Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 3:13 pm    Naslov sporočila: Brunnalm - St.Jakob im Defreggen Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

JoJo,

spet sem bil na manjši Ost-Tirol turneji. Mišljen je bil St.Jakob, Kals in Matrei. Zaradi napovedanega toplotnega vala, sem imel kar mal knedlčka v grlu. Zato sem se že v petek zaradi višine odločil za St.Jakob(1400m-2525m). In bingo, prava sreča. Edino, sem bil jezen, ker je na vratih doma ostal moj spremljevalec CANON in ni nobenih slikic it tega smučanja. Kamera na telefonu je zanič. še link na panoramo smučišča
http://www.bergfex.at/stjakob/panorama/
Petek 22.02 prihod ob 9:05, temperatura spodaj 4 stopinje grr.. oblačno, difuza, popoldne delno jasno in boljša vidljivost.Gondola na vrhnji del smučišča spet ista kot na Moeltallu in Sillianu. To je manjše smučišče z okoli realnih 30 km prog. Neverjetno urejene proge, zdržale so cel dan kljub + temp, razen proge na spodnjo postajo gondole. Za to smučišče bi lahko rekel, da Mikijeva trditev o umetnem snegu kar drži . Mislim, da imajo mešanico naravnega in umetnega snega, čeprav je v dolini Defreggen dosti naravnega snega. Rezultat so odlično pripravljene proge. Vse naprave imajo 2,3 pripadajoče proge, tako, da tudi v nedeljo, ko je bilo več smučarjev ni bilo pretirane gneče na progah in tudi čakalnih vrst. Smučišče mi je všeč tudi zaradi širokih in preglednih prog in fine konfiguracije terena. Koča na Mooseralmu je na odlični sončni legi za počitek.

Že takoj pri prihodu mi je v oči padel FUN PARK(snow park). Noro, voziš se s sedežnico, spodaj pod tabo pa snowpark in celo pot gledaš mularijo ko skače. Poleg kar nekaj lokanih mulcev je bila še ena skupina 40 Švicarjev, freeriderjev in boarderjev. Padali so three-sixty, seven- twenty in tudi ten-eighty(bolj ponesrečeni), enojne in dvojne salte, noro, noro. In to jih je šlo en za drugim po 6,7 komadov ludnica . Kaj mi je bilo žal, da nisem imel foroaparata, kašne fajn slikce bi ble jao.. Čeprav piše, da je dovoljeno samo boardarjem je bil snowpark odprt za vse, torej je tudi tata Borut probal par stvari, recimo skok na VW kombi, drsenje po njem in skok iz kombija, stopnice(so šli tud 4 letniki po njih), pa dvojna skakalnica( skočiš iz skakalnice na plato, ki je višje, na koncu katerega je še ena mini skakalnica in na doskočišče, vmes pa 2 metra lufta. Prvo sem si upal na kombi, ker se je moj starejši sin(ima zvito nogo, kao potreben počitek 5 tednov) v strahu, da ne bo doskočil na VW odrinil tolko, da je preletel vse skupaj čez hehe.. Vse skupaj je dolgo cca 800 m. Velika in malo manjša skakalnica skupaj na koncu parka sta bili najbolj atraktivni. Moja sinova bi kar še freeride dile po novem. Par podatkov o snowparku iz njihove strani. Mislim, da je še kakšna stvar več, samo ne poznam izrazov.

Obstacles im Snowpark 07/08
-Stair Set-Up 10mx6m
-Downrail 9m
-Wallride 3mx6m
-Rainbow 8mx3,5m
-Curved Box 8m
-Kinked Rail 3mx6m
-Jib VW-Bus
-Jib-Tonne
-Nature Hip left/right
-Step-up
-Step-up/Step-down
-Kickerline
-Kids Park
-Tree-Jib

V soboto prihod ob 10:45 temp +10 stopinj spodaj, sončno in proge so na vrhu zdržale do konca, bolj si še dol, slabše je bilo. Prazno smučišče, izgleda je bila menjava tedenskih smučarjev.
V nedeljo prihod ob 8:50 temp +1 stopinja, sončno in proge so zdržale tudi spodaj do 14:30, ko smo odšli iz smučišča.

Torej smučišče me je zelo prijetno presenetilo, sploh v času tega toplotnega vala. Od LJ je oddaljeno 234 km. Čeprav smo praktično smučali 3 dni, razen v soboto zjutraj v Kalsu, se ga nismo naveličali, verjetno zaradi odličnega FUNPARKA. Stanovali smo v Matreu v zelo lepem in velikem 87m2 apartmaju za 60 eur na dan, res poceni. Za nas lastnike sezonskih koroških kart je boljša istočnica Lienz s katerega imaš obilo možnosti za okoliška smučišča (Sillian,Zettersfeld,Heiligenblut,Matrei,Kals,St.Jakob..) To je izvedel Miki konec Januarja na svoji 8 dnevni turneji, pa nič objavil na forumu hmm.. Samo smučišče St. Jakob pa toplo priporočam tudi za družine za večdnevno smuko.
Seveda je bil zaključek spet začinjen z obveznim zastojem na Gorenjskem grr.., pa sry, ker ni slikic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Škoda da ni kakih fotk, ravno do St. Jakoba na letošnjem zimskem dopustu, ki ga omenjaš v svoji reportaži, nisva prišla. Če sem natančen, v St. Jakobu sva bila v nedeljo, 27. januarja, ko je po Avstiji pustošil vihar Paula, in nobena žičnica ni obratovala.Potem pa sva podaljšala v Kals in - glej čudež - obratovale so vse tri žičnice, celo zgornja (čeprav je pihalo kot pri norcih). Tako da je moja izkušnja ravno obratna kot tvoja.

No ja, mi je pa ostala 'domača naloga' za prihodnjo zimo - najverjetneje bova spet kupila koroško sezonsko in šla za en teden v Lienz .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2008 2:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Miki, malo bolj off-topic zadeva, ampak vseeno:

(Če sem natančen, v St. Jakobu sva bila v nedeljo, 27. januarja, ko je po Avstiji pustošil vihar Paula, in nobena žičnica ni obratovala.)

Mi smo pa tisti dan že zgodaj odšli v Katschberg. Prihod že ob 8:40. Žičničar je sam zamajal z glavo - geschlossen, pihalo je kot pri norcih hehe.. Pa smo odšli proti Innerkremsu in naprej do Osojščice in naprej do Tromeje (nič ni delalo ) in nazadnje zaradi moje trme, ker sem hotel nujno izprobat nove smuči, končali na Trbiž-Višarjah. Tja smo prišli cca ob 10:30. Cela družina me je rotila 'ne kupit karte, saj vidiš kakšno je..)' Tam pa je bila prava kolonija Slovencev, Italijanov in Hrvatov, skratka mravljišče, uničene proge, veliko smučarjev začetnikov, toplo vreme, polne koče itd.. - v glavnem total sranje.
Tako, da tisti dan imam v bolj slabem spominu , smuči pa itak nisem mogel dobro stestirati v tej gneči. Sledilo je opravičilo družini na večerji v KG .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes smo smučali, za mene najprijetnejšem smučišču na vzhodno-Tirolskem St.Jakobu. V tem, za avstrijske razmere,
malem smučišču je zelo prijetno, pozitivno vzdušje, prijazni smučarji, nikoli še nisem doživel gneče, leži na planoti
obdanimi z lepimi visokimi gorami in ima razmeroma moderne naprave. smučišče je nekako za en/dva dneva smučanja,
potem pa se vseeno že malo naveličaš. Meni je super, ker imam TOPSKI pass, posmučam enkrat, pa se spet čez dan, dva
veselo vrnem nazaj. Meni osebno je to najlepše smučišče na Koroški karti, takoj za njim pa Heiligenblut in Turrach.

Malo smešno mi je le to, da letos piše na njihovi spletni strani, da imajo 51 km prog, lansko leto pa samo 35 km,
brez kakaršnih koli sprememb, edina razlika je, da je letos odprtih, zaradi obilice snega, veliko več prog.
Vsaki od štirih resnih naprav pripadajo povprečno 3 proge, tako da o veliki gneči na progah ni govora.
Večina prog je kar položnih, recimo nezahtevnih, razen spodaj na šestsedi in desna super črna proga na progi ob gondoli.
Letos je še zelo veliko naravnega snega, tako da je vse najnaj, trd, zbit sneg, proge ostanejo do konca odlične,
še v dolini je enako, ker se smučišče začne kar visoko, na 1400m.

Spet smo imeli lep sončen in mrzel dan (-13 v dolini , zgoraj - , mislim da zadnji, vsaj po napovedih.
Snow park letos še ni končan, nekje na polovici so, je pa odprt za vse ljubitelje vragolij, če si ljubitelj
freestyla se kar zamotiš, še dvakrat, trikrat posmučaš v dolino in nekaj variant in hitro mine cel dan.
Dolina Defreggen pa je res zelo hladna, danes ob odhodu spodaj ob 15:45 - 15 stopinj.

Imam kar nekaj slikovnega materiala, ampak ker me spet zafrkava net, takoj ko bo delal.

Lep smučarski pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še obljubljene fotke St.Jakoba 30.12.2008, končno mi je uspel upload na shrani.si.

Jutranje meglice v Matreu

Gondola, identična tisti na Moeltallu

Koča na Mooseralmu

Ena od prog iz trosede

Zgornji del desne proge

Brez komentarja naprej, saj slike vse povejo























Leva rdeča proga v dolino

je bolj kot ne senčna ves dan, kar je razumljvo, v teh globokih dolinah




Bo še en manjši sklop slik snowparka za mlajše in starejše otroke, hehe

Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Ned Jan 04, 2009 9:29 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Internet dela trenutno kot namazan, še nekaj utrinkov iz še vedno nedokočanega snowparka.
Posebej manjkajo še tavelike skakalnice in pa kar nekaj railov. Sam park se razprostira, ko bo dokončan, na cca 900, 1000m. Trenutno tudi ni veliko uporabnikov. Lanska sezono je bilo tako zabavno, da ko si se peljal s sedežnico, si pozabil na čas.
Še nekaj slikic:












Lep pozdrav vsem nadobudnim freesylerjem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 6:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Za prvi letošnji smučarski dan sem izbral St.Jakob, ker so bile vremenske napovedi na internetu, v prid le temu.
Nisem se zmotil, zjutraj ob 10:45 še mešanica oblakov in jasnine, nekaj snežink, par cm novega snega, potem pa vedno lepše vreme,
tako da sem hitro zbil mačka iz riti. Več ljudi kot sem pričakoval, vendar brez gneče.
Ena zanimivost, gondola datira iz istega časa, kot ona na Moeltallu, vendar je lepo ohranjena, tista na Moeltallu pa vsa potolčena, revca, hehe.
Dva slikovna utrinka iz današnjega dne:




LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Čeprav se že ponavljam: najlepša hvala za lepe fotke z edinega vzhodnotirolskega smučišča, ki ga še nisem uspel spoznati v živo - še dobre 3 tedne, pa bom tudi to 'popravil'. Glede na to, da St. Jakob poznam le s prospektov: ali ni ob trisedežnici še paralelna vlečnica? Na fotkah je nekako ne vidim ... ?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, je tudi tista vlečnica, samo ne dela več, tudi lansko leto ni bila več v uporabi, letos pa nimajo niti sider več gor. Začne se kakih 150 m višje od trosede in konča malenkost pred koncem trosede. Glede na število smučarjev na trosedi pa ni potrebna, letos nismo niti enkrat čakali več kot 3 min, pa še to takrat, ko so prišli gor smučarji iz okoliških hotelov.
Vlečnica je nekako na vseh slikah skrita nekje zadaj.

Čakamo na fotke iz Goldecka , a naj se jaz zdaj še tebi zahvalim za vse tvoje odlične reportaže, hehe, ljubi se nama, to je to.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, pozabil sem prilepit sliko spodnje postaje paralelne vlečnice, ki te zanima in je ob trisedi. Nimam drugih slik, ker mi nekako ni bila interesantna, glede na to da ne deluje več.
Zraven, pa še največja gneča na trisedi, ko pride večja skupina, mislim da hotelskih gostov.

Čisto na levem robu slike, brez sider.

Zadnji zgornji steber vlečnice


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 4:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Age je napisal/a:
Zraven, pa še največja gneča na trisedi, ko pride večja skupina, mislim da hotelskih gostov.


Par let nazaj sva bila tam med zimskimi počitnicami. Gneča na trisedi ni bila prav nedolžna, ker je edino preko nje dostop na šestsedežnico pa sva se večinoma vozila v dolino. Tam je bilo prazno, proge pa so super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

2.dan moje mini turneje najpriljubnejše smučišče (v koroški karti) moje familije, St.Jakob.
Še lepši dan od prvega, nekaj novega snega, proge neverjetno zrihtane, za mene ravno prav trde. Fun park so od mojega zadnjega obiska spet dogradili,
malo mu še manjka, pa bo končan. Tudi freestylerjev je že nekaj, ponavadi pa začnejo februarja bolj množično prihajat na smučišče in takrat postane prav zabavno.
Smučarjev presenetljivo malo za ta čas, mogoče zaradi tedenske menjave. Obe proge v dolino so ostale do konca dneva v odličnem stanju.
Malo ali slatko bi lahko rekel za to smučišče, vedno zgrešim gnečo in še sončno vreme imam vedno tukaj. Nekaj slikovnih vtisov današnjega dne.

Jutranji pogled iz stanovanja v Lienzu, nič kaj obetavno, miki mi je zjutraj SMS-al, da je St.Jakob v soncu.

Speglane proge nas čakajo


Lepa panorama na vrh smučišča, desno zgoraj smučine v celcu pridnih smučarjev, ki so šli gor peš.


Še slike Fun parka, nekaj novosti od mojega zadnjega obiska.


Čez taveliko skalnico moraš skočit vsaj deset metrov čez ravnino, ker se drugače fajn nasadiš, kot moj mlajši sin. So pa vsi fantje,
ki tukaj uživajo zelo prijazni, takoj so mu vsi prišli pomagat, nobene privoščljivosti, kot je navada pri nas.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes sem prišel iz krajše 3 dnevne Ost-Tirol turneje, odločali smo se med Heiligenblutom in St.Jakobom/GG Resortom.
Zmagala je druga varianta, predvsem zaradi napovedanih visokih temperatur. Smo se odločili zelo dobro. Spali smo v Virgnu,
mali vasici nekaj kilometrov iz Matrei-a, na prikupni kmetiji. Vreme je bilo veš čas sončno/oblačno, v dolini popoldne temperature
vedno nad 17 stopinjami, zgoraj na smučiščih, pa bi lahko rekel, dopoldne skoraj kar zimske razmere, po kosilu pa je predvsem
v nižjih legah sneg spustil. Vsak dan je bila boljša smuka, tako kot vreme.

1.dan St.Jakob_04.04.2009
Kot je pri meni v navadi prihod iz LJ v soboto že ob 9 uri. Precej oblačno vreme, temperature pa so bile zelo vzpodbudne spodaj na 1400m
+1 stopinja in zgoraj na cca 2500m že - 6 stopinj . Zjutraj trd sneg, potem pa se je omehčalo, da je bila res prijetna smuka.
Na zgornjih delih smučišča, sneg ni popustil niti popoldne, mogoče za odtenek, spodaj na progi v dolino pa je bil sneg južen, ne gnil,
popoldne ob odhodu na kmetijo. V bistvu sem bil prijetno presenečen nad razmerami na smučišču. Smučarjev pa presenetljivo veliko za ta čas,
čeprav bistveno manj kot v sezoni.
Še malo slikovnega materiala
Ob prihodu precej oblačno, zato pa ugodne snežne razmere

Zgornja postaja gondole

Dopoldne smo se odločili za spust v dolino, presenetljivo ugodne snežne razmere, sneg je popuščal šele nekje na 1700m višine,
smo ponovili hitro še enkrat pred kosilom.

Zadnja srmina pred gondolo, tukaj je sneg dopoldne že malo popustil.

Pogled nekje iz zgornje postaje šestsede na Moseralm, zima hehe.

Še pogled na vrh proti šestsedi in zgornji vlečnici.

Iz šestsede naprej

in nazaj

Fun park še vedno v dobri kondiciji, malo panorame na trosedo in prelepe gore zadaj.

Proga na trosedi, malo smučarjev na sliki, pa jih ni bilo tako malo.


Lep začetek trodnevnega smučanja, čeprav ni bil ravno sončen dan, zato pa so oblaki lepo varovali sneg pred odjugo .
Spodaj ob odhodu pa ob 16 uri +17 stopinj . Lepo malo smućišče, ki me nikoli ne pusti razočarnega.

Lep smučarsko pomladanski(skoraj zimski) pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Raj na zemlji. Danes zjutraj -25. Na smučišu prazno, žive duše nikjer.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@MORIS, pa si končno Ost tirol okusil, hehe. Že tako je vedno malo smučarjev na tem smučišču, vsaj ko jaz smučam tam, mraz je naredil svoje. Sicer ima smučišče fajn sončno lego, sploh zdajle, ko je kratek dan. A je fun park že kaj narejen? Grem tudi jaz v soboto 26.12 za osem dni na turnejo . Upam na fajn vreme, optimist.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB