Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Hrvaški gostje na Krvavcu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Hrvaški gostje na Krvavcu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Snela, sej sploh nima veze kaj so Srbi, Albanci, Kitajci al pa Američani, gre za point. Srbi so samo primer, tut če niso taki gre samo za razlago, kakšen se meni zdi dobr narodni ponos (lahko so tut n-narod). Jest se sicer na socilogijo, psihologijo narodov pač nespoznam, sem pa mel s tistimi parimi Srbi dobre izkušnje. Pa tut s Hrvati sm mel večinoma dobre, razen v kkšni gostilni sem bil v senci kakšnih nemcev, avstrijcev itd.
Ps: Praktično vsi prijatelji, ki so bili v Srbiji, so mi pripovedovali in prikazali Srbe take kot sem jih opisal poleg tega imam take izkušnje tudi sam. Seveda se lahko motimo oz. srbi skrivajo svojo resnično psiho, sam tega pa jest newem
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojke
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2009 12:54
Prispevkov: 1


Marvin je napisal/a:
Verona je napisal/a:
HALO, a je ze kdaj kesn Hrvat na morju govoril z nami po slovensko??


Sem že doživel. In to tako da sem skoraj padel z nog v kakšni odlični slovenščini me je nagovorila ena uslužbenka turističnega urada na Rabu. Doživel sem tudi, da se je lastnik restavracije v Premanturi zares trudil govoriti slovenščino. Sicer ni bilo čisto "po Toporišiču", ampak se je zares trudil.

To sta samo dva primera, doživel sem jih še več. Res pa je, da ne bomo nikoli dočakali dneva da bodo vsi znali, kar pa jaz tudi ne pričakujem.

@snela: sej ne morem verjet. Moram pa priznat, da si me z "koristno zavistjo" nasmejal.

Glede tvojega vica: v vicih se narodnosti in imena preveč menjajo glede na trenutno namen in uporabnost vica. Primer: v svojem vicu zamenjaj Srbijo z Hrvaško. Še vedno smešno? No, sedaj zamenjaj, Hrvaško s Slovenijo? Še vedno smešno???



Resno me motijo ta posploševanja, kakšen je kdo in temu podobne...

čeprav sta na tistem forumu dve plimi razmišljanj o hrvatih, še enkrat so zame slovenci dokazali da so res strpni...jaz sem hrvatica, ki živi že 5 let v LJ (pa ne zamerit loše slovenščine) in imam samo pozitivne izkušnje.Vedno grem smučat na krvavec in me nekateri snobovskiosebki iz CRO s spyderjem in colmarjem, ki ne znajo stat na smučeh res znajo spravit ob živce. Vseen mislim pa da take posplošitve treba pustit našim dragim politikom...za nas bi blo res boljše da se skup zapijemo z borovničevcem gor in se mamao radi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ko sem bil na cerknem, je bilo tam kar precej hrvatov. Večinoma so precej bolj družabni, vsi bi se nekaj pogovarjali, medtem ko večina slovencem na sedežnici samo gleda nekam v tla ali v stran. Mi je pa kar malo smešno, da je imel vsak drugi na bundi šahovnico. Ničkaj moderno, mene spominja na čas pred 30 leti, ko so nam babice štrikale kape v slovenskih barvah, ker jih tovarne niso izdelovale. Niso bile primerne, so raje delali take v jugoslovanskih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

....že mogoče smešno, toda na svojo šahovnico so ponosni ....a smo mi na naš Triglav vsaj približno tako?? Se mi poistovetimo s svojo reprezentanco, kot se oni s svojo?? Drugače je pa tako kot si opisal, ponavadi čmurimo in gledamo vrhove svojih smuči ja....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ampak preveliko kazanje ponosa v resnici kaže na pomanjkanje samozavesti in na koncu prinese hude probleme. (Pes, ki laja ne grize...)
Ko se neka nacija poistoveti z neko reprezentanco in žaluje ali se skupaj z njo veseli, z tem ne kaže nič drugega kot borbeni duh, saj je vse skupaj le blaga oblika vojne, ki včasih preide v pravo morijo-Peru in nogomet pred leti.
Meni osebno so mnogo bolj všeč "zadrti" narodi, kjer vsak skrbi zase in se ne briga toliko za soseda. Čeprav se morda smešno sliši na tak način kažejo svojo zrelost in se povsem zavedajo samih sebe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Lahko gledaš tudi tako in v tem ni nič narobe....čeprav mislim, da si razumel, kaj sem hotel povedat... Tud meni osebno bolj paše gledat vrh smuči....takšen pač sem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

Srbi imajo narodno kurcenje, ne pa ponos. Posplosevanje je koristna stvar, ker velja za vecino. Sej tud vsak Slovenc ni tipicen Slovenc. Zal vecina kroji zgodovino, ne posameznik.

V Srbiji sem prezivel dober del svoje mladosti, moja mama se danes kurci brezveze, moj foter pa isto. Evo se jz se kurcim


Hrvati so carji kar se narodnega ponosa tice. Vsi ostali juzni narodi bi moral Hrvate vzet za vzgled. Sahovnice na smuciscih so lep primer. Odkrito govorijo o sebi, jasno ti recejo mars u pizdu materinu, ce mu kaj ne pase - super. Vsaj ves kje si.

Pri Slovencih tega ni. Pri Srbih se manj. Srb te bo tko zajebal in zavrtel okol, da bodo se tvoji pravnuki ringespil spilal v grobovih.

Hrvati so zakon. Spostovanja vredni so in ce bomo mi jadni Slovencki kdaj imel samospostovanje, se bomo zacel ucit od njih, ne pa da sanjamo o koruzi.

Treba je bit krut sam s sabo. Treba je priznat svoje prednosti, ker so tukaj zaradi nas. Treba je pa videt tud nase slabosti, ker one su tuki tudi zaradi nas. Odgovornost za naso narodnost ima narod. Vsak posameznik jo kroji, vsak dan. Ce se farbamo, da smo neki kar nismo, to skodi samo nam. Ce nocemo videt realnosti, je to na naso skodo, ker se ne bomo izboljsevali.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2010 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Kaj naj rečem o Hrvatih na slo. smučiščih....po enem tednu na Rogli sem jih videl veliko...pridejo v spajder kombinezonih, speedwave smučkah, BMW X5, 99% brez čelad....99,99% se jih na strminah lomi kot ribe na kopnem.
Potem pa buzerirajo Slo. mladino in otroke, ampak ne mojih...zato je en hrvaški spajderček dobil vzgojno lekcijo, ki si jo bo verjetno zapomnil.
Prepotentni, neolikani, popolnoma neadekvatni, narcisoidi, predvsem pa se obnašajo kot, da so doma.
Če se vse to lahko naučim od njih...hvala lepa, srbi, bosanci.....crnogorci so carji....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wtfomg
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2010 18:53
Prispevkov: 5


Saj so vredu hrvatje, samo nevem kaj jim je fora s temi kockastimi jaknami/hlačami. Saj mam jaz Slovenijo tudi rad, sam da bi se pa oblačo v slovensko zastavo pa mi je res brezveze...

Je pa res, da sem že imel nekaj konfliktov na smučišču, in glej ga zlomka, vedno je bil konfliktna oseba nek hrvat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Po večini so povsem vredu, hvala bogu da pridejo. Vsaj kolikor sem imel jaz priliko govorit z njimi na smučišču nevem kaj vas moti. Za sama smučišča pa so praktično edini tuji gostje kateri pridejo za cel teden in pustijo tudi kak evro. Omejevat se na naše in vaše , kaj pa vem se mi zdi "rahlo" zaplankano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V nedeljo sem na Krvavcu videl Hrvate, Čehe in celo Italijane. Vsi so imeli po dve noge in roke in tudi drugače niso bili bistveno drugačni od nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Blo je svašta od Norvežanov, švedov, britancev, portugalcev. Vsi seveda prek ERASMUSA.
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


"Hrvati na Krvavcu?" To je predstavljeno kot da se gre za neko eksotično subtropsko podvrsto plazilcev... Dejte prosim admini brisat tole bolano temo, ki sploh ne spada na nek normalen forum - in vedno, ko odpreš temo od Krvavca - dobesedno pade v oči. Menim, da spada tema pod rasno netrpno problematiko, ki je prepovedana, da se sploh objavlja na forumu...Ali pa - če res nobenega ne moti - razen mene - da narediti nekakšen arhiv starih tem in te že 100 x prežvečene teme prestavite tja. Torej, kaj boste storili?
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


dejvi je napisal/a:
"Hrvati na Krvavcu?" To je predstavljeno kot da se gre za neko eksotično subtropsko podvrsto plazilcev... Dejte prosim admini brisat tole bolano temo, ki sploh ne spada na nek normalen forum - in vedno, ko odpreš temo od Krvavca - dobesedno pade v oči. Menim, da spada tema pod rasno netrpno problematiko, ki je prepovedana, da se sploh objavlja na forumu...Ali pa - če res nobenega ne moti - razen mene - da narediti nekakšen arhiv starih tem in te že 100 x prežvečene teme prestavite tja. Torej, kaj boste storili?

Podpis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Se popolnoma strinjam za izbris te teme !!!!!!!!
_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Hrvaški gostje na Krvavcu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB