Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - nepopularnost?!

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Rogla - nepopularnost?! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

No, pa še moj komentar.Glede na to da imam apartma na Rogli in sem veliko vikendov in tudi drugače veliko gor, mislim da je smučišče kar v redu in tudi kar dobro urejeno.
Teren je kakršen je....Običajno smučam do 13 ure, potem pa še kaj drugega..
Vzadnjih petih letih je čedalje manj gužve.Lani sem samo dvakran na Jurgovem čakal malo več.Tudi delavci na Rogli se popravljajo.(prijaznost in večja zagnanost pri urejanju prog )
Pa poleti je tudi v redu.Tudi poletni turizem so začeli izpopolnjevati.
Dejstvo pa je, da bi bila primerna širitev.Vsaj že dolgo časa načrtovana proga v Komisijo.Na smučanje v tujini pa nisem pozabil.(predvsem Francija).
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roberto66
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 11:01
Prispevkov: 18


grem gor samo v primeru, da mi podarijo karto, pa še takrat bi premislu če jo nebi komu podaril naprej; amaterji!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2007 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 15:19
Prispevkov: 11


Hehe... Pomoje bi blo dobr da bi po času mal manj obiskovalcel imeli pol bi se bolj trudili za bolj urejene proge. Defenitivno bi pa blo treba še kej hoste posekat in nardit kakšno novo progo. Ziher je še kakšna varianta na severni strani hriba, tako da bi se lahko sneg zadržal dlje Zlodejevo v starih časih je bilo totalna katastrofa. Sneg pobralo takoj. Dobra rešitev s tem sankališčem ampak vseeno možnosti so...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 4:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Najprej bi samo kot pojasnilo povedal, da moje odprtje te teme ni bilo mišljeno niti kot reklama za Roglo niti kot reklama proti, samo so me pač zanimali razlogi, zakaj se na tem forumu v bistvu tak malo piše o Rogli.

Moram pa rečt, da so me odgovori vseeno malo presenetli. Res je, da ima Rogla ponuditi le eno kombinacijo dobre proge in koliko toliko dobre naprave (Jurgovo), AMPAK ne vidim pa, kaj nekateri centri, o katerih se zadnje čase pojavlja kar dosti prispevkov (Stari vrh, Kope, Ošven), toliko več ponujajo? Po eno sedežnico in še nekaj vlečnic zraven, zelo podobno Rogli (osebno sicer poznam samo Kope, za ostala dva sem sklepal glede na dostopne podatke, ampak glede števila naprav gre tako za dejstva). No, Rogla ima mimogrede v bistvu dve sedežnici, čeprav proga ob Planji je res bolj boga.
Nadalje me je tudi presenetla kritika glede položnih, družinskih prog, ko pa sem že večkrat naletel na vaša mnenja (debata o sedežnici na Koralpah, zgornjemu delu povezave proti Rušam), kako je zaradi karving tehnike v bistvu fajn, da so proge položne. Poleg tega sploh nimam občutka, da bi bilo glede strmejših prog na Rolgi tako zelo slabo (idealno seveda ni), Jurgovo je čisto spodobna zadeva, ima več variant (meni je najboljša tista mimo spodnje postaje vlečnice), pa tudi Jasa in Ostruščica se meni ne zdita pretirano položni, res pa je drek, da sta vlečnici. Ostalo je pa res bolj "družinske" sorte.
Glede (ne)urejenosti prog vam moram dati kar prav, čeprav na opisane razmere (kuclji, vmes ledeno) sem že marsikje naletel, tako da pač tega nisem nikoli štel kot neko posebno slabost Rogle. Recimo proga mimo Lukeja do Trikotne se mi zdi, da je skoraj konstnantno v takem stanju, tako da smo že vajeni.

No, to se zdaj sicer bere kot neko ful zagovarjanje Rogle, no, tako je pač moje mnenje, vendar pa ni povzročeno od kakšne moje posebne ljubezni do Rogle, tu nekje 1x do 2x na sezono že grem mogoče gor pogledat, ker, kadar si človek zaželi spremembe od MB Pohorja in mu ni kam dalje za hodit, je po moje čisto OK alternativa. Povsem jasno pa je, da, če si doma kje dalje stran (recimo LJ in zahodneje) oz. imaš kako primerljivo smučišče pred nosom, se ti ne splača gor vozit, kot ste eni tudi napisali. Jaz sem zato vzrok za majhno število prispevkov predvideval bolj v tem, da je pač tako naneslo, da tukaj gor ni nobenih "lokalcev", ki bi poročalio razmerah ipd. Zato me je pač tudi presenetlo toliko negativnih ocen Rogle, ker tak hudo slabo po moje pač tudi ni (za te naše razmere tukaj pač).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 8:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

mariborcan je napisal/a:
Najprej bi samo kot pojasnilo povedal, da moje odprtje te teme ni bilo mišljeno niti kot reklama za Roglo niti kot reklama proti, samo so me pač zanimali razlogi, zakaj se na tem forumu v bistvu tak malo piše o Rogli.

Moram pa rečt, da so me odgovori vseeno malo presenetli. Res je, da ima Rogla ponuditi le eno kombinacijo dobre proge in koliko toliko dobre naprave (Jurgovo), AMPAK ne vidim pa, kaj nekateri centri, o katerih se zadnje čase pojavlja kar dosti prispevkov (Stari vrh, Kope, Ošven), toliko več ponujajo? Po eno sedežnico in še nekaj vlečnic zraven, zelo podobno Rogli (osebno sicer poznam samo Kope, za ostala dva sem sklepal glede na dostopne podatke, ampak glede števila naprav gre tako za dejstva). No, Rogla ima mimogrede v bistvu dve sedežnici, čeprav proga ob Planji je res bolj boga.
Nadalje me je tudi presenetla kritika glede položnih, družinskih prog, ko pa sem že večkrat naletel na vaša mnenja (debata o sedežnici na Koralpah, zgornjemu delu povezave proti Rušam), kako je zaradi karving tehnike v bistvu fajn, da so proge položne. Poleg tega sploh nimam občutka, da bi bilo glede strmejših prog na Rolgi tako zelo slabo (idealno seveda ni), Jurgovo je čisto spodobna zadeva, ima več variant (meni je najboljša tista mimo spodnje postaje vlečnice), pa tudi Jasa in Ostruščica se meni ne zdita pretirano položni, res pa je drek, da sta vlečnici. Ostalo je pa res bolj "družinske" sorte.
Glede (ne)urejenosti prog vam moram dati kar prav, čeprav na opisane razmere (kuclji, vmes ledeno) sem že marsikje naletel, tako da pač tega nisem nikoli štel kot neko posebno slabost Rogle. Recimo proga mimo Lukeja do Trikotne se mi zdi, da je skoraj konstnantno v takem stanju, tako da smo že vajeni.

No, to se zdaj sicer bere kot neko ful zagovarjanje Rogle, no, tako je pač moje mnenje, vendar pa ni povzročeno od kakšne moje posebne ljubezni do Rogle, tu nekje 1x do 2x na sezono že grem mogoče gor pogledat, ker, kadar si človek zaželi spremembe od MB Pohorja in mu ni kam dalje za hodit, je po moje čisto OK alternativa. Povsem jasno pa je, da, če si doma kje dalje stran (recimo LJ in zahodneje) oz. imaš kako primerljivo smučišče pred nosom, se ti ne splača gor vozit, kot ste eni tudi napisali. Jaz sem zato vzrok za majhno število prispevkov predvideval bolj v tem, da je pač tako naneslo, da tukaj gor ni nobenih "lokalcev", ki bi poročalio razmerah ipd. Zato me je pač tudi presenetlo toliko negativnih ocen Rogle, ker tak hudo slabo po moje pač tudi ni (za te naše razmere tukaj pač).

LP


Kope imajo Kaštivnik (rdeč in črn in zame edina prava proga poleg snežnega. Tudi lega Kaštivnika je bistveno boljša kot Jurgovega).....dejstvo....tega Rogla nima....dejstvo....ima Jurgovo, na katerem se splača smučat do maskimalno 10.30 ure (ker so kasneje kuclji oz. pride gor vsak, kateri misli, da pa tu enostavno mora smučati).....dejstvo......ostalo je zelo primerno za družinska smučanja.....V popestritev smučanja na MB Pohorju grem v Italijo za en teden (da se zares nasmučam za celo sezono in ob povratku mi niti na misel ne pride, da bi 10 dni šel smučat na Pohorje)....tudi to je dejstvo.......Potem pa zopet vse od začetka........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 2:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

fischerpro3 je napisal/a:
Kope imajo Kaštivnik (rdeč in črn in zame edina prava proga poleg snežnega. Tudi lega Kaštivnika je bistveno boljša kot Jurgovega).....dejstvo....tega Rogla nima....dejstvo....ima Jurgovo, na katerem se splača smučat do maskimalno 10.30 ure (ker so kasneje kuclji oz. pride gor vsak, kateri misli, da pa tu enostavno mora smučati).....dejstvo......ostalo je zelo primerno za družinska smučanja.....V popestritev smučanja na MB Pohorju grem v Italijo za en teden (da se zares nasmučam za celo sezono in ob povratku mi niti na misel ne pride, da bi 10 dni šel smučat na Pohorje)....tudi to je dejstvo.......Potem pa zopet vse od začetka........

No, meni se zdi to že kar izbirčno, da sta Kaštivnik in Stadion edini dobri progi. Kaj pa FIS na Pohorju recimo? Pa tudi ne vem, v čem je Kaštivnik tolko boljši od Jurgovega...no, seveda ima pač vsak pravico do svojega mnenja. Bi pa jaz na Kaštivniku (črna) priporočal kakšna zemeljska dela, da malo izravnajo vse skupaj...meni se je tam vedno neko tako divje, neurejeno zdelo, kot da bi vse skupaj zapuščeno blo. Na Jurgovem pa sem smučal tudi že v negužvi in čisto dobrih razmerah, kot tudi v takih, kot jih opisuješ (glede kucljev, neke ful gužve in čakanja na sedežnico še nisem doživel), treba je pač primerno izbrat dan, da ne rineš sredi največje gužve gor. Tako da se mi zdi trditev, da po 10:30 tam ni za smučat, le nekoliko preveč posplošena. Pa tudi sem take razmere, kot jih pripisuješ Jurgovemu, že neštetokrat doživel tu na Radvanju&Pošteli, tako da res ne vem, kje vidiš tako razliko.
Da pa lahko greš nekam v tujino in imaš tam dosti boljša smučišča kot katerokoli slovensko, je pa tako jasno, ampak vprašanje, o katerem se menimo, je, zakaj je (po številu prispevkov) Rogla tu na forumu tako izrazito nepopolurna in to tudi v primerjavi s smučišči, za katere pa res težko rečemo, da nekaj dosti več ponujajo. Seveda, kot pravim, vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak moram pa rečt, da me dosedanji odgovori tu niso ravno prepričali...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Za "forumaše" tega foruma, da je težko pričakovati, da jim bo Rogla všeč, ker so gor večinoma nezahtevne proge, pa še tista edina koliko toliko resna proga ima svoje težave (lega, pa še vse kar ste našteli). Kolikor vidim, se večina navdušuje nad tujino, težjimi progami, ipd. Gre tudi za geografsko poziciniranje forumašev, ker je res težko pričakovati, da bo en Ljubljančan šel na enodnevno smuko na Roglo, ko pa ima Krvavec pred nosom. Po drugi strani je enako pri Mariborčanih, ki imajo svoj del pohorja še bližje. Za Celje in okolico se mi zdi, da pa imajo Roglo kar radi

Govoriti, da je nasplošno nepopularna, pa tudi ne drži. Je tipično družinsko smučišče, kamor ne greš za en dan, ampak za več dni. A ste že kdaj poskusili dobiti kočo, sobo, apartma na Rogli? Muke, še posebaj ob kakšnih "dogodkih" (novo leto, ...) Pa še to: Rogla je, poleg Kranjske, edino smučišče ki privablja v večjem številu obiskovalce tudi v poletni sezoni.

Moram izpostaviti eno dobro lastnost Rogle: prijaznost osebja. Od žičničarjev, natakarjev, do čistačice "Fate" so vsi prijazni. In očitno so začeli ta pristop širiti na Krvavec, kjer se kak žičničar celo nasmehne (ali pa mu je veter zamrznil obraz ).
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

mariborcan je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Kope imajo Kaštivnik (rdeč in črn in zame edina prava proga poleg snežnega. Tudi lega Kaštivnika je bistveno boljša kot Jurgovega).....dejstvo....tega Rogla nima....dejstvo....ima Jurgovo, na katerem se splača smučat do maskimalno 10.30 ure (ker so kasneje kuclji oz. pride gor vsak, kateri misli, da pa tu enostavno mora smučati).....dejstvo......ostalo je zelo primerno za družinska smučanja.....V popestritev smučanja na MB Pohorju grem v Italijo za en teden (da se zares nasmučam za celo sezono in ob povratku mi niti na misel ne pride, da bi 10 dni šel smučat na Pohorje)....tudi to je dejstvo.......Potem pa zopet vse od začetka........

No, meni se zdi to že kar izbirčno, da sta Kaštivnik in Stadion edini dobri progi. Kaj pa FIS na Pohorju recimo? Pa tudi ne vem, v čem je Kaštivnik tolko boljši od Jurgovega...no, seveda ima pač vsak pravico do svojega mnenja. Bi pa jaz na Kaštivniku (črna) priporočal kakšna zemeljska dela, da malo izravnajo vse skupaj...meni se je tam vedno neko tako divje, neurejeno zdelo, kot da bi vse skupaj zapuščeno blo. Na Jurgovem pa sem smučal tudi že v negužvi in čisto dobrih razmerah, kot tudi v takih, kot jih opisuješ (glede kucljev, neke ful gužve in čakanja na sedežnico še nisem doživel), treba je pač primerno izbrat dan, da ne rineš sredi največje gužve gor. Tako da se mi zdi trditev, da po 10:30 tam ni za smučat, le nekoliko preveč posplošena. Pa tudi sem take razmere, kot jih pripisuješ Jurgovemu, že neštetokrat doživel tu na Radvanju&Pošteli, tako da res ne vem, kje vidiš tako razliko.
Da pa lahko greš nekam v tujino in imaš tam dosti boljša smučišča kot katerokoli slovensko, je pa tako jasno, ampak vprašanje, o katerem se menimo, je, zakaj je (po številu prispevkov) Rogla tu na forumu tako izrazito nepopolurna in to tudi v primerjavi s smučišči, za katere pa res težko rečemo, da nekaj dosti več ponujajo. Seveda, kot pravim, vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak moram pa rečt, da me dosedanji odgovori tu niso ravno prepričali...


Povedal sem ti svoja dejstva zakaj mi Rogla ni všeč (pa čeprav sem v 40 minutah zgoraj). Ja všeč so mi ultra zaj...ne proge in tam smučam do 10.30 (tudi v tujini), ker potem pridejo gor ljudje, ki mislijo da tja spadajo in se enostavno morajo spustit dol (pa čeprav po trebuhu).......In ja še enkrat, zame osebno sta na celotnem Pohorju OK Stadion in Kaštivnik (Fiska? ja sem jo vozil, zdaj je namenjena off pisti, kjer jaz z GS-kami nimam kaj iskat).....ostalo je za solidno skijarijo, ni pa za svršavat....OK? Kaštivnik ima bistveno boljšo lego, kar sem ti že tudi napisal, samo prebrati je treba.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2007 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
mariborcan je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Kope imajo Kaštivnik (rdeč in črn in zame edina prava proga poleg snežnega. Tudi lega Kaštivnika je bistveno boljša kot Jurgovega).....dejstvo....tega Rogla nima....dejstvo....ima Jurgovo, na katerem se splača smučat do maskimalno 10.30 ure (ker so kasneje kuclji oz. pride gor vsak, kateri misli, da pa tu enostavno mora smučati).....dejstvo......ostalo je zelo primerno za družinska smučanja.....V popestritev smučanja na MB Pohorju grem v Italijo za en teden (da se zares nasmučam za celo sezono in ob povratku mi niti na misel ne pride, da bi 10 dni šel smučat na Pohorje)....tudi to je dejstvo.......Potem pa zopet vse od začetka........

No, meni se zdi to že kar izbirčno, da sta Kaštivnik in Stadion edini dobri progi. Kaj pa FIS na Pohorju recimo? Pa tudi ne vem, v čem je Kaštivnik tolko boljši od Jurgovega...no, seveda ima pač vsak pravico do svojega mnenja. Bi pa jaz na Kaštivniku (črna) priporočal kakšna zemeljska dela, da malo izravnajo vse skupaj...meni se je tam vedno neko tako divje, neurejeno zdelo, kot da bi vse skupaj zapuščeno blo. Na Jurgovem pa sem smučal tudi že v negužvi in čisto dobrih razmerah, kot tudi v takih, kot jih opisuješ (glede kucljev, neke ful gužve in čakanja na sedežnico še nisem doživel), treba je pač primerno izbrat dan, da ne rineš sredi največje gužve gor. Tako da se mi zdi trditev, da po 10:30 tam ni za smučat, le nekoliko preveč posplošena. Pa tudi sem take razmere, kot jih pripisuješ Jurgovemu, že neštetokrat doživel tu na Radvanju&Pošteli, tako da res ne vem, kje vidiš tako razliko.
Da pa lahko greš nekam v tujino in imaš tam dosti boljša smučišča kot katerokoli slovensko, je pa tako jasno, ampak vprašanje, o katerem se menimo, je, zakaj je (po številu prispevkov) Rogla tu na forumu tako izrazito nepopolurna in to tudi v primerjavi s smučišči, za katere pa res težko rečemo, da nekaj dosti več ponujajo. Seveda, kot pravim, vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak moram pa rečt, da me dosedanji odgovori tu niso ravno prepričali...


Povedal sem ti svoja dejstva zakaj mi Rogla ni všeč (pa čeprav sem v 40 minutah zgoraj). Ja všeč so mi ultra zaj...ne proge in tam smučam do 10.30 (tudi v tujini), ker potem pridejo gor ljudje, ki mislijo da tja spadajo in se enostavno morajo spustit dol (pa čeprav po trebuhu).......In ja še enkrat, zame osebno sta na celotnem Pohorju OK Stadion in Kaštivnik (Fiska? ja sem jo vozil, zdaj je namenjena off pisti, kjer jaz z GS-kami nimam kaj iskat).....ostalo je za solidno skijarijo, ni pa za svršavat....OK? Kaštivnik ima bistveno boljšo lego, kar sem ti že tudi napisal, samo prebrati je treba.....
Spoštujem tvoje mnenje, da so ti Kope bolj všeč, a je pri ocenjevanju vseeno po moje treba biti objektiven. Sam sem na Kopah gotovo smučal že vsaj 20x in sem jim kar naklonjen, vendar se objektivno z Roglo ne morejo primerjati. Lani sicer nisem bil na nobenem od omenjenih smučišč, tako da nove sedežnice še nisem preizkusil in tudi ne morem soditi, kakšen je dren v zadnjem času. Vendar: Kope imajo manj naprav, proge so po vrsti krajše, zasneževanje je na Kopah še bistveno slabše itd. Če primerjam Kaštivnik in Jurgovo je Jurgovo daljše in ima večjo višinsko razliko ter 3 proge. Na najboljši (ob vlečnici) smučaš praktično sam. Tudi v letih, ko je na Rogli še vse gomazelo od smučarjev, tam ni bilo kakšne velike gneče. Na Kaštivniku je bila po mojih izkušnjah lepa, a kratka črna proga v glavnem zaprta (zaradi pomanjkanja snega). Običajna proga pa res ne moreš reči, da je kaj posebnega. Za razliko od Jurgovega je bistveno položnejša in je zato res na njej manj kamikaz, so pa zato kače tečajnikov nekaj najbolj običajnega. Tudi v zimah, ki so bile s snegom bolj radodarne (v 80-ih in 90-ih letih) so povezovalne vlečnice le redko obratovale. Še če je bilo dovolj snega, jih med tednom sploh niso pognali ali pa le občasno. Smučar se je tako moral odločiti, ali bo smučal na dveh vlečnicah na Mali ali na Veliki Kopi.

Še ena o oddaljenosti Rogle za Ljubljančane. Enkrat sem se na Rogli pogovarjal s tipom, ki ima tam apartma. Prepričeval me je, da če šteješ ves čas, ki ga porabiš za vožnjo, avtobus do kabinke, kabinko in sedežnico, je to skoraj toliko, kot porabiš do Rogle, kjer lahko takoj natakneš smuči in smučaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2007 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Glej marko, pogovarjal sem se o dveh progah (Kaštivnik vs. Jurgovo). Kadarkoli sem bil na Kaštivniku je bilo vse za pet(mogoče sreča pri izbiri dnevov in seveda da smučam na tej progi med tednom) in kadarkoli sem bil na Jurgovem je bilo skoraj vedno za k..c ( kuclji že zjutraj in pa bilo je južno, če je bil sončen dan) ......o drugih stvareh se nisem pogovarjal in je res, da ima Rogla na tem področju prednost....Pogovarjal sem se o zahtevnejših progah in to je bilo samo moje mnenje....Sicer pa, sam imam zelo posrečeno lego (20 min. do spodnje postaje Ruške, 45 minut do Kaštivnika in 40 minut do Peska)......Seveda pri vsej stvari ni zanemarljiva vloga sezonske karte za MB Pohorje.......In še enkrat povedal sem, samo svoje argumente zakaj mi na Rogli ni všeč (rad pač imam trde-ledene in strme proge).......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja Fischer to imaš prav. Pod sedežnico Jurgovo sem tudi jaz običajno hitro zasledil kucle. Zato pa je boljša proga ob vlečnici Jurgovo, kjer jaz kucljev še nisem zasledil. Žal ta proga včasih ni zasnežena. Se pa jaz Kaštivnika spomnim bolj tako, da črne proge niso teptali, potem so bile šele jame. Na rdeči progi je bilo pa vedno kar nekaj kamnov, saj so na številnih prelomnicah slabši smučarji zdrsali sneg..

Sicer moram pa res spet enkrat priti na Kope. Včasih sem bil veliko gor, ker smo imeli pod Kopami vikend.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2007 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Ja Fischer to imaš prav. Pod sedežnico Jurgovo sem tudi jaz običajno hitro zasledil kucle. Zato pa je boljša proga ob vlečnici Jurgovo, kjer jaz kucljev še nisem zasledil. Žal ta proga včasih ni zasnežena. Se pa jaz Kaštivnika spomnim bolj tako, da črne proge niso teptali, potem so bile šele jame. Na rdeči progi je bilo pa vedno kar nekaj kamnov, saj so na številnih prelomnicah slabši smučarji zdrsali sneg..

Sicer moram pa res spet enkrat priti na Kope. Včasih sem bil veliko gor, ker smo imeli pod Kopami vikend.


Ta črna je bila predlani (ko je bila res prava zima), porihtana v nulo, lani je bila zaradi pomanjkanja bolj kot ne off pista.....Sicer pa ne vem če so na črni uredili zasneževanje, kar so na rdeči naredili in so se rešili nadležnih kamenčkov (pa tudi kakšna skalinka je bila vmes), tako da je zdaj tudi ta v redu urejena (predvsem prelomnica-res je optimalno zrihtana ob zadostni količini naravnega snega+nastrelan umetni)....Sam niti ne rinem proti Pungartu oz. Paherniku in Kopniku....Zapeljem se čez Vuzenico in Sv.Primož do spodnje postaje Kaštivnika, smučam 3 ure in grem domov.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rotty
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 17:08
Prispevkov: 186
Kraj: Črnuče

Citiram:
Še ena o oddaljenosti Rogle za Ljubljančane. Enkrat sem se na Rogli pogovarjal s tipom, ki ima tam apartma. Prepričeval me je, da če šteješ ves čas, ki ga porabiš za vožnjo, avtobus do kabinke, kabinko in sedežnico, je to skoraj toliko, kot porabiš do Rogle, kjer lahko takoj natakneš smuči in smučaš.


No ja no...na bencin je očitno pozabil, kjer porabim 10 litrov samo, da se vzpnem na Roglo, pa prav tako na to, da če takoj natakneš smuči, boš moral potem za nazaj z vlečnico do avta, mar ne. O cestnini ne bomo zgubljali besed. Drugače bi pa rad videl, kako bi jaz v 40 minutah stal na smučah na Rogli.

Pa še za naše kamikaze, ki so jim vsa smučišča pri nas zanič. Vedno se na Krvavcu v gužvi najdejo isti, ki jamrajo, kako gredo pa naslednji vikend v Avtrijo ali pa Itaijo, pa so čez 7 dni spet na Krvavcu...prav tako so razočarani nad progami, ko se pa spustimo naredijo pa 3 zavoje na celi strmini!
Če boste z mano smučali, boste tudi na Rogli zvečer komaj hodili, če pa pridete 1 zavoj na 300 m narest, pa tudi 5 km proga ne bo zadostila vašim zahtevam.
Krvavec-Rogla, ker je isti lastnik sem malo zbezljal iz Štajerske na Gorenjsko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucarski
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 6:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 5:30
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

marko je napisal/a:
Če primerjam Kaštivnik in Jurgovo je Jurgovo daljše in ima večjo višinsko razliko ter 3 proge.


Nazadnje sem smučal na obeh smučiščih kot otrok, zato se ju praktično ne spominjam. Ta teden pa končno spet nameravam obiskati enega od obeh smučišč in ker se mi zdi višinska razlika posamezne proge pomemben podatek, bi rad razčistil glede višinske razlike med progama Kaštivnik in Jurgovo I.

Na internetni strani smucisca Kope http://www.pohorje.org/default.asp?id=243 sem namreč našel podatek, da ima sedežnica Kaštivnik višinsko razliko 472,5 m. Na zemljevidu prog na isti internetni strani se mi zdi, kot da je progi Kaštivnik mogoče združiti s progo ob vlečnici Mala Kopa, kar pomeni, da je ob spustu z vrha vlečnice Mala Kopa mogoče presmučati 519 m višinske razlike (z vrha vlečnice Mala Kopa na 1525 m n.v. do vznožja sedežnice Kaštivnik na 1006 m n.v.; če sem zemljevid ocenil narobe, me popravi).
Na internetni strani smučišča Rogla http://www.rogla.si/cgi-bin/cms.cgi?doc=12626&sid=q6PPnYUe7vBibmOh pa sem našel podatek, da je višinska razlika sedežnice Jurgovo I 359 m.

Glede na omenjene podatke z interneta bi torej proga Kaštivnik (obe progi) morala imeti večjo višinsko razliko kot Jurgovo I. Ker pa sheme smučarskih prog na splošno ne prikazujejo najbolj natančno dejanskega stanja na smučiščih (lahko da so proge na Rogli speljane drugače, kot se zdi na prvi pogled na zemljevidu in da razporejenost prog ob sedežnicah omogoča večjo višinsko razliko prog, kot pa jo ima ena od sedežnic), me zanima, kako si prišel do ugotovitve, da ima Jurgovo večjo višinsko razliko kot pa Kaštivnik. Poleg drugih stvari bo namreč tudi podatek o tem, katero smučišče omogoča spust z večjo višinsko razliko, vplival na mojo izbiro smučišča.

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 1:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, če šteješ s Kaštivnikom še malo Kopo, moraš na Rogli vsekakor šteti tudi tisto vlečnico nad Jurgovim. Načeloma sicer večina ne združuje obeh prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - nepopularnost?!
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB