Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » smučišča okoli kg

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 smučišča okoli kg « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mitoes
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 3:31 pm    Naslov sporočila: smučišča okoli kg Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:49
Prispevkov: 6


Letos gremo že 3 v Kranjsko Goro in me zanima, če je kakšno večje smučišče v okolici Kranjske Gore, ki je oddaljeno največ 40 min na avstrijski ali italijanski strani?
HVALA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Trbiž z Višarjami, v Avstriji pa Gerlitzen, nekje na meji pa še Bad Kleinkircheim in Nassfeld.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitoes
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:49
Prispevkov: 6


kolkko pa so ta smučišča oddaljena od KG?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Tromeja (malo nad Arnoldstein -om) v Avstriji.
Sella Nevea v Italiji - italjanski Kanin.

Razdalje pa poglej malo po zemljevidu (www.viamichelin.com), vozit se moraš vsaj 20 km.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

No, ti dve nisem štel med večja smučišča.
Drugače pa:
Trbiž ~20km
Gerlitzen ~30km
Nassfeld ~50km
Bad Kleinkircheim ~60km (v 40min žal ne gre).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 9:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Sem vedel, da sem nekaj spregledal.

Za 1 dan je Tromeja kar v redu, na hitri 3-sedežnici se kar nasmučaš& še malo po vrhnjih žičnicah in je dan hitro naokoli. S Tromeje je zelo lep rezgled na vse konce. Tako da če še niste bili in niste preveč zahtevni imate lahko zelo lep dan.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Točen odgovor se po moje glasi: v odaljenosti 40 min. (z avtom) ni nobenega smučišča, ki bi bilo večje od Kranjske Gore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


marko je napisal/a:
Točen odgovor se po moje glasi: v odaljenosti 40 min. (z avtom) ni nobenega smučišča, ki bi bilo večje od Kranjske Gore.


Ne vem no, a je vprašanje ali je Trbiž (Višarje) večje smučišče od KG ali potrebujemo do tam več kot 40 min??

Glede velikosti ne bi razpravljal, ampak tista proga iz Višarij (gondola) je boljša od katerekoli v KG & Podkorenu. Pa od KG do spodnje postaje definitvno potrebuješ manj kot 40 min.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PEK
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2006 18:41
Prispevkov: 147
Kraj: Kamnik

Tut do Nassfelda ni ravno veliko vec kot 40min
_________________
"SHUT UP and SKI!!!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2007 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Marvin je napisal/a:
marko je napisal/a:
Točen odgovor se po moje glasi: v odaljenosti 40 min. (z avtom) ni nobenega smučišča, ki bi bilo večje od Kranjske Gore.


Ne vem no, a je vprašanje ali je Trbiž (Višarje) večje smučišče od KG ali potrebujemo do tam več kot 40 min??

Glede velikosti ne bi razpravljal, ampak tista proga iz Višarij (gondola) je boljša od katerekoli v KG & Podkorenu. Pa od KG do spodnje postaje definitvno potrebuješ manj kot 40 min.

Sem pričakoval, da jih bo kaj več nasedlo na provokacijo. Poglej, tisti, ki gre smučat v Kranjsko bo rekel drugače. V Višarjah definitivno nimajo tako fine proge kot sta npr. Kekec in Mojca in Brsnina in kaj jaz vem kaj so še za ene. Sploh je pa še meni tista proga iz vrha Višarij bolj BV. Po eni strani ena dolgočasna avtocesta, po drugi strani pa gužva norcev, ki ne znajo dobro oceniti naklona. Meni je že Tromeja bolj zanimiva. Tudi ne vem, zakaj bi šel za 1 teden v Kranjsko in se potem 1 uro vozil v Mokrine. Bi šel potem raje kar v Mokrine, se ti ne zdi? Je pa mogoče smiselno za takega smučarja, ki mu je Kranjska všeč (mogoče ima majhnega otroka ali pa je začetnik), da se res kakšen dan zapelje še na kakšno od prej naštetih smučišč, četudi so manjša od Kranjske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2007 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


@Marko: o Mokrinah nisem nič pisal, tako da ne vem kaj misliš (razumel sem da odgovarjaš meni). Če že, meni se ne zdi noben problem zapeljati teh 50 - 55 km iz Kranjske in uživati na progah Mokrin. Na drugi strani je pa Kranjska gora veliko bolj idilično mestece(vas?!) od Hermagorja pri Mokrinah (verjetno tudi cenejša). Kakor komu paše, a ne?

Kekec & Mojca fine proge? hmmm, gre za stvar okusa, osebno imam raje dolge in bolj strme proge.

Na Višarjah še nisem doživel neke gužve (bil sem samo 2krat), tako da ne bi vedel kako je tam, če je gužva. Nikjer pa ni fajn smučat če je gužva, mar ne?! Na tromeji še nisem bil tako da ne vem kako je tam. Na pogled od spodaj in Google Earthu pa ne izgleda slabo.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2007 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Marvin je napisal/a:
@Marko: o Mokrinah nisem nič pisal, tako da ne vem kaj misliš (razumel sem da odgovarjaš meni). Če že, meni se ne zdi noben problem zapeljati teh 50 - 55 km iz Kranjske in uživati na progah Mokrin. Na drugi strani je pa Kranjska gora veliko bolj idilično mestece(vas?!) od Hermagorja pri Mokrinah (verjetno tudi cenejša). Kakor komu paše, a ne?

Kekec & Mojca fine proge? hmmm, gre za stvar okusa, osebno imam raje dolge in bolj strme proge.

Na Višarjah še nisem doživel neke gužve (bil sem samo 2krat), tako da ne bi vedel kako je tam, če je gužva. Nikjer pa ni fajn smučat če je gužva, mar ne?! Na tromeji še nisem bil tako da ne vem kako je tam. Na pogled od spodaj in Google Earthu pa ne izgleda slabo.


Ja napisal sem en odgovor še za tistega, ki predlaga vožnjo v Mokrine. Saj meni se tudi ni problem voziti tja iz Ljubljane, samo ne zdi se mi najbolj logično iti na dopust v Kranjsko (ki je na pol poti), potem se pa dnevno voziti v Mokrine. Je potem skoraj vseeno, če se voziš kar od doma Je ceneje in udobneje. Se mi zdi skoraj tako, kot da bi za počitnice najel apartma v Dolenjskih Toplicah in hodil na Krvavec.

Glede okusa se strinjam, da ima vsak svoj okus. Vendar v Kranjsko hodijo pač bolj začetniki, za katere so tiste vlečnice idealne. Tudi sam imam raje dolge in stme proge, moje najljubše pa so še razgibane, bolj naravne, gozdnate in z lepo okolico. O tem smo že imeli eno temo, kjer smo naštevali najljubše proge. Tudi jaz bi več časa v 1 tednu preživel na okoliških smučiščih kot v Kranjski, če bi me kdo prisilil, da moram bivati tam. Ampak ko so bili moji otroci še čisto majhni, pa je bila Kranjska idealna. Zjutraj sem naredil par fur v Podkorenu, se nato par ur dričal s tamali po raznih Kekcih in Mojcah in se za konec še zgonil na Podkorenskih kuclih.

Na Višarjah sem sicer jaz tudi bil samo 2x. So čiste v redu smučišče, nekaterim so pač bolj, drugim manj všeč (tudi o tem je že bil en topik), predvsem pa so pred nosom Kranjske. Poznam enega tipa, ki ima vikend v Kranjski, pa ni v celi zimi niti 1x smučal v Kranjski. V bistvu mene gužva na Višarjah niti ni toliko motila. Bolj zoprno je bilo na tistih dolgih prelomnicah, kjer imaš občutek, da je spodaj ravnina. Folk je mislil, da mora vzeti ful zaleta, da pride čez ravnino (ki je ni bilo) in se potem spodaj razsuval in zaletaval. V vsaki vožnji sem videl po več takih primerkov.

Na tromeji sem bil jaz že velikokrat, mi je iz neznanega razloga prav všeč. Objektivno ni nič posebnega, še posebno odkar so smučišče odkrili Madžari in Slovenci in je tam nekaj več ljudi. Glede na bližino in dokaj ugodne cene je smučišče vseeno vredno obiska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2007 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


ma ja, sej se v bistvu strinjava, a ne?

Ta z zaletom me je pa prav nasmejala
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » smučišča okoli kg
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB