Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tretji dan 'prešernove turneje'
danes še najslabši smučarski dan, začelo se je pa že prej. Zjutraj ob odhodu iz penziona (skromna cena, soba z zajtrkom 23.5 EUR brez neta - Hous Ernst) v St.Veitu pri St.Jakobu temperatura -22 (mrzla tale dolina Defreggental), dizel v avtu pa skor zmrznu, je cukal in se mučil motor do Matrea, da sem mislil, da nikoli ne bom prišel tja. Končalo se OK, ker se je 'odtajal' do popoldanskega odhoda na sončku pri +4.
Danes najbolj sončen dan, občutek mrzline še vedno velik, sneg tudi tukaj odličen, odlično ni to, da je tukaj preveč smučarjev. Danes daleč največje število gostov na smučišču med turnejo, do pol enajstih je za silo še šlo, potem pa so nepregledne množice naredile preveliko gnečo na progah v Matreu za moj okus. Odšla sva na drugo stran, zgornja črna proga je bila precej prazna in sončna, med tem pa desna zgornja skoraj cel dan v senci. V Kalsu sem prvič doživel pravo vrsto na spodnji sedežnici Figol, medtem je bil Blauspitz tradicionalno bolj prazen. Ne vem, če se to ravno verodostojna informacija, ampak se zdi, da je novo veliko naselje Gradonna, napolnilo še zadnji prazen otoček na smučišču. Tudi v Kalsu je sneg odličen, se pa tukaj vedno najde kakšen kamen, na enem sem tudi jaz naredil manjši rez na smučeh, pa še čutil nisem. Ko sva se popoldne vrnila nazaj v Matrei, vsaj na Cimarossu ni bilo več gneče, sva pa vseeno prej končala smučanje zaradi omenjenih težav z avtom. Dan sicer kičast, vendar meni tolikšno število smučarjev ne daje prevelikega užitka, sploh če so večinoma nevešči.

Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Pon Jan 05, 2015 8:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Vprašanje tistim kateri ste že bili na tem smučišču, kdaj je potrebno iz Ljubljane za eno dnevno smuko odriniti da si dovolj zgodaj na smučišču?
Kje je najboljše parkirati?
Ali se splača iti za en dan tako daleč ali je boljše potegniti čez tauren tunele in izbrati eno od večjih smučiš (Zauchensee - Flachauwinkl, Obertauern...).
Kje naj bi bilo ta vikend manj gužve?

Hvala za odgovor
Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2013 11:32 am    Naslov sporočila: GG Kals - Matrei 2.3.2013 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

V soboto, sem se pravilno odločil da gremo s kolegi na to smučišče.
Na samem smučišču ni bilo gužve. Parkirali smo v kraju Matrei.
Vreme je bilo kičasto, sončno zjutraj dovolj mrzlo -5 stopinj tako da so proge zgoraj zdržale brez kupov do 14 ure.
Edina črna pika sobotnega dne je bil proga št.1 v dolino proti kraju Matrei. Na sami progi ogromno kamenja, zemlje, čez ceste premalo snega.
Na drugi strani v Kalsu pa so me zmotile slabo označene proge in hitro zgrešiš povezave do gondole nazaj. Sej ko si večkrat na tem smučišču se potem navadiš, vendar za prvič ja pa kr kriza.
Če ocenim smučišče od 1-5 je dobil -4 (predvsem zaradi proge v dolino št1 in zaradi slabo označenih povezav v Kalsu).
Se bom pa še vrnil na tole smučišče, mogoče celo za kakšne družinske počitnice, ker mi je bilo v Kalsu všeč, da imajo spodaj lepo urejene proge za otroke oz. začetnike.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gordan
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2013 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 11:18
Prispevkov: 7


Tudi mi smo soboto preživeli na tem smučišču. Matrei stran je vredna obiska, Kals pa...hm, počasne stare sedežnice, prestrme in ozke proge, skratka nič posebnega.

Za moje pojme je St. Jakob lepše smučišče. Tu smo preživeli petek in nedeljo, nobene gužve na progah in napravah. Sneg fenomenalen do konca in neverjetno, tudi ob 16h proga v dolino brez kupov, kot zjutraj, trda, a ne ledena. V primerjavi z Matreiem, svetlobna leta narazen.

Če že Kals - Matrei, potem ne izgubljat časa z izletom v Kals. Je Matrei tisto kar potrebuješ za lep smučarski dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2013 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Začetek božično/novoletne turneje ni prav obetal. Napovedano sneženje me je kar malo prestrašilo, ali' rodio se miš', sneženja danes praktično ni bilo, še zdajle v moji postojanki v St.Jakobu je +6 stopinj in rahlo dežuje. Kdaj bodo te silne padavine ne vem. V Matreu na splošno primanjkuje snega, v Kalsu praktično nič ne dela. Kamenja po vseh progah na pretek, sicer sva oba ušla brez poškodb smuči. Danes pretežno oblačno vreme z vmesnimi modrinami, ki so nam močno izboljšale vidljivost. Imeli smo močan veter po celem smučišču, ata Shultzu se toplo zahvaljujem za nove ogrevane in pokrite sedežnice in gondolo. Neverjetno kako pomagajo moderne naprave, prvič te fino pogrejejo, pa še kljub silovitim sunkom brez težav obratujejo naprej z zmanjšano brzino. Na Krvavcu bi že vse stalo. Kljub dokaj slabemu vremenu sva se vsaj malo nasmukala, zaključila sva pa pa že malo pred 15 uro, žena je imela že dovolj kamenja po progah.


Jutri pa najbolj sneženi dan, preživela ga bova kar tukaj v St.Jakobu, no bom imel spet en smučarski dan v sneženju, vsaj upam. Snega kronično primanjkuje po celem vzhodno Tirolskem.

Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Pon Jan 05, 2015 8:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj sva bila zaradi izpada električne energije v St.Jakobu, posledično nedelovanja smučarskega centra prisiljena na ponovno smučarijo tukaj v Matreu in Kalsu. Sicer je v našem becirku gazda imel generator in smo lahko vsaj kaj skuhali. V GG Resortu je ogromno turistov, še največ pa alpskih Nizozemcev. Včeraj do pol dvanajste ni delal Cimaross zaradi raztreljevanja plazov (do takrat je bilo tudi sonce), zato dopoldne ni bilo povezave v Kals. Tam je precej manjša gneča, vendar ni odprtih prav veliko prog. Gozdna povezava ima v prvih dveh ovinkih tradicionalno polno kamenja. Ker je bil sneg nesprijet s podlago so se proge hitro razrile. V glavnem smučarski dan bolj za pozabo, vsaj kar se mene tiče. Današnji dan v St.Jakobu je bil neprimerljivo boljši.

Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Pon Jan 05, 2015 8:41 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazo
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 22:39
Prispevkov: 58
Kraj: Mislinja

Hm no ja, jaz sem smučal v GG-Resortu v soboto in nedeljo, pa se mi ni zdelo tako slabo, sploh v Kalsu je bilo super, predvsem rdeči progi 17 in 17a ob sedežnici Figollift. Tudi proga iz Blauspitza je bila dobra. Je pa res "cesta" do spodnje postaje gondole v Kalsu "tradicionalno posuta" s kamenjem na ovinkih. Na matreiski strani smučišča je gneča veliko večja kot v Kalsu, sploh ob sedežnici Goldried. V nedeljo so zagnali tudi sedežnico Happeck. Je pa na matreiski strani obupno prosblematičen " spodnji kotel" ob Cimarossu, kamor se združijo vse proge iz omenjene sedežnice. Tukaj se popoldne mučijo "alpski Nizozemci". V soboto je bilo lepo vreme, nedeljo pa oblačno s sneženjem. Slike so sobotne, samo zadnji dve sta nedeljski.



"kotel" ob Cimarossu zjutraj, ko še ni "zdrisan in kucljast"














_________________
2014/2015: 12 dni =1x Großeck-Speiereck, 1x Obertauern, 2x Katschberg, 1x Turracher Höhe, 1x Bukovnik, 5x Flachau, 1x Zauchensee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Pridružujem se mazotu, danes sva bila po sili razmer v Kalsu in ni se nama zdelo slabo. Zjutraj sva se lepo zapeljala do spodnje postaje žičnic Hochstein, pa je takoj - preden sem se spravil v pancarje - pristopil k nama mlad dečko v žičničarski bundi in razložil, da smuka v dolino danes še ne bo možna ker pospravljajo ropotijo od tekem (mislim - wtf? na Pohorju smo redno smučali v dolino še isti popoldan ko se je tekma končala ...). Nad dvosedežnico v 2. odseku pa je menda visela nagnjena smreka ki so jo morali požagati, kar naj bi predvidoma trajalo do pol desetih. Ne hvala, nazaj v avto in v Kals, na tistem koncu je zgledalo tudi najbolj modro nebo.

Snega je v Kalsu vidno manj kot v Sillianu, Lienzu in tudi manj kot na Heiligenblutu, celo ob položnih bejbikah v dolini si morajo pomagati s topovi:


Zjutraj so bile res odlične proge na Cimarossu, končno se je sneg po zadnjem sneženju dovolj utrdil da se ne ugreza pri vsakem zavoju. Nobenih plošč, nobenih kamnov, uživancija:




Žal veselje ni dolgo trajalo, prvič so se (že spet!) navlekli oblaki, drugič pa se je začela nizozemsko - nemška invazija ... :


... pred katero sva najprej pobegnila na drugo stran hriba, torej na progi proti vmesni postaji gondole iz Kalsa. Desna (št. 14) je odlična, leva (črna št. 13) pa je v prvem delu, kjer je 'vklesana' v skalo, nekoliko kamnita, potem dalje po žlebu pa prav tako odlična. Ko je invazija iz Matreia dosegla tudi vmesno postajo, sva previdno odsmučala v Kals (itak da sva imela starejši par smučk, na prvih dveh serpentinah je šodrjama - topovi pa stojijo nad kritičnimi mesti in pod njimi, samo tam ne kjer bi bili najbolj potrebni ).

V Kalsu me je najbolj razočaralo majhno število odprtih prog: v bistvu je ob zgornji štirisedežnici Blauspitz odprta samo rdeča 17 (in mali del črne 18, do tam kjer gre 'cesta' levo do spodnje postaje Blauspitza), ob spodnji pa tudi samo 17 in 17a. S tem da je proga 17 v dobrem stanju, kvaliteten sneg brez kamnov, 17a pa je spodaj precej travnata.

Proga od zgornje postaje Blauspiztza: odprta je samo najbolj desna proga, obe na levo stran sta zaprti:


Stanje ene od obeh črnih prog pod sedežnico Blauspitz - druga je zelo podobna: čeprav imata obe napeljave za zasneževanje, niso prišli niti tako daleč da bi postavili topove!


Da končam malo bolj optimistično: spodnji del črne 18 so danes cel dan zasneževali in je že lepo prevozen, v bistvu je bil popoldan to najlepši del smučišča ker disciplinirani alpski Nizozemci (in Nemci) ne smučajo mimo table 'Gesperrt', midva (na pol Balkanca) pa sva uživala na sveže nastreljanem snegu. Mislim da manjka še ena mrzla noč da bodo progo lahko odprli. Druga proga ki zgleda že skoraj gotova je črna 20 (povezovalna proga s starega dela Kalsa proti novi gondoli), zjutraj je na njej delalo vsaj 10 topov:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Matrei, apartmaji Goldried. že kdo bil, kakšni so vtisi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 8:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Novoletni dan sva preživela na smučiščih nad Kalsom in Matreiom, nekaj fotk in vtisov:

Plan prog, za tiste ki tukaj niso stalni gostje: http://ski3.intermaps.com/kals_matrei/skimap_touch.asp?lang=de

Zato ljubim novoletno smučanje: ob pol desetih je bila štirisedežnicha Figol skoraj prazna:


Sicer pa obratuje (tudi še danes, 4. 1.) samo spodnja štirisedežnica, na zgornji očitno še ni dovolj snega. Proga odlična:


Zakaj topovi počivajo mi tudi ni jasno, v tem trenutku je bil še minus:


Proga 17, odlična:


Črna 18 ki se na tem mestu priključi prigi 17, zgleda odlično zasnežena, žal še zaprta:


Dalje po progi 17:


Progo 17a proti kampu so zjutraj še zasneževali, nato se je prvič na tem dopustu ogrelo nad ledišče:


Nova apartmajska hiša nad Kalsom,na odlični legi ob progi:




Povezava od sedežnice Figol proti kabinki, zgleda razširjena in od te sezone opremljena z žirafami:




Črna 20, tudi z velikimi kupi, ampak še zaprta. Zgleda da je problem s snegom ob sedežnici Blauspitz v zgornjem delu, ki se ga iz doline ne vidi


Vlečnica Dorflift:


Zgornja postaja kabinke Klas 2 in odlična, čeprav senčna, proga proti vmesni postaji:


Zdaj pa sončna matreiska stran, najprej ob sedežnici Cimaross:


Znamenit kotel nad spodnjo postajo, še vedno strm in preozek, ima ps od letos vsaj tri topove na kandelabrih, kar se je pozitivno poznalo na kvaliteti snega:


Še vedno Cimaross, proge so bile tukaj v glavnem dobre:




Druga pesem pa na Goldried 2. Edina v celoti odprta proga je bila (pre)polna, precej zdrsana, z ledenimi ploščami in kar nekaj kamenja:




Pa še gneča na sedežnici:


Boljša je bila proga med šestsedežnico in štirisedežnco Happeck v zgornjem delu, žal ... :


... samo do polovice, od tu je še zaprta in morač po prečnici nazaj na prej opisano glavno progo:


Aja, Happeck 1. 1. ni delal, čeprav je bil zjutraj na spletni strani označen kot odprt (pozneje so prikaz spremenili). Proga je bila videti gotova in naslednji dan so jo zares pognali. Midva pa nazaj poti Kalsu:


Še nakj fur na Comarossu, ki je skoraj do konca v sončku (OK, vsaj zgornji del):


... spodaj pa standardna slika:


Zdaj pa veliko vprašanje: kako izgleda 'proga' (gozdna cesta) v Kals? Še v snežno boljših zimah je navadno kamnita:


Dva ali tri kamne sem res obvozil zgoraj v ravnini, na splošno pa me je stanje proge zelo prijetno presenetilo. Zagotovo je k temu pripomogla novost sezone: vsaj 15 žiraf ki so skupaj z nekaj propelerci odlično zasnežile to progo:




V Kalsu sva bila malo po 16. uri. Ker Figol dela do 16:30 (verjetno zaradi gostov hotelskega naselja ki leži ob progi), sva se še enkrat zapeljala gor ... :


... si privoščila Jagatee v koči Figolalm in nato v polmraku zadnjič v dolino, svojevrsten filing:






Pod črto: v Kalsu je malo odprtega, večina atraktivnih prog ob 2. sedežnici žal ni uporabna. Ampak kar je odprto, je odlično zasneženo. V Matreiu imajo odprtih več prog, zato pa tudi kamne. Umetnosti da bi progo zasnežili in odprli samo v polovični širini, če ni snega za celo, tam očitno ne poznejo, raje razvaljajo premalo snega po celi širini, potem pa ga je povsod premalo.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Miki, vidim, da kar dobro poznaš Matrei in okolico. Letos odhajamo prvič tja (sredi januarja), pa me zanima, če gre sedežnica (ali gondola) od hotela Goldrei, do spodnje postaje proge Goldrei 2. Na googlu je videti, kot da je, nikjer pa ni označeno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Pa povej še, če si kaj izvohal, kdaj bodo končno naredili tisto progo do Matreia. Ker čakanje na avtobus, ki pride kadar pride, res ni najbolj primerno za redno smuko, kvečjemu za konec dneva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@josi, ti bom jaz odgovoril. Spodnjo sedežnico so podrli, ko so menjali zgornjo sedežnico Goldreid 2. Ostane ti samo smučarski avtobus ali pa z avtom do gondole. Če bo odprta proga do Matrea se boš lahko prismučal skoraj do hotela (cca 200 m stran).

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 8:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


[quote]Ostane ti samo smučarski avtobus ali pa z avtom do gondole[/quote]


Avtobus pa verjetno vozi brezplačno v sklopu hotela...???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

To pa ne vem, na koncu proge (če je odprta) vozi avtobus smučišča. Za hotel pa vprašaj njih ali imajo organiziran prevoz do gondole in nazaj, predvidevam, da tako velik hotel to ima.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 6 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB