Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Flachau « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Turno
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2017 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2016 11:28
Prispevkov: 11
Kraj: Cerkno

Je bil kdo te dni kaj gor.
Imam namen nasleden teden skočit gor za par dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

jst grem v soboto, tako da bo v nedeljo prvo poročilo o razmerah
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes rodeo....sneg je padal včeraj pol dneva in celo noč in še danes cel dan, ampak malo manj. od oka je cca 40 cm novega. sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal, pa tudi nekaj sonca naj bi bilo par dni sedaj.

uglavnem za kolena lomit je blo dans. je pa kulisa čarobna....vse strehe nabasane s snegom....tega žal v slo ne vidiš več, razen tu pa tam kak dan.

je pa v torek tukaj ženski slalom.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal
Čemu naj bi pomagal minus ponoči? Da bo sneg še bolj suh ali kaj ? Po mojih izkušnjah novemu suhemu snegu pomagajo šele dnevne temperature okoli ničle in mrzle noči, da se spremeni v užitno snežno podlago.

Je pa res da smo se čarobne kulise južno od glavnega alpskega grebena (SLO, pa tudi Koroška in Dolomiti) že skoraj odvadili ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

rokxy je napisal/a:
danes rodeo....sneg je padal včeraj pol dneva in celo noč in še danes cel dan, ampak malo manj. od oka je cca 40 cm novega. sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal, pa tudi nekaj sonca naj bi bilo par dni sedaj.

uglavnem za kolena lomit je blo dans. je pa kulisa čarobna....vse strehe nabasane s snegom....tega žal v slo ne vidiš več, razen tu pa tam kak dan.

je pa v torek tukaj ženski slalom.


Na tvojem mestu bi šel do prve izposojevalnice po ene powder dile in užival izven prog do konca dopusta
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes je bila situacija mnogo boljša. zjutraj smo vozili po 5 cm novega snega, pod njim pa spodobno utrjen sneg od včeraj. od pol 9 do 10 smo bili na Flachau strani, potem pa smo šli na Wagrain, vse do alpendorfa, kjer so proge manj obljudene in tudi dlje zdržijo. bolj položni odseki so bili prebavljivi tudi ob 3 popoldne, rdeče in nekaj črnih pač rodeo.

danes je bilo kar nekaj sonca, tako da mislim, da bo situacija jutri še bistveno boljša, saj padavin do četrtka naj ne bi bilo. jutri in sreda še wagrain, v četrtek pa petek pa verjetno pogledat v schladming in zauchensee...če že karta velja

@miki: mislil sem, da se nov sneg pomeša z umetnim, ki je pod njim in se potem ponoči pač sprime...kar se je tudi naredilo, proge niso bile tako uničene kot včeraj, seveda pa je to daaaaaleč od željenega stanja, ki je zame beton. celc pa mi nikoli ni dišal, nisem te sorte....za enkrat še ne
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

rokxy je napisal/a:
]celc pa mi nikoli ni dišal, nisem te sorte....za enkrat še ne

Poskusi enkrat prave powder dile in 1m frisnega suheha snega Se par let nazaj sem tudi jaz rekel, da je to sranje in da je edino spodobno smucanje ko imas led in GS dile. No to sicer se vedno trdim, ampak po tistem, ko sem prvic sel v frisen sneg s pravim orodjem, mi je to ravno toliko dobro kot GS dile na ledu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

evo danes pa dan kot se spodobi....če me ne bi ubijal suh zrak v apartmaju, da se moram najprej skrehat, kar traja eno uro, bi bil že ob 8.30 na progi, tako pa šele ob 9.15. Vseeno odlične proge zjutraj, spodobnost pa so obdržale tudi do 15 ure, ko sma zaključila.

Spet se je potrdilo, da je wagrain, kljub odličnim terenom, bistveno manj obiskan kot flachau, kar je samo plus.

jutri je napovedan še en sončen dan, potem pa dva dni malo sneženja in megle za zaključek...bo več bazena in savne pač.

powder dile bom enkrat tudi probal, ko bo prava prilika....škoda je k v bližini mojga kraja ni nekih opcij, k grem v tujino na počitnice, mi je pa kar težko reskirat kak dan...ampak smo še mladi in bo tud to pršlo na vrsto....

slik pa žal ne znam dodat tukaj...ker shrani.si ne dela
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Včeraj smo se na poti iz Dachstein Westa ustavili v Flachau. Tudi tukaj je snega veliko, vreme je bilo nadalje popolno. Za razliko od DW je bilo tukaj precej več ljudi, na žični Flying Mozart je bila tudi precejšnja vrsta. Druge naprave so sicer požirale, a proge so kljub širini bile precej polne.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Včerajšnja smuka v Flachau Wagrain za čisto petko: sonce, brez vetra in oblakov, temperatura okoli ničle, malo obiska, pretežno naraven sneg, ... . Priporočam obisk med tednom do novoletnih praznikov. Še par slikic za lušte:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2022 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

5 let brez objave? To pa je treba spremeniti. V tem času se je tukaj marsikaj spremenilo. Prilagam najin video iz konca pretekle sezone, a sem video uredil komaj zdaj. Posnet je bil v terminu med 18.3.-20.3. ravno po tisiti saharski nevihti. Preizkusila sva 12 peaks trophy, kjer presmučaš Zauchensee, Shuttleberg, Flachau, Wagrain in St Johann. Meni osebno zelo všečno in ne predaleč (MB ali Ljubljana). Več pa v videu s slovenskimi podnapisi.
https://youtu.be/ejpm2ROtqpI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


exski je napisal/a:
@screamc: sorry za offtopic, kako je bilo kaj stanje v Flachau včeraj, v soboto 13.1.?



Sem se odločal, če bi dan prezivel v Bad Gasteinu ali v Flachau pa sem se odločil za slednjega. Bad Gastein bo počakal.

Plan je bil, da grem zjutraj v smeri Zauchenseeja, kjer je bil Smuk za zenske. Kljub občasni gneči na progah, se nisem nikjer načakal, sodobne naprave res lepo pozirajo. Stanje prog povsod zelo dobro razen na koncu tistih par kucljev. Snega več kot dovolj. Sonce brez oblaka je bilo piko na i. Nova naprava, ki sem jo sicer preizkusil ze lani Flying Mozart je fantazija - na vmesni postaji ko se pripelje vsaka kabinka, se posebej prizgejo luči, od zelene pa rumene in rdeče - kar ponazarja zasedenost kabinke. Takšne malenkosti me vedno navdušijo. Glede na blizino in vse kar ponujajo me Flachau še ni razočaral.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2024 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Pa še moja malenkost iz smučanja v Flachau oz. SkiAmade. Za obisk sem izbral nedeljo 14.1.2024, kar se je izkazalo kot napačna odločitev, saj je na vrhu bil močan veter, posledično pa en kup naprav (ključnih povezovalnih) tudi zaprtih.

Parkiral sem v Flachauwinkl, ob 6-sedežnici Sunshine Shuttle. Na blagajni niso znali povedati da je povezava do Flachau in naprej zaprta, tako da sem na začetku nevedoč naredil par fur na progi pod Sunshine shuttle. Potem pa se preselil z avtom do Flachau, do Actherjeta, kamor smo očitno vsi šli, sodeč po gužvi.

Na vseh napravah je bila kar precejšna gneča, vedno se je čakalo okrog 5-8 minut, po 13:30 se je potem malce spraznilo. Proge so bile okej, razen na določenih predelih je prišel na plan led.

Na srečo pa so malce po 13h odprli Flying Mozart do vrha in Rote 8er do vrha, tako da se je potem za zaključek dneva lahko še nasmučalo na super progi pod Flying Mozartom. Žal proge pod Rote 8er nisem uspel poskusiti.

Mislim da se kmalu vrnem, rad bi preiskusil še St.Johan in Alpendorf proge, potem bom lahko podal bolj konkretno mnenje glede SkiAmade.
Kar pa sem uspel poskusit, sem bil zadovoljen. Proge so dolge, široke, naprave so dobre, udobne in hitre. Edino malce me zmoti to, da se moraš usesti na 3 sedežnice da prideš na vrh.

Spodaj nekaj slik na hitro.

Gneča na Achterjetu:




Pogled proti lepo zasneženem Flachau


Proga pod Flying Mozartom:


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No jaz pa sem bil tam v soboto, ko je nekoliko pihalo le ob koncu dneva. Kar sreča, glede na to, da je tako v petek in nedeljo bil zaradi vetra skrajšan smuk/SG, v soboto pa vse normalno. Glede na nove povezave bi morali preimenovati temo v Zauchensee, Kleinarl ...
Jaz sem začel na Zauchenseeju, kjer je zgoraj že zjutraj sonce in čakal na tekmo. Snega na strehah skoraj meter. Sem se po nekaj smučarkah naveličal, šel na drugo stran in na Panorama link. Zame nova povezava, mi ni logična, lahko bi bila več kot pol krajša in manj izpostavljena vetru, res pa potem ne bi bila Panorama. (če bi šla med Toplinerjem in Absolute). V Flachau se tokrat nisem pretirano zadržrval, Mozart je bil sredi dneva že malo utrujen. Sem šel raje proti Alpendorfu, kjer sem bil nazadnje, ko sta že stala stebra za povezavo (g-link), torej v sezoni 2012-2013. Ta povezava mi že takrat ni bila prav logična. Zakaj narediti povezavo s hriba na hrib, če imaš z obeh strani spodaj smučišče. Jaz bi postavil v dolini ob robu mesta eno počasno sedežnico, ki bi šla med smučiščem desno od Mozarta (vlečnica) in Grafenbergom. Bi bila 4x krajša in 50x cenejša, pa še vmes bi lahko postavil kakšno postajo, da smučarji iz hotelov tam zraven ne bi rabili hoditi par 100 m v eno ali drugo smer. Wagrain - Alpendorf je sedaj zame neprepoznavno smučišče. Od zakotnega smučišča v senci velikih sosedov z malo smučarjev je sedaj tam polno smučarjev, saj si praktično vsak iz Flachaua zada nalogo, da mora obvezno skočiti tja. Razni taki izzivi kot 12 peaks pa še spodbujajo dirkanje iz ene strani na drugo. Je pa res, da so sedaj tudi naprave nekaj čisto drugega in mnoge proge razširjene. Nazadnje sem skočil še nazaj v Kleinarl na popoldanski sonček, pa nekaj voženj na Absolutki, ki je bila še na soncu, pa na avtobus in domov. Bom poskusil najti čas, da obesim še kakšno fografijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


marko je napisal/a:
No jaz pa sem bil tam v soboto, ko je nekoliko pihalo le ob koncu dneva. Kar sreča, glede na to, da je tako v petek in nedeljo bil zaradi vetra skrajšan smuk/SG, v soboto pa vse normalno. Glede na nove povezave bi morali preimenovati temo v Zauchensee, Kleinarl ...
Jaz sem začel na Zauchenseeju, kjer je zgoraj že zjutraj sonce in čakal na tekmo. Snega na strehah skoraj meter. Sem se po nekaj smučarkah naveličal, šel na drugo stran in na Panorama link. Zame nova povezava, mi ni logična, lahko bi bila več kot pol krajša in manj izpostavljena vetru, res pa potem ne bi bila Panorama. (če bi šla med Toplinerjem in Absolute). V Flachau se tokrat nisem pretirano zadržrval, Mozart je bil sredi dneva že malo utrujen. Sem šel raje proti Alpendorfu, kjer sem bil nazadnje, ko sta že stala stebra za povezavo (g-link), torej v sezoni 2012-2013. Ta povezava mi že takrat ni bila prav logična. Zakaj narediti povezavo s hriba na hrib, če imaš z obeh strani spodaj smučišče. Jaz bi postavil v dolini ob robu mesta eno počasno sedežnico, ki bi šla med smučiščem desno od Mozarta (vlečnica) in Grafenbergom. Bi bila 4x krajša in 50x cenejša, pa še vmes bi lahko postavil kakšno postajo, da smučarji iz hotelov tam zraven ne bi rabili hoditi par 100 m v eno ali drugo smer. Wagrain - Alpendorf je sedaj zame neprepoznavno smučišče. Od zakotnega smučišča v senci velikih sosedov z malo smučarjev je sedaj tam polno smučarjev, saj si praktično vsak iz Flachaua zada nalogo, da mora obvezno skočiti tja. Razni taki izzivi kot 12 peaks pa še spodbujajo dirkanje iz ene strani na drugo. Je pa res, da so sedaj tudi naprave nekaj čisto drugega in mnoge proge razširjene. Nazadnje sem skočil še nazaj v Kleinarl na popoldanski sonček, pa nekaj voženj na Absolutki, ki je bila še na soncu, pa na avtobus in domov. Bom poskusil najti čas, da obesim še kakšno fografijo.


A si ti kakšen krajinski arhitekt da te tako zanimajo kje in kako bi lahko drugače postavili zičnice...

Mene pa impresionirata Panorama in G-link in sem navdušen nad takšnimi napravami. Ljudje gredo smučat tudi zaradi atraktivnosti naprav. In seveda smučišče kot je Flachau si pač lahko to privoščijo zato pa je tudi v tej okolici daleč najbolj obiskano smučišče.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 9 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB