Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2022/2023

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Katschberg 2022/2023 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2023 5:38 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2022/2023 Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


31. 12 bli v Katschbergu. Vreme čudno za ta čas. na hribu je topleje ko pa v dolini tk da so proge spodaj na aineku zledale cel dan dober ko pa na hribo sami pukli









[img]https://i.ibb.co/9YcPj2w/IMG-20221231-104532-654.webp[/img]
[img]https://i.ibb.co/VWLWqDz/IMG-20221231-104532-270.webp[/img]



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Je bil kdo na Katschbergu v preteklih dneh? Kakšno je kaj stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2023 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Danes lepo vreme z dokaj močnim vetrom na vrhu, ki je čez dan slabel.

A1



Črna 3 ter pogled na Aineck



Pogled na Tschaneck


Spodnji del črne 11a prav simpatičen. Sploh po 14 uri, ko se sonce upre v ta del.


Vreme razen vetra na vrhu vrhunsko.


Pretirane gužve ni bilo. Čakanje v najslabšem primeru 5 min. So se pa naredili kupčki na določenih progah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2024 10:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Vceraj, 05.01.24, na enodnevni smuki na Kacjaku. Ljudi kar nekaj, poznajo se pocitnice v A. Najvecja gneca na Ainecku na napravah iz Lungaua (oba dva Silverjeta in Gipfelbahn). Posledicno precej ljudi na A1, paziti je bilo potrebno na kopico tecajnikov in smucarskih eksot. Aineck je bil vecino dneva zavit v meglo, na vrhu tudi mrzel veter. Diretissima proti Katscherghoehe na zgornjem delu precej spihana.
Precej bolje je bilo na Tschanecku, manj ljudi, delno soncno, brez vetra, dober sneg. Na osoncenih delih je okoli poldneva ze rahlo popustilo, ni bilo pa kaj hudega.
Parkiral na P3, moram se nastudirat kako deluje sistem parkirnine in njenega vracila na P1.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2024 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


Malo z zamudo: 2.1. smo bili tam. Precej je pihalo, dopoldne je bila 3-sedežnica zaprta, tako da smo smučali na Tschanecku, kjer pa je začela nastajati gneča na progah in potem še na napravah.
Okrog 11.00 so štartali 3.sedežnico in šli smo takoj tja. Pred vrhom se je 2x ustavila, par minut smo zmrzovali na ledenem vetru, potem je šlo. Na drugi strani pa je bilo super - široke, neskončne proge, ki so bile v zgornjem delu večinoma prazne. Tudi spodaj ni bilo veliko ljudi. Gipfelbahn je vozil bolj počasi zaradi vetra, pa na nekaj mestih je bilo spihano. Drugače snega povsod dovolj, pa zaradi nizkih temperatur je super kompakten, na Ainecku se sploh ni nič razril. Koče pa zelo polne, na prazno mizo je bilo treba počakati tudi po 14.h. V glavnem super smuka, pridemo še.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonka
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 12:31 pm    Naslov sporočila: Katschberg 2023/24 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2019 18:56
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana

Včeraj sem bil prvič na Katschbergu. Razmere top – sonce in ravno prav nizke temperature, da se je sneg obdržal, a ne tako nizke, da bi me zeblo.
Imel sem občutek, da smo Slovenci okupirali Katschberg (bilo nas je znatno več kot Avstrijcev). Smučišče me ni ne vem kako impresioniralo, ampak za en dan se super nasmučaš.

Nekaj slik
_________________
Forum žičnice!
http://zicnice.mojforum.si/

21/22: 4x Schladming, 5x Kronplatz, 1x Drei Zinnen, 1x Kronplatz-Alta Badia-Arabba
22/23: 1x Višarje, 5x Kronplatz, 1x Kronplatz-Alta Badia-Arabba-Marmolada, 1x Drei Zinnen, 2x Krvavec, 1x Obertauern
23/24: 1x Krvavec, 1x Katschberg, 7x Arabba/Sella Ronda, 1x Turracher Höhe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2024 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Tako kot tomi na Goldeck sem danes tudi jaz šel v Avstrijo na pršič - razmišljali smo o freeriderskih klasikah Obertauernu in Zauchenseeju, v igri so bili pogojno tudi Nassfeld, Goldeck in Grosseck, na koncu pa smo pristali na Katschbergu, ki sicer (vsaj tako se mi zdi) ni najbolj priljubljen med ljubitelji celca, vendar pa sem tam že parkrat smučal po sneženju in ponavadi ni bilo slabo.

Zaradi pownervoze smo na P1 parkirali že okrog osmih, kmalu zatem ugotovili, da Aineck ne dela, potem pa ob 8.30 že stali v vrsti za Tschaneck, ki so ga zagnali okrog 8.45. Podobno mislečih je bilo kar nekaj, a vseeno ne dovolj, da bi nam prvo uro in pol preprečili uživanje po pršiču na obeh straneh glavne proge s Tschanecka. Po dveh urah je bilo že precej zvoženo, zato smo se premaknili še na vlečnice, kjer pa tereni niso ravno najboljši za smučanje izven urejenih prog. Ainecka danes niso zagnali, tako da na drugo strani nismo uspeli iti, vendar pa je bila to tudi sreča v nesreči, saj je bilo ljudi čez cel dan res malo, na napravah se praktično ni čakalo. So se pa na progi že ob enajstih naredili kar konkretni kupi, tako da bo treba za kakovostno smučanje po progah še par dni počakati.

Vrhunca dneva sta bila potem spust v bovlo na drugo stran Tschanecka (izven območja smučišča) in potem še spust z nasprotnega hriba nazaj proti planini (po turnem vzponu) - po res prvovrstnem in povsem deviškem pršiču.


Nazadnje urejal/a JakaB Tor Feb 27, 2024 12:33 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Citiram:
Vrhunca dneva sta bila potem spust v bovlo na drugo stran Tschanecka (izven območja smučišča) in potem še spust nazaj z nasprotnega hriba nazaj proti planini - po res prvovrstnem in povsem deviškem pršiču.


Ali bi bil pripravljen deliti kje natančno ste to smučali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Sem pripravljen deliti, zato sem tudi že delil v prejšnjem postu . Težko sem še bolj natančen - med Tschaneckom in Kareckom je velika bovla, kjer se da glede na želje/razmere/znanje izbrati ogromno linij.

Danes sem turo ponovil (brez smučanja na smučišču in z več turnimi vzponi in spusti; mogoče pri tem nisem bil dovolj jasen v prejšnjem postu, najboljši del smo naredili s turnim vzponom). Za ta forum bolj relevantne informacije so, da se je sneg na smučišču že kar lepo sprijel s podlago, tako da so bile proge (ob 6-ki sem se vzpel do grebena) videti že zelo solidne. Tudi obisk me je kar šokiral - bolj kot na vrhunec sezone je število ljudi spominjalo na sredino januarja. Tako da priporočam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2022/2023
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB