Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Speedwave 10/12 Fusion 2 ali Fischer RC4 Race SC

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Elan Speedwave 10/12 Fusion 2 ali Fischer RC4 Race SC « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jaka
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 4:40 pm    Naslov sporočila: Elan Speedwave 10/12 Fusion 2 ali Fischer RC4 Race SC Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 7:50
Prispevkov: 62


Pozdrav

Sem dober smučar (Vitranc ni problem), ki pa rad na smučah uživam.
Kondicije je dovolj.

Izbiram med tremi smučmi:
Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm)
Elan Speedwave 12 Fusion 2 (16com)
Fischer RC4 Race SC (160 cm)

Sam imam 173cm in 67 kg.

Kaj izbrat? Trenutno smučam na Elan Integra 8,5, ki je super smuča vendar mi na določene trenutke ne sede??ne vem zakaj.
in
Fisher RCR, ki pa je za Vitranc premehka in sem jo nekak prerastel. Paše pa še kdaj kak slalom z njo odpeljat ker je zelo vodliva za kratke zavoje.

Kompromis sem lani našel v Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm).
Na oko bi rekel, da je to rang smuč, ki se bisteno ne razlikuje me proizvajalci in najbrž za kar se bom odločil izbira ne bo slaba.

Sedaj pa še vaša mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


težo in višino imam skoraj identično kot ti, sam pa vozim rc4 160 in mi je zelo ušeč ker je ravno prav agresivna, pa tudi daljše zavoje lepo drži, sem pa lani imel priložnost vozit sw 12 160 in razlika je bila očitna. smuča se ne odzove tako hitro in agresivno kot rc4 ampak bolj počasi izstopi iz zavoja in v njega, je pa razlika da pa v zavoju noro dobro drži, tudi če so grbine in narinjen sneg ti ni treba nič spuščat sam tiščiš ker smuča bo sigurn držala
zdej se morš uprašat kaj zahtevaš od smučke. js bi če bi še enkrat kupoval verjetno kupu rc4 še enkrat, ker sw sem se že po 3 urah naveličal. saj je res da drži in use, sam ne da se pa po domač povedan "zajebavat" z njo k ti preprosto ne pusti, saj se če na hitro pritisneš nanjo ne odzove kot bi blo treba.
moje mnenje nikakor ni strokovno, sem pa ti odgovoril ravno zato, ker sem vozil obe smučki isti dan kar je po moje najboljša primerjava

aja sw 10 pa kr briši s seznama se še mn odziva kot 12
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2007 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Če maš preveč denarja se lahko zapelješ v Celovec tam imajo v Giga sportu slalomske smuči Fischer rc4 SL, še malo boljši model. Sam se odloči jaz bi izbral Fischer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 1:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


pomojem je še najbolje, da si jih sposodiš in stestiraš. Jaz vem da na Fischer ne grem, ker mi smučka ne paše. Sem jo imel cel dan, pa mi ni in ni sedla kot bi mogla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

sernk je napisal/a:
Če maš preveč denarja se lahko zapelješ v Celovec tam imajo v Giga sportu slalomske smuči Fischer rc4 SL, še malo boljši model. Sam se odloči jaz bi izbral Fischer.


Verjetno misliš fischer rc4 wc sl... To je dobra dva ranga nad fischer rc4 race in je tekmovalna smučka.
Jaka:
Rc4 worldcup SL je zelo zahtevna smučka, upam si trditi da preveč zate. Na takšnih smučah smučajo predvsem tekmovalci. Ni ravno za celodnevno smuko. Če pa že, moraš biti dobro "telesno" podkovan, pa tudi znanja ti ne sme ravno primankovati. Sam ti priporočam race sc verzijo.
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Je pa že kupu SW10-najbol primerne za njegovo znanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Je pa že kupu SW10-najbol primerne za njegovo znanje.

jaz tudi mislim da bo z sw10 super zadovoljen,res dobra izbira
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rudi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2007 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:19
Prispevkov: 82
Kraj: MB

Eno hitro vprašanje, da ne bom odpiral nove teme... Ali so speedwave 8 (lanski model) primerne za rekreativca, začetnika v zarezni tehniki, težkega 90kg. Njegovo znanje pa je osnovno, oziroma kakšno stopnjo več od čistega začetnika. Trdota?

Hvala.
_________________
In the Edge we trust ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2007 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Glede na kilograme bi priporoču Hervisovo SW8 ojačana z Litijem, ki je takorekoč SW10.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaka
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2007 12:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 7:50
Prispevkov: 62


Rudi je napisal/a:
sernk je napisal/a:
Če maš preveč denarja se lahko zapelješ v Celovec tam imajo v Giga sportu slalomske smuči Fischer rc4 SL, še malo boljši model. Sam se odloči jaz bi izbral Fischer.


Verjetno misliš fischer rc4 wc sl... To je dobra dva ranga nad fischer rc4 race in je tekmovalna smučka.
Jaka:
Rc4 worldcup SL je zelo zahtevna smučka, upam si trditi da preveč zate. Na takšnih smučah smučajo predvsem tekmovalci. Ni ravno za celodnevno smuko. Če pa že, moraš biti dobro "telesno" podkovan, pa tudi znanja ti ne sme ravno primankovati. Sam ti priporočam race sc verzijo.


Tehnika in znanje smučanja ni problem.
Problem pa je kondicija, ki je precej slabša kot bi lahko bila in zato je padla odločitev SW 10 sicer bi SW12.
Človek ne more imet vsega..
Vsem hvala za nasvete. Seadaj pa na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cern3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2007 17:02
Prispevkov: 4


Fischer....
_________________
Member of
BROD OFFICIAL TEAM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mitoes
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:49
Prispevkov: 6


mene pa zanima kaj pomeni oznaka elan speedwave 11 in 13, ki sem jih danes videl v intersportu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n3o
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 0:04
Prispevkov: 60


hja kolkr jz vem, kr mi je edn u Elanu povedu...lanska "devetka" je bla med orginalno Elanovo 8 in 10, čeprav mi je ta v Elanu reku da je bl 8 ko pa deset...potem takem je 11tk bl proti 10...13 pa je z drugimi besedami 12, kr dvomim da bi Elan delu še močnejšo in tršo dilo od svoje lastne najtrše 12tke...če ne celo slabša...so pa to dile ki so pač ekskluzivno narjene za Intersport...bi bil bolj rezerviran do tega nakupa, če se maš za dobrega rekreativca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


kje zdele najceneje dobiti SW 12?
a je kakšen švercar tle gor? lohk na pm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

gre za intersportove in hervisove različice, npr. če gre za sw 9 je to sw8, sam da jew ojačan z litijem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Speedwave 10/12 Fusion 2 ali Fischer RC4 Race SC
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB