Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
 Sillian « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:

Citiram:
Proge so bile že zjutraj v čudnem stanju, polne grudic, zmrznjenega snega, verjetno je to naredil dež

Midva sva bila isti dan (26. 12.) na Mokrinah in stanje je bilo identično ... saj po dveh dnevih dežja do 2000m in hitri ohladitvi kaj drugega niti ni za pričakovati .


No ja. Tisti dan so bile proge v BKK (pravzaprav v St. Osvaldu) prav dobre, dan kasneje na Turrachu pa za te razmere odlične. V ponedeljek pa na Mokrinah bistveno, bistveno slabše - grude, led, pesek (da o gneči niti ne govorim). Zato sva se raje vrnila na preverjeni Turrach.

Age, super report. Sillian me je mikal, pa sva zaradi slabe vremenske napovedi ostala kar na Koroškem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, jaz nisem imel kaj neredit, sem imel rezerviran apartma, se je pa glede slabe vremenske napovedi za kompletne praznike (razen prvi dan), končalo kar dobro, samo danes in en dan popoldne slabo vreme, sem čisto tiho in trkam na leseno glavo, hehe.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ja, če pomislim na napovedi pred prazniki, pa tudi kasnejše, si imel (smo imeli) z vremenom res srečo. Sicer zaoatajam za tabo za dva dneva, a tudi na bližjih smučiščih je bilo kar v redu. Za zaključek bo pa še krasen jutrišnji dan . Bo pa gužva .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zaradi vremena, predvsem vetra in nedeljskega mraza, sem se spomnil na Sillian, zaradi gondole seveda in predvsem nove šestsedežnice s haubami in ogrevanimi sedeži. Na spletni strani ni popolnih podatkov, na mail niso odgovorili, pa sem jih poklical. Nova sedežnica že obratuje, ob gondoli pa je možna smuka do vmesne postaje. Odločitev bo padla zjutraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2010 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

tomi, kar pejt, tudi na Sillianu imajo poleg nove sedežnice, 'novih' 10 kilometrov prog, Schultz se je tudi tukaj izkazal, hehe. To je default v Avstriji, ko zamenjaš staro napravo, zrastejo zraven še proge po naravni poti, kot spomladanske mačice . Letos so jih tako dobili še na Osojščici in St.Jakobu, res priden, priden alpski narod.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

1.dan turneje - 26.12.2010

Ravnokar sem se vrnil iz 6 dnevne novoletne smučarske turneje. Prvi dan smo začeli iz Sillianom, kjer so letos zamenjali vlečnico, ki pelje na najvišji vrh (2407 m) s sodobno šestsedežnico, kar je naredilo smučišče zelo atraktivno. Sama sedežnica pokriva celo zgornje pobočje cca 25 km prog. Vreme ni bilo najboljše, zjutraj je do kosila snežilo, popoldne pa se je le pokazal sonček. Temu primerna je bila smuka, večinoma kar izven prog, 'ceuca' kolikor si hotel, v kotanjah si ga dobil do prsi, sneg na progah mehak, mene to sicer ne moti, tiste, ki imajo radi trde proge pa sigurno. Nova sedežnica se pozna predvsem na progah, ki so zaradi tega bolj polne, v nedeljo je bilo zaradi napovedanega mrazu in snega manj smučarjev/deskarjev, tako da je bilo kar fajn. Meni je bil dan zelo zadovoljiv, predvsem zaradi novozapadlega snega, ki nam je prinesel polno užitkov na off pistah.

Nekaj slikovnega materiala.
Sneženje ob prihodu

Spodnja postaja nove sedežnice

Na novi sedežnici, ki se izkazala, ogrevanje in pokrovi v takem vremenu pridejo prav

Vse tri sedežnice v vrsti

Končno sonček, zgornja postaja

Mehke proge, precej boljše je bilo izven na 'ceucu'

Slikovit pogled na Höchrast, bodočo razširitev smučišča, miki se pri tem samo cinično zareži

Zgornji del smučišča, popoldne po 16 uri, sedežnica že stoji, hehe.

Na progi v dolino ob cca 16:30 uri, užitek.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


Lepa reportaza age, kok bi zdejle biu na tem ceucu
Oce te pozdravlja

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2010 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@zanm, vračam pozdrave, Sillian je postal res prav zanimivo smučišče, ni zanimivo samo zaradi 'ceuca' , so tudi dolge široke proge, imajo zanimiv Fun park na katerem so imeli v sredo deskarji trening, majkaaa že za gledat.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2011 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

4.dan turneje - 29.12.2010

Četrti dan je bil iz družabnega kota najbolj zanimiv, na smučišču smo imeli manjše srečanje fantje iz foruma miki, tomi in moja malenkost. Spet lep sončen dan, odlično pripravljene proge, 'ceuc' jasno zvožen, ljudi kot vsak dan vedno več. Šestsedežnica požira precej več smučarjev kot stara vlečnica, zato občasno kar gneča na progah, tega tukaj še nisem doživel. Vseeno pa lep smučarski dan, že samo smučišče daje tako lep vtis, da ga zapustiš dobre volje, vsaj jaz.

Obvezni slikovni prispevek, posebej zaradi dečkov iz fo....
Zgodnja iz šestsede, še nekaj oblakov

Osrednja proga na šestsedi, če je prazna, fantazija.

Pogled na zgornjo postajo gondole

Pogled proti vrhu Thurntalerja

Gadein

Na štirisedi Außvillergraten


Spodnja postaja šestsede

Proga na Aussvillergratnu

Panorama

Höchrast, projekt za naslednje leto, dve sedežnici, miki striže z ušesi, hehe

Iz vrha šestsede

Najvažnejša slika, frontman tomi in the Great Guru miki, sestopata z boljšima polovicama s šestsedežnega oltarja. tomi letos spet lovi neulovljivo stotico.

Še boljši pogled, Copyright by moja malenkost


Lp, Srečno novo leto in prijetno smuko želim vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za lepe besede in prijetno družbo, Age. Smo pa res pravi čudaki: ne najdemo se na kakšni Osojščici ali Mokrinah, ampak si za srečanje najdemo najbolj oddaljeno smučišče na katerem še velja sezonska karta .

Midva sva v Sillianu preživela dva dneva od žal le petdnevne turneje, in to zato ker je bil tam enostavno najboljši sneg, podobno je le v Obertilliachu. Težko verjameš kakšne razlike so lahko na nekaj 10 km zračne črte, v Sillianu je snega bistveno več kot na isti višini v Kalsu ali Heiligenblutu.

Prvi pogled po prihodu na smučišče - brez besed:


Počasno fiksno štirisedežnico na prvi sliki sva seveda ignorirala, vse njene proge se da presmučati tudi z uporabo nove lepotice:


Edina žičniška novost na področju Koroške in Vzhodne Tirolske, ampak ta je 'prava stvar': kupole, gretje za r**, dolžine slaba 2 km:


Snega nekako ne primanjkuje:




Pod zgornjo postajo je zaenkrat še prazen prostor z velikimi okni na južno stran, me zanima za kaj je namenjen:


Žičnica ima vsaj 5 prog (v tem primeru to drži, ne gre za kak Schultzev 'nateg') različnih težavnostnih stopenj, v glavnem 'svetlordeče' sorte - idealno za karvanje torej:






Medtem ko se je na gondoli in šestsedežnici občasno čakalo, je štirisedežnica Ausservilgraten ves dan obratovala na pol prazna. Proga je sicer res bila za odtenek slabša kot zgoraj, nekaj ledenih plošč in grud umetnega snega se je našlo, ampak tako prazno smučišče je treba izkoristiti :


Najbolj se nama je dopadla proga v dolino po povsem desni varianti (1 + 1a). Začne se položno ... :


... še enkrat nova lepotica:


... v nadaljevanju proga poteka po grebenu in je simpatično naravna, z nekaj valovi, torej ne pretirano buldožersko preoblikovana:




Lepo ... :


V drugi tretjini proga poteka skozi gozd ... :


... v zadnjem delu pa čez sončne travnike. Tu spodaj so se sicer poznale posledice božične odjuge, vendar so ledena mesta lepo pokrili s perfektnim umetnim snegom:


Zadnaj strmina in spodnja postaja z zelo polnim parkiriščem, toliko ljudi v Sillianu še nisem videl. Po prevoženih 1300 višinskih metrih se gondola več kot prileže!


Za konec: nobenega dvoma ni da je smučišče z novo sedežnico ogromno pridobilo, kar se pozna tudi na obisku. Še več pa bo pridobilo, ko ... pa saj veste na kaj mislim ?

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sillian naju je tako navdušil, da sva prve tri in nato še zadnja dva dneva najine sedemdnevne novoletne turneje presmučala tu. Proge so bile perfektno pripravljene, zgoraj je bilo veliko novega snega , spodaj pa so skoraj vsako noč strmine na novo zasnežili in tako je bilo ledu le za vzorec, še največ spodaj ob štirisedežnici. Široke in že tako dolge proge si lahko podaljšaš s kombinacijo gondole in nove luksuzne šestsedežnice in tako dosežeš skoraj 1400m globok spust, s kombinacijo štirisedežnice Auservilgraten in nove lepotice (po Mikiju, a se popolnoma strinjam) pa dobrih 800m.
V soboto je bilo malo ljudi, popoldne so sicer prilezli ven, a čakanja praktično ni bilo. V nedeljo sem pričakoval gnečo, zato sem bil na gondoli že ob 8.15 in opravil tri vožnje v dolino, še preden se je naredila vrsta. A ni bilo toliko ljudi kot prve tri dni, ne na gondoli ne na šestsedežnici ni bilo hujšega. Nova naprava je res velika pridobitev, žal tudi negativna zaradi precej večjega obiska.

Age in Miki sta prispevala lepe slike (razen tiste, kjer sem gor jaz ),zato jima ne bom delal konkurence. Zdaj se pa lahko spet srečamo kje bližje .

Še povzetek turneje: 7dni, od teh po enkrat St. Jakob in Lienz. Naredil sem 151 voženj z žičnico ter 370 dolžinskih km in 74327 višinskih m.


V novem letu vam želim veliko lepih smučarskih dni,

Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 3 x BKK, 1 x Katschi, 1 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 04, 2011 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To si pa naredil kar veliko višinskih metrov. Čestitam. Meni le redko uspe zlesti čez 10.000, pa še to pod pogojem, da ni vrst, hitre naprave, lenih kolegov... Ekstrem je bil recimo letos v Altabadii, kjer sem ob 45 vožnjah celodnevnega smučanja brez malice ali čakanja zbral le 8000 višincev. Samo je bilo tam kar nekaj voženj s povezovalnimi sedežnicami (6) in s fiksnimi sedežnicami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129




Evo,pa jehitro minil teden dopusta.Po krasnih prispevkih,smo se odločili za nam neznani SIllian in moram reči, da nas je vse navdušil.V nedeljo je bila krasna smuka,odlične proge,ki so zdržale do konca,vreme sončno z nekaj oblaki.Žal pa sta naslednja dva dni bila vremensko najslabša,saj je v ponedeljek rahlo snežilo, v torek tudi,pa še megla je bila v pasovih.Najlepši dan je bila sreda,sneg odličen trd,lepo sončno vreme,proge zdržale do konca.Tudi naslednji dnevi so bili sončni,v soboto zgoraj vetrovno,žal pa so bile temperature precej visoke(na zg. postaji kabinke že zjutraj sedem plusa),tako da so proge zdržale nekje do poldneva.Moram reči,da gužve ni bilo,razen v soboto dopoldan.Po mojem mnenju prijetno smučišče,kjer se najdejo proge za vsakogar.Še se bomo vrnili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@boštl, hehe, mal si stran deformiral, ko sliko uploadaš iz PC-ja na strežnik (shrani.si, image shack..) preden klikneš na upload poglej na resize in zmanjšaj sliko na 800x600, da se potem, ko jo linkaš na smucisca.net prikaže v normalni velikosti (vežbo lahko vedno ponoviš, če ne pa bo kakšen admin ali mod popravil). Še eden več, ki je navdušen na smučiščem , škoda ker niste kupli SKIHIT karto, ki samo malo dražja in obiskali vsaj še Obertilliach in Lienz (St.Jakob malo več), ki so blizu.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Se opravičujem ,bom moral še enkrat preštudirat ,upam da mi bo ratal.Drugače sem študiral tudi o sosednjih smučiščih(imamo sezonsko karto),vendar je bilo mojim tu tako všeč,da nam je zmanjkalo časa,verjetno bomo pa drugo leto probali kakšen dan preživet na kakem sosednjem smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 2 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB