Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  Naslednja
 Novosti na Rogli? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Tudi jaz bi jo raje vidu ( noge bi počivale) drgače pa poglej koliko metrov je razlika med stabroma max.5-15 m se splača naredit sedežnico


_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Lenuh je napisal/a:
Tudi jaz bi jo raje vidu ( noge bi počivale) drgače pa poglej koliko metrov je razlika med stabroma max.5-15 m se splača naredit sedežnico



O kakšni razliki med stebroma ti govoriš? Po tem tvojem izračunu, bi mašinžaga imela 90 stebrov? Sej pa sedežnica ma na kakšnih 100m steber.? Odvisno od terena, ni tako hudo razgiban teren na mašinžagi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


tule je ena slika



nj povejo svoje meneje še tisti ki niso bili tu
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
P3R0
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 20:20
Prispevkov: 65
Kraj: Iz0la

Če se ne motim, je to moja slika... a se kaj vpraša, če se lahko vzame?

No, pa brez OT: Na rogli je sedaj dovolj snega. Zanima pa kaj obratuje? vse?
_________________

Sezona 08\09- 1¤Piancavallo, 2¤Alta Badia, 7¤Groednerjoch
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


tule lahko vidiš če kaj obratuje
http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc=12639&sid=EbCpaV6fzEeBzYo1
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zazy
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 10:43
Prispevkov: 61
Kraj: Celje

Na Unitur sem poslal e- mail:
Citiram:
Pozdravljeni!

Najprej vas moram pohvaliti, da ste poteptali in uredili levo progo Jurgovo 3. Ampak je vožnja po njej malo težja, ker je na progi kamenje. Zanima me, če nameravate mogoče tam narediti zasneževalni sistem. In tudi to me zanima, če bomo naslednjo sezono lahko občudovali odklopno šestsedežnico Mašinžaga, o kateri se že govori zelo dolgo.

Hvala za odgovore, Aljaž.


Odgovor:
Citiram:
Pozdravljeni.



Veseli nas, da ste zadovoljni z malimi stvarmi, ki nam jih uspe pripraviti do vsake naslednje zimske sezone. O zasneževanju seveda razmišljamo. Razmišljamo tudi o progi Jurgovo 4 in še čem. O zajetju vode poleg Koče na Jurgovem recimo. Ponudba za šestsedežnico Mašinžaga je že na mizi. Ne bo pa samo Mašinžaga, bo tudi še ena smučarska proga na drugi strani sedanje vlečnice Mašinžaga. Vendar bo trajalo vsaj še tri leta, da do tega pridemo. Rogla je od maja lani uvrščena v Naturo 2000 (natančneje ptičjo direktivo), zato se bodo časovnice za pridobivanje vseh dovoljenj precej raztegnile. Drugo je pa kriza, ki ji prav zaprav niti ne vemo pravega vremena. Dejstvo je, da finančna situacija ni rožnata in to je to. Če bo izrečena kazen za kartelno dogovarjanje, kar nas obtožujejo, se bo razvoj slovenskih smučišč še upočasnil.



Lep dan želim.


Ni komentarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2010 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Morem rečt, da sem kar zadovoljen bil, že za novoletne počitnice, čeduti je bila odjuga pa vse skupaj, vozo si se lahko brezproblema =D Februarske, pa so tak trgale, predvsem če greš malo prej na ostruščico! Do 11 sploh smučarji nevedo da obtaja. Recimo foter ni verjel da je tako hudo pošlihtano do 11, sam ima neke probleme z glježnjem, in mu ni ravno lahko po mehkem, ali po grbinastem snegu za smučat, takrat se je nasmučal za cel dan, prodal karto za 15 ? pa lepo na =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane10
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 11:04
Prispevkov: 31


Pravkar sem se vrnil s tedenske smučarije in moram reči, da nas je vremensko doletelo pra vse. Od hudega mraza, dveh dni sneženja, da krasnega vremena. Tudi sam sem bil navdušen nad to novo/staro progo, ki je najstrmejša na Jurgovem. Vem, da sem že pred ~18 leti smučal na njej , od takrat naprej pa ne. Že poleti sem peš hodil po njej in videl, da je lepo očiščena in upal, da bomo spet smučali na njej. Sedaj pa upam, da bodo tudi na njej uredili umetno zasneževanje , da ne bomo odvisni le od narave in tudi naraven sneg se po taki strmini hitro zdrgne. Sem pa zelo zadovoljen s vsem dopustom. V povprečju sem naredil 22 voženj po Jurgovem (štejem vse spodnje proge), največ mi jih je uspelo narediti 30 v enem dnevu . Kar plodno, kajne ?Skratka - krasno!

14xRogla, 6xKronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dardo
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 5:01 pm    Naslov sporočila: zh Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 23:15
Prispevkov: 152


ko sem bil pred dvema tednoma gor sem pozabu povedat da je nova proga pod sedežnico planja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2010 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Zazy je napisal/a:
Na Unitur sem poslal e- mail:
Citiram:
Pozdravljeni!

Najprej vas moram pohvaliti, da ste poteptali in uredili levo progo Jurgovo 3. Ampak je vožnja po njej malo težja, ker je na progi kamenje. Zanima me, če nameravate mogoče tam narediti zasneževalni sistem. In tudi to me zanima, če bomo naslednjo sezono lahko občudovali odklopno šestsedežnico Mašinžaga, o kateri se že govori zelo dolgo.

Hvala za odgovore, Aljaž.


Odgovor:
Citiram:
Pozdravljeni.



Veseli nas, da ste zadovoljni z malimi stvarmi, ki nam jih uspe pripraviti do vsake naslednje zimske sezone. O zasneževanju seveda razmišljamo. Razmišljamo tudi o progi Jurgovo 4 in še čem. O zajetju vode poleg Koče na Jurgovem recimo. Ponudba za šestsedežnico Mašinžaga je že na mizi. Ne bo pa samo Mašinžaga, bo tudi še ena smučarska proga na drugi strani sedanje vlečnice Mašinžaga. Vendar bo trajalo vsaj še tri leta, da do tega pridemo. Rogla je od maja lani uvrščena v Naturo 2000 (natančneje ptičjo direktivo), zato se bodo časovnice za pridobivanje vseh dovoljenj precej raztegnile. Drugo je pa kriza, ki ji prav zaprav niti ne vemo pravega vremena. Dejstvo je, da finančna situacija ni rožnata in to je to. Če bo izrečena kazen za kartelno dogovarjanje, kar nas obtožujejo, se bo razvoj slovenskih smučišč še upočasnil.



Lep dan želim.


Ni komentarjev.


zanimivo, upam da se kaj od tega uresniči, ker za borderje in tekače so zadnja leta lepo poskrbeli, za smučarje pa bolj malo.

sma pa za ato lih zadnjič razmišljala, kaj in kam bi lahko širili na Rogli. In razmišljala sma prav podobno. Proga zraven mašinžage bi bla dobra, ker bi požrla vso gužvo, ki je sedaj na tej progi,še posebej sedaj, ko je funpark zasedel pol proge pa one vratce.
Za Jurgovo sicer ni nič napisano, kje naj bi bla,samo teren na levo od sedežnice je dokaj primeren, mogoče malo zemeljskih del pa bi blo. Hkrati jim ne bi bilo treba delat nove sedežnice, ker bi komot speljali povezavo do obstoječe.
Prav tako pa bi veljalo razmislit o sečnji gozda na ostruščici,ki je med vlečnico in progo skrajno desno. Pridobili bi veliko prostora,proga pa bi bla odlična za carving - široka in ne preveč strma.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zazy
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2010 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 10:43
Prispevkov: 61
Kraj: Celje

Ja, tut sam delam plane, ka bi lahka na nov nardil in se razširjal. Največja ideja je pa to, da bi poskusl pridit do MB Pohorja, pa se povezal, ampak nvm, če bi blo izvedljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2010 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Ja, pa lahko bi se povezal z gondolo še s Koblo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Lahko bi se tudi krvavec z whistlerjem povezal =) Pa kr zraven bi še 1gW jedersko elektrarno zgradili...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


lenko je napisal/a:
Lahko bi se tudi krvavec z whistlerjem povezal =) Pa kr zraven bi še 1gW jedersko elektrarno zgradili...


In potem bi naredili še enotno ceno kart 28 EUR kot na Kaninu/Sella Nevei...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 13, 2010 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes sem se malo potepal po Rogli in okolici in naredil nekaj fotk lanskih / letošnjih novosti. Najprej proga pod Planjo, ki jo omenja Dardo - na vrhu je še nekaj kupov zemlje, zgleda da še ni povsem gotova in tudi zasneževanja še ni:


Potem pa nova akumulacija, ki so jo že lani 'prodajali' kot novost, ampak kot se je dalo videti jih čaka še kar nekaj dela preden bo gotova:






Pa še tekaški stadion v gradnji:




Priznam da me je Rogla enkrat za spremembo prijetno presenetila. Po gradbiščih je kar nekaj mehanizacije, danes je sicer mirovala, in tako kot izgleda mislim da ni bojazni da tako akumulacija kot objekti namenjeni teku na smučeh ne bi bili gotovi do prihodnje zime !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 18, 19, 20  Naslednja Stran 9 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB