Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Naslednja
 Novosti na Kopah « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali bo na Kopah stala nova sedežnica v letu 2006?
Da
51%
 51%  [ 17 ]
Ne
36%
 36%  [ 12 ]
Ne vem
12%
 12%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 33
Avtor Sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Pol pa ga lahko kej vprašaš.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2005 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Da bi na Kaštivnik postavili rabljeno dvosedežnico s Pohorja lahko kar pozabite! Če pustimo ob strani da so po 20 letih obratovanja v Avstriji in 15 letih na Pohorju primerne samo še za odpis, na Mariborsken Pohorju sploh ni dovolj dolge dvosedežnice. Poštela, ki je najdaljša in naj bi jo prihodnje leto (če Bog da) zamenjali, je dolga 1225 m in ima višinsko razliko 322 metrov. Kaštivnik pa je dolg, če se prav spomnim, 1500 metrov in ima približno 480 m višinske.

Iz dokaj zanesljivih virov sem izvedel da bo na Kaštivniku štirisedežnica, gradbeno dovoljenje so dobili avgusta in prijavili so se na razpis Ministrstva za gospodarstvo (spodbujanje razvoja turističnih destinacij), ki se je iztekel 5. septembra. Rezultati bodo znani konec oktobra in če bodo Pohorci dobili načrtovanih 200 mio SIT, bodo drugo leto gradili.

Ali bo odklopna ali fiksna si nisem upal vprašati, da mi ne bi pokvarili veselja. Načeloma noben normalen človek ne gradi več fiksnih sedežnic nad 1000 ali maksimalno 1200 metri dolžine. Ampak Branik mora spet biti izjema, gl. Podkoren (to jim tako zamerim da lani od jeze niti enkrat nisem šel v Kranjsko Goro) in projekt Poštela, kjer bo na 1225 m dolgi trasi tudi fiksna sedežnica . Ti ljudje so sposobni tudi na Kaštivniku postaviti fiksno štirisedežnico ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2005 3:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sam tolk jajc pa verjetno nimajo da bi postavili 1500m dolgo fiksno sedežnico. Potem je bolje da uprava da odstop. In gremo za direktorja mi in bi postavl izklopno in malo hitreje naredili zasneževanje za Kaštivnik.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2005 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ha ha atomic, ti bi bil za direktorja
ta prvi dan bi dau gradit par sedežnic, čeprav je to finančno preveč. pa bi šlo u falimente
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2005 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sigurno nebi propadli.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 8:15 pm    Naslov sporočila: Pozdrav Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

No, končno sem se tudi jaz registriral na ta forum.

Pred 14. dnevi sem bil na Kopah in sem naredu 4 slikce na vrhu Kaštivnika. Šele zdaj pa imam čas, da jih pripopam. Do spodnje postaje Kaštivnika se mi ni dalo hodit, čeprav me je kar mikalo, da bi poslikal gradnjo jezera.
Torej:

Slika 1:
Kaštivnik zgoraj (rdeča proga). Vodni sifoni in elektro omarice ob vodni napeljavi. Vodna napeljava kmalu prečka progo in nato poteka po levi strani proge...


Slika 2:
Točka, kjer je napeljava že prečkala progo in poteka naprej po tleh gozda. Torej na desni strani slike je rdeča proga, na levi strani nad drevesi pa pot do koče Partizanke...


Slika 3:
Napeljava...


Slika 4:
Po novem so ob vlečnici Mala Kopa postavljeni leseni stebri za reflektorje. Ob tem sem od zanesljivega vira dobil informacijo, da letos tukaj še ne bo nočne smuke. Škoda.


Lp, Mare
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

jaaaaaaa, to se že doug govori o povezavi smučišč na pohorju.
to bi blo res megaaaa. ampak z novimi strmimi dougimi progami in s sodobnimi napravami. na snežnem stadionu v MB bi biu pa že čas, za zamenjavo starih dvosed- SRAMOTA. pa še veleče se ko kurhja čleva in zmrzneš dokler prideš gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2005 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

V Delu je bil 19. septembra objavljen naslednji članek, večina dejstev je že znana, nekaj pa je vseeno novih podatkov:
Citiram:
Sneg bo, sedežnica še ne
Najbolj prostrano smučišče na Kopah, leva proga na Kaštivniku, bo letošnjo zimo že pokrita tudi z umetnim snegom ? Zdaj je na Kopah le sedem vlečnic

Slovenj Gradec ? Pohodniki s Pohorja, ki se na zahodu spuščajo v Dravsko ali Mislinjsko dolino, na najdaljšem smučišču na Kopah, na Kaštivniku, te dni videvajo žičničarje. Možje hitijo z gradnjo vodovodne napeljave, s pomočjo katere bodo po okrog dva kilometra dolgi, levi in položnejši kaštivski progi s topovi že čez dobra dva meseca lahko delali umetni sneg. To je, kljub temu, da tam nove štirisedežnice letos še ne bo, pomemben dosežek pri razvoju dolga leta zaspanega gorskega zimskega turističnega centra Kope.
Naložba v umetno zasneževanje na daljši, okrog dva kilometra dolgi kaštivski progi bo GTC Kope stala nekaj manj kot 400 milijonov tolarjev. Večino denarja, tako direktor Srečko Jesenšek, so zagotovili sami, za naslednjo, bržčas najpomembnejšo naložbo na zahodnem Pohorju, za štirisedežnico Kaštivnik, pa računajo na pomoč države oziroma na denar iz strukturnih skladov EU. Novi večinski lastniki Kop, mariborski Športni center Pohorje, je sprva imel namen letos, skupaj z gradnjo sistema za umetno zasneževanje, namesto več kot trideset let stare sedežnice postaviti novo štirisedežnico. Od tega so začasno odstopili, ker ministrstvo za gospodarstvo letos denarja za sofinanciranje Kop ni zagotovilo, zahodno Pohorje pa je v igri za nov državni finančni delež leta 2006.
Umetno zasneževanje na Kaštivniku je za razvoj zimskega turizma na Kopah izrednega pomena. Leva kaštivska proga je ena najlepših na Pohorju, veliko zim pa se zgodi, da zmanjka snega v srednjem in spodnjem delu smučišča. Ker so se v razprave o razvoju zimskega turizma na zahodnem Pohorju aktivnejše kot prejšnja leta vključili tudi naravovarstveniki, so morali investitorji odstopili od prvotne namere o zgraditvi akumulacijskega jezera v slemenu med Malo in Veliko Kopo. Natura 2000 je razlog, da so načrtovalci pri zasneževanju Kaštivnika morali spremeniti načrt, tako da bodo vodo, ki jo bodo zbirali pri spodnji postaji najdaljše vlečnice, prečrpavali v že zgrajeno jezero pod Veliko Kopo, ob smučišču Pungart. Kaštivnik bodo, tako kot druga smučišča, zasneževali iz prvega umetnega jezera na tem delu Pohorja.
Srečko Jesenšek, direktor GTC Kope, je rekel, da bodo že od pozne letošnje jeseni na kaštivsko progo pripeljali najmanj štiri nove zelo zmogljive topove za izdelovanje umetnega snega. V dveh letih, ko naj bi na Kaštivniku vendarle zgradili tudi štirisedežnico (zdaj je na Kopah le sedem vlečnic, starih povprečno trideset let), naj bi za zasneževanje kaštivske proge skrbelo petnajst snežnih topov, ki bi prostrano smučišče z zadostno količino snega oskrbeli v dveh dnevih.
(...)

No ja, ni slabo - štirje novi topovi, to je v primerjavi z lansko situacijo podvojitev zmogljivosti zasneževanja. Sploh pa petnajst topov v dveh letih, ta podatek mi je zelo všeč (za primerjavo: toliko jih je do letos premogla Rogla, pa zasnežuje kar nekaj KM več prog kot Kope). Poleg tega črno na belem piše, da bo na Kopah štirisedežnica, ne kakšna rabljena dvosedežnica s Pohorja (res pa nikjer ne piše ali bo fiksna ali odklopna).

Ampak naši novinarji pa res ne znajo niti najkrajšega članka napisati brez napake:
Citiram:
namesto več kot trideset let stare sedežnice

Če bi velecenjeni novinar vsaj enkrat smučal na Kaštivniku, bi vedel, da je tam več kot trideset let stara vlečnica !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2005 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

joj upam da bodo saj tle postavl izklopno sedežnico - ta proga je douga več kt 1500metrov. če grejo pa tle postavlat fiksno so pa največji idijotina tem svetu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2005 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sej se jo da postavit tudi še dalšo sam mislim da imajo dovolj pameti.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2005 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Heh pa če bo to tak ej te se nam obetajo lepi časi jaz pravim.. Glede zasneževanja super, lani vem da smo enkrat celo prestavli bivanje tam gor, ko smo pa bli kasneje so ble zasnežene 3 proge. Če bodo temperature kul .. glede štirisedežnice pa bomo že počakali, če lahko čakamo na avtocesto tu v SV Sloveniji, pol bomo na sedežnico tudi.. Če le ne bodo tak prestavljali izgradnje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sej zdej knčno gradijo avtocesto tudi na Gorenjskem hvala Bogu. Glede novih 4 topov sem pa srečen upam da bodo M20.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2005 8:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Glede novih 4 topov sem pa srečen upam da bodo M20.
Jaz pa bi se upal stavit za en pir da bodo Lenko FA4 , saj sem nekoč na ta drugem forumu razlagal sorodstvene zveze med direktorjem ŠC Pohorje in generalnim uvoznikom za Lenko ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 29, 2005 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Da bi na Kaštivnik postavili rabljeno dvosedežnico s Pohorja lahko kar pozabite! Če pustimo ob strani da so po 20 letih obratovanja v Avstriji in 15 letih na Pohorju primerne samo še za odpis, na Mariborsken Pohorju sploh ni dovolj dolge dvosedežnice. Poštela, ki je najdaljša in naj bi jo prihodnje leto (če Bog da) zamenjali, je dolga 1225 m in ima višinsko razliko 322 metrov. Kaštivnik pa je dolg, če se prav spomnim, 1500 metrov in ima približno 480 m višinske.

Iz dokaj zanesljivih virov sem izvedel da bo na Kaštivniku štirisedežnica, gradbeno dovoljenje so dobili avgusta in prijavili so se na razpis Ministrstva za gospodarstvo (spodbujanje razvoja turističnih destinacij), ki se je iztekel 5. septembra. Rezultati bodo znani konec oktobra in če bodo Pohorci dobili načrtovanih 200 mio SIT, bodo drugo leto gradili.

Ali bo odklopna ali fiksna si nisem upal vprašati, da mi ne bi pokvarili veselja. Načeloma noben normalen človek ne gradi več fiksnih sedežnic nad 1000 ali maksimalno 1200 metri dolžine. Ampak Branik mora spet biti izjema, gl. Podkoren (to jim tako zamerim da lani od jeze niti enkrat nisem šel v Kranjsko Goro) in projekt Poštela, kjer bo na 1225 m dolgi trasi tudi fiksna sedežnica . Ti ljudje so sposobni tudi na Kaštivniku postaviti fiksno štirisedežnico ...


Samo toliko, lahko bi bila tudi prestavljena stara sedežnica, čeprav bi bila tu daljša za 300m. Po naših predpisih mora biti namreč zajla nova in je tako lahko itak daljša. Stoli bi bili malo bolj na redko, ali pa bi kakšen šlosar naredil par novih. Edino vprašanje je, če bi bilo dovolj stebrov in če bi bil motor dovolj močan. Če je teren bolj strm in enakomerno nagnjen, so sicer lahko stebri nekoliko bolj na redko. No k sreči bo vseeno sedežnioca nova.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2005 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

V soboto smo imeli na Kopah akcijo pobiranja kamenja po rdeči progi Kaštivnika. Zdaj se tam končujejo dela širitve sistema zasneževanja. Precej kamenja smo seveda pobrali na vrhu proge, kjer napeljava prečka progo. Nadaljevali smo do sredine proge, od tam naprej in vse do spodnje postaje pa je čistil Vuzeniški smučarski klub.
Ob tem bi rekel, da so takšne akcije čiščenja prog zelo dobrodošle in učinkovite. Za druga smučišča ne vem, koliko so deležna omenjenih akcij. Treba je pač samo nabrati dovolj ljudi, ki so pripravljeni nekaj postoriti tudi s prostovoljnega vidika. Nas je bilo okoli 30 in smo polovico proge (cca 1000 metrov) očistili v pičlih treh urah in pol.

Ob tem je eden od odgovornih precej povedal o novostih. Kot sem omenil se gradbena dela končujejo. Ostane le še za 2 tedna fines. Črpališče na spodnji postaji Kaštivnika bo stalo tik ob povratnem kolesu vlečnice na levi strani (gledano od spodaj navzgor). Na vrhu črpališča pa naj bi bil manjši gostinski lokal. Nekje spodaj naj bi bilo tudi manjše jezerce (spodaj še nisem bil, zato ne morem reči kako veliko). To črpališče pa naj bi imelo zelo velik pretok vode in bi jo prečrpavali tudi v akumulacijsko jezero na Pungartu. Pohvalno, ker vemo, da je vodni vir na samem Pungartu zelo majhen.

Zenkrat toliko. Možno, da sem kaj pozabil in bom dopisal drugič.

Lp
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 2 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB