Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Goldeck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Goldeck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nani
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 19:16
Prispevkov: 9


tomi je napisal/a:
Še nedeljska izkušnja: ob 12h brez čakanja na gondolo in takoj po še nedolžni progi v dolino. Proga je ostala dobra vse do konca, dol se je vozilo zelo malo ljudi, mogoče zato, ker je bil vmes ozek pas megle. So se pa na večih mestih pojavili drobni kamenčki.
Tudi zgoraj, skozi prosojne oblake je sijalo sonce, ljudi ni bilo veliko, vlečnice so bile prazne, nekaj več obiska je bilo na sedežnici. So bile pa proge že nekoliko zdrsane, a še vedno brez ledu. Kamenčki, tudi kakšen večji, so se pojavili tudi tu.


Mi smo bili tam v petek 22.1.2010. Ob 9:15 brez gneče na gondoli, zgoraj pa zimska idila. Sonce, mraz in tisto kar je nam najbolj všeč, brez gneče na smučišču. Prav neverjetno če primerjamo z sobotnim in nedeljskim obiskom Turracherja in Osojščice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Z vrha v dolino je kar kakšnih 15 min smuke. Prejšnji teden pa je bil na tekmi v vzponu s turnimi smučmi dosežen nov rekord: 1h 0 min 6 s .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana






Res,res dober smučarski dan,perfekten sneg,nekaj novega snega,široke in prazne proge,brez vetra,nič mraza,v dolini pa megla in turobno.Bil prvič na Goldecku in navdušen nad širokimi in dobrimi tereni,prazne proge,prijazni žičničarji.Dostopna gondola je res zelo" retro" čakaš in samo za 25 oseb,praznuje pa že abrahama.Relativno poceni in dobre krmilnice.Predvsem pa me tudi pomirja mir(glazba na vsakem bifeju),umirjenost,malo nostalgije predvsem pa,nobene hitrosti na progi kjer so vsi smukači z najboljšo opremo in nadutostjo.(Mokrine,Krvavec ..)
Slike prispeva kolega(crknu foto) Priporočam v največjih gnečah,razen dostopa zna biti prazno.Proga v dolino zaprta.












8x 10/11
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2011 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

matr fovš...

morm tole enkrat tud probat, zdaj sem prepričan, da je kul...

Se pa da dost nasmučat, proge so za karvat al kako??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Včeraj bil na Goldecku.
Razmere so bile super, razen res mrzlega vetra čisto na vrhu. Zato sva se na koncu držala vlečnice Barnbiss, ki jo nameravajo zamenjati. Snega povsod dovolj razen na tisti muzejski dvosedežnici, kjer je veter na nekaterih mesti spihal sneg do kamenja. Vožnja v dolino: proga v vrhunskem stanju, na vrhu dobro utrjen naravni sneg, proti koncu pa umetni, a popolnoma brez ledu.
Ja včeraj je bil delovni dan in gneče ni bilo, na spodnji gindoli "Fritz Strobl" sva takoj po nakupu kart stopila v gondolo. Na zgornjem odseku pa 5 min čakanja. Prišla sva pa ob 9.05.
Bil sem sicer prvič, smučišče mi je zelo všeč, a še bolje bo, ko bo nova gondola ter kakšna sedežnica.
Pa še nasvet za tiste, ki nimate Topskipassa. Splača se karta za 34?, kjer se lahko na koncu še kopaš in savnaš v drautalperle, ki je čisto zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Tud jest sem bil gor včeraj.
Sicer sem prišel šele ob pol enih, ampak sem se drajsal do pol štirih. Res je dober smučišče, ni veliko, ampak prijazno in sončno

Še pridem, sploh med tednom, ko ni gužve, jupiii
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nani
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2011 11:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 19:16
Prispevkov: 9


Danes sem bil na Goldeck-u. Vreme je bil bolj oblačno kot sončno. Zaradi avtobusov je bilo tudi nekaj čakanja na gondolo. Proge pa urejene in seveda tradicionalno prazne. Pojavile so se tudi ledene plošče. Črna proga v dolino je tudi odprta.

Ker imajo v planu zamenjavo kar nekaj naprav, med drugim tudi dvosedežnice sem se odločili, da je potrebno prehode tudi zabeležiti na video. Res je čudno, da ni bilo več nesreč pri tej dvosedežnici.

Prvi ovinek
http://www.youtube.com/watch?v=7w1gpSP28yE

Drugi ovinek
http://www.youtube.com/watch?v=AZ_ioZAbS9k
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 12:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Kako pa sploh zgleda ta ovinek na sedežnici? I videanekako ne razberem točno kako funkcionira....
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 1:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


zamenjava dvosede? bi bilo res fino ja, ona stran je izvrstna za kar nekaj zavojev po celcu, pravzaprav s prečenjem omogoča tudi skoraj celotno desno pobočje, gledano navzdol, no seveda je možnost ista kot sedaj s to razliko, da greš lahko več kot dve furi, ne da bi te dolga vožnja zživcirala ..drugače pa ja ovinka sta kar groba, če bi močno pretiraval in obrnil smer vožnje sta nekako kot blag začetek tega videa:

http://www.youtube.com/watch?v=D8rXiN_Oys4
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 1:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Oba ovinka sta kar malo adrenlinska, tudi tisto zapiralo ni ravno fiksno. Proga, ki pripada sedežnici ni ravno nekaj posebnega tako, da bo ta zamenjava sedežnice služila bolj kot še ena dostopna točka na smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Ja no, je pa muzejska, nimaš kaj reči...me zelo spominja na Zelenico mojo rodno , sicer tam enoseda, hitrost pa enaka...se voziš 10 min, pri -15, pol pa smučaš 2,5 minute, pa čakaš v vrsti 10 min...No tu je sicer res dvoseda, poreklo pa historično...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 8:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

polh je napisal/a:
zamenjava dvosede?

Tole dvosedo, mislim da jo mislijo zamenjat z gondolo(Seetal) in je vprašanje kdaj bo na vrsti. Če bo sreča letos zamenjajo vlečnico Barnbiss in spodnjo gondolo Goldeckbahn I, tole dvosedežnico pa vprašanje kdaj in v mojem spominu ni bogve kakšne proge. jurij7 ima prav, služila bo bolj za boljši dostop na smučišče iz ceste, po kateri se da priti gor. Ste pa zamudili še eno muzejsko napravo, tam kjer je zdaj šestsedežnica je prej stala Vogel Šija enoseda, z odličnimi zapirali, hehe. Nani, kaj pa nisi posnel vožnje z gondolo čez Dravo, tega se pa nihče ne spomne, pa drugo leto tega ne boš imel več.
Če letos res zamenjajo dve napravi (poglej: Avstrija novosti), bo naslednjo sezono tukaj kar gneča, meni iz LJ smučišče precej blizu, cca uro in 15 min.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Gledam na inteaktivni karti črno progo v dolino pa me nekaj bega, ker prideš toliko stran od gondole, kako prideš do gondole? Ali je ta proga namenjena samo zadnjemu spustu pač toliko da prideš v dolino?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Od konca tega spusta vozi skibus na parkirišče pri gondoli...Zato pa je smiselno v teh planih, da bodo delali iz konca tega spusta gondolo gor...Bo več prostora za parking, pa še mestna vožnja odpade
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2011 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Age je napisal/a:
polh je napisal/a:
zamenjava dvosede?

Tole dvosedo, mislim da jo mislijo zamenjat z gondolo(Seetal) in je vprašanje kdaj bo na vrsti. Če bo sreča letos zamenjajo vlečnico Barnbiss in spodnjo gondolo Goldeckbahn I, tole dvosedežnico pa vprašanje kdaj in v mojem spominu ni bogve kakšne proge. jurij7 ima prav, služila bo bolj za boljši dostop na smučišče iz ceste, po kateri se da priti gor. Ste pa zamudili še eno muzejsko napravo, tam kjer je zdaj šestsedežnica je prej stala Vogel Šija enoseda, z odličnimi zapirali, hehe. Nani, kaj pa nisi posnel vožnje z gondolo čez Dravo, tega se pa nihče ne spomne, pa drugo leto tega ne boš imel več.
Če letos res zamenjajo dve napravi (poglej: Avstrija novosti), bo naslednjo sezono tukaj kar gneča, meni iz LJ smučišče precej blizu, cca uro in 15 min.

LP


hvala za info; sicer meni nekako zelo simpatično smučišče, podobna kategorija kot ankogel, koroško smučišče, ki pade izven radarja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Goldeck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB