Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 2005/06

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 Moelltal 2005/06 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2006 9:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Bil v soboto gor. Odlična smuka. Kar nekaj ljudi, občasno celo čakaš na sedežnici. Tudi spodnje naprave so vsaj dopoldne še v redu, ampak mora biti malo bolj mraz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2006 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana









na ledeniku nič novega, sneg je še vedno bel štirisedežnica Shwarzkopf ne dela več, trenira samo še hrvaška reprezentanca, naši in ostali so pa sigurno že v toplih krajih. Temprerature so tudi na 3000m + (bilo je 6 stopinj).

29x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2006 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


dedi je napisal/a:

na ledeniku nič novega, sneg je še vedno bel štirisedežnica Shwarzkopf ne dela več, trenira samo še hrvaška reprezentanca, naši in ostali so pa sigurno že v toplih krajih. Temprerature so tudi na 3000m + (bilo je 6 stopinj).

29x


Naši pa kar pridno trnirajo (vsaj v ponedeljek so še) na Krvavcu...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2006 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Bil včeraj gor. Vreme je bilo kombinacija sonca in meglenih intervalov. Smuka je bila zelo dobra-relativno trdo. Južno je bilo samo do spodnje postaje gondole. Me je pa sonce skozi meglo nasekalo, tako da imam danes lepa sončna očala in sem predmet zajebancije v službi (kljub na debelo namazani kremi). Kaj češ, tudi iz megle sonce fino žge. Skratka poslednja smučarija v tej sezoni. Sledi poletno spanje......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2006 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Na Moeltalu sem bil v sredo, bilo je res lepo vreme, proge so se kar dolgo upirale pripekajočemu soncu.






Treniral je samo Ivica Kostelić


Za vikend bi šel spet, a vremenska napoved ni prav dobra. Danes je bila, sodeč po web-kameri, cel dan megla. Mogoče bo pa vsaj zjutraj spet takole


Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a tomi Sre Maj 31, 2006 7:04 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 7:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Heaven on Earth
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2006 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz sem bil gor v nedeljo. Vreme je bilo sončno, le na vrhu je parkrat šel čez oblaček. Proge so bile trde do 15:00. Popoldne praktično prazne proge. Trenirali so Čehi in Slovenci (otroci). Ni mičisto jasno, zakaj so v idealnih pogojih nehali že dopoldne. Žal se je potem huje poškodovala ena naša mlada tekmovalka in so jo odpeljali s helikopterjem. Kaj takega še nisem videl. Ratrak je v hipu sredi strmega smučišča naredil improviziran snežni plato, na katerega je pristal helikopter. Upam, da je s tamalo vse v redu. kakšno slikco pa prilimam, ko se naučim.

Aja pozabil sem povedati, da bo smuka samo še ta teden. Se že kar nekaj pripravljajo na vzdrževalna dela, splužili so večino ceste do panoramske restavracije, ponekod pa je na njej še 4 m snega. Glede na to, da urejajo cesto, bodo mogoče kaj pametnega naredili gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 09, 2006 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V soboto so se precej menjavali megla, oblaki in tudi sonce, v nedeljo pa je bilo skoraj idealno. Res se je pa na vrhu nekaj časa zadrževal en oblak, tako sem tisti čas raje smučal drugje. Ko sem čez nekaj časa šel spet na vrh sem opazil nesrečo, ki jo je opisal Marko. Ampak, najprej sem na snegu pod sedežnico opazil - sedež od žičnice in mi ni bilo nič jasno. Kasneje sem ugotovil, da imajo sedež kot reševalno kapsulo, ki jo zapnejo na plug ratraka. Idealno, prave mere, lepo oblazinjeno, zaščiteno z vetrobranom.
Sicer so pa trenirale tudi naše reprezentantke, ki so, z novo trenersko ekipo, resno začele s pripravami na novo sezono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 11, 2006 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Smučarija bo sam še ta teden (do 14.5).Kaj pa pol, a bodo v juniju kej odprl za nas smučarje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2006 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ta vikend smo zaključili letošnjo sezono. Vreme je bilo tako-tako, včeraj slabše, danes pa boljše od napovedi, a pretoplo. Je pa bilo danes zjutraj čisto zimsko. Med nočno nevihto je vrglo decimeter pršiča, ki pa je kmalu začel spreminjati agregatno stanje.
Sicer pa nadaljevanje sledi čez slabih pet mesecev, za bolj neučakane pa že čez mesec dni.

___________________________

Sezona 2005/06: 68smučarskih dni (16xŠpanov vrh, 13xMoeltal, 12x Bad Kleinkircheim, 6xOsojščica, 5xTurracher Hoehe, 4xMokrine, po 3x Goldeck, Innerkrems in Kačjek, ter po 1x Tromeja, Kobla in Pohorje)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 15, 2006 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

13.5. je bil tudi zame zadnji smučarski dan sezone. Še nikoli nisem smučal tako pozno, smuka pa je bila kar v redu. V opomin ostalim vam opišem še dogodek iz Moltala. Na dvosedi s tekočim trakom je bil trak nekam čudno drseč, vstop na trak pa najbrž na previsokem kuclju. Ko sem ravno kolegu razlagal, da sem se prejšnjo vožnjo ustavil šele na deski na koncu traku, pa še za to sem moral bremzati, sta dva možakarja lepo predrsala cel trak. Eden se je ustavil ob koncu deske, drugega pa je potem sedež vrgel še čez desko na nezavarovano betonsko ploščad, kakšnih 1,5 metra nižje. Glede na to, da je padel bolj kot ne na glavo, je pravi čudež, da mu ni bilo nič. Mislim, da ga je potem žičničar še nadiral (ta je itak znan po "prijaznosti"). Seveda mu ni prišlo na misel, da bi kaj ukrepal, npr. očistil trak, znižal kucelj ali za vsak slučaj stal ob traku. Raje se je preselil na toplo v svojo hišico. Se je pa zgodil še en primer šlamparije. Vlakec je odpeljal 3 minute pred voznim redom (po njihovi in pravilni uri), zato smo morali spodaj čakati enega člana naše odprave, da je prišel z naslednjim vlakom. Ker se mi je podobno že dogajalo na avstrijskih smučiščih, obljubljam, da bom nekoliko bolj prizanesljiv do slovenskih žičničarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2006 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Sem si kar mislil, da nisem bil edini s foruma, ki je bil za vikend na Moelltalu - zjutraj je bilo na vlaku definitivno več Slovencev kot Avstrijcev, Hrvatov in Italijanov skupaj. . Vreme je res bilo v soboto res slabše od napovedi, pretoplo, občasno megleno, vmes je bila tudi snežna ploha. Zelo mi je žal da nisem šel en teden prej.

Zjutraj je še kar zgledalo:




Topovi na 3100 m - mislim da je trenutno to avstrijski rekord (do sedaj ga je držal Soelden, ki ima na Seiterkaru topove na 3050m):


Večji del dneva pa je žal izgledalo tako - ali še slabše:


No ja, tudi spremenljivo vreme ima svoje čare - modro nebo, oblaki in snežinke, vse naenkrat:


Verjetno ste na avtocesti med Paternionom in Spitalom opazili to novost:


Ja, prav ste videli, avstrijski minister za promet želi - proti hudemu odporu zelenih, Greenpeacov in podobnih nebodijihtreba - na nekaterih avtocestnih odsekih dvigniti dovoljeno hitrost na 160 km/h in kot testni odsek so izbrali ravno avtocesto južno od Spittala. Trenutno zadevo opazujejo in če bo uspešna (če torej ne bo hujših nesreč, bistvenega povečanja hrupa in onesnaženja v okolici) nas bodo takšne table v bodoče razveseljevale še kje. Ampak pozor: tabla je elektronska, torej se omejitev spreminja glede na vozne razmere, lahko je tudi 130 ali 100 km/h, recimo ob dežju. Cel odsek pa je povsem prekrit z radarji, kamerami, 'section control' itd. Torej: če se kje splača voziti po omejitvi, tukaj vsekakor.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rookie
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2006 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Feb 2006 10:12
Prispevkov: 17


V petek (12.5.2006) pa je bilo prekrasno sončno vreme. Kakih 20 kombijev slovenskega podmladka in še nekaj turistov, definitivno pa več slovencev kot ostalih. Po 13 uri le še peščica najbolj zagnanih čeprav so bile proge (razen tista do vlaka) še v dokaj dobrem stanju. Vreme na Molltalu je velikokrat slabo zato je potrebno preveriti vse možne vremenske napovedi in šele ko vse kažejo na sonce se splača it gor. Nam se je splačalo čakati dva tedna in na koncu smo dočakali odlično vreme.





Nazadnje urejal/a rookie Pet Maj 19, 2006 8:31 am; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2006 3:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


He, se mi je kr zdel da bojo slej ko prej začel strelat tut tm gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2006 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Še par mojih slikc od 7.5. Niso najbolj aktualne, ker sem se šele naučil vsega heca. Najprej slap pred tunelom. Na skalah je bilo tudi naslednji teden še kar nekaj snega:

Pogled na progo na ledeniku, kjer je treniralo nekaj naših, avstrijjcev in čehov:


Malo okoliških hribov:



Sence pod vrhom so bile ta dan kar stalnica:


Mlado slovensko smučarko so odpeljali s helikopterjem. Zasilno pristajalno stezo so naredili z ratrakom na smučišču v par minutah:


Še iz zgornje strani:


Prostora je bilo res prav malo:


Hitro v bolnico:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja Stran 12 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 2005/06
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB