Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2007 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

dulee je napisal/a:
Fischerpro3 jih je pač prej zajev val hladnega zraka.Lenko ti si pa mene kr sliko.A si mogoče šov mimo mene sredi habakuka??


Seveda, seveda.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Na pohorju obratuje vlečnica Areh

citiram
DANES OD 9.00 DO 16.00 URE BO OBRATOVALA VLEČNICA AREH!
Sam mi ni jasno gdo se bo vozil po tej vlečnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sandy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 22:11
Prispevkov: 59


Obratuje pa tudi vlečnica belvi-bejbika. Glavno da pohorci še naprej zasnežujejo.
_________________
škrat bolfenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Prvi smučarski dan je že tu, še samo 99
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iggy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:10
Prispevkov: 47


Ja, Jesenšek že steje .....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Pred kakšno urco sem prišel iz pohorja.Gori je prava zima pri temperaturi okoli -4,5°c.
Danes je zapadlo okoli 10cm suhega snega.
Sicer pa naj več povedo slikce:


Pogled na progo vlečnice belvi ki je bila odprta




pohorska zimska idila


Pred topi na zaprti progi so se nabrali že kar konkretni kupi snega tako mislim ,da bi lahko kar kmalu odprli








Prvi smučarski obsedenci na pohorju( :Naštel sem jih celo 5 )

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Še nekaj od mene, včeraj okrog dveh popoldne sem v pravem snežnem viharju lazil po Arehu (v dveh urah, kolikor sem bil tam, je namedlo vsaj 15 cm suhega snega, nekaj ga je bilo že od prej, tako da bi višino naravne snežne odeje ocenil na 25 - 30 cm).

Obratovala je otroška vlečnica Areh, smučala sta natančno dva (2) smučarja. Na progi je le še en top, ostale so očitno že prestavili drugam:


Povezavo do Cojzarice zasnežujejo z dvema topoma, zgornja in spodnja četrtina sta gotovi, sredinski del še ne:


Cojzarica, vidljivost skoraj nič. Na vzhodni progi in trasi vlečnic je delalo sedem topov, mislim da je snega že dovolj da bi lahko v kratkem odprli. Tisti trije nesrečni kupčki levo nad spodnjo postajo sta dva bagerja in Caterpillarjev buldožer ... zdaj ko so na gradbišče končno privlekli mehanizacijo, pa jih je prehitela zima ... :


Najbolj intenzivno pa zasnežujejo Ruško, naštel sem kar 13 topov, 9 na progi in 4 pod vlečnico. Do vmesnega vstopa bi jo po moje že lahko odprli, spodnji del pa je malo vprašljiv (ne vem koliko so naredili v noči na ponedeljek):







Na splošno sem z videnim kar zadovoljen. Čeprav se nam zdi, da Pohorci nič ne naredijo, je napredek iz leta v leto očiten. Še nekaj let nazaj so na Arehu začeli zasneževati s 7 ali 8 topovi, saj sistem ni zmogel več. No, zdaj jih je gori 23 in včeraj so vsi delali . 23 topov na 3.5 km proge je pa kar lepa gostota, to že moramo priznati.

Seveda sem okoli treh skočil še na Sleme, od koder je pa itak dovolj lepih fotk poslal že Windy (hvala!). Samo kot zanimivost: lani je najnovejši pohorski Lenko imel zaporedno oznako A60, letos pa 71 :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


23 topa na 3,5 km!! A kope cijele imaju 8 topova!!! To je prestrašno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.tele-59.si/novice/564/prvi_sneg.html

Prvi sneg

19. november 2007

Po zasneženih strminah Mariborskega Pohorja, kjer so včeraj prvi pognali
vlečnice, so se že isti dan podali prvi smučarji. Zaenkrat, pri snežni oddeji
do 30 cm, obratujeta le dve vlečnici, Belvi in Areh, in sicer od 9. do 16tih.
Za celodnevno smučarsko vozovnico, je v predsezoni oz. do 15. decembra,
ko se prične glavna sezona, potrebno odšteti 26 eurov za odrasle,
22 za mladino in 17 eurov za otroke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Miki, tudi sam sem bil ob dveh zgoraj. Problem na Ruški je trasa vlečnice, katere jim po vsej verjetnosti ni uspelo zasnežiti do konca. Prav tako je problem na Arehu slaba elektrika, tako da jim zadevo meče ven....Se ne spoznam preveč na elektriko, vendar prihaja do preobremenitev zaradi velikega števila naprav. Se pa zelo bojijo fena, ki bo v naslednjih dneh....Mislim, da bosta čez vikend delali obe bejbiki, Sleme in če bo vse po sreči ta strmi del Cojzarice......za ostalo bo potrebno počakat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Ja, problemi z elektriko na Arehu so mi znani, zgleda pa, da letos zadeva vseeno deluje nekoliko bolje kot prejšnja leta - 13 delujočih topov na Ruški še nisem videl, od tega 6 pod prelomnico (tam je električna napeljava baje najslabša).

Tisti napovedan fen pa tudi mene krepko skrbi ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TheAnswer
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:37
Prispevkov: 50


Evo pohorci imajo kar srečo da jim je namenjena še ena hladna noč, na Krvavcu pa povsem druga zgoba.

Uglavnem lepo da so se odločili izkoristiti še telih par urc mraza in znova pognali topove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Ja upajmo,da jim ga ne bo prehitro pobralo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luky
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


TheAnswer je napisal/a:
Evo pohorci imajo kar srečo da jim je namenjena še ena hladna noč, na Krvavcu pa povsem druga zgoba.

Uglavnem lepo da so se odločili izkoristiti še telih par urc mraza in znova pognali topove.

Sej na Kravavcu tud dons zasnežujejo, kokr vidm po lučeh zasnežujejo vrh krvavca (progo pod 6sedo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 19:28
Prispevkov: 195
Kraj: Kranjska Gora

lenko je napisal/a:
Novi pb 600 se pozira s prelepim topom :



Tale tvoj "prelepi top" me še najbolj spominja na ponesrečeno šahovsko trdnajvo!!!!

Spodaj si poglej, kaj so to prelepi topovi!

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 3 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB