in samo en ni bil sončen, očitno sva velika 'fana'. Te dni sem potalal 4 steklenice prave slovenske vilijamovke med žičničarje in lastnika Eggen Hütte in odziv je bil 'das is special, vunderba'.

Fotk bolj malo, ker se mi je že prvi dan dopoldne pokvaril fotič na telefonu. Danes sem si na koncu sposodil ženin telefon, in naredil nekaj slik bolj za gušt.


Te slikce so bile posnete danes med 13 in 13:30


Tule sem pa ujel še mojega kolega iz službe, upam da se bo našel v tej gneči


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2019 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Huh, res super zgleda, mi je kar žal, da mi letos ni uspelo nič it!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ive
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2019 23:02
Prispevkov: 19


Po izkusnji na Turracherju prejsnji vikend sem za ta podaljsan konec tedna nekako
nacrtoval smuko na visokih smuciscih. Tri dni sva bila sama in hotela sva jih res
izkoristiti. Pa saj ni bilo tako hudo na Turracherju pa vendar...
Na zacetku v petek sva sicer nacrtovala Mokrine vendar sva se pustila prepricati in
zapeljala naprej do Molltala.
Po Meliju sva se zapeljalai na najino zeljeno destinacijo za soboto in nedeljo - St.
Jakob im Defereggen. Na smuciscu sva prvic in izpolnilo je vsa najina pricakovanja.


Gnece ni bilo. Prvi dan (sobota) na otvoritvi malo vec kot v nedeljo vendar nikoli ni bilo
cakanja na sedeznicah. V nedeljo se je dalo parkirati kar pred Sport2000. Urejenost
prog je res vrhunska. Sredi dneva najdes proge, ki se cakajo, da jih nekdo zvozi. V
dolino sta bili odprti obe poti. Almspitz vlecnica pa ni delovala(nic zato).
Kljub temu, da opisujete to smucisce kot tipicno pomladansko nam je v teh dneh
posluzilo z obilo sonca. Mooseralm in Weisspitz koci obratujeta Brunalm pa odpre
18.12. ce sem prav prebral.











Pod trosedo ob cca 9:30.


Stanje prog ob cca 14:30.


Snega je tudi v dolini ogromno.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2022 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še moj pozdrav po dolgem času iz Vzhodne Tirolske, kjer sem spet preživel božično novoletne počitnice. En da GG resorta in Silliana, ostalo pa kar v mojem preljubem St.Jakobu. Letos zaradi Covida malce drugačno smučanje (CoV), gostov ni manjkalo, za božič še precej prazno, proti koncu leta se jih pa kar nabralo. Covid protokolov se nismo prav držali, dokler ni bilo večjega obiska. Samo enkrat je bilo treba pokazat Covid potrdilo v vsem času.
Precej zimske so bile temperature, tudi ob času odjuge, tako da se nad kvaliteto snega ne morem pritoževati, smo imeli pa dež en dan malo po poldnevu, pa dvakrat nov sneg. Vsak dan pa sonca ni manjkalo, vsaj za 3,4 ure ga je bilo najmanj.
Skratka, spet sem po krajši pavzi preživel čudovite smučarske počitnice.


Helikopter pa je letos prišel skoraj vsak dan

Na desnem grebenu Grosser Lepples kofla bo zgornja (2683nm) nove moderne ogrevane Leitnerjeve šestsede. Spodnja postaja še ni čisto dorečena, načrtovana je na spodnji postaji vlečnice Almspitzlift, domačini pa pravijo, da se bo verjetno premaknila nekaj nižje in bolj desno, kar je meni super. Načrtovani sta dve črni progi, prva je vidna na sliki, druga pa bo šla okoli grebena. Po moje bo v drugem malce manj strmem delu spet kar nekaj variant, prostora je dovolj. Upam, da je to vse res. kar so mi naložili domačini. V glavnem smućišče bo postalo kar konkurenčno, še bolj všeč mi je, da zaenkrat ni načrtovanih novih večjih nastanitev.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2023 10:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Četrtek 12.1.23
Končno občutek prave zime: tudi na cesti.


Obupno počasna troseda, kjer je zeblo celo mene.


Weissspitzbahn








Lepplesskofelbahn, dol pa levo in desno dve črni: desna (senčna) precej uničena.











Proga v dolino povsod odlična.


Še panoramska na Leppleskofel


Majhno in odmaknjeno smučišče, vendar ogromno obiska, sploh za ta termin mrtve sezone. (da ne govorim o Hrvatih v KalsMatrei-u, ki so imeli konec počitnic sicer že prejšnji teden...)
Smučišče je v celoti obrnjeno na sever,severozahod, zato mrzlo, odličen sneg in kmalu senca.
Kar nekako manjka mu še južno pobočje.
Najbolj primerno bo konec marca, ko bo povsod drugod že regrat.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2023 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


17.1 st. Jakob in Defereggental
Zjutraj blo oblačno z soncem blo kr fajn mrzlo -17.
Po 12 uri pa snežilo
























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj in danes sva zaradi jutranje oblačnosti prve vožnje opravila na črni progi v dolino, sneg je bil res perfekten, a kasneje na zgornjih progah večinoma nekoliko manj. Posebno poglavje je nova sedežnica, ki je super, pravzaprav skoraj predobra (zaradi kratkosti, ozkih prog, kapacitete, in največje hitrosti 6 m/s!), povsem nasprotno pa velja za obe progi, ki sta bili polni šodra. Obstaja sicer neuradna obvoznica po gradbiščni cesti, kjer pa je šodra še več. Naravnega snega je res malo, ne vem pa zakaj niso izkoristili hudega mraza v preteklih dneh:









Končna ocena je tako, tudi zaradi neidealnega teptanja, prav dobro 4.

Vzhodnotirolsko turnejo sva sicer začela v Lienzu, najprej na Hochsteinu. Ob pokvarjeni zgornji vlečnici je bil na razpolago le beton ob spodnjih dveh napravah. Meni je bilo sicer super, tako so moje tekmovalno servisirane slalomke postale bolj prijazne za mehkejši sneg v naslednjih dneh na Zettersfeldu in Sillianu, kjer lahko dam samo oceno 5.

Letošnji izjemni termin počitnic se je izkazal za zelo dobrega, kljub vsesplošni +/- 80% hitrosti žičnic nikjer ni bilo gneče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Stran 9 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB