Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » Kaj bo s Koblo?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Kaj bo s Koblo? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2005 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Z železniške postaje do žičnic je 5 minut hoje, od tam kjer se ustavlja smučarski vlak (čisto pri predoru) pa do vlečnice Kozju hrbet 1 minuta.
Nazaj se lahko pripelješ dobesedno do svojega sedeža v vagonu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bizzy_d
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2005 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:41
Prispevkov: 2


hvala.
_________________
snowboard rule ;-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2006 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Ni lih tko kr mors najmanj 1x cez cesto it! Od tunela pa ni lih minuta hoje ane ampak 5 min.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2006 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


V petek sem se sprehodil do zgornje postaje sedežnice Kobla 1 in malo poslikal:










S sedežnice Kobla 1 so že pobrali sedeže:




Medtem ko Kobla 2 ostaja še nedotaknjena:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 02, 2006 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

www.kobla.tk

Napišejo, da je Kobla najboljše smučišče pri nas.

Naj malo pogledajo naprave.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
whistler
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Glede Koble:
Kobla je bila v času Jugoslavije zelo dobro smučišče. Če mogoče ne veste je bila strma proga s trojke proga za svetovni pokal v smuku z moške. Danes pa je vse popolnoma drugače. Zasneževanje je zelo dobro urejeno, tudi topov je kar nekaj. Večji problem so naprave, ki so že zelo stare. Novih naprav po mojem še en čas ne bo, malo se spomnite situacije iz pred parih let, ko se sploh ni vedelo ali bo smučišče obratovalo ali bo šlo v stečaj. Sicer tudi ostala ponudba ni kaj prida, pa tudi njihov odnos do smučarije. proge namreč urejajo zjutraj in zato niso čisto nič trde (včasih se vidi ratrak, ko grem na Vogel). Predlani sem bil gor, ko so imeli 40 cm novega snega. Proge (1,2, Kozji hrbet) so bile 3/4 širine, Ravne pa 1/4. In Ravne so obratovale. Po dveh vožnjah nas je žičko zjagal na Koblo 2, ni pustil niti, da bi se peljali gor in šli od tam. In čez 15 minut so Ravne spet delovale. To res ni tisti pravi odnos delavcev.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Whistler svetovnega pokala v smuku pač ni bilo nikoli na Kobli. Mislim, da tudi evropskega ne. Še preden so postavili Koblo 3 je bilo tam enih 20 let nazaj enkrat mladinsko državno prvenstvo v smuku, mogoče tudi člansko, saj so se ta izvajala tudi na nehomologiranih povsem neprimernih smučiščih (npr. Krvavec).

Sicer pa je po mojih izkušnjah Kobla eno od smučišč z najbolj zagamanim vodstvom. Jaz sem enkrat spraševal, zakaj ne zalaufajo še druge vlečnice za začetnike, ker je gneča. Pa mi je tip prav neprijazno zabrusil, da če mi ni všeč, pa naj grem drugam. Izkazalo se je, da je bil to direktor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Na Kobli je bila homologirana smuk proga za FIS tekmovanja, torej tudi za svetovni pokal. Nekajkrat so prirejali smukaške tekme evropskega pokala in na treningu ene izmed njih se je npr. grdo polomil Pleteršek, ki je pozneje zastopal naše barve v smuku na olimpijadi v Sarajevu.
Ta proga je vse prej kot mačji kašelj! Posebno zahteven je predel med gornjo in srednjo sedežnico, imenovan "S". Tam je en skok, pri katerem niti približno ne moreš predvidet kdaj se boš odlepil od tal in ne moreš nič drugega kot čakat kaj bo, leti pa kot sam vrag.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, če je eden enkrat padel, še ne pomeni, da je proga težka. Proga ob Sedežnicah 1 in 2 je za današnje pojme položna še za ženske smuke, poleg tega je zelo kratka. Za smuk je sedaj minimum 500m višinske razlike že za mladince, česar 1 in 2 ne dosegata. Da bi potegnili progo više ob 3. sedežnico, pa bi moralo pasti kar precej smrek. Predpisana širina proge je 40 metrov.

Če te prav razumem, ti govoriš o smuku iz vrha. Sicer so Koblo 3 postavili šele leta 1982, OI v Sarajevu pa so bile leta 1984. Ne verjamem, da jim je v 1 letu uspelo pridobiti homologacijo in organizirati kakšno pomembnejšo tekmo, vsekakor pa ni moglo biti več tekem evropskega pokala. Jaz se jih vsekakor ne spomnim. Žal so meni dostopne le statistike Evropskega pokala od leta 1995 naprej. Res pa so bile zahteve za proge včasih ohlapnejše. Vprašal sem na Koblo in prvič slišijo za tekmo evropskega pokala na Kobli, omenjajo pa evropski pokal oz. Fis tekmo za ženske in nekaj državnih prvenstev, vendar ne vedo leta. V osemdesetih letih naj bi imeli načrte posodobitve vseh naprav in organizirati najpomembnejše tekme. No to iz Koble mi ni zvenelo posebno prepričljivo, jaz se tudi kakšnih ženskih evropskih pokalov ne spomnim.

Sicer pa sta na seznamu FIS homologiranih prog v SLO le Kaštivnik in Habakuk na Pohorju.

Če kdo ve kaj zanesljivega o smuk tekmah na Kobli, naj prosim doda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Od druge sedežnice je bilo treba pešačit precej navzgor in potem je šlo po precej strmem začetku najprej malo v desno, nato pa dolg zavoj v levo okrog nekakšnega gozdička (bil si na strani proge ob vlečnicah.) in bil si na progi Koble2. Do tega prehoda, ki se je imenoval "S" je preteklo kakih 20 do 30 sekund, ne spomnem se več. Če je bilo ledeno je bila proga zelo zahtevna in sploh ne tako položna. Spodnji del je bil res avtocesta, toda cesta je še marsikje. Zoprnija te avtoceste so bili dolgi skoki v jame puklov. Končnih časov se ne spomnim, mislim pa, da so bili nad 1 minuto. Vsekakor je ta smuk neprimerno zahtevnejši od tistega, ki ga organizirajo na Slovenjegraškem Pohorju na progi Kaštivnik. V bistvu je bila to edina slovenska proga, primerna za trening smuka. Starejših pionirjev niso spustili na to tekmo, tega se dobro spominjam. Mučili so jih na zares položnem Zatrniku in na Kaštivniku.
Kobla je včasih slovela kot smučišče, ki je najprimernejše za treninge slaloma in veleslaloma. Predvsem te proge odlikuje razgibanost. Zelo zahteven Podkoren je sicer huda ura za nadebudneže, toda vsega skupaj sta dve ali tri prelomnice in klanec. Na Kobli so pa ves čas prelomnice in to je to.
Čisto mogoče je, da je bil ta "evropski pokal" navadna FIS tekma. Preveč daleč nazaj je, da bi se dobro spomnil. Dogajalo se je enkrat okrog leta 1977 in 1981. V tistem času je bilo 90% vseh tekem takratnega vrhunskega razreda na Kobli in na Krvavcu, ker nikjer drugje ni bilo snega. Na Kobli je bilo večino tekem na progi z dvema vzporednima vlečnicama. (Sta bili samo progi na vsaki strani vlečnice, ali dve vlečnici ne vem več. To je proga ob gornjem delu Koble2.) V tem letu so se poizkušali tudi z smukom na Stare Stane na Golteh, toda ta na Kobli je obveljal za kvalitetnejšega in zahtevnejšega.
Da ne bom še kaj napačnega napisal bom malce povprašal sokrajana, ki je tudi nastopal na smuku na Kobli.




p.s.

Povprašal sem staroborca, ki mi je povedal, da je bil na tem terenu le eden ali dva smuka za državno prvenstvo, precej se je tam (za naše razmere) treniralo smuk, veliko se je pa govorilo o FIS smukih ob odprtju Koble 3. Tokom let sem vse skupaj kot kaže malce pomešal.
Proga je bila menda speljana po precejšnem delu Koble3, kjer naj bi bili že prej travniki in v že omenjeni "S" naj bi tako priletelo, da nihče na startu ni rad pomislil na ta del proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Če mene spomin ne vara, na Kobli nikoli ni bilo tekem evropskega pokala. (Za svetovnega sem prepričan, da jih ni bilo). So pa naši takratni aparatčiki konec sedemdesetih let prejšnjega stoletja sanjali, da bi mogoče Kranjska Gora in Kobla dobili svetovno prvenstvo v alpskem smučanju 1982 (KG tehnične, Kobla pa hitre discipline), pa iz tega ni bilo nič. Svetovno prvenstvo dobil Schladming, Križaj in Strel pa vsak po eno kolajno. Ekonomske razmere v bivši državi so se po letu 1980 tako poslabšale, da aparatčiki tudi sanjati niso smeli več, Kobla in večina slovanskaga turizma pa so pričeli stagnirati. Nekateri so se v zadnjih letih prebudili, Bohinjci pa še vedno spijo zimsko spanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


V glavnem, hotel sem poudariti, da je bila proga homologirana, kako pa je bilo s tekmovanji pa natančno ne vem.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2007 10:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No pa smo sestavili zgodbo. Še dodatek o homologacijah. Na FIS straneh sta za Bohinjsko Bistrico homologirani progi za SL in VSL. In sicer Ravne (ob vlečnici). Cilj obeh je na višini 748 m, štart SL na 940, GS pa na 1025 m. Bi rekel da je štart za SL tam nekje ob izteku družinske proge, za GS pa najbrž malo nad zgornjo postajo dvojke. Za smuk homologacije nimajo, čeprav bi verjetno izpolnjevali pogoje za smuk mlajših mladincev oziroma za smuke v 2 tekih, kjer je lahko višinska tudi 450 metrov. Dvomim, da bi jim pri širini proge pogledali skozi prste, čeprav je kar nekaj tradicionalnih smukov, kjer so celi odseki ožji od predpisanih 40 metrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2007 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


od kdaj pa kobla obratuje?? sm dons gledov na snezni telefon pa pise da obratuje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2007 5:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


9.00 - 16.00
Za nočno pa ne vem.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » Kaj bo s Koblo?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB