Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Sillian « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

@boštl: tudi meni je všeč da ste našli to lepo smučišče čisto na koncu Vzhodne Tirolske, pa še dobre volje sem danes in sem ti sliko pomanjšal na 800x600 . Za v bodoče pa ... je vse že napisal Age!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Hvala lepa in se še enkrat opravičujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prešernova turneja (05.02-08.02.2011) 1.dan(05.02)

Tale štiridnevni podaljšani vikend smo izkoristili za manjšo turnejo, ki smo jo začeli kar v Sillianu. Lep smučarski dan, začinjen z visokimi temperaturami, kar pa se na snežni podlagi sploh ni poznalo, odličen sneg, tak je ostal cel dan, razen ob vračanju v dolino je malce spustilo zadnjih 300 višinskih metrov. Mala slovenska kolonija na smučišču, prav tako tudi relativno malo smučarjev, prijeten sončen dan, nebo pa občasno pokrito z visokimi koprenastimi oblaki. Turneja se je začela kot se šika .






Bela reka do parkirišča, snega prav malo v dolini.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 4:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prešernova turneja (05.02-08.02.2011) 4.dan(08.02)
Zadnji dan za praznik smo se odločili, da gremo kar nazaj na Sillian, najbolj topel dan na turneji, sploh se mi je zdelo da je vsak dan topleje. Snežne razmere pa vseeno vrhunske, smučarjev najmanj na celi turneji, samo penzionisti, nekaj avstrijskih šolskih skupin, pa zelo malo turistov. Edina proga, ki je bila južna, je proga v dolino, ki je spustila zadnja dva kilometra. Edino, kar je bilo moteče je bila splošna utrujenost, ki je nastala vsled smučanju in žuriranju. Prve tri dneve smo potovali z enega smučišča na drugo približno kar isti navdušenci, danes tukaj pa smo bili spet sami, ostali so po pogovoru sodeč odšli na Mölltal in Ankogel. Domov smo odšli že zgodaj, malo čez 14 uro. Na Gorenjskem pa kar precejšna kolona pred tunelom pri Brezju.

Tale je za mikija, na Sillianu se pa tukaj parkira, samo bo težka, moraš bit zgodaj, hehe










Če potegnem črto čez Prešernovo smučanje, z eno besedo, perfektno.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Age je napisal/a:
Če potegnem črto čez Prešernovo smučanje, z eno besedo, perfektno.



Age, a si moral . Zdaj šele vidim, kakšne lepe štiri dneve sem zamudil, danes bi bil lahko celo še peti. Glede na visoke temperature sem pričakoval, da boste bolj jamrali, bi se takoj boljše počutil .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 51 x = 17 x Mölltal, 6 x BKK , 6 x Turrach, 5 x Osojščica, 5 x Sillian, 4 x Mokrine, 2 x Katschberg, 2 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Počitniško smučanje (19.02-23.02.2011) 1.dan(19.02)

Prejšno soboto smo začeli družinsko počitniško turnejo, pričakovanja so bila tako tako, verjetna gneča, posebej na Heiligenblutu. Za prvi dan smo si izbrali Sillian, ki nas je pričakal z precej manjšo zalogo snega od pričakovanj, kljub sneženju dva dni prej. Pri spodnji gondoli čez dan kar visoka temperatura, na 2000 metrih je bilo +2 stopinje. Sneg na progah precej mehak zaradi novega snega, zato smo iskali variante po off pistah, kar še ni bilo zvoženo. Če potegnem črto čez smučanje/tokrat tudi deskanje, prijeten sončen dan s primernimi temperaturami, relativno pripravljenimi progami, lagodno smuko in malo smučarjev (Slovencev tokrat ni bilo).

Snega spodaj nič, gor pa še vedno na 'ceucu' zapičiš celo palico v sneg. Verjetno je zdaj po sneženju drugačna situacija, pa še kar nekaj padavin je napovedanih.


Italijanski Dolomiti

Še zadnje neprevoženi ostanki

Fun park in mularija zadaj vozi izključno po 'ceucu'


Uničene proge spodaj, tole je zadnja strmina na kateri so v glavnem pobijali zloglasni alpski Nizozemci, hehe.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Bil 22.2.2011 v Sillianu in moram povedat da je Age napisal praktično vse. Razlika je le v tem da je bilo malo hladneje in da so proge zdržale svoje poslanstvo do konca. Seveda tega poslanstva ni opravila pista v dolino v zadnjem kilometru in pol in lahko bi jo poimenovali mišolovka za alpske Nizozemce. Tale je bla pa res v katatastrofalnem stanju. Če bi bili Avstrijci normalni bi jo zaprli od srednje postaje kabinke, namesto da riskirajo kakšne poškodbe. Nisem Nizozemc in nisem dober smučar sem se pa ujel v past mišolovke. Saj ne da mi smuče ne bi hotele služiti, samo sneg je bil tako putrast, Z celimi plastiči težkega snega, neodpustljiv za karving, da me je zmatralo za dva dni nazaj in tri naprej. Sinko ki je bil z mano pa je lepo objadral vse kupe snega. Sicer pa res lepo smučišče.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Prav všeč mi je, da ima Sillian vse več slovenskih obiskovalcev in lahko redno berem poročila s tega, meni izjemno simpatičnega smučišča. Samo:
Citiram:
Če bi bili Avstrijci normalni bi jo zaprli od srednje postaje kabinke
Zakaj ? Samo zato ker je bila južna in 'puklasta'? Pol bi lahko za 1. maj opoldne zapirali vsa smučišča ki takrat še obratujejo . Saj nihče nikogar ne sili da smuča v dolino. OK, lahko bi postavili tablo da slabšim smučarjem spust odsvetujejo, koliko pa bi to zaleglo pri alpskih Nizozemcih pa je drugo vprašanje. Meni je proga na Age - jevi zadnji fotki čisto OK, mnogo raje ojužene grbine kot kakšen led ali 'powder' pomešan s kamni. Seveda, vsake oči imajo svojega malarja.
Citiram:
Sinko ki je bil z mano pa je lepo objadral vse kupe snega.

Malo bom zajadral od teme: po mojih izkušnjah imajo v spomladanskih razmerah veliko prednost manjši in predvsem lažji smučarji. Kar nekajkrat sem smučal v družbi z 90 - 100 kilskimi 'dedci', odličnimi smučarji, po možnosti s kakšnimi tekmovalnimi trdimi slalomkami, ki me na trdih progah smučarsko prekašajo na celi črti, v 'putru' in med pukli pa so povsem odpovedali. In obratno, moja boljša polovica (45 kg v polni opremi) se v takih razmerah odlično znajde.

@Age:
Citiram:
samo da bi šel pa z gondolo dol, raj crknem, hehe

Pod to izjavo se pa takoj podpišem, ni šanse da stopim na gondolo dokler je pod njo še kaj snegu podobnega!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Meni je proga na Age - jevi zadnji fotki čisto OK

Proga je bila bolj uničena, kot izgleda, kupi res visoki, pa še polna ledenih plošč, sicer ne na zadnjem puklu, ampak višje. Sem se kar fajn namatral - mišične bolečine, moj mali je pa užival, pa nima malo kil, žena, starejši sin in njegova punca (pa ni problem znanje) so šli pa rajši z gondolo, osebna odločitev. A ne miki, midva pa do konca, hehe , pa še avto sem imel parkiran na svojem mestu, se pravi smuka do avta.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Eno vprašanje za vas Vzhodnotirolske stalne obiskovalce: Kako je s smučarijo v sredini marca? Razmišljam o enem podaljšanem vikendu, da obiščem še Sillian, Kals in še neko tretje smučišče (raje St. Johann ali kaj drugega?). In seveda, če lahko kdo priporoči kakšen poceni apartma (4 osebe) z dobro lokacijo?
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomek, za tri dni imaš dobro kombinacijo, Sillian, St.Jakob in na koncu Matrei. Slednji je sploh najboljši spomladi, ker so proge v zimskem času bolj v senci, spomladi pa je sonce toliko višje, da je bolj osončen. Če bodo višje temperature jo najslabše odnese Silian, potem St.Jakob in na koncu Matrei s tem, da je ponavadi stran proti Kalsu južna, razen zgornjega dela do srednje postaje gondole. Razmere pri višjih temperaturah v dolini so pa take, da najboljše da pogledaš moje poste nazaj, ki so prav presenetljivi. Dve leti nazaj smo imeli Aprila v Matreu na Cimarossu zgoraj -1 stopinjo, spodaj v mestu pa +21 stopinj in to mislim, da 8.Aprila.
Dva naslova na ZS.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 4:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

@Age: Hvala, če se pa slučajno srečamo na katerem od vzhodnotirolskih smučišč, dam pa za pivo/kuhančka, odvisno od temperatur
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana









Silian je tudi meni všeč;hit destinacija našega foruma;dobre proge,umirjeno in precej prazno,če je še vreme in sneg pa sploh ni slabo.Krmilnice nudijo pestro in zanimljivo hrano,4 različne vrste točenega piva itd..Pribljižno tako je bilo včeraj
19x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V Sillianu sva preživela štiri počitniške dneve, od torka do petka. Smuka je bila odlična, tako da naju ni prav nič mikalo, da bi šla kam drugam. Prvi dan je bilo vreme še bolj spremenljivo, spodaj je bilo nekaj sonca, zgoraj pa bolj oblačno in megleno. Zato sva se v glavnem vozila v dolino. Smučal sem nekje do tretje ure, vendar se ne spomnim, da bi bila proga tako slaba, kot je opisal cimbalca. Spodnja strmina je bila res razrita, je bil pa ta dan najtoplejši in ob takih temperaturah pač ne moreš pričakovati pršiča. A mikijeva teorija sigurno drži in imam kot lahek smučar na mehkih progah prednost. Naslednji dnevi so bili popolnoma sončni, snežna podlaga pa odlična, kaj odlična, perfektna , vse do konca (prog in dneva). Na žičnicah ni bilo praktično nobenega čakanja, načakala sva se le enkrat prvi dan, ko se je vsula nizozemska mladina iz avtobusov, zato sva naslednje dni od 9h do 10h smučala samo zgoraj. Tudi na progah ni bilo gneče, normalna gostota je bila ob šestsedežnici, ob štirisedežnici in gondoli pa je bilo praaazno , ob slednji je bilo nekaj več prometa šele po drugi, raje tretji uri, ko so se vsuli v dolino ''alpski'' Nizozemci. Še komentar ob slikah:

Torkovo pozno popoldne, ko sva obiskala trgovino tovarne napolitank, njami .
V ozadju proga in pod njo grad Heimfels (13. stoletje):



Nova sedežnica (21. stoletje) in zgornje proge:







Spodnji del proge v dolino:



Age, tvoje parkirišče te je prazno čakalo cele tri dneve:



Snežni park:



Proga z vrha proti dolini:





Proga ob štirisedežnici Auservillgraten:












Na gondoli par minut po osmi uri zjutraj, takoj ko začnejo nalagati gondole, greš lahko že gor:



Nočna mehanizacija na delu, razen prvi dan je bila proga v dolino spodaj na novo zasnežena:




Pogled na smučišče iz kampa:



Pa še prispevek o avstrijski ''varnosti'' na smučiščih: ko sva bila zadnji dan ravno na malici, je holandski dvanajsletnik skozi pol metra visoko luknjo pod ''zaščitno'' mrežo zletel na asfalt in obležal nezavesten s potolčenim obrazom in počeno čelado, kasneje je sicer prišel k sebi.





Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 59 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 6 x BKK , 6 x Turrach, 5 x Osojščica, 4 x Mokrine, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

tomi je napisal/a:
Age, tvoje parkirišče te je prazno čakalo cele tri dneve:

Blagor tebi, jaz sem v Heiligenblutu vsak dan pisal kazni za parkiranje na mikijevem placu, veš kaj bo miki denarja dobil na svoj račun v osmih dneh, upam da bo vsaj za pir dal

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 3 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB