Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2005 + 2006

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2005 + 2006 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2006 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Tudi Miki ne zna povedati , morali bi vprašati kakšnega odgovornega Branikovca, oz. natančneje enega od tistih ki so bili zraven ko so leta 1991 postavljali dvosedežnico. Sem pa 99% - no prepričan, da je tisto mesto bilo zamišljeno kot vmesna postaja, ki pa v praksi iz nevemkakšnih razlogov nikoli ni delovala. No, zdaj je to že preteklost ...

Samo ugibam: včasih so stebre postavljali z avtodvigali, pa je bilo do vsakega stebra potrebno narediti cesto. Tako je bila montirana še kabinska na Krvavec pa Jurgovo, kjer se še lepo vidi nekaj takih malih planot.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2006 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Stebri sedežnice (sedanje) so bili postavljeni s pomočjo helikopterj.( najet madžarski se mi zdi)
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2006 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


kaj danes so postavljali stebre???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2006 8:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Katere sedanje sedežnice, Frenk? Če govoriš o dvosedežnici Poštela, so vse stebre postavili z avtodvigalom. Tudi že poleti 1991 sem bil enako 'obseden' z žičnicami kot danes in ni minil teden da nisem hodil po gradbišču. Lahko celo povem da je bilo Metalnino dvigalo na Tamovem tovornjaku s pogonom na 6 koles . V spodnjem delu, ki je bolj položen, je tovornjak brez težav prišel do temeljev, zgoraj, na strmini, pa so do stebrov z bagerjem naredili improvizirane ceste (kot piše tudi marko) ki so jih po končani montaži spet zasipali.

Sicer pa sem včeraj na kratko skočil gor: pripeljali so že prve sedeže, seveda razstavljene (sedeže, roke in prižeme posebej). Na področju zasneževanja se še nič ne premika, tisti kup cevi še kar mirno leži na parkirišču, razen manjšega dela ki so ga zakopali v smeri proti vadišču za golf in novim nogometnim igriščem, ki jih gradijo v zgornjem delu opuščenega strelišča (seveda, travo je tudi treba zalivati). Sicer pa je vadišče za golf praktično gotovo, nogometna igrišča pa še ne.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2006 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


si kaj slikal?Bodo, udobni novi sedeži?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2006 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Skleroza,sem res že malo v letih...
Mislil sem Jurgovo na Rogli.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2006 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Frenk je napisal/a:
Skleroza,sem res že malo v letih...
Mislil sem Jurgovo na Rogli.
LP Frenk

Potem so bile tiste ceste namenjene zgolj betoniranju temeljev ali pa stari sedežnici. Se mi sicer zdi, da če je že narejena cesta, po kateri pripeljejo železo in beton, bi mirno postavili stebre z avtodvigalom in bi bilo ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2006 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


marko je napisal/a:
Frenk je napisal/a:
Skleroza,sem res že malo v letih...
Mislil sem Jurgovo na Rogli.
LP Frenk

Potem so bile tiste ceste namenjene zgolj betoniranju temeljev ali pa stari sedežnici. Se mi sicer zdi, da če je že narejena cesta, po kateri pripeljejo železo in beton, bi mirno postavili stebre z avtodvigalom in bi bilo ceneje.


Ob tem, da so bili stebri za kako dvosedo bistveno manjši in lažji od novih za 4 in več sede. In glde na to, da je s helikopterjem sedežnica postavljnea v 4-5 urah (vsaj Vitranc I v KrG) potem helikopter najbrž niti ni tako velik strošek v primerjavi s celotno investicijo. Z dvigalom pa bi postavljali več dni, mučili bi se s transportom stebrov, sestavljanjem v hribu, dostopne ceste bi morale biti širše...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 07, 2006 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Z dvigalom pa bi postavljali več dni, mučili bi se s transportom stebrov, sestavljanjem v hribu, dostopne ceste bi morale biti širše...


Ena prvoaprilska šala : baje naj bi enem šusu postavili kar štiri naprave skupaj (se pravi Poštelo, Kope, Stari vrh in.... ...menda nas čaka neko presenečenje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2006 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Če zgornjo novico malo bolj resno pogledamo, bi bila lahko četrta naprava na Koroškem. Kaj več pa, ko se bo, če se bo, začelo dogajati na terenu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2006 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Ne vem, jaz sem skeptičen... Še obljubljene stvari včasih ne grejo skozi, da bi pa naredili kar eno presenečenje... Bi bilo res presenetljivo presenečenje z velikim P...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2006 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Bila je priložnost in pofotkal sem stanje v soboto, 15. julija. Od Mikijevega poročanja se ni kaj bistveno spremenilo, pa vendar napredujejo.

Zgornja postaja je zdaj taka:




Stebri, razen tistega zgoraj, še ne stojijo, temelji pa so zasuti. Podrli so tudi dva reflektorja pod lovsko kočo, ki sta se po podiraju dreves znašla na sredi smučišča.


Spodnja postaja:


In pa "ropotija" na trikotni jasi:








---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In pa še nekaj zelo resnih kritik na račun športnega centra in vzpenjače:
- Zaradi notranjih problemov se zmišljujejo, kako bi kolesarje in kolesa spravili na vzpenjačo. Vsak teden drugače. Najprej čez zadnji vhod, potem kolesa na zadnji vhod in kolesarji po stopnicah, sedaj kolesa in kolesarji po stopnicah okoli vseh ovinkov in ograj. Insajderji, vključno s priviligirano konjarko Boženo pa še vedno skozi zadnji vhod. Če velja za vse, naj velja tudi za Rataja, BEMTI! Pa še kamero so nastavili, da ja lahko drkajo zaposlene, če kdo nepriviligiran gre po bližnici.
- Kolo zgoraj na belviju konkretno udari po tleh. Včasih so zaposleni pridržali bicikel, da ni usekal po tleh, zdaj se jim ga pa še sneti s kavlja ne ljubi. BEMTI!
- Adrenalinski park na trikotni jasi dela samo po predhodnjem naročilu. Zakaj so ga sploh postavili, če se gospodom inštruktorjem ne splača v glavni sezoni dežurati, naključni zainteresirani, ki jih ni tako malo, med njimi tudi dosti tujcev, pa le začudeno sprašujejo Marjana v bifeju, kako do adrenalinskih doživetij. LENOBE GNILE!

Se opravičujem zaradi grdih besed, ampak res me je pogrelo. Upam, da kdo od tavisokih branikovcev tole bere, forum na njihovi uradni strani so zaradi kritik itak ukinili. Tehnične težave, baje. Ja, v njihovih glavah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2006 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

stubai je napisal/a:
Če zgornjo novico malo bolj resno pogledamo, bi bila lahko četrta naprava na Koroškem. Kaj več pa, ko se bo, če se bo, začelo dogajati na terenu.


Sploh ne vem katero napravo mislite. Na Koroškem je pomoje ne bo. Najverjetneje bo to kaki Kekec v KRG ali pa (upam-če bo sploh letos stal) Vrh krvavca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 23, 2006 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


updejt:(areh)
malo bom poslal moje slike kaksno je stanje tam gori :Dprvo je s ruške


s vlečnice orel manjka jermen:


nekje so menjali vlečno vrv:

vlečnica areh:(info)

malo infota tud od jezera:


elktricna mapa je pokvarjenja...:


cesta proti partizanki:

in proti cojzarici...

cojzarica proti rušam...nič novega... le tam so si kmetje postavili pastirje...

jupi nekaj sekajo... tudi na povezavi so nekaj sekali

in se nacrtovalna mapa piskera se ni not
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 23, 2006 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


hm nevem zakaj mi ne gre slike na vecjo dati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Naslednja Stran 15 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2005 + 2006
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB