Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Flachau « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
renz11
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2023 22:22
Prispevkov: 21


Tudi jaz sem se pri vožnji s Panorama linkom isto spraševal, zakaj po nepotrebnem tako dolga trasa. Možni razlogi:
- Če bi postavil kabinko med vrhom Top Linerja in Absoluta, bi imel traso direkt po grebenu in temu primerno še večjo izpostavljenost vetru. Že zdajšnja ni tak nedolžna, sem se peljal na vetrovni dan, ko je kabine zelo močno zibalo, v dolini pa vse mirno..
- Proge ob Top Linerju ne vem če so ravno primerne za slabše smučarje.
- smiselno bi bilo začet pri spodnji postaji Top Linerja, ampak ja ko si enkrat tam, zakaj ne še podaljšati do Flying Mozarta, da ja vsi opazijo novo povezavo in da res lahko rečeš Panorama Link

G-Link pa ja, če ti je denar najmanjši problem pač moreš to pokazat in zgradiš zato eno spektakularno napravo s pogledom na Wagrain. Se popolnoma strinjam s tabo, da bi bila naprava v dolini veliko bolj smiselna in tudi bolj praktična: če G-Link zamudiš, se kr fajn načakaš, takt je slabši kot na avtobusu med Shuttlebergom in Zauchenseejem.

Se pa obeta drugo leto še ena velika pridobitev, in sicer kabinka Winkl Link, ki bo prečkala avtocesto (vir: skiresort.de). S tem ne bo več potreben zgoraj omenjeni avtobus, novo v celoti povezano smučišče bo imelo +200 km prog. Takrat pa bi res lahko temo preimenovali, ampak na kakšno ime, (da ne bo predolgo)?
_________________
2023/24: 2x Gurgl, Hintertux, 6x Zillertal Arena, 4x Obertauern, 2x Bad Gastein, 2x Sportgastein, Dorfgastein, 2x Kitzsteinhorn, Weißsee Gl., 2x Schladming, 3x Snow Space Sbg, 3x Wildkogel, 2x Katschi, Speiereck, Ankogel, 6x Tauplitz, MB/Areh
2022/23 (18x): 2x Areh, 2x Kope, 3x Krvavec, Peca, 3x Bad Gastein, 3x Nassfeld, Tauplitz, Kreischberg, Turracherhöhe, BKK
2021/22 (21x): 11x SLO, 3x Kitzsteinhorn, 2x Bad Gastein, 2x Kals-Matrei, St. Jakob im D., Gerlitzen, Kreischberg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2024 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

screamc je napisal/a:
marko je napisal/a:
No jaz pa sem bil tam v soboto, ko je nekoliko pihalo le ob koncu dneva. Kar sreča, glede na to, da je tako v petek in nedeljo bil zaradi vetra skrajšan smuk/SG, v soboto pa vse normalno. Glede na nove povezave bi morali preimenovati temo v Zauchensee, Kleinarl ...
Jaz sem začel na Zauchenseeju, kjer je zgoraj že zjutraj sonce in čakal na tekmo. Snega na strehah skoraj meter. Sem se po nekaj smučarkah naveličal, šel na drugo stran in na Panorama link. Zame nova povezava, mi ni logična, lahko bi bila več kot pol krajša in manj izpostavljena vetru, res pa potem ne bi bila Panorama. (če bi šla med Toplinerjem in Absolute). V Flachau se tokrat nisem pretirano zadržrval, Mozart je bil sredi dneva že malo utrujen. Sem šel raje proti Alpendorfu, kjer sem bil nazadnje, ko sta že stala stebra za povezavo (g-link), torej v sezoni 2012-2013. Ta povezava mi že takrat ni bila prav logična. Zakaj narediti povezavo s hriba na hrib, če imaš z obeh strani spodaj smučišče. Jaz bi postavil v dolini ob robu mesta eno počasno sedežnico, ki bi šla med smučiščem desno od Mozarta (vlečnica) in Grafenbergom. Bi bila 4x krajša in 50x cenejša, pa še vmes bi lahko postavil kakšno postajo, da smučarji iz hotelov tam zraven ne bi rabili hoditi par 100 m v eno ali drugo smer. Wagrain - Alpendorf je sedaj zame neprepoznavno smučišče. Od zakotnega smučišča v senci velikih sosedov z malo smučarjev je sedaj tam polno smučarjev, saj si praktično vsak iz Flachaua zada nalogo, da mora obvezno skočiti tja. Razni taki izzivi kot 12 peaks pa še spodbujajo dirkanje iz ene strani na drugo. Je pa res, da so sedaj tudi naprave nekaj čisto drugega in mnoge proge razširjene. Nazadnje sem skočil še nazaj v Kleinarl na popoldanski sonček, pa nekaj voženj na Absolutki, ki je bila še na soncu, pa na avtobus in domov. Bom poskusil najti čas, da obesim še kakšno fografijo.


A si ti kakšen krajinski arhitekt da te tako zanimajo kje in kako bi lahko drugače postavili zičnice...

Mene pa impresionirata Panorama in G-link in sem navdušen nad takšnimi napravami. Ljudje gredo smučat tudi zaradi atraktivnosti naprav. In seveda smučišče kot je Flachau si pač lahko to privoščijo zato pa je tudi v tej okolici daleč najbolj obiskano smučišče.

Ja res je, impresionira, ampak:
1. zato sta bili v nedeljo obe povezavi zaprti zaradi vetra in potem smučišče še zdaleč ni tako atraktivno
2. Jaz grem na smučišče predvsem zaradi smučanja in če se iz enega na drug konec vozim s trikrat daljšo povezovalno žičnico, kot je potrebno, mi to po nepotrebnem krade čas. En moj znanec je enkrat rekel, da bo zaradi posedanja na povezovalnih napravah namesto musklfibra dobil hemoroide.
3. Zaradi zahtevnosti teh objektov (okoljsko, tehnično in finančno) so bile povezave narejene veliko pozneje, kot bi lahko bile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2024 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Pa še moje poročilo od nedeljske (25.02.2024) smuke v Flachau oz. SnowSpaceSalzburg.

Do zadnje minute se nisem znal odločiti ali iti v Flachau ali ne, zaradi novozapadlega snega nisem vedel ali bodo proge vredu ali ne. No, na koncu sem se opogumil in vseeno odrinil v Flachau na dnevno smuko. Do 12h je sneg bil dober, po 12h pa so na določenih mestih nastali kupi suhega snega, v dolinah pa odjužen sneg. Si pa vseeno našel predel tudi bo 15h ki so bili top, samo malo je bilo treba poiskati.

Vreme je bilo lepo, zjutraj sicer megla v dolini, ki pa se je hitro dvignila, na vrhu pa jasno, z nekaj oblaki.

Štartal sem takoj ob 8:00 na Achterjetu, in užival do 10h na Flachau strani, brez gneče, s popolnimi progami s pravim oprijemljivim snegom. Potem je sledil premik proti St. Johanu z G-linkom, ter raziskovanje prog na tisti strani. Moram reči, da me tam proge gledano v celoti niso najbolj prepričale, kot na Flachau strani. Motijo me kratke naprave in tudi proge so krajše (govorim za sedežnice Sontagskogelbahn 1 in 2, Hachaubahn...). Proge v dolino v Alpendorf pa so me kar prepričale, lepe, dokaj široke in dolge.

G-link je po mojem mnenju res spektakularen, ampak daleč od praktičnega. Čakanje, potem stojiš natrpan še s 100 ostalimi, res ni udobno. Je pa lepo videt, ko si na terasi v Wagrainu

Pred koncem dneva sem poskusil še Shuttlberg stran, sicer so bile proge kar načete, ampak me je zanimalo kakšen je teren prog.

Definitivno pa so mi proge Flying Mozart, Rote 8er in ostale pod sedežnicami na Flachau predelu, res vrhunske.

Jutranja megla na spodnji postaji Achterjeta:


Lepa zimska idila:


Pod Spacejetom 3:



Flying Mozart, meni osebno ena ljubših prog:


Šel sem 30-krat na napravo, in samo 3x je bilo potrebno počakati. Dvakrat okrog 5 minut, 1x (na sliki) 9 minut. Vse ostalo pa pod minuto čakanja. Seveda, največ gužve je med 10:30 in 12:00. Takrat sem se izogibal priljubljenim predelom.


Sonntagskogelbahn 2:


Odlična proga v dolino v Alpendorf. Malenkost ožja v primerjavi proti Mozartu ali pa Rote 8er:


Pa še vožnja s Panorama Link:


Lumberjack:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 Stran 10 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB