Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam smučat? Italija, Francija?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Kam smučat? Italija, Francija? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Meni pa Valmeinier ni bil všeč zaradi prog, ki so večinoma ozke in za mene prepoložne. Dosti boljša izbira je Valloire, ki je na drugi strani hriba, tam pa so proge širše in strmejše. So me pa presenetili apartmaji v Valmeinerju, ki so bili zelo veliki (v enem smo bili štirje, vzeli smo pa apartma za 6), v vsakem smo imeli tudi kopalnico z banjo,v ločenem prostoru pa je bil še tuš. Skratka apartmaji v Valmeinierju super, proge so me pa malo razočarale, je pa res, da takrat tudi ni bilo kaj prida snega.

Še bolj zadovoljen sem pa bil lani v Les 2 alpsu. Tam najdeš pa res vse kar ti duša poželi, od strmine,off roada,položnih prog....


Glede apartmajev pa priporočam da vzamete za 2 več kot vas gre. Že dvaktrat smo tako naredili in nam ni bilo nikoli žal. Je res, da plačaš nekaj ? več, vendar imaš vsaj prostora.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 11:57 pm    Naslov sporočila: Francija Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
mi hodimo zadnja leta izmenično Tignes - Val Thorens (zraven vzamemo še V d Isere ter 3 doline v Val Thorensu).
Oboje je visokogorsko smučišče. Off piste v neomejenih količinah. Večina je nad gozdno mejo in odpade izogibanje drevesom,... Proge so zrihtane v "nulo" razen enkrat ko je zjutraj padlo 10cm snega nisem še doživel, da bi ne bile speglane. Cena afanžmajev je malce cenejša kot v Italiji. cene kart so enake.
Folk v Franciji na smučuišču je dosti bolj skuliran, težko najdeš "kemikazo" na smučišču. Tudi odvažanja poškodovanih smučarjev se le redko vidi. V Italiji recimo Kronplatz je helikopter praktično skozi v zraku,...
Apartmaji so vsaj v dotičnih smučiščih direktno "na smučiču" torej ne rabiš nič misliti na avto. Poleg tega okolica res noro zgleda, ko praktično ni nobenega avtomobila ob apartmajih. Glede velikosti apartmaja, naša skupina smuča tudi ob slabšem vremenu in v bistvu v apartmaju samo jemo in spimo. Itaq greš malce okol po gostilnah v bazen...konec koncev si na dopust prišel, da boš kaj videl ne zgolj med stenami visel. Če hočeš komfort si izberi večji standard apartmaja.
Glede prevoza je malenkost drazji. Tiste 3 urce dodatne pa ni noben problem zdržat.

Tolk
LPM
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No, zakaj pa ne kar oboje hkrati. La Thoulie je smučišče na francosko italijanski meji. S tedensko karto lahko smučaš tudi na vseh smučiščih Val d aoste in na drugi strani tunela v Chamonixu. Če malo doplačaš, lahko iz Červinie potegneš še v Švico.

Sicer pa še odgovor Mikiju o hitrejšem ustavljanju žičnic v Italiji. Enkrat sem bil v Kronplatzu, ko je bil zgoraj snežni vihar. Žilica mi ni dala, pa sem šel vseeno gor. Vidljivost na vrhu je bila manj kot en meter, dejansko nisi videl konic smuči. Dol sem prišel živ samo zato, ker smučišče poznam na pamet in znam ohraniti trezno glavo. Veter je bil tako močan, da si na izpostavljenih mestih lahko vozil le v eno stran (kot jadralec bi ga ocenil na kakih 50 vozlov) in imel težave že pri stanju na mestu. Na progah so se zaradi vetra delali zameti tudi do 2 metra visoki, in lahko si mislite, kaj se zgodi, ko se ti pri vidljivosti 0 naenkrat pred tabo znajde 2-metrska snežna stena. Čeprav so bile take razmere le na zgornjih recimo 500 metrih, sem pri temperaturi okoli nič stopinj dobil ozebline nosu.

Vsekakor sem bil edini na zgornjih napravah. Ko me je žičničar zagledal, je bil tako presenečen, da me ni utegnil ustaviti. In ja, ves dan so delale vse naprave, kar mi še danes ni jasno kako, saj imajo nekakšne naprave za avtomatsko zaustavitev v primeru hudega vetra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 6:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


@Marko:
Si me spomnil na eno mojo podobno dogodivščino na Kronplatzu izpred nekaj let. Vsi so ostali v dolini, jaz pa sem rekel, da en Olang pa odpeljem. Do postaje Olang I je še počasi šlo, naprej pa sem v jajčku zaradi vetra sedel tako postrani, da sem bil naslonjen na stransko steno. Pojma nimam zakaj so takrat sploh vozili. No, saj so hudičevo počasi
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

No jaz nisem šel na Olang, ampak dol prooti Rari in naprej v san Vigilio. Zanimivo je, da je bila takrat v San Vigiliu prav spodobna smuka, na Olangu pa nemogoča. Je pač veter pihal s tiste smeri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Marko in gore: priznam da me je vajina izkušnja s Kronplatza presenetila ! Moje izkušnje iz Italije so žal drugačne, takole na pamet se spomnim kako smo enkrat skoraj dve uri čakali na Belvederu (zraven Passo Pordoia), ker je trisedežnica (danes šetsedežnica), ki jo nujno potrebuješ za povezavo dalje priti Arabbi, stala zaradi vetra. Res je pihalo, ampak daleč od kakega viharja, v Avstriji in Franciji so enake trisedežnice obratovale v mnogo hujšem vetru. Še hujšo izkušnjo imam iz Cervinie, en dan je res svinjsko pihalo, potem pa, ko se je veter polegel, so žičnice odpirali tako počasi da je kar bolelo. Na švicarski strani (pihal je severnik, torej je bil švicarski del bolj na vetru kot italijanski) so obratovale že vse naprave vključno z nihalko na skoraj 3900 m visoki Klein Matterhorn, na italijanski pa le spodnja tretjina smučišča.

Tako da ostajam pri tem da so italijanski žičničarji občutljivi na veter, morda je Južna Tirolska tudi pri tem izjema ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


Saj veš kako je - mogoče je pač odvisno od dneva in konkretnega žičničarja. Tudi kuharju se vsak dan različno moke vsuje
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Pravzaprav bi lahko sestavili seznam smučišč, kjer zaradi vetra hitro ali počasi ustavljajo naprave. Med najhitrejše bi jaz uvrstil Kačjak in Heiligenblut.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam smučat? Italija, Francija?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB