Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Trenutne razmere

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Trenutne razmere « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dadi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2007 8:33 pm    Naslov sporočila: Trenutne razmere Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:50
Prispevkov: 39


Novo temo sem ustvaril z namenom, da poročamo stanje na terenu.

Včeraj sem obiskal Raduho (Kamniško-Savinjske Alpe) in bil kar presenečen nad debelino snežne odeje. Na 1000m je bilo okrog 5cm, na 1500m okrog 10cm in na 2000m okrog 20cm snega. Danes mislim, da v Kamniško-Savinjskih Alpah ni bilo toliko snežnih padavin, kot so napovedovali, kot kaže pa bo še naprej nestanovitno vreme. Sploh v petek zna pasti kar nekaj snega. Mimogrede, na Kredarici je bilo danes zvečer 45cm snega. Kot kaže bo letošnja sezona kar konkretna, vsaj tako kažejo nekatere napovedi, ki pa jim zadnje čase ni preveč za verjeti. (med njih lahko uvrščamo tudi tiste, ki so bile sto let nazaj precej točne)

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Če slušajno koga zanima
http://turno-smucanje.mojforum.si/turno-smucanje-about41.html
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2020 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes proti Vitrancu, ne sicer še čisto na vrh. Snega je ogromno in to res odličen pršič. Smučišče je večinoma poteptano, ponekod so še veliki kupi nastreljanega snega. Po zaprtju smučišča očitno niso verjeli vremenski napovedi . Po dolgih, dolgih letih sem spet smučal po starem fisu, nekoliko je sicer zaraščeno, a gre.







































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Cist tko, kdaj pa si bil priblizno gor? Da vem ce sva se slucajno midva srecala, glede na tisti "ne cisto do vrha"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 359


Letos je res nora turna sezona, sam sem največ na kucljih nad Pokljuko, nekaj malega pa tudi v Karavankah. Moram priznat, da zaenkrat sploh ne pogrešam smučišč, sploh ker vsak tretji dan dobimo novo pošiljko svežega, hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ja zaenkrat nam vsaj zima pomaga ce nas ze oblast drka Sicer bi vseeno sel kam na smucisce, da ne bom na koncu sezone GS in SL dile cisto nerabljene nazaj dajal, ampak zaenkrat realno nic ne pogresam smucisc. S temi zakoni imam pa za povrhu se vec casa, tako da imam trenutno ze vec kot 20 dni na snegu, kar tudi ni tako slabo
Sem pa zares bolj kot ne po celi Gorenjski... Pokljuka, Karavanke, Julijci, pa celo ze nekaj strmih grap mi je ze uspelo odsmucati ceprav smo komaj 1.1.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2021 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

pj je napisal/a:
Cist tko, kdaj pa si bil priblizno gor? Da vem ce sva se slucajno midva srecala, glede na tisti "ne cisto do vrha"


Startal sem malo po 13. uri in bil na mojem "vrhu" okrog 14.15. Tam sem se z nekom pogovarjal o nadaljevanju do pravega vrha. Če si bil to ti res škoda, da nisva vedela prej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes dopoldan občasno močno sneženje, letos je že zapadlo 20 do 40cm novega snega. Do dna strmine pod Bedancem po celcu, če pri ustavljanju bolj pritisneš se udreš do riti . Na Dolenčevem rutu je bilo sem pa tja videti kakšnega smučarja.

















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Noro, od včerajšnjega obiska je zapadlo skoraj pol metra novega snega . Tudi danes nisem prišel do vrha Vitranca, obrnil sem se pred plazom, oz. potencialno nevarnim mestom, na katerega sem bil opozorjen. Pri tolikšni količini snega in še brez lavinske opreme... Povrh vsega pa sem spodaj v gosti megli zgrešil pravo špuro in prišel na Dolenčev rut, kjer je bilo danes kar precej smučarjev. Dol sem se spustil kar s kožami. Pravi spust pa tokrat po poligonu, kjer je bil nekje do polovice dober sneg, nižje nato vse bolj južen. In nato še porivanje po ravnini do Kranjske gore s stalnim izogibanjem nasprotnemu "prometu" na ozki potki.























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2021 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2320


Po slikah sodeč se jim z odpiranjem poligona prav nic ne mudi. .
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2021 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

tomi je napisal/a:
pj je napisal/a:
Cist tko, kdaj pa si bil priblizno gor? Da vem ce sva se slucajno midva srecala, glede na tisti "ne cisto do vrha"


Startal sem malo po 13. uri in bil na mojem "vrhu" okrog 14.15. Tam sem se z nekom pogovarjal o nadaljevanju do pravega vrha. Če si bil to ti res škoda, da nisva vedela prej.

Hahaha ja potem sva se pa midva pogovarjala Pa drugic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2021 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes popoldne sem šel preverit razmere na smučišču. Pri temperaturi okrog 20 stopinj je bil sneg seveda južen, a nikakor gnil, zelo kompakten, palica se kar težko vdre do krplje. Nad in pod Bedancem so sicer s teptalnikom progo malo pokvarili, a je smuka prav dobra vse do dna Brsnine:









Vrhunsko pa izgleda Podkoren, naslednjič bo treba tja:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vreme te dni ni primerno za obisk gora, se pa da zelo dobro smučati na poligonu, snežna podlaga je tudi sredi dneva še vedno trda, zmehčan je le kakšen cm na površini. A sneg je grobozrnat, hiter:



Edina prekinitev snežne odeje, kakšna dva metra je treba po travi:







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Trenutne razmere
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB