Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Naše želje, načrti, predvidevanja,...

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Naše želje, načrti, predvidevanja,... « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zdrawc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 13:04
Prispevkov: 7
Kraj: na levem bregu Savinje

gost2 je napisal/a:
[img]

Do leta 2008 nova štirisedežnica


Je tole ugibanje kje blizu resnice?




Menda bi nej blo nekaj takega

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Skrij to slikco, ke bo Atomic jezn kr je fiksna. O boge kante ko se vozijo okol
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ma zakaj bo že spe fiksna
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


kakšna razlika pa je med fiskno in montažno ali kak se ze reče [/quote]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Atomic je napisal/a:
Ma zakaj bo že spe fiksna


Da boš lepo zamrznil med počasno vožnjo.




lp
Ledenko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2005 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Ko bo (2007, 2008... ) mislim da zagotovo ne bo fiksna. 1700 m dolga fiksna sedežnica? Mislim da ne.
Tudi vsa razmišljanja o novi sedežnici so v smeri odklopne sedežnice.

@ledenko1: Razlika med fiksno in odklopno (ne montažno) je na hitro povedano, da je ena fiksno pripeta na 'zaljo' (kot ta na sliki in vse sedežnice v Sloveniji z izjemo Dolenčevega Ruta, Brda, Loma in Počivala, ki so odklopne), odklopne pa se na postajah odpnejo z jeklenice - sistem 'jajčk'.

@zdrawc:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morel
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2005 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja pa mora met pokrov čez ta na Golteh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dadi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2006 12:52 am    Naslov sporočila: Panoramski posnetek Golt in morebitne novosti v prihodnosti Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:50
Prispevkov: 39


Spodaj je prikazan panoramski posnetek Golt, točneje Starih Stan in Ročke



S temno barvo so označene sedanje naprave in proge, s svetlo pa morebitne variante bodoče sedežnice in prog.

Podroben relief (predvsem naklon) iz slike ni razviden, vendar sem ves teren prehodil in ga poznam. Pri sedežnici sem upošteval dosedanje izjave glede načrtov, pri čemer sem upošteval, da je posek gozda čimmanjši. Za vse proge sem prepričan, da so izvedljive, mogoče je potreben manjši posek gozda.

Dolžina obeh variant sedežnice je od 1.400-1.500m zračne razdalje (okrog +10 % je poševna) in dolžina obeh variant prog znaša od 500-800m zračne razdalje (poševna enako kot prej). Skupna dolžina nove proge približno 1.600-2.500m.

Mogoče so to le sanjarjenja (verjetno mnogih), ampak upajmo, da je vsaj nekaj na tem. Pa da se ne bodo komu sline cedile

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

O dadi, meni se cedijo. Lep načrt! Misliš, da je mogoča kakšna 'vmesna varianta' - tako da bi do spodnje postaje prišli obe varianti bodočih prog?

Drugo leto žal te sedežnice še ne moremo pričakovati. Kaj bi dal, da bi jo videl v sezoni 2007/2008...

Maš v rokavu še kakšen podoben 'zračni načrt' mogočih novih naprav in prog (Stari Stani, Morava, Planinska Ravna,...)?

Mimogrede...kje pa si dobil ta lep barvni zračni posnetek? Nekaj sem že gledal v interaktivnem atlasu pa sem našel samo črno-bele...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dadi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2006 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:50
Prispevkov: 39


Lux je napisal/a:
O dadi, meni se cedijo. Lep načrt! Misliš, da je mogoča kakšna 'vmesna varianta' - tako da bi do spodnje postaje prišli obe varianti bodočih prog?

Drugo leto žal te sedežnice še ne moremo pričakovati. Kaj bi dal, da bi jo videl v sezoni 2007/2008...

Maš v rokavu še kakšen podoben 'zračni načrt' mogočih novih naprav in prog (Stari Stani, Morava, Planinska Ravna,...)?

Mimogrede...kje pa si dobil ta lep barvni zračni posnetek? Nekaj sem že gledal v interaktivnem atlasu pa sem našel samo črno-bele...


Vmesna varianta po mojem najbrž ni mogoča zaradi grabna, ki ločuje obe varianti bodočih prog. Za spodnji del nisem prepričan, zgornjega pa sem pred kratkim pregazil.

Ali so načrti izvedljivi predvsem zaradi lastništev zemljišč, ne vem. Levi del je Praprotnica, ki jo je direktor v svoji izjavi že omenjal. Izvedel sem, da je v lasti dveh zasebnikov. Kar pa se tiče desnega dela, je to zemljišče v lasti kmeta Ročnika, ki po mojem mnenju ne podpira širitve, kar potrjujejo govorice in nakazujeta izjavi direktorja o širitvi drugam. Mogoče še bolj levo od Ročnika proti kmetiji Kladnik.

Ta lep barvni zračni posnetek panorame Golt in celotne Slovenije je dostopen vsakomur, ki se malo znajde. Poleg posnetkov je omogočeno tudi merjenje zračnih razdalj in površin ter še marsikaj.

Če te res zanima kako se dokopati do omenjenega, mi pošlji zasebno sporočilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2006 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Včeraj je v Delu pisalo, da Italjani prodajajo svoj delež
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2006 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Še celoten članek iz včerajšnjega Dela:


Najbolj zanimiv del članka se mi zdijo Stampflove besede, da so se slovenski vlagatelji zelo zanimali oz. se zanimajo za nakup italijanskega deleža. Zelo me zanima, katero podjetje oz. podjetja so to. Bomo videli v roku treh mesecev, pustimo se presenetiti. Italijanski delež v družbi Golte je 2.100.000 EUR. Ne glede na to, da se umika močno podjetje, ki je, potem ko so 'planino' kupili za (če me spomin ne vara) 95 mio SIT, v posodobitev vložilo veliko (celoten sistem umetnega zasneževanja, posodobitev nihalke,...), mislim da lahko to s pravimi vlagatelji, ki bi imeli željo center razvijati, prinese tudi veliko pozitivnega. Bomo videli kako se bo vsa stvar razvila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matiček
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 24, 2006 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Jaz sem predlani smučal na 1x Golteh in je blo dobr
Upajmo, da bo Golte kuplo kako dobro podjetje.
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2006 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Recimo... branik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 30, 2006 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Neeeee!! Samo bog se nas usmili. Ne Branika!! Če se to zgodi, se obeta revolucija fiksnih sedežnic tudi na Golteh.

Samo pomoje Branik ne bo kupil, ker ima že kar nekaj smučišč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 3 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Golte » Naše želje, načrti, predvidevanja,...
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB