Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 12:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji, zadnji dan turneje smo preživeli v St. Jakobu, v nasprotju s prejšnjima dnevoma, je bilo vreme danes bolj zimsko, oblačno, vetrovno, občasno sneženje, vidljivost pa zadovoljiva. Gneče tako kot prejšnja dva dneva ni bilo, največ čakanja je bilo en sedež na trosedi. Sneg pa veliko boljši kot v Kalsu in Sillianu, edino zadnji del proge v dolino je popustil, je pa kljub temu ostal v dobrem stanju. Črna proga v dolino pa je res vrhunska, prav tako proge ob šestsedi, ne vem pa zakaj morata desno progo ob trosedi zgoraj zapirati fun park ter tekmovalna proga. Na splošno mi je bilo tu še najbolj všeč od vseh treh obiskanih smučišč. Sliki sta samo dve, saj vreme ni bilo najbolj fotogenično, eno sem zelo obdelal Photoshopu, da se vsaj malo vidi.

Proga ob trosedi


Pogled proti šestsedi


Vzhodnotirolska turneja je uspela, sicer nam vreme in snežne razmere niso bile najbolj naklonjene, vendar je verjetno vsepovsod razen na ledenikih enako, tako da se glede tega ne morem preveč pritoževati. Prevsem St. Jakob in Sillian sta zelo zanimivi majhni smučišči, medtem ko me Kals-Matrei ni najbolj navdušil.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Mini vikend pomladanska turneja (2.dan 03.04.2011)

Danes pa presenečenje, snežna podlaga prav zimska, sneg vsaj en rang boljše kvalitete kot včeraj v Matreu, proge na zgornjem delu smučišča so popustile na spodnji polovici šele po 12 uri, zato potem smuka na najvišjem delu, na vlečnici (2525nm), čudovito, po 13:30 uri pa samo še lagodni sončni užitek vse do konca ob novih znancih, mislim da smo bili ravno štirje Slovenci tukaj danes, hehe. Črna proga v dolino je bila ob zadnjem spustu že čisto južna, ker pa je bilo spet malo smučarjev še čisto užitna. Obiskovalcev pa več kot včeraj v Matreu, ampak še vedno prazno.
Lep smučaski vikend na vzhodnem Tirolskem, temperatura ob 17 uri na cesti v dolini pa 24 stopinj, poletje, hehe. Najbolj me veseli dejstvo, da nisem šel smučat na Melija.

Pogled iz hotela proti večeru na zgornjo postajo gondole in črno progo.

Jutranji pogled na prelepe proge.

Na sedežnici, odlično pripravljene proge, pa še zdržale so dolgo



Ena od treh prog na vlečnici.

Popoldan, črna proga v dolino, juga, tale je pa za mikija, hehe


Če potegnem črto, fantastičen vikend na vzhodnem Tirolskem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viharnik1
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 05, 2011 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 12:27
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana

Age, je po tvojem snega še dovolj, da bo črna proga v dolino odprta tudi še ta vikend?
Po karti smučišča sodeč so druge proge precej kratke, tako da je potem brez te dolge proge verjetno boljša opcija Kanin ali Kaprun.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 05, 2011 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@viharnik1, smučišče bo odprto do konca meseca, proga v dolino bo za vikend sigurno še delala, snega je še dovolj. Tudi proge niso prav kratke, med 2 km in 3 km zgoraj, višinska razlika pa je cca med 300 in 500 m višincev. Na progah šestsede moraš imeti kar dobro kondicijo, da prideš v enem šusu, bolj greš proti spodnji postaji šestsede, bolj je strma proga. Iz vrha je spust iz 2525 nm na 1400 nm, kar dolga zadeva in v dolino so dve progi, meni sta všeč obe. Kanin sigurno ni prava opcija, je precej hitro gnil sneg ob tem času, vsaj na naši strani. S Sella Neveo vred ni prav veliko smučišče, tudi če vse dela, trenutno pa ne. Pri teh temperaturah je zame prenizko, ne glede na lego. Kaprun je pa druga reč, to je pa tvoja osebna odločitev. Jaz osebno se izogibam ledeniških smučišč dokler se da. Za pot v St.Jakob iz LJ porabim zjutraj (vedno grem zgodaj) cca 2 uri in 15 minut, nazaj pa zaradi gostejšega prometa vozim domov včasih tudi dve uri in pol.

Zgoraj je še veliko odličnega snega, tole je ob 12:30 na 2450 nm, odličen sneg


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2011 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Ta podaljšan vikend smučamo tukaj. V primerjavi s poročili z ostalih smučišč in z Molltalom prejšnji vikend so razmere tukaj, glede na zelo visoke temperature, presenetljivo dobre.

Zjutraj so proge še lepo trde in ne preveč "betonske". Urejene so kolikor toliko dobro, robovi od teptalcev se seveda poznajo, na nekaterih delih so valovite. Okoli pol enajstih začne trd, pomrznjen sneg popuščati, robovi in neravnine so že nekoliko porezani. Do enih je smuka blizu idealnega, vsaj za ta letni čas. Kasneje je sneg sicer južen, vendar do dveh, pol treh še ni potrebno plavati. V dolino se da še ob treh solidno prismučati.

Na progah se že poznajo temni madeži, tu in tam so že manjše kopne lise. Vendar je v splošnem snega dovolj na progah in v oklici, tako da ni tistega čudnega občutka "nenaravnega" smučanja. Domačini pravijo, da je snega letos bistveno manj kot lani. Vročinski val v zadnjem tednu je tudi zanje precej neobičajen, čeprav se temperature v dolini ne dvignejo nad 20 stopinj. Smučišče naj bi obratovalo do konca aprila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2011 10:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Moja žena je na netu zasledila manjšo reportažo o smučišču St.Jakob in mi ji je padla v oči tudi slika smučišča, no pri malo boljšem pogledu ugotovim, da je kar nekaj mojih slikic ravno iz te teme, vrli samooklicani novinarki (Tina Hižar in Michaela Haberl Houska), hehe, sta se celo podpisali pod foto . Cela zgodba so prekopirani in prirejeni teksti iz spletne propagande St.Jakoba, očitno poznata kraj samo iz spletne literature. Kaj naj rečem, generacija copy/paste..



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2011 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Pa smo šli sprobat še eno smučišče na vzhodni Tirolski.Moram ptakoj povedat,da je prijetno smučišče,vendar je vsem trem Sillian bolj všeč.Proge so bile odlične zjutraj pomrznjene,v zgornjem delu so popustile nekje po dvanajsti,vendar kake čofte ni bilo,le mehkejši sneg.Proga v dolino še prevozna,manj kamenja na strmi varianti,na koncu dneva pa predvsem v spodnji četrtini nekaj luž in kar precej kamenja.Proga pod šestsedo je bila zdrsana,tako ,da se je našla tudi kaka ledena plošča.Čakanja na napravah ni bilo,je pa po deseti bilo kar nekaj gužve na progah.Moja ocena pravdobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2012 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V petek sva smučala v St. Jakobu, ker sva izvedela, da naj bi bile proge dobre in brez gneče. Gneče res ni bilo, verjetno zaradi vremena, ker je zjutraj najprej rahlo, nato pa močno snežilo, no kasneje se je za kratek čas malo razjasnilo. Proge so bile zjutraj res dobre, kar pomeni oceno 3, no ja, mogoče 4 . Ne, bo kar 3, ker si povsod lahko naletel na kamenčke, rdeča proga v dolino pa je bila že zjutraj ledena. Kasneje se je črna proga v dolino seveda zdrsala, rdeča pa je bila pravo drsališče. Zgoraj je bilo bolje, a tudi tu so se našle ledene plošče in kamenčki. Glede na zimsko idilo v dolini torej pravo razočaranje.

Sicer pa to velja za celotno Vzhodno Tirolsko, čeprav drugje nisem bil. No, dan po Tinini zmagi (Marlies je itak z drugega planeta ) sem popoldne hotel smučati na Hochsteinu, a je bila proga zaprta, ker so spodaj (na parkirišču!!!) pospravljali tribune in ostalo kramo. Sama proga je bila povsem pospravljena že prejšnji večer . Pri tem pa je žičnica vozila, ker je zgoraj delala otroška vlečnica.
Za GG Resort sem slišal, da so proge slabe in je gneča.
Največje razočaranje pa je moj priljubljeni Sillian, kjer še vedno niso spacali skupaj proge v dolino, sicer bi šla za 3 dni tja. Tako sva se iz St. Jakoba raje odpravila na Mokrine in potem domov.


Sneženo 2012

Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 47 x = 31 x Mölltal, 8 x Gerlitzen, 3 x Aineck, 2 x Nassfeld, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Sobotna smuka v St.Jakobu odlična, kot povsod na vzhodno Tirolskem primanjkuje snega, izgleda da so imeli dalj časa orkanski veter, ker so vsi vrhovi 'spihani', lahko rečem da še nikoli nisem videl tako malo snega tukaj. Proge so sicer v odličnem stanju, samo okoli je pa bolj žalostno.


Nekaj slikovnega gradiva lepega sončnega dne:








Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj smo preživeli v čudovito belo plavi kulisi. Sneženje prejšna dva dneva sta pokrila vse skalnate dele, prav lepo, proge pa so bile precej mehke. Naše smučanje smo doživeli s precej mešanimi občutki. Zgodaj zjutraj je bilo še prazno smučišče, potem pa se je precej napolnilo, še popoldne po 16 uri jih je precej vijugalo. Tako kot povsod tukaj okoli, v glavnem Nemci, Holandci in presenetljivo precej Slovencev. Na koncu so prevladali občutki prekrasnega vremena, kljub precejšni gneči, na nekaterih delih razritih prog, in občasnih dolgih vrst. Na splošno opažam, da je na vzhodno tiroskih smučiščih vsako leto več smučarskih navdušencov, čeprav je zdaj zadnji teden počitnic. Ves čas tukaj sem bil v kumunikaciji z znanci, ki so smučali tukaj, oni so povsod smučali brez gneče, kamor sem pa jaz prišel je bila pa povsod 'gužva', očitno so šli vsi za mano ali pa imamo različne vatle za merjenje gneče.

Še nekaj slikovnega materiala, ki je zaradi lepega vremena, varljivo skoraj brez smučarjev.








Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po včerajšnji smuki v St. Jakobu lahko samo potrdim kar je zapisal Age: snega je izven prog malo in sledovi vetra povsod vidni. Ampak ker mene bolj zanimajo proge: te so v zelo dobrem stanju, snega je še povsod dovolj, kakšna rjava pikica se najde le izjemoma kje ob robu proge (mnogo manj kot v Matreiu, BKK ali na Mokrinah). So pa bile proge zjutraj precej trde, nama pretrde - škoda da ni vsaj ene proge z južno ali vzhodno lego, zelo prav bi prišla za prvi dve uri smuke. Nekako po enajsti so začeli spuščati sončni robovi prog, najbolj sva uživala od dvanajstih do dveh, ampak tudi še ob štirih ni bilo gnilo, sploh zgoraj na sidru. Gneča: na gondoli nič, na trisedežnici občasno 2 minuti, na šestsedežnici maksimalno minuta, na sidru nič. Pod črto: lep dan, zdaj šele mi je St. Jakob postal približno všeč - januarja mi je s svojimi severnimi progami pretemen. Je pa, ne morem mimo tega, majhno smučišče in zgoraj imam ves čas občutek da, neodvisno na kateri progi sem, vedno 'peglam' po istem pobočju. Recimo če smučaš v starem delu Kalsa, izmenično po levi, osrednji in desni progi, ne dobiš tega občutka, vsaka je nekako na svojem delu hriba, ima drugo orientacijo, drugačen karakter. V Jakobu pa je vse hudo paralelno ...

Aja, fotke. Ker je bilo tako lepo toplo in se je komot dalo sedeti na sedežnici brez rokavic, nisem varčeval fotoaparata, boljša polovica pravi da pretiravam ... saj kogar ne zanima, ni treba da jih gleda

Zgornja postaja kabinke in spodnja postaja trisedežnice:


Trisedežnica z betonsko progo ob pol desetih:


Skok na šestsedežnico:




Nepopisna gneča na vlečnici malo čez deseto:




Zoom na veliki Klek, tokrat brez kape:


Spodnja postaja šestsedežnice, v dvonadstropni krmilnici za prvim stebrom sva ob dveh za solidno ceno dobro jedla (samo, da dobiš mizo na terasi je pa treba imeti prekleto srečo):


Leva (rdeča) proga v dolino malo pred enajsto, to je bil prvi odsek ki je začel spuščati - uživancija!


Stanje proge ob trisedežnici točno opoldne:


Proga v dolino malo čez poldne, šele takrat je postala užitna - prej je bila čisto pretrda. Nama najlepša proga v St. jakobu, mislim da sva jo prevozila šestkrat :




Vulkan ??


Malo igračkanja z zoomom. Age, ne vem kako bi bilo letos z 'najino' načrtovano žičnico na sedlo oz. kam je odpihnilo ves sneg ... :


Ob treh pa za spremembo spet v dolino. Črna proga leži tako posrečeno, da sonce obsije samo pol strmine, tako da imaš lepo en rob z mehkim snegom in drugega, kjer ostane beton do štirih:


Panorama na Defereggental, prisojna pobočja so kopna nekako do 2000m:


Trisedežnica ob pol štirih - in nekoliko daljši komentar: sovražim jo! Pa ne zaradi minute (ali dveh) čakanja občasno, ampak vožnja z njo traja čisto predolgo. To pa zato, ker na vsaki furi ene 30x (ne, ne pretiravam) zmanjšajo hitrost vožne, dvakrat ali trikrat pa jo popolnova ustavijo. Pešci gor pa pešci dol, pa žičko ki ima prst prilepljen na stikalo in če se mu samo zazdi da bi kdo utegnil biti neroden, že zmanjšuje hitrost. Ne, da bi pa pomagal, prijel sedež, to pa ne. Tako pogosto zmanjšujejo hitrost samo še na pohorskem Slemenu . Upam da Schultz čim prej postavi obljubljeno odklopno šest(osem?)sedežnico:


Ob pol štirih so odprli tudi najbolj levo progo na šestsedežnici, ki je bila prej zaradi treninga zaprta. Vztrajni smo bili nagrajeni s skoraj nedotaknjeno, malenkostno ojuženo progo ... sva si jo privoščila kar dvakrat zaporedoma :


Ob štirih na šestsedežnici, pa sploh nisva bila sama. Mentaliteta turistov v St. Jakobu, pa tudi Kalsu, se precej razlikuje od npr. slovenske (saj vemo: na smučišču je treba biti čim bolj zgodaj, po možnosti pol ure preden poženejo žičnice , pol pa na pomlad smučat do enih, ker pozneje se 'ne splača'). Zjutraj traja do desetih, pol enajstih, da se spravijo na sneg, ampak dosti jih smuča do konca. Sicer pa prevladujejo nizozemski in nemški gostje, tudi Avstrijcev je kar nekaj. Slovenca še nisva srečala, Hrvata tudi ne, Čehov / Slovakov / Poljakov pa tudi zgolj za vzorec v Matreiu, v Kalsu in St. Jakobu pa sploh ne. Povsem drugače torej kot na koroških smučiščih - paše za spremembo!

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:

Spodnja postaja šestsedežnice, v dvonadstropni krmilnici za prvim stebrom sva ob dveh za solidno ceno dobro jedla (samo, da dobiš mizo na terasi je pa treba imeti prekleto srečo):

Malo igračkanja z zoomom. Age, ne vem kako bi bilo letos z 'najino' načrtovano žičnico na sedlo oz. kam je odpihnilo ves sneg ... :

Trisedežnica ob pol štirih - in nekoliko daljši komentar: sovražim jo! Pa ne zaradi minute (ali dveh) čakanja občasno, ampak vožnja z njo traja čisto predolgo. To pa zato, ker na vsaki furi ene 30x (ne, ne pretiravam) zmanjšajo hitrost vožne, dvakrat ali trikrat pa jo popolnova ustavijo. Pešci gor pa pešci dol, pa žičko ki ima prst prilepljen na stikalo in če se mu samo zazdi da bi kdo utegnil biti neroden, že zmanjšuje hitrost. Ne, da bi pa pomagal, prijel sedež, to pa ne. Tako pogosto zmanjšujejo hitrost samo še na pohorskem Slemenu . Upam da Schultz čim prej postavi obljubljeno odklopno šest(osem?)sedežnico:

Ob pol štirih so odprli tudi najbolj levo progo na šestsedežnici, ki je bila prej zaradi treninga zaprta. Vztrajni smo bili nagrajeni s skoraj nedotaknjeno, malenkostno ojuženo progo ... sva si jo privoščila kar dvakrat zaporedoma
Sicer pa prevladujejo nizozemski in nemški gostje, tudi Avstrijcev je kar nekaj. Slovenca še nisva srečala, Hrvata tudi ne, Čehov / Slovakov / Poljakov pa tudi zgolj za vzorec v Matreiu, v Kalsu in St. Jakobu pa sploh ne. Povsem drugače torej kot na koroških smučiščih - paše za spremembo!


Hehe, miki si si pa privoščil vzhodnotirolsko turnejo, bom samo malo pokomentiral tvoje sočne zgodbe iz St.Jakoba. Res je, v koči moraš imeti res srečo za prostor, samo jaz ne, ker spadam med one prismuknjene Slovence, ki smučajo že zgodaj zjutraj in se tudi zgodaj zagrebemo za 'plac' in 'futer' .
Najina 'nova' naprava na na Großer Lepples Kofl je bolj božja prošnja, boljše da čimprej zamenjajo trisedo, ker včasih res postaneš nervozen od vseh teh ustavljanj. Leta nazaj si imeli velik in super snow park, pa si gledal skoke, trike, pa je čas hitro minil, zdaj pa...
Tista leva proga, ki je dostikrat zaprta za treninge je pa meni najbolj všeč na St.Jakobu.
Kar se tiče Hrvatov, jih je tukaj kot mravelj v njihovem terminu, Slovencev pa je bilo med počitnicami letos, ko sem bil tukaj, toliko, kot jih še nisem videl nikoli prej.
Da se malo pohvalim, tudi jaz sem uprizoril dvodnevno mini turnejo med vikendom na Zettersfeldu in Sillianu in pogojno Obertilliachu, pozneje poročam. Za začetek samo to, vroče, vroče, vroče...

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Juranji report, malo za hec.
Jutranja slika iz St.Jakoba, napovedene oblačnosti po Bergfexu nikjer, temperatura -3 stopinje.
Iz Alpine housa na zgornjo postajo gondole.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zima, zima, zima danes v St.Jakobu. Po dolgem času sem imel spet zjutraj led na šipah avta. Snežna struktura na platoju odlična, cel dan odličen zmrznjen sneg, ki je bil za razliko od včeraj prav zimski, temperature so bile zgoraj skozi pod ničlo. Še dobro, da sva imela servisirane dilce. Veter je pihal od zjutraj, vendar ni bil močan. Vreme zelo nestanovitno, do enajste ure še pretežno sončno, potem pa se je vreme menjavalo, čeprav večinoma oblačno, z redkimi plavinami. Ob eni uri je začel že naletavati prvi sneg, snežni oblaki so se mešali z malimi jasnimi plavimi otoki. Vidljivost po 12 uri občasno na progah slaba, zato sva jo kmalu po drugi uri mahnila v dolino in proti domu. Spodaj temperatura + 7 stopinj, proti Lienzu je narasla na +12.

Bom komentiral preko slikovnega gradiva:
Zjutraj okoli oblačnost, nad smučiščem pa plavina, zelo zanimiva zgodba zjutraj na spodnji postaji, sva morala še počakati, da so odprli roleto za vhod na gondolo.

Pred nama so sedeli samo delavci Moseralm hutte in tale, ki se je vrinil pred naju, hehe.

Na progah šestsede

Tolko sem slikal, da so me prehiteli drugi.


Po ratraku se vidi, da so bili prejšnji dnevi zelo topli, tole na višini 2350 nm.


Ko je oblačnost prekrila nebo, sva se odpravila v dolino, snežna struktura precej slabša kot zgoraj, zato pa praznoooo.

Na trosedi popoldan

Desna proga na šestsedi popoldne

Igra narave


Lep zimski dan, spet sem težko slikal brez rokavic, hehe. Moral sem biti toplo oblečen, za razliko od sobote v GG resortu. Škoda za vreme, da ni bilo bolj sončno.
Ob prihodu skozi karavanški tunel na sončno stran Alp, pa takoj dež

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 8:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Po jutranji kalvariji v Matreu, smo odšli na hitro v St.Jakob in smo prišli tja že ob 10:30. Tudi tukaj precej smučarjev/deskarjev, pričakovano ob velikonočnih praznikih. Kot vedno so tukaj bolj umirjeni gostje, moteče je edino, ker je ogromno družin z malimi otroki, ki se morajo bojevati z južnim snegom. Snega veliko več kot v Matreu, vendar so manjše snežne padavine pustile in toplo vreme precej zmanjšale snežno podlago. Tudi tukaj ga je začelo na nekaterih mestih primanjkovati. Cel dan precej sončno vreme z vmesnimi kratkimi oblačnimi obdobji. Sneg je popustil do vrha kmalu po našem prihodu. Za smučarje tipa 'miki' prava meka, hehe.

Več v slikovnem materialu:
Ob prihodi je sneg bil še zimski, vsaj nad 2200 nm

Precej ljudi

Tudi zgoraj na vlečnici so že temne lise ponekod.

Mosseralm hutte, ob 15 uri, ko je nehala smučati žena je bilo +13 stopinj, malo po 16 uri pa še vedno +11, očitno je bila močna inverzija, nenapovedano. Šele zgoraj na 2500 nm si čutil malo beč mraza. Ob prihodu na parkirišče spodaj pa samo +9.


Popoldan po 15:30



Nepričakovano visoke temperature včeraj, še dva nazaj so bile napovedi bistveno bolj zimsko snežne, upam da bo danes boljše. trenutno pa v Lienzu dežuje, hehe, prav za dobro voljo. Še razmišljamo kam naj gremo danes, en dan sigurno na Mölltal.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB