Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53  Naslednja
 Snežni top (izdelava) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 01, 2010 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil prvi test svoje CAT črpalke. Bil je uspešen!

Črpalko sem priklopil na vodovod, ki pa ima na žalost pretok le 16 l/min (izmerjeno). Zato sem moral, če sem hotel ohraniti vhodni pritisk na več kot 0,2 BAR (kar je nujno), črpalko uporabljati pri tlaku do 15 BAR. Ko si bom kupil novo vrtno črpalko, ki mi bo črpala vodo iz bazena (za ohladitev vode) do CAT črpalke, bom lahko črpalko uporabljal pri polni kapaciteti in pritiskom, ki ga potrebujem.

Za testiranje sem vzel dve največji šobi, kar jih imam: 8008 in 4006. Seveda bi črpalka tudi pri tako velikih šobah ustvarila večji tlak.

Posnel sem video in dve sliki, oboje pa je posneto z mobitelom, saj v tistem trenutku čudežno ni bilo polnih baterij.

Tukaj sta sliki:





Video:

http://www.youtube.com/watch?v=tNYNYHVd-lw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2010 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Kupil sem pretočno črpalko za črpanje vode iz bazena do črpalke CAT. Črpalka me je stala 39?, ima pa motor močan 800W, pretok 3300 l/h, maksimalen tlak je 4 BAR.

Danes sem jo testiral in rečem lahko le, da pretoči ogromne količine vode, poleg tega pa ustvari velik tlak. V prihodnosti bi se jo dalo uporabiti tudi za Fan gun, čeprav tega še ne načrtujem.

Slika:



Nazadnje urejal/a technoalpin56 Sob Nov 20, 2010 4:43 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2010 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


1,5kw visokotlačna črpalka, 0.8 kw črpalka, in 2,2kw kompresor, verjetno računi za eletriko nebodo ravno najbolj prijazni. Prav tako pretok vode je kar soliden, nevem kaj se pritožuješ nad 16l/min, pomojem tak tega pretoka popolnoma neboš mogel izkoristiti.
Vso srečo pozimi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2010 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

technoalpin56 mi poveš kje se da kupit ta črpalka za 39 eur,drugač pa vsaka čast si vztrajen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2010 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


OBI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil test obeh črpalk skupaj. Uporabil sem šobe 4003, 4006 in 8008. Izračunan pretok je 5.4 GPM, poleg tega pa sem uporabil tudi bypass na črpalki, da sem tlak znižal na 25 BAR.



VIDEO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 08, 2010 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Lepo, ampak dobro bi bilo, če bi uporabljal merske enote v skladu z mednarodnim merskim sistemom uveljavljenim na našem kosu sveta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 08, 2010 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Se opravičujem, tudi na forumu snežni topovi sem dobil podobno pripombo. Moram priznati, da sem se kar navadil ameriških enot, ker mi je z njimi lažje preračunavanje. Ampak seveda bom v prihodnje na obeh slovenskih forumih pisal v merskih enotah.

Torej, pretok črpalke je bil pri tlaku 25 BAR približno 20,4 litre, s tem, da sem na črpalki uporabljal tudi bypass za zmanjševanje pretoka in posledično tudi tlaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Dobil sem svoj kompresor. Preizkusil sem ga in dela zelo dobro.

Nanj moram namestiti manometer, varnostni ventil ter hitro spojko za cev, da ga lahko na hitro povežem s snežnim topom.

Tukaj je slika:





Danes sem kupil tudi še enkaj delov za top, med drugim cev za zrak 10 metrov 3/4" ter hitre spojke. Kupil sem tudi 2 cevi po 2 metra iz kovine, ki bosta hkrati za dostavo zraka topu, hkrati bosta pa za stojalo.

In pa napoved za Maribor - moj namen ni povedati, da bom delal sneg že ta vikend, ampak pa da verjetno res zelo kmalu!



Nazadnje urejal/a technoalpin56 Sob Nov 20, 2010 4:44 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2010 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Zdaj pa bo počasi šlo za res. Še dobro da sem danes naredil set - up svojega kompresorja.



Kakšna proba s teegunom? Bomo videli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2010 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil prvi test svoje nove žirafe. Nekatere stvari so še za popraviti (pred enim ventilom je malo kapljala voda). Test sem naredil s šobama 6504 in 4002 in nukleatorjem 8008. Šobo 6504 bom zamenjal s 4004 (zaradi večjega dometa). Na splošno sem s topom zelo zadovoljen. Poskrbeti moram še za izolacijo kompresorja in črpalke (potrebujeta zvočno izolacijo za zasneževanje ponoči in pa tudi "strešico", da ne bo snežilo po njiju).

Pogoji za slikanje so bili zelo slabi, zaradi oblačnosti je bilo temno, fotoaparat pa tudi ni najboljši. Slike so vseeno nastale, lahko pa zatrdim, da v živo izgleda dosti bolje:











Črpalna zmogljivost je bila približno 1/3 maksimalne. Domet topa pa se bo z drugo šobo še povečal.

Naslednji teden bo hladno, napovedana je močna ohladitev. Upajmo, da bom lahko delal sneg s svojim novim topom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2011 11:50 pm    Naslov sporočila: domače zasneževanje Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 0:00
Prispevkov: 58
Kraj: Pod starim vrhom

Živijo!

mi smo pa vsako jutro videli nekako takole sliko




še suhoparnosti:
kompresor 4kw 470 l/min
črpallka 60l, 30 bar

2x combo gun nukleator 2x 11006 + 3 x 8005
pretoko okoli 15 l/min na eni žirafi.
čas nastanka kupa ~12 ur.

Mato
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Pozdravljeni,

Vem da moje vprašanje ne spada pod to temo. Ampak me vseeno zanima če obstaja kakšna tekočina, ki ima višjo temperaturo ledišča kot voda. mislim da bi zmrznila na primer pr 7 stopinjah celzija. Ali pa morda obstaja kakšen dodatek, ki bi se dodal vodi, da bi prej zmrznila. To me namreč zanima, saj bi lahko vodi dodali kakšen dodatek za hitrejže zmrzovanje, kar bi omogočalo zasneževanje pri višjih temperaturah in tudi sneg bi bil bolj odporen na odjuge. Hvala za odgovore.
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
FoX
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Apr 2008 13:04
Prispevkov: 45
Kraj: SG

Najbrž bi se to že na veliko uporabljalo, če bi obstajalo a tako zgleda da žal ne obstaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pisten bully 300W
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 17:46
Prispevkov: 48


Mogoče se pa še ne dovolj na to temo razmišljalo. Glede na to da so temperatur z leta v leto višje bo treba nekaj začeti tudi delati na tem področju. Drugače pa nam bo preostalo sama še skijat v saharo na pesek puščavski skijat. Al pa da kr k nam prpeljemo pesek pa malo prilagodimo skije pa je to to.
_________________
Naj sneži na full!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53  Naslednja Stran 51 od 53

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB