Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 11:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Fun park je zrihtan u nulo, samo kaj ko si bordarji ne upajo u koče ob tem mrazu . Vedno bolj se mi smeji ko gledam reportaže iz drugih smučišč, vse nekaj zdrajsano, gužva, nov sneg. Tukaj pa sam naraven sneg pa še sam sem na smučišču. Komaj čakam da se spet vrnem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Zdravo. Mene pa zanima kje je to smučišče ter koliko časa je vožnje iz središča slovenije?
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@smrkec88, smučišče je od LJ oddaljeno kakšnih 235 km, približno 2 in pol ure vožnje, ti pa si doma malo dalje, torej cca 3 ure. Kar daleč za en dan smuke. Smučišče je na vzhodnem Tirolskem, smer LJ, predor Karavanke, Spittal, Lienz in še 32 km do doline Defreggen.

Ugodna sončna lega, mogoče namenjeno bolj za pomlad. MORIS je sicer kar navdušen, samo jajca ti pa fajn zmrzne pri -25 stopinjah .

Mapa smučišča 1400m - 2525 m, realno cca 35 km prog.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Age je napisal/a:
samo jajca ti pa fajn zmrzne pri -25 stopinjah .



Ni bilo tako hudo kot se sliši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Age hvala lepa za razlago in slikco, mislm da če bova šla s kolegom z avtodomom za podaljšan vikend da bi se splačal it
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@smrkec88, zelo dobra odločitev, priporočam pa vsaj še obisk smučišča Kals-Matrei. Smučišče je precej večje (110 km prog) in cca 25 km oddaljeno od St.Jakoba. Tam sta dva kampa za avtodome, tako v Matreu, kot v Kalsu. Predvsem je važno, ko bosta kupovala karte, kupita karto za Ost Tirol (Lienz, Sillian, St.Jakob, Kals -Matrei, mislim da velja karta celo za Heiligenblut)). Če bo slabo vreme na kakšnem smučišču se samo zapeljeta na tisto z boljšim vremenom. Preglej teme pod Avstrija, so vsa smučišča kar lepo opisana in tudi ležijo precej skupaj.
Če si free styler boš v St.Jakobu(še posebej) in Sillianu zelo zadovoljen. Čim več lepih trenutkov na snegu ti želim .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

@Age hvala lepa za informacije, bom predlagal kolegu za karte kar je res odlično glede kakšno vreme je zadnje čase.

Tudi tebi čim več užitkov in lepega vremena na snegu
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Novoletna turneja 5.dan (St.Jakob) 30.12.2009

Danes spet na mojem srečnem smučišču, vreme za takole vremensko napoved 'krasno', zjutraj sončno/oblačno, med kosilom se je fino pooblačilo, vmes spet sonce in na koncu že difuza. Ko smo se ob 18:30 vračali iz Lienza je napoti začelo deževati v Matrau pa padali kar veliki snežni kosmiči, zdajle pa je že vse normalno. Žal je za jutri povsod bolj boga napoved, upam da se do jutri zjutraj kaj spremeni . Smučarjev je manj kot v Matrau, vendar jih je do kosila prišlo kar nekaj, prazniki kaj češ. MORIS kje so tvoji posnetki, hehe. Najbolj navdušujoč pa je naravni sneg, ki je povsod, razen na progah v dolino. Danes so bili skupaj z nami prijatelji, ki so bili prvič tukaj in jim je bilo smučišče veliko bolj všeč kot Matrei.
smrkec88, karta za Ost Tirol se imenije SKI HIT, in vključuje Mölltal in Ankogel, Heiligenbluta pa ne.

Več o današnjem smučanju v slikah
Zjutraj okoli 9:15, spodnji deli planote še v senci

Fantje v FUN parku se že igrajo, vendar še precej stvari manjka, sploh pogrešam kombi


Iz sedežnice proti spodnji postaji, zjutraj še globoko v senci

Takole prazne so proge do 10:30, potem pa se kar lepo napolnijo

Pogled proti najvišji vlečnici, zgoraj višina 2525m

Malo se da, tudi po 'ceucu'

Oblaki nad smučiščem, vidljivost kljub temu dobra

Jutranji pogled na zrihtane proge

Naša krmilnica na Moseralmu

Posneto ob cca 10:30, ljudi kar dosti ampak tukaj še čisto cela proga


Popoldne so smučišče prekrili gosti oblaki, tako da je nastala difuza, zato nisem niti več slikal. Lep smučarski dan.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Novoletna turneja 6.dan (St.Jakob) 31.12.2009

Včeraj smo bili tako zadovoljni z razmerami tukaj, da smo se za silvestrov dan odločili še enkrat smučati tukaj. Jutranja napoved je bila kar katastrofalna, oblaki, sneženje, toda na smučišču do 13 ure ni bilo prav slabo, vmes kakšen kos plavine, toda vsaj vidljivost je bila dobra. Že pri kosilu pa je začelo snežiti, oblaki so prišli direktno na smučišče, tako da smo odfurali potem kar na progah v dolino, kjer je bila vidljivost še v redu. Končali smo kar pozno, ob 16:15. Sem pa zasledil na parkirišču jato slovenskih avtodomov, izgleda, da je postal St.Jakob kar zanimiva destinacija za nas.

Še nekaj slik tega vremensko slabega dneva, pa vseeno boljšega od pričakovanj.
Takole je zgledalo zjutraj, samo boga sem molil, da se ne bi drastično spremenilo

Malo sončka je le bilo dopoldne



Hrvatski takmičari iz ZG, sam so bli tolko zanič, da se jaz ne bi šel kazat, pa še najboljšo progo so zasedli.

Popoldne na zgornjem delu smučišča, ništa se ne vidi

Na progah v dolino pa vidljivost normalna


Zdaj pa novoletni žur počasi, jutri pa upam na vsaj podoben smučarski dan, napovedi se kar izboljšujejo.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Novoletna turneja 8.dan (St.Jakob) 02.01.2010

Danes smo na žalost končali smučanje, zraven je bila pa še najslabša možna napoved, sneženje, veter do 50km/h, mrzlo.... No pa sem določil, da gremo kar sem. Za začetek ni bilo vetra, sneženja in tudi ohladilo se še ni veliko. Imeli pa smo oblake direktno na zgornjem delu smučišča, tako da je večino današnjega dne potekalo smučanje na progah v dolino, kjer vozi gondola. Tam je bila čisto normalna vidljivost, gor pa difuza in vedno bolj hladno. Ponoči je zapadlo nekaj cm snega, tako da so bile proge mehke, pa že tako je tukaj večinoma samo naravni sneg.

Par slikic današnjega ambienta
Zgornji del črne proge v dolino, tukaj je bila vidljivost zadovoljiva in pri zelo malo smučarjih je bila proga cel dan lepo prevozna. Na gondoli mi je nek Nemec pravil, da smo se dobro odločili, ker je bil danes severni veter in je to smučišče zavarovano z gorami pred severnjakom.

Takole pa zgoraj na sedežnici, zelo slaba vidljivost, in nekaj vetra zgoraj, difuza


Pri vračanju domov že od Lienza trume Hrvaških avtomobilov na poti v smučarske kraje, pred karavaškim tunelom pa sneženje, na naši strani pa neka mešanica dežja in snega, precej avtomobilov iz smeri KG.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

3.dan turneje - 28.12.2010

Tretji dan naše smučarije smo odšli na nam priljubljeni St.Jakob. Spet mrzel (-11) in sončen dan. Gneča na smučišču precej nad pričakovanji, rekel bi vsak dan več obiskovalcev. Proge odlično pripravljene, naraven zbit sneg, tako da smo odšli v naše domovanje z zelo lepimi vtisi.

Slikovni prispevek:
Bolj zgodnja, pogled na Weißspitz

Mooseralm

Iz šestsede


Proti Weißspitzu, desno pobočje kar čaka na žičniško napravo in pripadajoče proge, mogoče nekoč....


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2011 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

5 in 6 dan turneje - 30.12.2010 in 31.12.2010

Zadnja dva dneva smo ostali kar v Jakobu, Tridesetega je bila tukaj kar fajn gneča, ki je ne doživiš dostikrat tukaj, zato pa na Silvestra prazno smučišče.
Oba dneva lepo sončno vreme, primerne zimske temperature in dobro pripravljene proge, kar je zasluga tudi v novozgrajenem akumulacijskem jezeru na Mooseralmu. Prvi da smo smučali skupaj s tomijem, za Silvestra pa jo je z avtodomom ucvrl neznano kam, hehe. Oba dneva smo bili zelo zgodnji, tako da so bile prve vožnje na gondoli odlične, kot tudi na šestsedi. Že do 10:30 imaš toliko prevoženega, da se cel dan ne sekiraš več koliko boš presmučal potem. Mene to smučišče nikoli ne pusti razočaranega, tomija pa moti majhnost, zato je tudi odšel drugam, vsak po po svoje doživlja tole smučarijo/deskarstvo. Tridesetega, ko smo se vračali v Matrei je bila na parkirišču pri gondoli še ob 17 uri ogromna gneča, me zanima kaj bo napisal miki, mislim da je bil tisti dan ravno tukaj. Še informacija za bodoče obiskovalce tega smučišča, za vožnjo domov v LJ sem potreboval 2 in pol ure s 15 minutnim počitkom, dokaj lagodne vožnje.

Še slikovni prispevek obeh lepih sončnih dni
Jutranji utrinek na šestsedežnici, sonce je komaj pokukalo čez gore, sama planota na kateri leži zgornji del smučišča je na lepi sončni legi.

Proga na spodnjo postajo najvišje vlečnice (2525 m)

Nova akumulacija, prodobitev letošnje sezone, o tem je pisal že miki, prva investicija novih lastnikov, zloglasne familije Schultz

Odlična proga na trosedi, ponavadi precej prazna


Troseda ima dve progi z nekaj dodatnimi variantami

Proga iz zgornje vlečnice, levo in desno freeride area

Najboljša proga na šestsedi, vedno tukaj trenirajo Zagrebčani, na srečo se da po desni strani fino navozit.

Popoldne pospravijo kole, fantazija

Na zvoženi Off pisti ni prav zabavno

Fun park se bo še dolgo dograjval, malo narejenih naprav


S silvesterskim dnem smo končali res prijeten smučarski teden, letošnje leto prekrasno vreme, nimam pripomb .

LP


Nazadnje urejal/a Age Sob Apr 20, 2013 9:57 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prešernova turneja (05.02-08.02.2011) 2.dan(06.02)

drugi dan turneje smo nadaljevali v St.Jakobu, kjer so bile razmere mogoče še boljše, kot en dan prej v Sillianu. Naš becirk je bil v Lienzu, smo se pa selili skupaj z slovenskimi avtodomarji, bi rekel da smo izgledali kot ena družina, sploh po koncu smučanja v spodnji koči Jesacher hof na zaključku, hehe. Dan spet sončen, temperature približno enake kot en dan prej, sneg pa po mojem, za odtenek boljši. Tudi proga v dolino je ostala v dobrem stanju do konca, ker je v gozdu, konča se višje (1400 nmv) in še na senčni strani je. Zgoraj pa pravljica, smučarjev pa še manj kot en dan prej v Sillianu. Po vsem naštetem se res ne morem pritoževati nad smuko, vrhunsko.

Zjutraj še nekaj oblakov...


..potem pa vedno bolj jasno

Proti spodnji posataji šestsede.

Tegale junaka sem dobil ravno v trenutku, ko je letel proti umetnemu jezeru, izgleda mu je bilo prevroče, na srečo brez posledic, hehe.

Helikoptersko reševanje slikano že precej po 16 uri.

D.J na žuru po smučanju v Jesacher hofu, precej nas je bilo Slovencev.


Mogoče še najboljši dan na turneji, tako smučarsko, kot žurersko, hehe.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 1:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Danes 24.2.2011 bil na St. Jakobu in lahko povem samo enkratno doživetje. Vreme sončno brez obalčka na nebu temperatura v dolini -15°C na hribu ne vem koliko mislim pa da okrog -18°C. Zeblo ni niti minute. Proge široke spedencane in kot je že Age zapisal ima vsak vlečna naprava 2-3 pripadajoče proge. Najbolj me je presenetila širina prog in kot drugo največje presenečenje, strmina v dolino. Saj res da je oznaka črna samo v avstriji imam občutek da je vse isto redeče ali črno. K sem bil na Klamerstihu sem iskal strmino pa je ni hotelo biti. Tukaj sem pa res dobil idealno strmo, pomrznjeno, ne preveč ledeno - čeprav sem zasledil eno leden ploščo - pisto. In za razliko od Kranjske FIS črnine je tale proga zavita. Jutri če bo vreme grem spret n St. Jakob. Me je čisto očaral. Brez prestanka lahko presmučaš 1300m višinske razlike. Bi dal slikce sam nimam povezovalnega kabla med Nokio N8 in compom.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

cimbalca je napisal/a:
Brez prestanka lahko presmučaš 1300m višinske razlike.

Lepo, da si navdušen nad Jakobom , samo 1300 metrov višinske pa ravno ni. Iz 2525 nm se spustiš na 1398 nm, kar je malo več kot 1100 metrov višinske razlike. Meni osebno (pa tudi mikiju) je boljša proga na Sillianu iz 2407 nm na 1080 nm, z dolžino cca 8 km. Glede na okoliščine zdaj, ko je spodnji del uničen popoldan, je najboljše to storiti čimprej dopoldne, ko je spodnji del še v celem kosu. Samo toliko o tem spustu, ki se je tebi zameril. No, sicer sem jaz zadnjič vedel kaj me čaka, razsuta proga spodaj, samo da bi šel pa z gondolo dol, raj crknem, hehe.
V bližinjem Heiligenblutu je višinska iz Scharecka v mesto iz 2604 nm na 1301 nm, samo meni spodnji del, po srednji postaji, ne paše. Boljši sestop je iz HochFleißa do Fleißalma na drugi strani podzemne gondole, iz 2902 nm na 1809 nm z dvema progama, kombiniranima z off-pistami, naš fischerpro3 pravi temu, neprecenjivo, hehe.
Še eno smučišče blizu St.Jakobu ima veliko višinsko razliko, GG resort Kals Matrei, iz vrha sedežnice Cimaroßa 2424 nm do Matrea spodaj (potreben Skibus do gondole(920nm)), do nekje 1000 nm. Velik spust, samo vsaj polovica te vožnje je brez veze, tako da priporočam samo zadnji spust v dolino, če so snežne razmere ugodne. Na njihovi spletni strani sicer piše 2621 nm na vrhu, samo to je spet Schultzov nateg, v bistvu je to višina vrha nad sedežnico.
Malo sem zašel iz teme in zakompliciral, mogoče bodo pa te informacije komu dobrodošle.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB