Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam smučat? Italija, Francija?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Kam smučat? Italija, Francija? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lencica
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2008 7:42 pm    Naslov sporočila: Kam smučat? Italija, Francija? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:29
Prispevkov: 5


živjo vsem!!!

okoli 6 osebkov nas namerava it začetek marca nekam smučat.. Kam se nam torej splača? Francija ali Italija?? kje v Franciji in kje v Italiji? Čim cenejšo stvar bi radi. S katero agencijo je v redu? Nekaj smo gledali na Supratravel zdaj pa še sama gledam na ski.fun... Rada bi konkretno mnenje, kakšen super nasvetek...

Smo pa navadni smučarji in bordarji, ki ne bomo hodili izven prog, radi imamo široke, lepe proge in tudi zabavo.




Se nam že kar mudi, tako da bi bila zeloooo vesela čim hitrejšega odgovora. hvala, hvala, hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje je Kronplatz za začetek najboljše, kar se vam lahko zgodi. Prenočišč dovolj tudi prek interneta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Se strinjam.
Kronplatz je res, kot bi rekli američani, "good value for money". Vedno odlično urejene široke/dolge proge, odlične sedežnice/gondole, tudi spanje je poceni, če primerjamo z okolico (Alta Badia, Val gardena ...)

Pa še samo 290km je od Ljubljane je do tja (lahko se tudi izogneš vsem cestninam, samo pot dlje traja).

V Olangu (Ober, Nieder ali Mitter) oz. Valdaori v italijanščini (di sotto, di mezzo, di sopra) so cene namestitve zmerne.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencica
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:29
Prispevkov: 5


kronplatz torej... zanimivo.. Pred tem je kolegica našla za francijo - Pelvoux (neka vasica) 150 eurov je apartma plus karta plus 79 eurov za bus, vse na osebo... samo, da gremo tako daleč v eno vasico...

bi se našlo kaj ugodnega za Kronplatz pa da je čim bližje smučišča?


lahko tudi na zs..

hvala za odgovora!! vse hočm zvedt!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Jaz sem bil tu:
http://www.markushof.it/en/B1-Willkommen.html v apartmajih sonnwies.
Hiša je v ober Olangu in je lepo urejena. Več o Kronplatzu pa v http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=281&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencica
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:29
Prispevkov: 5


hej, Marvin, hvala za linka. Zanima me, koliko je tale čudovita hiša oddaljena od smučišča? Naj bi šli kar z avtobusom, da ne bomo peš hodili ves dan do smučišča

za vsakršno nadaljno pomoč pri iskanju prave in poceni lokacije se zelo zelo zahvaljujem že vnaprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2008 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Evo to je pogled iz balkona na smučišče. Peš definitivno predaleč. Tam vozijo brezplačni busi. Jaz sem se vozil z avtom, ker je bilo tako hitreje in bolj "komot".

Od te hiše je treba mal hodit do bus postaje ... par minut (max 5).
Še več info na http://www.kronplatz.com/en/. Tu lahko poiščeš še kakšno drugo namestitev.

Pogled iz balkone tistega (Sonnwies) apartmaja na smučišče:

_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencica
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2008 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:29
Prispevkov: 5


ooo.. Marvin, kako si se lepo potrudil hvala:) Samo naj bi šli z avtobusom pa ne vem, koliko potem vse skupaj znese..

Nekako smo se punce zmenile, da damo 250-280 evrov največ.. In to naj bi bil apartma, karta in avtobus. Našle smo za Pelvoux nekaj in za Puy St. Vincent...

Če ima še kdo kaj boljšega za ta denar, se mu zelooo priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2008 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

V začetku marca (drugi teden) se dobi Valmainier za 200e (+ prevoz okoli 60e; z Ski&Fun) - smučišče ima recimo 150km prog. Da pa se pelješ v Francijo in potem smučaš na smučišču dvakrat večjem od Krvavca je pa tudi malo neumno (primer La Norma).
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencica
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 19:29
Prispevkov: 5


hvala Leopold.. samo upam, da me ne bodo zdaj prehiteli vsi ostali

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benhur
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2008 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 108


edini problem na kronplatz-u je ce kjer zazuras po smucanju saj vozi bus le do 18.00 ce se ne motim. vas pa pride sigurno ceneje ce si kombi nekje rent-ate pa se vozte sami do smuciscam jz sem bi l v neumaierhof in morm rect da ful ok vse skup vozje do smucisca pa ene 7 minut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2009 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Zanima me mnenje tistih, ki so bili na smučanju v Franciji in v Italiji.Kje ste bili bolj zadovoljni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2009 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Sicer se nisem bil v Franciji, bil pa sem v Italiji v dolomitih na 6 različnih koncih pa tudi na kar nekaj v Avstriji.
Za Francijo vem, da so apartmaji zelo majhni,brez nekega razkošja. V bistvu je vse zelo stisnjeno, posebej to velja za te ugodne ponudbe. Predstavljaj si 6 ljudi na 36 kvadratih. V Italiji ali Avstriji pa so apartmaji za 6 ljudi najmanj 60kvadratov.
Kar me vleče v Francijo so neskončne proge, ki jih želim enkrat obiskat. Ampak to jespet tam, kjer so tudi apartmaji malo dražji, kot te poceni ponudbe.
Sem bil tudi na Kronplatzu in je super smučišče, ful urejeno, široke proge,... Ampak meni je še vedno najljubša Val Gardena in njenih 170km prog. Letos so snežne razmere super in bo sredi marca super smuka. Žur najdeš v St. Ulrichu (no tam smo ga mi nasli,ker smo tam stanovali), ampak tudi v drugih dveh vaseh je sigurno žur. Proge pa sanjske in vse na dosegu z busom.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

miroko je napisal/a:
Zanima me mnenje tistih, ki so bili na smučanju v Franciji in v Italiji.Kje ste bili bolj zadovoljni?

Težko ti odgovorim, ker niti sam ne vem. Zato pa hodim občasno smučat v Italijo, potem pa spet kako leto v Francijo. Ko bom vedel kje mi je bolj všeč, se ti javim .

Šalo na stran, odvisno kaj iščeš. V prid Francije govorijo predvsem orjaške dimenzije smučišč, visokogorsko okolje, velike možnosti za off - piste. Negativna stran je dolga in draga pot do smučišč (cestnine, predornine, parkirnine), v glavnem pritlikavi apartmaji (kar se zadnja leta sicer spreminja, vedno več je tudi v F velikih in komfortnih apartmajev, žal pa je v tem primeru tudi cena ustrezna) in ne vedno najboljše urejanje prog.

Italija je bližje in prevoz bistveno cenejši, sploh če se odpraviš v severno polovico Dolomitov preko Avstrije. Apartmaji so v glavnem boljši kot v Franciji, zasneževanje in preparacija pa itak brez konkurence. So pa smučišča nekoliko manjša, čeprav še vedno zelo velika, in možnosti za smuko izven prog omejene, ponekod off - piste celo izrecno prepovedujejo.

Še nekaj komentarjev na račun enih in drugih: Italijani ob sumljivem vremenu, sploh ob vetru, razmeroma hitro ustavijo žičnice. Ne vem ali so res tako obsedeni z varnostjo ali gre za preprosto ekonomsko računico: povprečen italijanski smučar itak gre smučat samo če je brez vetre in sije sonček , za tistih nekaj fanatikov ki smučamo tudi v slabem vremenu pa se ne splača obratovat. Francozi nasprotno pustijo žičnice obratovati res 'do konca', tam sem se s sedežnicami vozil že v takem viharju da sem se bal da me bo odtrgalo s sedeža. Italijani so precej tečni kar se tiče zapore prog, vožnje izven prog, kjer je to izrecno prepovedano, smučanja po zaprtih progah ali po končanem obratovanju. Skoraj povsod imajo policaje na smučkah, ki 'grešnike' tudi krepko kaznujejo. Francozi so bolj na izi, nisem še doživel da bi koga preganjali. Hrana v restavracijah je v Italiji draga, v Franciji pa svinjsko draga . Poseben užitek pa je v Franciji obisk pekarne, na tem področju pa so res carji ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bistrigg
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 10:29 pm    Naslov sporočila: francija Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 20:15
Prispevkov: 15


Halo Jst ti predlagam francijo Valmenier ne vem kaj ljudje govorijo mali apartamaji pa ne vem kaj saj gre človek tja zaradi smučanja ne pa zaradi apartmajev kar se smučanja tiče je francija najbolj ugodna v evropi glede na število kilometrov prog nikjer drugje nimaš po 200-300 km prom to ti nudi samo francija pa še najbol poceni jeedino mogoče je problem za nekoga da mu je predaleč pa tudi to se reši z avtobusnim prevozom in je stvar rešena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam smučat? Italija, Francija?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB