Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Uau, če sem si domišljal da sva midva prejšnji teden imela idealne razmere, pa vidim da si ti še bolj užival - še manj ljudi in bolj zimski sneg. Ampak folk pa res ne ve kaj je užitek, nikoli ne bom razumel kako decembra, ko je vse temačno in navadno primanjkuje snega, vsi navalijo na smučišča, zdaj v idealnih razmerah pa vse prazno . Saj men je prav, razumem pa ne ...

Citiram:
Sneg na Cimarossu fantastičen, ledene plošče na zadnjem delu v kotlu za vstop na sedežnico.
Načeloma sem ljubitej daljših žičnic (in prog) in ob zamenjavi vlečnic s sedežnicami sem navadno vesel, če nadomestno napravo potegnejo malo višje (ali nižje) kot staro, ampak v tem primeru je bila postavitev spodnje postaje zagotovo zgrešena. Mnogo bolje bi naredili, če bi spodnja postaja šestsedežnice ostala tam kjer je bila postaja stare vlečnice - hiška se še vidi. Zdaj pa so sicer pridobili 50 višinskih metrov, zato pa se tri lepe, široke in sončne proge združijo v omenjenem kotlu, kjer je vedno temačno, zdrsano do ledenih plošč, grbinasto in pogosto se vmes najde še kak kamen. Škoda!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes spet na dvodnevnem vikend smučanju. Smuka za moj okus že v hitrem kakovostnem upadu. Moja filozofija smučanja ne temelji na danih okoliščinah bla bla, tole je preveč toplo za pravo smuko. Sneg na Goldriedu že zjutraj ni bil več tisti pravi. Kals pomladanska katastrofa, na Cimarossu pa večina prog (predvsem leva stran in sredina) cel dan ni popustila, prav tako desna proga do srednje postaje proti Kalsu. Sončen in topel dan, spodaj v Matreu popoldne +18 stopinj. Prevladujejo vzhodni evropejci, nekaj nas je bilo Slovencev, smučarjev/deskarjev pa ne dosti.

Več v obsežnem slikovnem materialu:
Goldried, debelina snežne podlage.

Izgleda lepo, vendar sneg ni bil več tisti pravi... na spodnjem delu je bilo južno že pred deveto uro zjutraj


Leva stran Goldrieda, veleslalomska tekma, zaprta proga, zjutraj na parkirišču sem se ustrašil predej polnega parkinga, pa so bili samo tisti za tekmo, hehe. Prihod pa spet ob 8:20 uri.

Cimaross odličen sneg, spustilo je samo na bolj ravnih delih, pa še to spodaj.



Črna proga (leva do sprednje postaje gondole, zaradi lege je začela popuščat že ob 10 uri.

Gozdna pot v Kals, rjavine ob 11 uri, sva se odločila da jeva v Kalsu v 'mikijevem' becirku, takoj sem vedel, da bo jeb...

Na Blauspitzu je že začelo popuščat, pozneje pa je bilo južno, ko hudič.

Moja črna proga tuga, juga

Iz gondole v Kalsu, snowpark v razsulu, proge

Zgoraj pa čudovit sneg

Na Cimarossu sem se naslonil na palico, ejga kam si šla.

Popoldanska slika


Še nekaj slik, kar tako:
Na Adler Loungu se uživa na mnogo načinov


Družina se vedno pelje skupaj


Preživela sva lep sončen in pretopel dan. Zdaj po turški kopeli, sauni, sprehodu in pirčku se boljše počutim. Nahajava se v St.Jakobu, kjer je za jutri napovedan bolj oblačen in hladnejši dan, upam da bo snežna podlaga precej boljša in ne preveč oblakov.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2012 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prvi dan velikonočne ture smo začeli v Matrau, lahko rečem samo, da je tu eno veliko sranje, odsvetujem vsem. Po vremenskih napovedih bi moralo biti sonce, pa smo imeli vse drugo, od snega, babjega pšena do dežja. Na Goldriedu katastrofa na progah, spodnji del brez snega, tričetrt zemlje, ne vem kako lahko sploh imajo odprto progo. Sneg moker, polpomrznjen že zjutraj tudi na Cimarossu. Slik na Goldriedu nisem delal, ker sem bil tako presenečen, potem pa nihče več ni hotel dol. Na smučišču velike grupe smučarjev iz Nizozemske in Anglije. Po 45 minutah smo odšli v St.Jakob, to pa v drugi temi. Se sreča da imamo koroške karte, da smo lahko odšli tja.

Slike pokažejo, kako gnil sneg je na smučišču in precejšna gneča.






Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2012 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


spomladi je treba vreme spremljat
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmelkoow
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2012 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2011 14:47
Prispevkov: 12


LP!

Sem malo gledal tale Kals pa me zanima, če kdo ve za kakšne apartmaje na smučišču. Interesantno bi bilo predvsem začetek marca kakšen podaljšan vikend.....

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

V soboto in nedeljo, 29. in 30. decembra, sva smučala na 'največjem smučišču V Tirolske' in nisva bila razočarana.

V soboto sva se peljala v Kals, parkirala blizu spodnje postaje kabinke in začela s smuko na (iz povsem neznanega razloga) uradno zaprti levi - črni progi:




Od vmesne postaje proti Kalsu je - za razliko od prejšnjih let - proga (oz. cesta ) čisto solidno porihtana, samo na enem ovinku se je našel kamen ali dva. Pogled na romantično zimski Kals:


Kljub vikendu in praznikom ni bilo omembe vredne gneče, na spodnji štirisedežnici nekaj minut (pa še to samo do 12. ure), zgoraj nič:


Lepo :




Popoldan pa premik na sončnejšo Matreisko stran, za spoznanje več ljudi in trše proge, pa tudi nekaj šodra na posameznih mestih (topovi pa lepo pospravljeni ob robovih ...):


Presenečenje: proga v dolino je spet zasnežena in odprta - mislim da lani ni bila. Seveda se še vedno konča pri hotelu Goldried, ampak če veš kdaj vozi bus in si pravilno razporediš čas, se zagotovo splača smučat v dolino, za več smuke porabiš manj časa kot če uporabiš štirisedežnico Happeck in še šestsedežnico:


Ob štirih popoldan še vedno sonček na Cimarossu:






Pred zadnjim spustom v Kals - desna proga do vmesne posteje je bila seveda senčna, ampak še vedno dobra - še en pogled na Veliki Klek:


Kals in Matrei naju ponovno nista razočarala, sploh odprta proga v Matrei me je prijetno presenetila. Odločitev da se naslednji dan vrneva, sploh ni bila težka ... (se nadaljuje)!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, me je zanimalo, če boš šel do GG resorta, no pa ti je bilo še všeč, hehe. Pa hvala za lepe reportaže iz božično-novoletne vzhodne Tirolske.

miki je napisal/a:
Presenečenje: proga v dolino je spet zasnežena in odprta - mislim da lani ni bila.


Lani je bilo tako malo snega, da niso niti poizkušali zasneževati. Še v St.Jakobu so jamrali, da ne pomnijo tako malo snega. Letos vsaj zaenkrat izgleda, je snežna slika tukaj precej boljša.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 11:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Hvala za razlago, Age. Sem že mislil da je Schultz užaljen ker ne more zgraditi proge do kabinke, pa od užaljenosti noče zasneževat niti obstoječe proge .

Seveda nama je bilo všeč, dan pozneje sva ponovila zgodbo, razen da sva vstopila v Matreiu - proti pričakovanju na spodnji postji nisva čakala več kot 5 minut. Po nekaj vožnjah zgoraj na šestsedežnici je čas za dolino:


Občutljivim z novimi smučkami te proge sicer ne morem priporočati, na prehodih čez ceste je kar preveč sicer drobnega šodra. Z mojimi smučkami ki preživljajo že 3. sezono pa se nisem pretirano sekiral ... :




Potem pa počasi proti Kalsu:


Leva proga je bila tudi uradno odprta:




V starem delu Kalsa je bilo - kot skoraj vedno - ljudi še bistveno manj kot v Matreiu:




In spet nazaj ... :


... na popoldan sončno Matreisko stran:


Neverjetno polna šestsedežnica Goldried še malo čez tri popoldan :


Torej raje še enkrat v dolino, še vedno zelo malo zvožena proga:


Zadnji sončni žarki na vrhu Goldrieda:


Za konec pa še en lep večerni pogled na okoliške vrhove :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

A je bil kdo prejsna leta na 8.2. tam okoli??

Guzva?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


gužva zaradi Slo praznika ?
na tako velikem smučišču, po mojem ne, tako da kar v akcijo
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

gas je napisal/a:
A je bil kdo prejsna leta na 8.2. tam okoli??

Guzva?


Nekaj gneče bo že zaradi vseh mogočih počitnic (NL, GER, AUT...), verjetno ne prav hudo, ker je petek. Ponavadi je v Kalsu manj smučarjev, najhujše je vedno na sedežnici Goldried v Matreu. Upam, da novo smučarsko naselje Gradonna v Kalsu ni spremenilo števila smučarjev. Mislim, da se bolj splača sem, kot pa na bližnja smučišča na Koroškem, ki bodo polna Slovencev.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Koliko je časovno vožnje do Kalsa iz Lj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 8:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@hrošč, zelo različno, v jutranjih urah med 2 urama in 15 minut do 2uri in 30 minut do Matrea , ki je malo bližji. Vse je odvisno od prometa, računaj na gost promet v petek zjutraj v Lienzu. V Kals se moraš dvignit od glavne ceste na 1400 nm, zato se bolj splača na parkirišče pri gondoli v Matreu. Če greš za en dan je ta razdalja do smučišča, ravno tanka meja odločitve. Če boš tu več dni, je Kals bolj miren kraj.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

helsinki je napisal/a:
gužva zaradi Slo praznika ?
na tako velikem smučišču, po mojem ne, tako da kar v akcijo


Bos videl kaj bo po Koroskem pa se bos potem smejal

Sem se odlocil da bomo sli kar na Zettersfeld....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Age je napisal/a:
@hrošč, zelo različno, v jutranjih urah med 2 urama in 15 minut do 2uri in 30 minut do Matrea , ki je malo bližji. Vse je odvisno od prometa, računaj na gost promet v petek zjutraj v Lienzu. V Kals se moraš dvignit od glavne ceste na 1400 nm, zato se bolj splača na parkirišče pri gondoli v Matreu. Če greš za en dan je ta razdalja do smučišča, ravno tanka meja odločitve. Če boš tu več dni, je Kals bolj miren kraj.

Lep pozdrav

Hvala. Saj sem se peljal že mimo nazadnje lani, ampak se ne spomnim točno časovno koliko pride, je tudi glede na kilometre težje zračunat ker je velik navadne ceste in še Lienz. Sprašujem bolj za take dni, kot je npr. 8.2., da se zapelješ nekam dlje, kjer bo manj Slovencev. Sicer pa se strinjam, da je že malo daleč za dnevno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB