Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Sillian « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2008 11:35 pm    Naslov sporočila: Sillian Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Med zadnjim 3 dnevnim smučanjem 15.02.-17.02.2008 smo začeli naše smučanje v Sillianu, mimo katerega sem se vozil na Kronplatz kar nekaj let in ni nikoli prišel na vrsto. Miki je sicer tu smučal prejšnji teden, pa nič ne objavi , a pišeš samo še na Alpinforum, kaj je zdaj to .

Torej, spet sreča z vremenom, sončno in primerno mrzlo (spodaj na 800m+3 in zgoraj na 2400m -5). Kljub strahu pred gužvo, malo ljudi in prazne proge. Najbolj me je presenetilo, da nihče od nas ni cel dan slišal niti enega Slovenca. Samo smučišče niti ni prav majhno (45km) in so ti kilometri kar realni. Najljubša proga mi je iz vrha najvišje predolge vlečnice Thurntaler (2407m) do spodnje postaje 4-sede Ausservillgraten, kar nekaj kilometrov z več variantami. Zjutraj sem se odpravil po pozabljeni fotoaparat, iz stare 4-sede Gadein(cca 2350m) do spodnje postaje(800m). Kar velika višinska razlika in te ob enem samem počitku kar zmatra, kljub temu da je bila ob tem času proga še tip top, za razliko od popoldneva, ko je bila zaradi +temperature spodaj razrita. Zgoraj pa so proge zdržale cel dan in kljub temu, da je na smučišču ena sama bolj spodobna naprava (če odštejem gondolo) smo vsi dobili zelo dober vtis o smučišču. Restavracije so zgoraj samo 3, vendar je tista na vrhu gondole ogromna. Za tiste, ki so lastniki koroške letne karte zelo priporočam, ob predpostavki, da imajo becirk kje okoli Lienza.

Še slikice iz tega lepega smučarskega dneva.


Spodnja postaja gondole ob 9-ih zjutraj. Prvo presenečenje, malo avtomobilov.


Srednja postaja gondole Thurntaler I, take kot na Moeltallu.


Proga na srednjo postajo



Po moje ena prvih svoje vrste, 4-seda Gadein


Največja restavracija na smučišču ob zgornji postaji gondole



YellowSnowpark


Desna proga od zgoraj gledano iz 4-sede Gadein (prazaprav varianta)


Zgornja postaja 4-sede Ausservillgraten


Zgornji levi del proge iz 4-sede Ausservillgraten


Pogled iz najvišjega dela smučišča vlečnice Thurntaler. Pa še zbiralnik vode za našega Mikija


Leva in desna proga(do 4-sede Gadein) od vlečnice


Moja najljubša proga (pravzaprav od vseh nas) od zgornje vlečnice do spodnje postaje 4-sede Ausservillgraten


Še en pogled na edino spodobno napravo.

Z lepimi vtisi smo odšli v Heiligenblut v našo postojanko, mladinski hotel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2008 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Mimo tegale silliana sem se že dostkrat peljal(val senles, kronplatz, grdaland...) vendar še nisem smučal. Predstavljal sem si da je to dosti manjše, zdaj sem si le ustvaril realno sliko.

Age a mate vi sezonske koroške??

P:S.: bo treba počasi na kako t.i. osttirol tour .

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2008 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ja letos 4 leto in se držimo vedno bolj Tiroskega dela, Heiligenbluta, ker je med sezono prevelika gneča na nam bližnjih smučiščih. Edino Decembra in do sredine Januarja še hodim bližje. Izjema je edino Innerkrems, kjer tudi med sezono ni gneče. Parkat pa še kam drugam probam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V soboto, 5. aprila, sva se na povratku z dopusta v Val di Sole (reportaža bo, ko bo čas ) ustavila v Sillianu in se od enajstih do štirih do sitega nasmučala - roko na srce, za cel dan je smučišče nekoliko malo, sploh zdaj ko proga v dolino ni več prevozna.

Razmere so bile skoraj perfektne, kot pač prejšnji vikend skoraj na vseh smučiščih ki so še odprta, vreme lepo (edino čez opoldne je sonce zastrl velik kopasti oblak), sneg zgoraj trd, pod 2000 metri spomladanski, smučarjev pa toliko, da bi jih skoraj lahko preštel na prste. Lep zaključek dopusta!

Dve fotki za pokušino:




več pa na Alpinforumu !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

miki zgleda,da si zelo aktiven tudi na alpin forumu
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Miki, sicer je tole moje vprašanje čisto offtopic, pa vendar. Iz reportaž ki sem jih zasledil na alpinforumu je tudi iz tistega mestnega smučišča tam nad lienzom (hochstein alkakože ). Pa me zanima ali tam prevažajo ko imajo svetovni pokal smučarje s tistima starima dvosedama iz predavnine:D. So pa ja še bolj u ku... kot pa je bila stara enoseda Podkoren.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

^^ Res je OT, zato na kratko: pojma nimam kako smučarke prevažajo na štart, obstajata dve možnosti: s 'predpotopno' dvosedežnico ali pa po asfaltni cesti, ki pripelje do zgornje postaje prve dvosedežnice, kjer je tudi štart VSL.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

kr z dvosedo,tud v kitzu,greš gor z gondolo pa ni najnovejša,naprave za tekmovalce so nepomembne,bolj so skoncentrirani na progo,saj veste od cilja do štarta ogled proge pa malo hoje navzgor je tud
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes sem začel z novoletnimi smučarskimi počitnicami, prvi dan smo smučali v Sillianu, meni zelo priljubljenem smučišču.
To relativno majhno smučišče, ki sem ga prvič obiskal lansko sezono, me tudi danes ni razočaralo.
Vreme je bilo, tako kot povsod, sončno in zelo hladno (med -10 do -12 stopinj), le manjši oblak se je pripodil za nekaj časa na srednji del smučišča.
miki je napisal/a:
za cel dan je smučišče nekoliko malo, sploh zdaj ko proga v dolino ni več prevozna.

miki ne zamerit, ampak bi vseeno malo o tej tezi, jaz imam očitno vedno drugačne pogoje kot ti, danes, ko so delale vse možne proge, meni smučišče ni bilo nič kaj malo, edino zamero imam do naprav, ki res niso na nivoju, sploh danes, ko je bilo mrzlo, nobena sedežnica ni pokrita, pa ena je še počasna, fajn zebe.

Proge so bile odlično pripravljene (naravni sneg, nizke temp), zdržale cel dan, gneče na progah tukaj ne poznajo, imajo fajn snow park, danes tudi ni bilo nobene vrste na napravah verjetno zaradi mraza hehe.
Še malo slikovnega materala
Jutranji pogled iz gondole na Sillian

Snow park

Ena od prog sedežnice Gadein

Pogled na proge iz Gadeina in Thurntalerja

Spodnja postaja sedežnice Ausservillgraten

Na zeloo, zeloo dolgi vlečnici Thurntaler

Pogled na Gadein iz vlečnice

Skulptura v restavraciji na Gadeinu, ne vem pomena

Na progi gondole

Presenečenje v apatmaju v Matreu, jaslice, smrekca, sadje, domači kolački...


Jutri pa naprej na novo smučišče

Lep smučaski pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ej, Age, škoda da se nisva videla, lahko pa tudi, da sva se?
Tudi jaz sem bil ta vikend na Silianu, prav zaradi tvoje hvale in tudi vremenske napovedi. Kar se tiče hvale, se popolnoma strinjam, proge so odlične, dolge, tudi strme in široke, gneče ni. Kar se tiče vremena, se je napoved izpolnila le za soboto. Ponoči je bilo še popolnoma jasno, pred svitom pa se je pooblačilo in začelo je kar lepo snežiti. Nato se je začelo kazati sonce, a se je kmalu spet pooblačilo. Bilo pa je danes veliko več ljudi kot včeraj, vendar še vedno brez gneče na progah in žičnicah.
Na Vzhodno Tirolsko se imam namen spet vrniti naslednji teden, izbor smučišč pa bo odvisen tudi od tvojih poročil

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 4:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Hojla tomi,

pozdrav iz Tirolske(Matrei), škoda da se nismo srečali , vidim da se oba strinjava okoli lepega sobotnega dneva , bil je res lep smučarski dan za razliko od danes v Kitzbuhlu, kjer je bila neverjetna gneča, umeten sneg z ledenimi ploščami, ampak to v drugi temi. Imam veliko problemov z internetom v apartmaju (dela, pa ne dela, popiz..). Jutri gremo končno smučat na prenovljeno smučišče Kals-Matrei, kjer imajo po besedah lastnika apartmaja , probleme z novo gondolo.
Je pa lepo tudi na Heiligenblutu, kjer smuča trenutno kar nekaj mojih prijateljev. Zaenkrat te informacije, ko bo začel delati internet kot je treba, bom lahko več pisal.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Evo, spet krajša OstTirol turneja, od petka 30.1 do nedelje 01.2.2009.
Lahko rečem, da imam letos res srečo z vremenom, spet v glavnem lepo vreme.
1.dan smo začeli s Sillianom, preizkušeno smučarsko destinacijo za enodnevno smuko. Že zgodaj zjutraj , ko smo peljali mimo Lienza lepo sončno vreme,
temperature ravno prave nekaj pod minusom. Slikca pa je narejena iz avta tik pred Sillianom, ko se takole pelješ na sončno smučišče, rataš kar nestrpen, hehe.

Juranji pogled iz najvišjega dela smučišča, vse speglano za smučarske užitke

Pogled na italijanske Dolomite

Vreme se je držalo cel dan, razen v popoldanskem času je prišlo nekaj oblakov, smučarjev tako kot vedno kadar pridem sem zelo malo,
srečal sem kar precej Primorcev in pa Čehov, je ogromno v tem času na vseh okoliških smučiščih.

Leva proga iz vrha, po kateri prideš do spodnje postaje gondole, višinska razlika iz 2405m na cca 1100m, mislim, da kar lepih 8 km dolžine.

Pogled na osrednji del smučišča, levo v sredini fun park.

Del proge v dolino, nekateri del so kar strmi, da se da lepo uživat.

Tik pred zadnjo strmino v dolini pa stoji ta lepa starina, zadaj pa malo smučišče Kartitsch, ki prav tako spada v koroško karto.


Res lep smučarski dan, posebej zaradi vremenskih napovedi vse naokoli za ta vikend.
Sicer bi se morala, vsaj upal sem, srečati ta prvi dan z mikijem, ki je ta teden kraljeval v Lienzu na svoji turneji , pa sva se šele naslednji dan zjutraj
skomunicirala. On je odšel v Heiligenblut, jaz pa v St. Jakob, pa se nisva spoznala v živo , pa drugič, njemu je bil to zadnji dan.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Novoletna turneja 1.dan (Sillian)26.12.2009

Prvi dan novoletnega smučanja smo začeli na našem priljubljenem družinskem smučišču, dopoldne lep sončen dan, popoldne pa se je rahlo pooblačilo, temperature zjutraj - 11 stopinj na vrhu, čez dan pa se je otoplilo na zmernih -7. Na spodnjem delu smučišča se je poznalo, da je še prejšnji dan padal dež. Na vrhu precej novega snega, cela pobočja 'celca' in res super užitki. Smučarjev, kot vedno tukaj za praznične dni, relativno malo. Proge so odprte vse, tako, da je skupaj s celcem, kar veliko vsega za prevozit.

Bom nadaljeval kar s slikcami
Pogled na spodnjo postajo gondole v Sillianu

Vmesna postaja

Mamljiv jutranji pogled na bele planjave in novim snegom prekrit snow park

Spodnja postaja sedežnice Gadein

Proge so bile že zjutraj v čudnem stanju, polne grudic, zmrznjenega snega, verjetno je to naredil dež

Proga spodnje sedežnice Ausservillergraten

Priprava otroškega parka

Kar nekaj takih pobočij je bilo za prevozit

Pot v dolino, topništvo je kar lepo nastreljalo sneg, brez kamnov

Na sedežnici

Pistenbully v akciji, priprava snow parka

Snow park

'Ceuc'


Ima i padobranaca

Proga v dolino (cca 8 km)


Lep začetek novoletnega smučanja


Nazadnje urejal/a Age Ned Jan 17, 2010 11:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 7:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Super tale Silian. Zgoraj me spominja na Vogel. Sploh zakon je pa 8 km proga v dolino. Res lepo.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala, Age, za lepe fotke iz Silliana. Midva sva letos to smučišče izpustila, čakam da uresničijo katerega od tistih mnogih projektov ki jih tako ponosno vrisujejo s črtkano črto na prospekt .
Citiram:
Proge so bile že zjutraj v čudnem stanju, polne grudic, zmrznjenega snega, verjetno je to naredil dež

Midva sva bila isti dan (26. 12.) na Mokrinah in stanje je bilo identično ... saj po dveh dnevih dežja do 2000m in hitri ohladitvi kaj drugega niti ni za pričakovati .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 1 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB