Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2011 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz s tisto progo lani nisem imel najboljših izkušenj. Spodaj ni bilo nikjer označeno, kam pride avtobus, tako da nas je enih 20 smučarjev precej debelo gledalo, kje se konča proga in kje je postaja. Potem smo pa tudi kar dolgo čakali (skoraj pol ure). Mnogi so raje poklicali sorodnike (prijatelje), da so jih prišli iskat s svojim avtomobilom. Avtobus ima potem kar dolgo pot, gre čez celo mesto. Jaz v glavnem tja ne grem več niti za zadnjo furo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargamel
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 20:55
Prispevkov: 16


Proge 1 še vedno ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 8:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

S težkim srcem sva (no, predvsem jaz) v petek popoldne zapustila Sillian, a sobota se mi je zdela idealna za obisk največjega smučišča na Vzhodnem Tirolskem. Zvečer naju je na parkirišču pri gondoli veter občasno še zaguncal, a je po napovedih sredi noči ponehal. Predvideval sem tudi, da se bodo rumene tablice končno odpravile domov. Čeprav so žičničarji začeli galamiti že ob pol osmih, smo šli lahko na gondolo šele točno od devetih. Zgoraj nas je pričakala odlična snežna podlaga. No, tako vsaj bi mislil, če ne bi bil prej v Sillianu, kjer je bil sneg za razred boljši. Pravi šok pa je sledil ob sedežnici Goldried, kjer so bile proge ob desetih zjutraj bolj zdrsane, kot v Sillianu ob četrti uri popoldne (če jih vsaj tri dni ne bi teptali ). Kasneje sem se spomnil, da je bilo na obvestilni tabli zvečer na matrejski strani polno rdečih križcev, kar pomeni, da zaradi močnega vetra naprave najbrž sploh niso delale in prog potem niso niti ponovno urejali. Popoldne sem šel še enkrat pogledat tja in bolj južno ležeča proga 3 je bila kar solidna. Tudi vse ostale proge so bile dobre vse do konca. Najboljša pa je bila proga ob, žal počasni, sedežnici Blauspitz. Mimogrede, tu so še vedno table, ki usmerjajo proti lansko leto podrti sedežnici. Še komentar ob slikah:

Tako blizu vhoda na žičnico še nisem parkiral. Lahko bi šel v copatah, malo težje bi bilo potem zaradi popoldanskega blata nazaj:



Črna proga z vrha proti Kalsu:





Pogled na stran proti Matreju:



Pogled s proge, bolj ceste, od vmesne postaje gondole proti Kalsu. Osel gre le enkrat na led, Tomi pa le enkrat na makadam . Pri mrazu v zadnjih dneh tega res nisem pričakoval. Če bi vsaj postavili kakšno opozorilno tablo, saj holandci z rentanimi smučmi bi se vseeno vozili dol. Če ne bi bilo prejšnji dan vetra, ki je s smrek stresel storže in vejice, bi se mogoče kakšnemu kamenčku lahko izognil, tako pa ?



Super proge ob malo manj super žičnicah v Kalsu:












Pogled proti vrhu smučišča:



In na vrhu:



Sedežnica Cimaros od blizu?



?in od daleč:



Sedežnica Goldried 2 (Goldried 1 je gondola iz Matreja):







Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 59 x = 18 x Mölltal, 9 x Sillian, 6 x BKK , 6 x Turrach, 5 x Osojščica, 4 x Mokrine, 3 x Goldeck, 2 x Katschberg, 2 x Lienz, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2011 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

Naslednji vikend gremo trije za dva dni v Kals oz. Matrei. mogoče kdo ve, kje prespat za eno noč, oz. v katerem kraju.?
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 12:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Drugi dan vzhodnotirolske turneje smo preživeli v Kals-Matreiju, kjer so nas tako kot v petek pričakale pomladanske razmere, vendar pa je bilo na progah ogromno kamnov, tudi na zgoraj ležečih progah, eden od njih mi je tudi ustvaril zelo globoko prasko na smučkah Začeli smo v Matreiju, nato smo se odpravili na vrh in nameravali na proge ob sedežnicah Figollift in Blauspitz, vendar pa so nekateri člani naše "odprave" zgrešili pot in smo nato pristali na spodnji postaji kabinke v Kalsu, zaradi katastrofalnega stanja proge od vmesne postaje v dolino pa še enkrat nismo hoteli dol. Tako smo večino časa smučali na zgornjem delu kabinke iz Kalsa ter ob sedežnici Cimaross, parkrat pa tudi ob sedežnicah Goldried 2 ter Happeck (prvič sem videl fiksno sedežnico z Bubbli). Še najboljša je bila proga 11 ob sedežnici Cimaross.

Cimaross


Goldried 2


Pogled iz Adler Lounga proti Matreiskemu delu smučišča


Kot sem napisal že v temi od Silliana, mi Kals-Matrei ni bil najbolj všeč, so pa bile snežne razmere malenkost boljše kot v Sillianu.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Škoda da ste zgrešili odcep proti sedežnicama Figol in Blauspitz, za moj okus so smučišča ob teh dveh (sicer hudo počasnih) štirisedežnicah najlepša v celem sistemu Kals / Matrei. Sploh zdaj na pomlad, ko ni več mraza - pozimi zna biti na počasnih sedežnicah brez kupol kar prehladno.

Me pa kar precej jezi / žalosti, da celo sezono nikakor ne znajo porihtat proge v Kals :

Konec decembra lani:
miki je napisal/a:
Ne vem kdaj bodo znali zasnežiti progo pod 1. odsekom gondole da bo res brez kamenja, 5m široke proge pa menda ni tako težko zasnežiti? Serpentinasto progo je treba zasnežiti v prvi vrsti v ovinkih, ti so najbolj obremenjeni (...)


OK, je pač še december, vseh prog naenkrat pač ne morejo perfektno zasnežiti, sem se tolažil. Ampak konec februarja letos:
tomi je napisal/a:
Pogled s proge, bolj ceste, od vmesne postaje gondole proti Kalsu. Osel gre le enkrat na led, Tomi pa le enkrat na makadam . Pri mrazu v zadnjih dneh tega res nisem pričakoval. Če bi vsaj postavili kakšno opozorilno tablo, saj holandci z rentanimi smučmi bi se vseeno vozili dol.


Sredi marca:
tomek je napisal/a:
zaradi katastrofalnega stanja proge od vmesne postaje v dolino pa še enkrat nismo hoteli dol


To pa je že nemarnost ali nesposobnost, ob tem da je proga vsaj uradno zasnežena v celi dolžini, se to ne bi smelo dogajati. Pojma nimam ali jim sistem ne deluje kot bi moral, je to posledica lenobe, nesposobnosti ali Schulzovega varčevanja, ampak to nima smisla: najprej za drag denar povezati smučišči, nato pa je edina povezovalna proga celo sezono skoraj neprevozna?! Če hočejo 'šparat', naj zaradi mene ne zasnežujejo ene od 4 prog v Kalsu (npr. tiste proti opuščeni štirisedežnici, ki se sedaj konča z dooolgo cesto do sedežnice Figol), povezava pa vsekakor mora biti zasnežena kot se spodobi ...

Zgleda da bom moral Schulzu spet pisat kakšno 'ljubezensko pismo' !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Nasplošno se mi je zdelo v Kalsu zelo slabo zasneženo, tudi obe progi od zgornje postaje kabinke do vmesne postaje sta bili zelo kamniti, tudi črna, čeprav so bili ob njej vsakih 50 m postavljeni topovi, medtem ko je bilo v Matreiju rahlo boljše, čeprav predvidevam, da je Matreiska stran večino sezone bolj izpostavljena soncu?
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Mini vikend pomladanska turneja (1.dan 02.04.2011)

Na začetku naj povem, da se kar nisem mogel odločiti, a naj grem v to poletno 'zimo' ali naj ostaneva doma. Proti vsem pričakovanjem pa je bila snežna podlaga precej boljša glede na temperarure, po pol ure smučanja pa nama je uspelo srečati prvega smučarja na Cimarrosu, prav smešen je bil ženin klic 'lej ga smučarja'. V celem dnevu se je nabralo mogoče 250 smučarjev, presenetlijvo precej Slovencev cca 40, kar mnogo na skupno število. Delovale so vse naprave v Matreu in gondola iz Kalsa (prevozni samo progi do srednje postaje). Sneg je bil za moj okus malo čuden, ne prav zimske kakovosti, vendar so proge rabile do pol enih da so popustile, nekatere pa cel sploh niso. Glede na število smučarjev, pa kupuv ni bilo razen spodnji deli prog sedežnic Goldreid in Hapeck. progi proti Kalsu sta se zmehčali zelo zgodaj, tam okrog 10:30, medtem ko so najvišji deli Cimarrosa in osrednja proga zdržale do konca.
Na drugem postanku na najvišji restavraciji Adler Lounge (2400nm), sva opazovala degustacije gostov od škampov, roastbeefov, divjačine in eksotičnih slaščic, nadužitki v sončnem razgledu po tritisočakih, kar malo preverzno, hehe.
Bila sva kar navdušena nad smuko prvi dan, dokler danes nisva prišla do St. Jakoba, to pa v drugi temi.

Jutranja praznina

Proga na Kalsu

Panorama




Na parkirišču spodaj nekaj več kot trideset vozil, neverjetno.


LP


Nazadnje urejal/a Age Ned Apr 03, 2011 11:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2011 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Madona, tega pa si nisem mislil - namreč, da je možno videti tako prazen Matrei, v soboto ob sončnem vremenu . Še v Innerkremsu je bilo isti dan več kot 30 avtov (ampak tudi ne kaj dosti več ) Očitno je bil uspešen vikend, kapo dol za izbiro.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes v GG Resortu dopoldne sneženje, na Matraiski strani gneča, veliko Nemcev in Nizozemcev, šole smučanja, obup. Res da smo prišli bolj pozno (namerno) zaradi napovedi, da se bo pozneje zjasnilo. V Kalsu tradicionalno bolj prazne proge, snežne razmere ne najboljše, tam kjer je bila gneča, zaradi novozapadlega snega.

Več v slikovni podobi:
Ob deseti uri, sneženje.

Na poti v Kals, zadaj že plavo nebo.

V Kalsu





Mikijev bicirk

Črna proga na gondolo malo pred 16 uro.

Na koncu, malo pred 17 uro.

Svizci napadajo


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Posebej prepričljiva tale poročila z V Tirolske niso , letos je res smola z vremenskimi razmerami. Če slučajno kaj sneži, je zraven zagotovo orkanski veter. Po tem kar sem v soboto doživel na Meliju, namreč kamni velikosti do 5 cm ki jih je napihalo čez sneg, me ne čudi nič več ...

Me pa zanima, v kakšnem stanju je proga iz Matreia do Kalsa, mislim predvsem na 'cesto' od vmesne postaje navzdol? Ker povsem brez kamnov je še nisem doživel, pa so bile že boljše zime?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, za spremembo je gozdna pot iz Matrea v Kals odlično zasnežena, brez kamnov. Proge so nasploh dobro zasnežene, se pa najdejo kamni na tradicionalnih mestih.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Končno! Kaj končno? No, v peti sezoni ko se potepava po Koroški in V Tirolski, sva uspela priti na Vzhodno Tirolsko v marcu, do sedaj sva sem vedno hodila v mrzli in temačni polovici sezone (čez Božič ali v najinem tradicionalnem terminu konec januarja). Vse skupaj sva splanirala zelo na hitro, v ponedeljek zvečer sem začel klicariti v Kals, v sredo zjutraj sva se odpravila in zvečer prispela v apartmajsko hišo Sonnleiten. Ni najcenejša, ampak odlični, prostorni apartmaji v 3 leta stari hiši (flat - TV, WiFi, pomivalni stroj itd.). Do proge je dobesedno 20 m, samo čez sosedovo parkirišče se sprehodiš, nazaj pa prismučaš 5m do hiše.

(ja, za to kar sem zdaj napisal bom dobil popust, itak )

Današnja smuka v Kalsu in Matreiu je bila za moj okus perfektna, seveda ob pravilni izbiri terenov. Začela sva na 'starem' delu Kalsa:








Žičnice (ki tukaj začnejo obratovati lepo ob devetih, kot se spodobi ) so bile prvo uro zelo prazne, nato so se med deseto in pol dvanajsto dodobra napolnile, ampak čakali smo največ 3 ali 4 sedeže. Proge pa kot se za to vreme spodobi: zjutraj trde, perfektno speglane, na sončnih mestih so že ob pol desetih malenkost spuščale:


Velik klek z zanimivim pokrivalom :


Stanje prog čez dan je bilo močno odvisno od lege: tiste na desno stran so spuščale hitreje, tiste bolj proti levi, ki so nekoliko zasenčene, pa so ostale trde tja do poldneva. Najlepše je, da se pretežno nizozemski gostje črno označenih prog izogibajo kot hudič križa , zato si lahko med deseto in enajsto našel proge v takem stanju:




In še opoldne:


Malo čez poldne sva se spravila z gondolo proti Matreiu ... lepota :


Desna proga do vmesne postaje je 'zdržala' (= ostala trda) ves dan ... :




... ampak nama je bila bolj všeč leva čez žleb, ki je prav rahlo spustila ... uživancija:




Pa še malo na zahodno stran - Cimaross je bil tudi še malo do dveh odličen:






Edino proge ob šestsedežnici Goldried, malo čez drugo popoldan, si celo za moj okus ne zaslužijo drugega izraza kot čofta - in kar je še huje, na precej mestih se že najde kaj rjavega, zemlja ali kamen. Ena fura je bila dovolj, pa pavza na terasi ene od mnogih koč vzdolž te proge seveda tudi. Potem pa lepo nazaj ... :


... in do konca dneva na Cimaross, kjer se je dalo do konca lepo smučati po mehkem, vendar ne čoftastem snegu. Proga v Kals je še prevozna, v 'zloglasnih' ovinkih niti ni kamenja, je pa zelo 'pisana' zaradi vejic, iglic in druge nesnage ki jo je čez leto veter nanesel na progo, vmes pa se tudi najde kak kamen ki se prikotali s škarpe. Gre, če nimaš ravno novih smučk.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Današnji dan se ni kaj bistveno razlikoval od četrtka (razen da je bilo pol manj ljudi, pozna se da je v soboto izmena), zato prilagam samo par fotk - najprej iz Kalsa:




Novo apartmajsko in hotelsko naselje v Kalsu, lani prekinjena gradnja se že nadaljuje - danes so cel dan skozi Kals vozile hruške. Odprtje je načrtovano za december 2012:


Gondola iz Kalsa prot Matreiu s črno progo in 'Adler - Lounge':


Za spremembo zoom proti Glocknerju:


Štirisedežnico Happeck sva predvčerajšnjim izpustila; danes med dvanajsto in pol drugo sva na črni progi neskončno uživala:








Cimaross konec dneva, tu sva spet preživela zadnjo uro na zelo dobrih progah. Potem pa 'dirka' v Kals, kjer sva morala dobiti še vlečnico s talarčki da sva prišla do apartmaja - k sreči so naju ob 16:02 še spustili gor :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 11:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj sem začel vikend zgodaj zjutraj v Matreu, odhod iz LJ ob 6:10 zjutraj (mikejeva normalna ura, hehe), prihod v Matrei 8:20 ob zmerni vožnji (info za zainteresirane). Še sam sem bil presenečen, jeseni smo porabil isti čas do Mölltala, ko je bil promet enosmeren v karavanškem tunelu. Temperature zjutraj povsem zimske, čez dan je rahlo pihalo, tako da sem svoj obrok pojedel kar v restavraciji, kljub + temperaturam pod 2100 nm. Število smučarjev se je tukaj drastično zmanjšalo, posebej v Kalsu, kjer sva imela večino časa proge kar zase. Mislim, da tukaj še nikoli nisem naredil 7 fur z obema počasnima sedežnicama. Sneg v Matreu in Kalsu fantastičen, popustila je samo črna proga proti gondoli v Kalsu, zadnjih 500m na Figolu in spodaj na Goldreidu v Matreu.

Več v slikovnem gradivu:

Jutranji prihod na vrh že ob 8:40, kakšnih 20 fanatikov nas je bilo, potem pa do 10 ure prišlo bolj malo novih smučarjev.

Fantastična smuka do pol enajste, ko sva odšla v Kals. Šele po 10 uri se je začelo smučišče polniti.




Tudi progi do srednje postaje gondole v Kals še vedno prazni.

Klek

Na dobro zasneženi gozdni poti v Kals, pogled na črno progo.

Pogled na vasico in spodnjo postajo sedežnice Figol

Črna pod mikijevim becirkom za analizo prehrane, meni včeraj najboljši kos. miki tebi pa hvala za tale za meni na novo odkrito krmilnico. Še imena ji ne vem, ampak hrana tukaj pa prav po mojem okusu .

Popoldanska na Blauspitzu, sem pa tja je kakšen na sedežih...

...in progi.

Ob 14:30 proga na gondolo, edina resna, ki je postala južna (zaradi lege), žena je klela, pa sem jo tolažil kako bi miki tukaj užival, hehe.

Utrgan plaz, pomlad je tu.

Popoldne v Matreu, sem spet začutil, da sem na smučišču, čeprav ni bilo prav veliko ljudi. Sneg na Cimarossu fantastičen, ledene plošče na zadnjem delu v kotlu za vstop na sedežnico.

Osrednja proga na Cimarossu popoldne ob 15:30


Tale slika, malo pred 16 uro, še vedno špure od ratraka, hehe.


Lep smučarski dan, midva pa napot, najprej v Lienz, ve se po kaj, hehe. Potem pa naprej v Obertilliach idilično gorsko vasico...

Za pokušino pogled iz hotelčka v OT-ju, skoraj zraven vlečnice.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB