Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Gerlitzen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Novosti Gerlitzen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali vam je Gerlitzen všeč?
Da, super je
25%
 25%  [ 17 ]
Tako, tako
37%
 37%  [ 25 ]
Ne zanič je
6%
 6%  [ 4 ]
Nisem še bil/a gor
30%
 30%  [ 20 ]
Skupaj glasov : 66
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2005 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Atomic je napisal/a:
Ma dej nehite sej ni važn pa itak je Gerlitzen bolj pravilen izraz.


A za Ljubljano napišeš Laibach? In niti slučajno ni Gerlitzen bolj prav od Osojščice. Oboje je pravilno, le da je eno lepo slovnsko ime, drugo pa avstrijsko.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2005 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Morda bi bilo najbol,da nardimo anketo.Sicer je men vseen a je Nassfeld a Mokrine,je pa res da veliko smučarjev ne pozna teh imen,tako da bi tisti,ki to ne poznajo oz. prvič pridejo na forum,nevedeli zakaj se gre.

Sicer pa je to že ,in o tem je že tema v splošnih razpravah.Ta pa naj bo za novosti na Osojščici/Gerlitznu

Nazaj k temi:a je že kej več znano o 8-sedi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pryks666
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 8:29 am    Naslov sporočila: ... Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 22:19
Prispevkov: 103


... ne komplicirajte ... sej ni kaj takega, pač pove se da so MOKRINE=NASSFELD , GERLITZEN=OSOJŠČICA , itd. ... če folk ne ve tega ...

...drugač pa.... koker jest vem in kolko piše na njihovi strani bi naj naredili to 8-sedo v naslednjem letu ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Kar se mene tiče, sem za vezan posel: ti začni uporabljati izraz Avstrijci namesto
Citiram:
jodlarji
jaz pa obljubim da bom pisal Osojščica namesto Gerlitzen in Mokrine namesto Nassfeld .

Zmenjeno. Jaz sem sicer izraz jodlar uporabljal kot sinonim za hribovske avstrijce omejenega duha. hajder bo zame vedno jodlar. (Da mi ne bo kdo podtikal, da mislim, da so vsi hribovski Avstrijci omejenega duha.) Saj moraš pa res biti omejenega duha, če misliš, da te koroški Slovenci v Avstriji ogrožajo. Se mi zdi približno tako, kot če bi pri nas protestirali proti Marsovcem. Če ne veste, v Sloveniji je kar nekaj ljudi, ki so se nacionalno opredelili za marsovce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

u anketi sm dodal še odgovor za tiste, ki še niso bili tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


No je veliko več novosti na Gerlitznu kot sem pričakoval. Nova proga je genialna. Potem so na dveh štirisedah naštimali zist ki se odpira in zapira da lahko greš na sedežnico pa nove elektronske table. Novega jezera nisem opazil. Novih fiksnih topov pa ni imajo pa nekaj novih Lenkov. Saj mislim tako so pa FA4
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2005 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Atomic je napisal/a:
No je veliko več novosti na Gerlitznu kot sem pričakoval. Nova proga je genialna. Potem so na dveh štirisedah naštimali zist ki se odpira in zapira da lahko greš na sedežnico pa nove elektronske table. Novega jezera nisem opazil. Novih fiksnih topov pa ni imajo pa nekaj novih Lenkov. Saj mislim tako so pa FA4

To mora biti neko drugo smučišče. Jaz sem bil na Osojščici, pa ne bi rekel, da je kaj veliko novega. Nova proga je bila res potrebna, a je žal precej nagnjena, zato se večina še vedno vozi po stari, no nekoliko bo vseeno razbremenila. Novo jezero je ob vlečnici Neugartenlift (to je tista, ki jo bo drugo leto zamenjala 8-seda), bolj spodaj, samo se ga iz vlečnice ne vidi, ker je nižje v luknji. Se ga pa lepo vidi iz sedežnice Klosterlebahn2. Planirana sedežnica še ni vrisana. Ali kdo ve, če bo smučešče kaj podaljšano?
p.s.
Atomic prosim da nehaš besno odpirati nove teme o Osojščici. Mislim, da si letos odprl že 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2005 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Pa res ni nagnjena. Stare proge so nagnjene in nova je super. Na začetku malo položna nakoncu pa zelo strma.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2005 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Atomic je napisal/a:
Pa res ni nagnjena. Stare proge so nagnjene in nova je super. Na začetku malo položna nakoncu pa zelo strma.

Najbrž si kaj zamešal ali pa nisi bil pozoren. Nova proga je 1a Panoramaabfart. Stara je 1, ki v začetku ni nagnjena, le problem je, ker je preden progi prideta skupaj ožina oz je kakih 20 m v v bistvu nagnjena cesta. Na novi progi pa je smučišče speljano naravnost, vendar celo pobočje visi, tako da delaš zavoje praktično samo v levo, če pa voziš po vpadnici pa moraš po par zavojih narediti en dolg zavoj v levo ali en smuk poševno, da prideš spet na levo stran smučišča. Meni se proga za široke ljudske množice ne zdi prav posrečena, čeprav komu za spremembo paše tudi taka proga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2005 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Da nova proga je 1a. Ali zadnja strmina kaj visi. Mogoče prvih 200m potem pa nič. Stare proge pa nekatere visijo.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RedBull
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 14:27
Prispevkov: 9


Stara tema, a vseeno. Kako je stanje trenutno gor? 7, 8, 9, 10 februar bi naj smučal gor, pa upam da bo še kej snega ostalo od takrat. Je bil kdo sedaj gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2007 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Pravkar prišel s dnevne smučarije na Osojščici.Stanje na progah:dop.kar v redu,dokler se pršič ne zdrsa,proga 7 km v Kloster...
zdrži dobro kjer je večina v senci.Nekaj prog sploh nima snega.Smučarjev pa je preveč za tako ozke proge, je nujno potreben sneg,ene pol metra.Novost je izračun višinskih km prevoženih po sedežnici oziroma na smučiču na podlagi številk ki so na dnevni karti.Imam letno pa sem tu mrzu,brez informacij.Border park ne dela,kakor tudi dve vlečnici.Je pa zanimlivo primerjati cene v gostilnah sedaj ko imamo ?.
11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2007 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

no pa še nekaj slik, tokrat mi je uspelo v pomanjšani verziji





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PEK
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2007 3:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2006 18:41
Prispevkov: 147
Kraj: Kamnik

Tale zadna slikca res pokaze, kok truda morjo letosnjo zimo ulozit zicnicarji, da stvar lahko laufa. Proga bela, okoli pa pozno poletje.
_________________
"SHUT UP and SKI!!!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RedBull
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2007 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 14:27
Prispevkov: 9


em...tk btw...kolko je vožnje iz velenja do gerlitzena?...ve kdo...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Gerlitzen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB