Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pa sem tudi jaz preizkusil to novo smučišče, žal pa se nama z Agejem ni uspelo srečati.

Moram povedati, da nisem tako navdušen. Mogoče je temu krivo tudi vreme, v soboto (moj 8. medpraznični smučarski dan) je bila nizka oblačnost, sonce zgoraj, spodaj pa zoprna vlaga in mraz, ni pa bilo megle. Vendar pa sonca v tem času na smučišču na splošno primanjkuje.

Po mojem mnenju sta bivši posamični smučišči Kals in Matrei zanimivi smučišči z dobrimi, strmimi in dolgimi progami, vendar slabimi, počasnimi sedežnicami. Povezava se mi zdi narejena bolj na silo. Šestsedežnica Cimaross je seveda dobra naprava, proge pa se na spodnjem delu združijo v eno samo, ki se seveda natlači in zdrsa. Posebno poglavje je proga št. 12 (od zgoraj gledano desna), kjer se teptani del kar naenkrat neha in preide v razrito ski-ruto. Od zgoraj tega ne vidiš, ker se strmina prevesi navzdol. Povsod pa je narisana kot normalna proga, tudi oznake ob progi so take. Šele na koncu se pojavi oznaka za ruto. Zame seveda ni bilo problema, sem se šel še enkrat peljat tam, žena pa je komaj preživela. Dobra smučarka res ni, a brez problema zvozi tudi najbolj strme normalne proge. Seveda pa ni bila edina, ki se je tam namučila.

Gremo naprej, oziroma nazaj, v Kals. Nova gondola je super, a zaenkrat služi le za dostop in seveda smučanje na zgornji progi, ki ni prav dolga. Spodnjo gozdno pot je opisal Age, midva sva šla dol z gondolo. Direktne proge z vrha še ni. Na panoramski karti na spletni strani je narisana samo ruta, na kartah na smučišču pa proga št. 15, ki je označena kot zaprta.
Druga stvar, ki me moti v Kalsu so dolge povezave med gondolo in sedežnicami, presmučati moraš dolge ravnine in tako izgubiš veliko časa, v takem vremenu pa se tudi močno ohladiš.

Kot je napisal Age, se je med prazniki stanje prog poslabšalo, na povezavah po gozdnih poteh sigurno srečaš kakšen kamen(ček), pa tudi drugje to nikakor ni izključeno. In to pri tolikšni količini snega. Pri tem pa je bilo v soboto na smučišču zelo malo ljudi.

Planirano dvodnevno smuko na tem smučišču sva tako razpolovila, tudi zaradi hladne napovedi za naslednji dan.
Dopuščam možnost, da ta prvi vtis ni pravi in imam namen to smučišče spet obiskati med zimskimi počitnicami. Res pa delujem na sončni pogon in senčnih smučišč ne maram.
Me pa skrbi, da tako mislijo še mnogi. Ko sem gledal stare prispevke na Alpinforumu, sem zasledil hude gneče.

V letu 2009 vsem želim veliko lepih smučarskih dni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, moram še malo pokomentirat tvoje poročilo
Predvsem, bi te rad opozoril, da smučišče še ni zgrajeno do konca. Če bi smučal kdaj prej tule, sigurno ne bi več prišel nazaj, mogoče edino v Kals.
Jaz sem bil lansko sezono 2 noči(tri smučarske dni) v Matreu, pa nisem niti enkrat tam smučal, pač ne maram senčnih smučišč (malo sem že v letih, pa me vid zafrkava, hehe).
Ravno zaradi tega sem bil kar navdušen nad napredkom smučišča, ker poznam razmere od prej.

tomi je napisal/a:
Posebno poglavje je proga št. 12 (od zgoraj gledano desna), kjer se teptani del kar naenkrat neha in preide v razrito ski-ruto.

To je tisti manjkajoči del smučišča, reklamirajo pa kar še nekaj stvari, ki to sezono še niso zamenjane ali končane.
Samo mene bolj moti zadnji del pred spodnjo postajo šestsede, ko prideš noter kot v en kotel, smučarjev pa ena cela brigada na dolžini 200 metrov, širine 30 metrov,
večina pa slabših smučarjev; tu bi morali nekaj narediti, pa ni nikjer v načrtih kakšna sprememba, VELIKA ČRNA PIKA, ker je nevarno.

Slike so malo slabše kvalitete, to je ta kotel spodaj od kočice naprej, ko je tu naenkrat 50,60 smučarjev, pa razrita proga, ojoj
Na sliki se lepo vidi, kako so proge dolgo v senci, levo od slike je cel kup prog ob sedežnicah, isto dolgo senčnih. Čas slikanja nekje ob 9:20,
par dni pred novim letom 2008. Proge v Kalsu so dosti bolj sončne.

To pa je del pod novo gondolo in šestsedo, slika iz lanskega leta, postorjenega ogromno, samo ne do konca, tako kot ski route,
(ni na sliki, ampak skrajno levo kakašnih 500 metrov nižje) proga št.12, ki bi morala biti po planu prava proga, vem to,
mene ne moti, minus za upravitelje


Kar se tiče prog v Kals iz zgornje postaje gondole Kals II, ni narejena proga od srednje postaje. Po gozdni poti, ki je ti nisi uporabil je kar luštno,
in tudi ni bilo nobenih kamnov, kot sem sprva mislil. Bila je ratrakirana vendar uradno zaprta, ne vem zakaj. Po tej gozdni progi prideš direktno
na povezovalno vlečnico spodaj za sedežnice v Kalsu. Tvoja varianta da greš v Kals v gondolo je pa res zoprna, moraš uporabiti, mislim da 3 vlečnice,
pa še peš iz gondole do prve spodnje, shit. Vrnitev nazaj na vrh gondole iz Kalsa, prav tako ni problem. Iz Blauspitza je skrajno desno odlična,
zmeraj prazna črna proga direktno do gondole, je pa možno tudi po eni poti nekje iz desne proge ob sedežnici Figol.

Aja tomi, še glede proge iz zgornje postaje gondole v Kals, ni samo ena, ampak dve. Meni osebno je tista skrajno leva, črna črna bolj pri srcu,
ko zaviješ je tako strmo, da te vsipajoč sneg prehiteva, mogoče tudi zato, ker je letos toliko naravnega snega. Res pa so prej kratke kot dolge.

Moje mnenje je, da si imel zelo neugodne razmere (prazniki in vreme), sploh za prvič na smučišču. Tudi jaz lansko leto popljuval Kals zaradi neugodnih razmer.
Matrei mi sploh ni bil všeč, zaradi senčnih prog, letos sem pa zadovoljen.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pozdravljen Age, še malo povratnega komentarja.

To je tisti manjkajoči del smučišča...
Saj razumem, da so že postavili nove table, a oznake ob progah so zapičili v sneg ob začetku sezone in bi morali upoštevati dejansko stanje.

Samo mene bolj moti zadnji del pred spodnjo postajo šestsede...
Tu mislim, da bi zaradi terena težko razširili progo, res je zoprno, a mene to ni toliko motilo. Mogoče sem takih delov že navajen z Mokrin. Poleg tega bi lahko bilo ob širši progi še bolj nevarno zaradi posledično večjih hitrosti, ker spodaj pač ni prostora za iztek.

Tvoja varianta da greš v Kals v gondolo je pa res zoprna, moraš uporabiti, mislim da 3 vlečnice...
Dovolj sta 2 vlečnici, štamfanje, pardon stopničasto vzpenjanje do prve pa je bilo kar dobrodošlo zaradi ogevanja

Iz Blauspitza je skrajno desno odlična, zmeraj prazna črna proga direktno do gondole...
Vidiš, tole progo sem pa zgrešil. Pa sem imel pri sebi karto smučišča, a oznake ob progah so se mi zdele zelo čudne.

...je pa možno tudi po eni poti nekje iz desne proge ob sedežnici Figol.
Po tej sem šel in zato tudi kritiziral.

Aja tomi, še glede proge iz zgornje postaje gondole v Kals, ni samo ena, ampak dve.
Tudi za to progo mi je zdaj žal, a takrat sva hotela čimprej nazaj v Kals. Mora biti res zanimivo smučati po taki strmini.

Moje mnenje je, da si imel zelo neugodne razmere...
Po moje razmere, razen mraza, niti niso bile tako zelo neugodne. Sonca pa je pač v tem času tam malo.

Sicer pa, kot sem že napisal, sigurno nisem bil tam samo trikrat (pvič, zadnjič in nikoli več)
Skoraj sigurno pa me ne bo več ob takem času.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tudi tebi pozdrav tomi, nabiraš smučarske dneve, hehe

O povratnem komentarju samo to, nimam komentarja, vidim, da sva oba s tvojim izrazom na 'sončni pogon', zato imam rajši bližnja sončna smučišča
St. Jakob, Sillian, Lienz, in Heiligenblut. Moja pričakovanja glede Kals Matrea so bila malo večja, ampak smučišče je precej boljše kot pred vlaganji,
tako da ga ne morem kritizirat. Me pa jezi, ker so toliko nezgrajenih prog in tudi še nezgrajeno šestsedežnico, kar vrisali v plan smučišča.

Proge 15,15a in 16 (tam bo predvidoma nekoč sedežnica, 2011) proti Kalsu še ne obstajajo, prav tako proge 1 v Matreu na spodnjo postajo gondole ni,
in vprašanje kdaj bo, ker sta se letos 2 kmeta spuntala in nočeta prodat zemlje Šestsedežnica Goldreid II je prav tako vrisana, pa je spet vprašanje,
kdaj bo dvoseda res zamenjana, menda to leto. Dvosedežnica Goldreid III (šla dol do Matrea), pa ne obratuje več letos, razlog, domačini mi niso znali povedat.
No potem pa še proga 12, ki na sredini izgine. Tvoji ženi se je ravno ta zamerila, hehe.


Lahko samo čakamo, kaj bodo spacali v letošnjem poletno-jesenskem času, vendar je lastnik smučišča zloglasni gospod Schultz,
tudi owner Moeltalla, Ankogla, Hoch Zillertalla (naj me miki popravi. če to ni res) in pri njemu nikoli ne veš.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

2.dan Kals Matrei 05.04.2009
2.dan Ost-Tirol turneje je bil na vrsti Kals Matrei GG Resort, malo sem bil skeptičen zaradi visokih temperatur
iz svojih prejšnjih smučarij, pa sem bil prvič, odkar smučam tu, naravnost navdušen nad razmerami, seveda na
strani Matrea, medtem ko so bile snežne razmere v Kalsu precej boge.
Smučarjev precej za ta letni čas, sploh prvi dan, ko je bila nedelja. Ogromno Skandinavcev, predvsem Švedi.
Temperature zgoraj, zjutraj še minus, potem pa v plus, spodaj je bilo pa itak že zjutraj + 7 stopinj, popoldne pa jao,
kratke majice, hehe.
Snežne razmere pa presenetljivo neverjetno dobre, sneg na vrhu smučišča ni popustil , sploh zato ker je popoldne
začelo snežiti, v dolini pa deževati .

Bom začel kar z slikovnim prispevkom, itak se že cela družina norčuje iz moje neumorne slikarije, hehe.
Upam, da je vsaj kdo na forumu uživa v mojih slikah.
Jutranji pogled iz balkona našega apartmaja na Cimmaros in Matreiski del smučišča.

Lep pogled zjutraj ob cca 8:45 na vrhu dostopne gondole.

Šestseda je še stala, smučarji iz smeri Kalsa pa so bili že na progah.

Zimska idila na vrhu šestsede Cimmaros.

Veliko smučarjev na vrhnji postaji dostopne gondole. tole že ob 9:30, bo gužva, haha.

Šestseda Cimarros, kljub pomladanskim temperaturam nam je fajn grela rite.

Veliki Klek v oblakih, naprej proge proti Kalsu.

Skakalnice pod postajo gondole, novost od Novega leta.

Po kar nekaj vožnjah smo se odločili za Kals, da gremo vsaj na hranjenje tja, razmere pa povsem drugačne kot na drugi strani,
prava pomlad, velika odjuga že ob prihodu ob 11 uri, neverjetno isto smučišče (no ena velika gora vmes) in čisto drugačne razmere.

Ker smo morali v Kals z gondolo je bilo treba uporabit tole vlečnico, kot je že pisal tomi. Gozdna pot je upravičeno zaprta, vse je že rjavo.
Že ob tej uri je bilo vse mokro.

Pogled proti sedežnici Figol, je že kar rjavo.

Zanimivo vozilo, pa ne vem zakaj služi

Na vrhu Blauspitza je izgledalo zimsko...

samo proge so bile že tukaj južne.

Mala kapelca na Kalsu, so imeli mašo ob našem odhodu nazaj proti Matreu.

Po nekaterih delih, precej zemlje na progah, Sedežnica Geshloss ne dela več. Tole je na cca 1750m nadmorske višine.


Tole je na moji priljubljeni črni progi, ki pelje na gondolo za Matrei. Proga je že v precej obupnem stanju. Temperature delajo svoje.

Ob prihodu nazaj na Matreiski del nas je pričakalo grdo vreme, kmalu je začelo tudi snežiti.

Ravno odtrgani plaz, pomlad dela svoje.

Naše zadnje nedeljsko smučanje na dvosedi.

Kljub slabemu vremenu je bilo še vedno ogromno smučarjev, ne moraš verjet ob tem času vse polno.

Tole je pa padalo iz neba, kot stiroporove kuglice, temu so rekli včasih 'babji pšen'

Vreme se je močno poslabšalo, začelo je pihat in vedno bolj padat, smo šli rajši na kmetijo, doli nas je pa pričakal dež , kaj čmo.


Kljub popoldanskemu poslabšanju, sem bil zelo prijetno presenečem nad kvaliteto snega (v Matreu), v bistvu je bilo vse skupaj boljše kot za Novo leto.
Smo se takoj odločili, da gremo v ponedeljek(danes) še enkrat tja.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

3.dan Kals Matrei 06.04.2009
Zadnji danšnji dan pa je bila najboljša smuka, sneg ves dan ni popustil, razen na spodnjih delih najnižje naprave,
dvosedežnice, štiriseda pa itak ne dela več. Oblaki, ki v tem času nastajajo nad gorami zaradi izparevanja, pa so varovali sneg,
da je ostal cel dan z zimskimi lasnostmi, hehe.
Bom spet kar preko slik pokomentiral
'Naša kmetija' tik pred Virgnom, malo gorsko vasico, zelo zanimivo, skoraj vse hiše v vasi imajo sončne celice.

Prvi na progi in tudi na sedežnici, kot en dan prej, samo na drugi napravi

Proge res enkratno pripravljene, sploh za te vremenske pogoje.

Tile dve sliki so za tomija, za njegovo prekleto progo št.12, zdaj je zratrakirana in urejena, sicer jo nadobudni noobovski smučarji
vsak dan uničijo, pa je v dopoldanskih urah super. Na slikah vidni zemljski deli, kaj čmo.


Osrednja proga Cimarossa, čudovita cel dan.

Pogled na spodnjo postajo Cimaross.

Je znala biti občasno gneča na progah, kot med sezono, tole je pa 6 Aprila v ponedeljek, koliko ljudi še smuča, hehe.

Panorama na res fantastične proge.

Zgornji del na dvosedežnici cel dan odličen, nekaj različnih variant..

Vmes se sreča še kakšnega Velikonočnega zajčka

Spodnji del pa je vseeno prenizko in ga je načela odjuga.

Naprava (dvoseda) je za toliko prog in smučarjev precej uboga, upamo na novo šestsedo, kot je v načrtih že novo sezono.
Je nastajala popoldan vedno kar lepa vrsta.


Odhod iz gondolo dol v Matrei, še vedno zelo ugodne smučarske razmere ob cca 15:15

Pogled iz gondole na cesto proti Lienzu, ko smo prišli dol pa +21 stopinj, neverjetno, iz enega sveta v drug svet.
Sicer je bil pa moj starejši sin ta teden v Italiji, kjer so že kopali v morju, hehe.


Z zadnjim dnem smo res lepo zaključili ta kratek smučarski tour, zdaj bo treba počasi že za toplejše kraje razmišljat, hehe.
Sicer pa je ena od zelo vpadljiva zanimivost tukaj na teh smučiščih, da v tem času skoraj ne srečaš na progah agresivnih smučarjev,
vse je zelo lagodno, easy, pa je bila trenutno večina amučarjev zelo mladih, res pa da prihajajo iz zelo kultiviranih držav.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

tisto vozilo služi za prevoz otrok iz otroškega hotela v smučarsko šolo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Perfektno poročilo, Age, in zelo dobra odločitev. Se mi kar sline nabirajo ob fotkah iz Matreia ...

Citiram:
Bom začel kar z slikovnim prispevkom, itak se že cela družina norčuje iz moje neumorne slikarije, hehe.
Upam, da je vsaj kdo na forumu uživa v mojih slikah.

Seveda uživamo, vsaj zase lahko to trdim. Tvoje reportaže spadajo med tiste ta prave, ki ta forum bogatijo - želim si več takih prispevkov in manj tistih ... druge vrste, mislim da se razumeva .

Citiram:
Tole je na moji priljubljeni črni progi, ki pelje na gondolo za Matrei. Proga je že v precej obupnem stanju. Temperature delajo svoje.



Seveda je to stanje posledica pomladnih temperatur in sončne lege, ampak tudi malomarnega zasneževanja v tem delu! Ravno na mestu, ki si ga slikal, torej na prehodu s 'ceste' v strmino, se je že konec januarja tu in tam prikazalo kaj rjavega, top pa je ves teden nedelujoč stal nekaj 10 metrov vstran. Drugo leto se bodo morali bolj potruditi in narediti tudi kak kup na zalogo za pomladne dni!

Citiram:
Sicer pa je ena od zelo vpadljiva zanimivost tukaj na teh smučiščih, da v tem času skoraj ne srečaš na progah agresivnih smučarjev, vse je zelo lagodno, easy, pa je bila trenutno večina amučarjev zelo mladih, res pa da prihajajo iz zelo kultiviranih držav.

A veš da sva v nedeljo z boljšo polovico prišla do povsem istega zaključka? In to v Mokrinah, kjer se po mojih izkušnjah zbirajo eni najagresivnejših smučarjev na področju koroških in vzhodnotirolskih smučišč (huje je le oktobra na Mölltalu ). Ne vem kaj je temu razlog, morda so ljudje spomladi na splošno manj agresivni, ali je razlog spomladanska utrujenost, najverjetneje pa ta najhujši divjaki aprila sploh ne smučajo več, ker za svoj način potrebujejo trde in gladke proge, ne pa južnih grbin .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2009 4:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Še nisem bil na omenjenem smučišču, vendar pa me kot ponosnega lastnika sezonske karte za avstrijsko koroško, h kateri spada tudi vzhodna tirolska, zelo zanima. Glede na prebrana poročila sem dobil vtis, da je zaradi pretežno osojne lege še posebej prijazno po novem letu ali bolje v zgodnji spomladanski sezoni.

Po ogledu izčrpnega slikovnega materiala, hvala za slike!, pa vidim da ponuja tudi kar precej ob-pistnega freeride terena, seveda ob prilični porciji svežega snega dan prej, imam prav?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2009 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@povh,
glede na velikost smučišča ne prav veliko. Če primerjam Heiligenblut z GG resortom pa sploh. Za mene je prednost ÖstTirol smučišč (in Heiligenbluta) predvsem v tem, da tam smučajo manj agresivni in naduti smučarji.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2009 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Age je napisal/a:
@povh,
glede na velikost smučišča ne prav veliko. Če primerjam Heiligenblut z GG resortom pa sploh. Za mene je prednost ÖstTirol smučišč (in Heiligenbluta) predvsem v tem, da tam smučajo manj agresivni in naduti smučarji.

LP


Aha, pa sem imel občutek da je možnosti kar veliko, no vsaj pri vrhu mora biti nekaj, sicer pa se da vedno kaj najt če je dovolj snega, nad gozdno mejo seveda....sem se nadejal te izkušnje (par ovinkov izven proge) prihodnjo sredo na turracher hohe-ju, ker so na wetter.at napovedovali 2 dneva sneženja za pon in tor, vendar so se obeti že prepolovili samo na torek, no morda pa vendar

Drugače pa ja, primerno posnežen heiligen je odličen, malo offtopic: lanski najbolši powder dan na/ob smučišču pa je bil molltal nekje januarja po tridnevnem sneženju, sonce naslednji dan, nikjer nikogar, marsikdo pozabi na molltal pozimi in takorekoč neskončne možnosti za deviško špuro, ob 3h že tako izmučen pa še toliko za zvozit, izpolnjen domov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V četrtek sem se med potjo v Avstrijo ustavil v Matreiu/Kalsu. Vsa druga smučišča so imela za ta dan precej slabo napoved ali pa zelo malo odprtih prog. Matrei nas je pričakal v krasnem sončnem vremenu, spodaj povsem brez snega, zgoraj pa pravljica pri minus 18.

Po spletu okoliščin smo začeli šele ob 13:00, ampak so bile proge take, kot bi bile ob 9:00. Ljudi je bilo na celem smučišču manj kot 50, tako da si komaj kdaj srečal kakšnega. Sneg fantastičen trd, na glavnih progah še ob 2:00 sledovi ratraka. Sem se kar malo bal, da je že sredi decembra za mano moj najboljši smučarski dan v sezoni.

Matrei je bil odprt praktično v celoti, razen proge v dolino, Kals pa le proga do vmesne postaje, čeprav je tam bistveno več naravnega snega.

V glavnem, smučišče v tem času več kot priporočam. Če mi kdo pove, kako se prilepijo slike, prilepim par slik, ker shrani.si ne dela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

www.slikomat.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Me je prehitel tomi , jaz uporabljam Imageshack, odkar je crknil shrani.si.
Marko imaš navodila za upload na tej temi.

http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=44686#44686

p.s.: pa kakšno slikco nove sedežnice prilepi

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Da vidim, če bo uspelo. Slik bo volj malo, ker mi očitno z rokavicami ali zmrznjeno roko skozi dvojna očala ni uspelo posneti ravno veliko fotografij.

Zakaj je ta jajc tako ogromen? Probajmo ponovno:

Na tejle sliki se vidi, da je Matrei odprt praktično cel, Kals pa nič, v bistvu le dostopna gondola.


Smučanje je bilo izvrstno predvsem po vseh progah ob Goldriedu, medtem ko je bil Cimaros spodaj senčen, zgoraj pa je celo malo pihalo, kar ob -18 ni tako prijetno, kljub ogrevanim sedežem. Ti so se zares izkazali, mogoče bi morali iznajti kaj še za ogrevanje nog.

Naslednji sliki kažeta pogled s Cimarosa proti Kalsu in edino tam odprto progo do vmesne postaje kabinke. Kam so mi izginile vse ostale slike mi ni jasno.




Nazadnje urejal/a marko Čet Dec 24, 2009 2:07 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB