Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » ponte di legno, passo tonale/ adamello ski

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 ponte di legno, passo tonale/ adamello ski « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 9:04 am    Naslov sporočila: ponte di legno, passo tonale/ adamello ski Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


je mogoče že kdo smučal na tem območju, vaše izkušnje? kje so najboljše gostilne itd

sam se z druščino odpravljam tja začetek marca. je bilo za slišat dobre stvari o tem koncu. snega je baje več kot dovolj, proge pa tudi zgledajo uporabne.

www.adamelloski.com
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 29, 2008 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Od teh poznam le passo tonale...
Sam nisem tam smučal, čeprav sem imel karto tudi za tam.
Sorodnik iso bili tudi že tam in jim je bilo včeš.
Ni gneče, del smučišča je na ledeniku...
Nekatere naprave so malo starejše.
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

To se zgodi, če Italijani rušijo steber stare nihalke nekaj metrov od nove žičnice:



Na kratko: na Passo Tonale so začeli podirati staro nihalko, ki že nekaj let ne obratuje več, pa jim je en steber padel 'malo narobe'. Če se bo ob rentgenskem pregledu izkazalo, da so zajle nove kabinke poškodovane in jih bo potrebno menjati, je začetek zimske sezone na tej strani vprašljiv ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


passo tonale... to je pa baje lepo smučišče...
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Okusi so različni, ampak jaz sem bil letos marca prvič na Tonalu in sem bil kar malo razočaran ... sončna stran prelaza je ena povečana Kranjska Gora s celim kupom paralelnih žičnic na enem širokem pobočju z malo višinsko razliko, na progah pa vse polno začetnikov. Nasprotna stran, torej tam kjer so pravkar podrli steber na novo gondolo , pa ima eno lepo črno progo, ki pa jo imaš po treh furah tudi že dovolj, potem eno počasno in strahotno mrzlo dvosedežnico z neuporabno položno progo (na dveh mestih gre tudi malo navzgor!) in zgoraj ledenik, tam je spet OK, če te vlečnice ne motijo. Še najboljši del mi je bila povezava v Ponte di Legno oz. Temu, tam je nekaj simpatičnih prog po gozdu, lepo razgibane, za italijanske razmere dokaj strme in seveda so bile perfektno zasnežene in urejene.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2016 8:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Najin letošnji drugi smučarski dopust preživljava v Italiji, natančneje v Dimaru v dolini Val di Sole. Tukaj se da marca v hotelih dobiti zelo ugodne ponudbe, v hotelih s 3* že od 450 Evrov / osebo dalje ponujajo 7 dni polpenziona + 6 dni karte Superskirama, ki zajema Folgarido - Marilevo - Madonno di Campoglio - Pinzolo, pa Passo Tonale, Pejo in še nekaj bolj oddaljenih smučišč. Skratka, več kot dovolj za en teden. Midva sva si privoščila eno zvezdico več, kar je sicer malo dražje, ampak po letih apartmajev nama paše da enkrat za spremembo nosijo hrano na mizo .

Prvi dan sva se odpeljala po dolini dobrih 20 km na Passo Tonale. Kot se vidi iz mijega prejšnjega posta, sva tam že bila konec marca 2008, pa sem bil zgleda kar slabe volje ko sem pisal poročilo. Včeraj se nama je bistveno bolj dopadlo. Pa gremo lepo po vrsti.

Plan prog: http://www.adamelloski.com/documenti/skiarea/ski-map.pdf

Smučišče je v grobem zgrajeno iz 3 delov. Na levi, ko se pripelješ na prelaz, je na širokem pobočju z južno lego nanizanih ducat žičnic s paralelno lego in različnimi dolžinami, od vlečnice do šestsedežnice s kupolami. Midva sva vstopila na zahodnem koncu te zbirke, na štirisedežnici Serodine:


Proge so bile ob 9:15 še betonske, nadaljevala sva s šestsedežnico Bleis, ki pripelje eno etažo višje na 2525m:



Najlepša proga na tem koncu po mnenju mnogih je rdeča Alpino, od zgornje postaje Bleis do spodnje postaje Nigritelle je dobrih 700 višincev, lega prog jug - jugozahod - zahod. Zgoraj še malo pršiča, v srednjem delu na prvi furi malo (pre)trda, ampak na vsaki naslednji furi je bila malo bolj 'putčkasta':




V spodnjem delu vozi resnično počasna fiksna štirisedežnica Nigritella:


Zgornja postaja kabinke iz Ponte di Legna, zadaj črna proga Paradiso na severni strani prelaza:


Kmalu sva se spustila proti Ponte di Legnu, kjer so po najinem okusu najbolj atraktivne proge smučišča. Začne se položno ... :


... nadaljuje malo moj strmo:


... konča pa spet položno. Ker je zadnji kilometer do Ponte di Legna skoraj raven, tam ni proge, zato se z razmeroma novo dvosedežnico Sozzine dvigneš na hrib:


Črna 14 v Ponte di Legno: perfektna, skoraj še pretrda. Ponovno se je potrdila moja teorija, da je (vsaj ob lepem, sončnem vremenu) lega prog bistveno pomembnejša od nadmorske višine. Tu, na severnih, gozdnih progah, na dobrih 1000 m, je sneg 'držal' bistveno bolje kot zgoraj na prelazu na 2000 m na južnih pobočjih:




Odklopna štirisedežnica Casola je novost te sezone, nadomestila je staro dvosedežnico po malenkost spremenjeni (podaljšani) trasi:


Zgornja postaja zdaj leži zraven zgornje postaje starejše fiksne štirisedežnice Doss delle Pertiche:


Tudi proge so razširili:


Proti spodnji postaji Doss delle Pertiche:


Ne vem točno katera proga je na sliki, zagotovo pa je bil sneg odličen:


Zgornji postaji štirisedežnic Santa Giulia (fiksna) in La Croce (odklpna s kupolami):


Drugi vrhunec dneva je bila črna proga v dolino v Temu, na 1155 m najnižja točka smučišča: široka, prazna, sneg pa je ob enih ravno spustil tisti 'moj' centimeter ali dva:




Stanje žičnic in prog:


Na štirisedežnici Doss delle Pertiche, levo zgornja postaja Cassola:


Proga proti dolini Valbione, z lepim jezerom na sredini :


Sledi edini še nemoderniziran del smučišča (ki pa za povezavo ni potreben), najprej dvosedežnica Corno d'Aola ... :


... in nad njo vlečnica na krogce s traso 'v ovinek', v čudovitem okolju in seveda prazno progo:






Ob dveh sva se odpravila nazaj na prelaz in dalje na ledenik, najprej s kabinko Paradiso (ima enake kabine kot Millenium na Mokrinah, žal pa samo polovične klopi na katerih lahko samo sloniš, ne moreš pa prav sedeti):


Sledi druga novost sezone 2015/16, kabinka Presena v dveh odsekih, ki je nadomestila dvosedežnico spodaj in vlečnico zgoraj na ledeniku:


Tudi še ob treh odličen sneg, seveda malo zvožen, ampak še vedno pršič na trdi, ampak nikjer ledeni podlagi iz stisnjenega naravnega snega:


Lepa nova kabinka:


Proga do vmesne postaje ... :


... in dalje proti spodnji postaji, res položno, potiskati se (ob takem snegu kot je bil včeraj) ni potrebno:


Še nekaj vtisov z omenjenega področja:






BTW, žičnica na ledeniku zapira ob 16:00, večina drugih naprav vozi do 16:30, kabinka za povratek iz Ponte di Legna pa celo do 17:00/17:15.

Po črni progi Paradiso pod istoimensko kabinko proti prelazu, tudi tu je sneg ostal suh, malo je spuščal edino tik nad spodnjo postajo:


Pod črto: odličen dan na lepem smučišču. Vrst na žičnicah je bilo zelo malo, edino med deseto in enajsto na sončni strani Tonala smo čakali 2 - 3 minute, potem ko sva se odpravila v Ponte di Legno / Temu vrst ni bilo več, prav tako tudi popoldan na ledeniku ne. Pozitivno me je presenetilo da so smučarji na progah razmeroma počasni in precej bolj obzirni kot kakšni prepotentneži na Mokrinah ali Katschbergu. Pa še sneg si lahko izbiral, v enem dnevu si lahko smučal na betonu (na južnih progah prvo uro, na severnih do poldneva), putrčku (na južnih progah po 10. uri, na severnih dolinskih zgodaj popoldne) in pršiču (na ledeniku do konca). Še prideva!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2016 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Miki, hvala za poročilo. Na Passo Tonale sem bil zadnjič leta 1980, ko smo se veselili prve zmage Bojana Križaja v Wengnu in trepetali za zdravje tovariša Tita v UKC. V zadnjih 10 letih vedno pomislim na to, da bi šel tiste kraje še enkrat pogledat in obujat spomine, pa se vedno odločim za drugo smučišče. Kot gledam po tvojih slikah in opisih, od žičnic iz "mojih" časov ne stoji nobena več. Tudi povezave za Temu takrat ni bilo, v Ponte di Legno je bila speljana samo proga, nazaj smo morali z avtobusom. Pa še ena posebnost je takrat veljala: Nekako med 12:30 in 13:00 uro so (skoraj) vse žičnice zaustavili, saj je bil takrat čas kosila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@Polde: nekaj navad iz tvojih časov je še ostalo: sploh italijanski gostje natančno opoldne navalijo na koče, kjer je med 12. in 14. skoraj nemogoče dobiti prostor (se pa zato proge še bolj izpraznijo, meni je prav, midva zavijeva na kočo nekje ob pol treh).

Od včerajšnjega dneva imam dosti slik in malo komentarjev. Začela sva na ledeniku ... :










Nadaljevala na čudoviti črni progi Paradiso (735 višincev, odličen zimski sneg), tu je zjutraj še senca, sonce v to severno strmino posveti okoli pol enajste ure ... :


Ob pol dvanajstih pa v Ponte di Legno:




Tu pa smučarija zame: prazno in v dolini odličen spomladanski sneg, na vrhu prog pa še povsem zimske razmere:
















Pavzo na koči sva si privoščila v idilični dolini Valbione:


Po pavzi pa še enkrat na 'nostalgični' del smučišča Corno d'Aola/Tre Larici, na vlečnici sneg ni bil nič slabši kot zjutraj na ledeniku


Povratek na prelaz z dolgo kabinko:





_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj sem se vrnil z nekajdnevnih počitnic v Ponte di Legnu. Sama vasica mi je bila precej všeč, malo manj razvita in mogoče kanček bolj domačna od kakšnih resortov na Sella Rondi. Apartma smo imeli čisto zraven spodnjih postaj sedežnice in kabinke, torej zelo priročno lociran za smučanje na vseh koncih.

Dva dneva sta bila vremensko precej slaba - en celo tako, da se mi ni zdelo vredno kupovati karte, pa sem se potem na turnih od hotela povzpel do Passa Tonale (prijetno presenečen sem bil, da tu turnih smučarjev nihče ni gledal postrani, ko smo se po robu smučišča vzpenjali proti prelazu). Drugi dan, ko je bilo vreme vseeno malo boljše, sem izkoristil za smuko na gozdnatih progah nad vasjo, ki jih opisuje tudi miki. Tudi meni so bile zelo všeč, prijetno strme, z odlično pripravljenim snegom in znosno gužvo.

V petek je bilo pa vreme precej boljše, sončno skoraj ves dan, zato sem dan izkoristil za obisk smučišč na prelazu. Del Paradiso je za moj okus fenomenalen, odlična strma proga v dolino, s super snegom zaradi lege. Zgornji del je res lep in precej prazen, tako da se zjutraj po čisto vrhnji strmini da brezskrbno delati res lepe veleslalomske zavoje. Pa te nove Leitnerjeve kabine, ki so se na smučiščih pojavile v zadnjih letih, so mi tudi neizmerno všeč, popolnoma drugačna izkušnja vožnje kot s kakšno starejšo kabinko. Glede druge strani prelaza se pa ne morem čisto odločiti - po eni strani mi je všeč, po drugi strani se pa tudi strinjam z oceno, da je neke vrste Kranjska gora. No, dva dela na obeh skrajnih straneh smučišča sta super, ker gresta malo višje, do prijetnih skritih dolinic, kjer so tudi proge potem bolj razgibane. Ko ni veliko ljudi, je pa verjetno tudi glavni del bolj simpatičen.

Včeraj sem se na poti domov hotel ustaviti še v Paganelli, pa potem vreme ni ravno sodelovalo z načrti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » ponte di legno, passo tonale/ adamello ski
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB