Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Flachau « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Majcka
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 19:25
Prispevkov: 4


Sem ugotovila pravopisne napake, Flachauwinkl in Katschberg, torej KAJ MENITE?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Katchberg naprave niso ne vem kaj?Ne vem kaj si z tem mislila,ampaktukaj je večina odklopnih sedežnic,dve kabinki ,nekaj sider,najslabša sedežnica pa je fiksna iz Margarete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2012 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


No, Katschberg ni nevem kako veliko smucisce za avstrijske razmere. Sam vem, da bi se en teden tam dolgocasil. Za dva, tri dni je pa lustno. Sicer pa, ce si tam nastanjen, imas odlicno izhodisce za bliznja smucisca - npr. Obertauren, tudi Flachau in se kaj..
Sicer je pa tole malo napacna tema za to debato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2013 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ocitno je tole prava tema tudi za smucisce Alpendorf/Wagrain. V nedeljo sem bil na tem smuciscu in dozivel lep zimski dan, ki pa so ga nekoliko skazile nekatere razrite proge zaradi velikega stevila smucarjev in svezega snega.

Pa zacnimo na sredini s pogledom iz Hirschkogla, ki ponuja stevilne modre progice za zacetnike na Sonntagskogel, ki ponuja ravno nasprotne uzitke (crne in rdece variante, pri cemer so bile proge ze zgodaj na meji uporabnosti - veliki kupi snega).


Zato sem raje zavil v smeri osemsedezne gondole Buchau...


...kar se je izkazalo za pravilno odlocitev, saj je proga razmeroma strma in severna (vendar ne povsem sencna), tako da se vsaj malo izognes trumi smucarjev, ki so na preostalih koncih smucisca.


In se trasa gondole.


Nato sem se spustil z vrha po Gernkoglu in Kirchwaldu...


...v dolino, kjer so pridno ustvarjali zaloge snega za pomladansko smuko.


Rdeca proga v dolino se sicer v zadnjem kilometru razdeli na stevilne rdece variante (kot nekaksno drevo ).


Zaradi tega sem se odpravil navzgor do priblizno sredine gore s sestsedo Gernkogel I...


...in se spustil se po drugih variantah.


Ena izmed variant zavije v spodnjem delu tudi mimo stare sestsedezne gondole Alpendorf.


Takole pa zgleda prelomnica rdece proge v dolino, ki zavije mimo prej vidne gondole.


Pa pogled iz Sonntagskogla na Hirschkogel z boarder crossom in vrh smucisca z alpendorfske strani.


Tako zdelane so bile proge popoldne (na sliki: rdeca proga s Sonntagskogla v smeri proti zgornji postaji stirisede Sonntagskogel II).


S Sonntagskogla se je odpiral tudi lep razgled proti zacetniski sestsedi Hachau.


No, vmes pa sta v dolini se proga Sonntagskogel II...


...in crna varianta Spathkogel.


Tudi rdeca Spathkogel s povezavo na Hachau je bila vidno zdelana (razen povsem levo ).


Zacetniska proga Hachau z zelo kratko sestsedeznico.


Pa se dve sliki s proge v dolino Wagrain. Zgornji del (preden se razdeli na dve progi)...


...in spodnji del (leva proga gledano od spodaj navzgor; Kühberg).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

jutri gremo v flachau pogledat, pa me zanima, kje je najbolj pametno parkirat, da ujameš sveže piste kar se da hitro. gledam tele mape, pa se mi zdi je parkplac pri space-jet 1 najbližje. je to najboljša opcija?

pa katere proge se najbolj splača zjutraj ujet...iščem predvsem široke, manj strme in ne preveč razgibane. se pravi za lep karving, brez preveč matranja.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2013 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po mojih izkušnjah je bolj ali manj ista figa, tako da bi šel jaz kar na bližnje parkirišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 8:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

včeraj prvič v Flachau in ne vem če še kdaj. Neverjetna gneča in tudi malo nesreče z vremenom (vrh v soncu, večina spodnjih prog pa v gosti megli) so pustile slab vtis. Konfiguracija terena je sicer zame idealna, ampak včeraj tega ni bilo mogoče izkoristiti. Na progi svega i svačega, tako da so se kmalu naredili ogromni kupi, ki so bili zaradi ojuženosti tudi zelo nevarni.

Če bi meril po tem koliko bolijo noge, potem bi rekel, da sem se nasmučal, kot še nikoli...žal pa ni bilo nobenega užitka, ampak samo garanje

EDIT: mi je že žal, da sm šel gledat webcam danes...niti sledu megle ob 9-ih , včeraj pa je vztrajala do 12h
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja kaj za vraga pa se nisi ustavil 4 kilometre prej v Flachauwinklu. Tam je bilo cel dan nebo brez oblačka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Pa tudi nasploh, sicer samo osebno mnenje, jaz vedno izberem Winkl, mnogo simpatičnejše in manj oblegano smučišče, že samo za to, ker direktno pod njim praktično ni vasi (nekaj hiš je le na drugi strani pod Zauchensee-jem).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

marko je napisal/a:
Ja kaj za vraga pa se nisi ustavil 4 kilometre prej v Flachauwinklu. Tam je bilo cel dan nebo brez oblačka.


pač je tako naneslo...s familijo smo se tko zmenil in pol nismo šli menjavat...sicer pa se mi je zdelo, da je po celi dolini megla...si ziher da je blo sonce po celem terenu

je pa tud tko, da smo šli tja ker ma mama raje položne proge, na strmih ne more smučat preveč...pa se je zdel flachau primeren...a jebiga
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 10:52 pm    Naslov sporočila: flachau Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Ja, Flachau je za "prave " smučarje, ki se radi pokažejo in povejo da so bili tam.
Tudi meni je boljši Flachauwinkl, seveda z zelo moderno povezavo v Zauchensee ali na drugo stran v Kleinarltal, kjer so proge dovolj široke in primerno strme oz. položne, skupaj dobro smučišče, kjer tudi ni pretirane gneče
Spodnja postaja Flachauwinkl

Flachauwinkl

Pogled na proge FW proti Kleinarlu

Zauchensee

Kleinarltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2013 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Kot je že BIS napisal, je to prava tema tudi za smučišče Alpendorf- Wagrain. Letos v resnici še ne, od drugega leta pa je to smučišče s Flachauom povezano tudi z žičnicami. V nedeljo smo tam preživeli čudovit sončen dan.

Na kratko o smučišču. Gre za srednje veliko smučišče, kjer lahko v enem dnevu presmučaš vse proge, se ga pa ne naveličaš v 2 dneh. Smučišče je sestavljeno iz 3 treh daljših prog. Dve sta dostopni progi iz Alpendorfa in Wagraina, v vsaki smeri sta po dve zmogljivi napravi, vendar gneča na smučišču ni pretirana, ker je spodaj na strmejšem delu več variant širokih prog, zgoraj pa je proga bolj položna. Ena daljša proga z lepo dolgo ciljno strmino gre na Bochau. med temi progami je nekaj gričev in planin z nekaj precej kratkimi ssedežnicami. Večina naprav je modernih odklopnih sedežnic, mislim da nisem še videl krajše odklopne sedežnice, kot je Hachau s 60 metri višinske razlike.

Samo par slik, ker je bil malo prej že BIS isčrpen. Tole je proga hexenschus. Ime mi je (sodeč po zemljevidu) nekoliko nenavadno, saj to tudi v nemščini pomeni bolečine v hrbtu. V naravi je bila proga označena z imenom Teufelstrecke (hudičeva), ker naj bi bila tako težka (naklon 65%). V resnici je komaj kaj bolj strma kot Njivice, pa še tako kratka, da ne razviješ nobene hitrosti.


Pogled iz Sontagskogla na še eno črno progo. Lepo, a nekoliko kratko. Na tej sedežnici je bilo edino nekaj vrste. Mogoče zato ker je bila nedelja (Sonntag), pa so nekateri mislili, da se morajo voziti po Sonntagskoglu.


Pogled na drugo stran. Vidi se sedežnici Hirschkogel in Panorama. Lepe in široke proge za vse okuse, a zelo kratke.


In sedaj k bistvu. Po letih obljub in prestavljanja rokov gre očitno zares. Tole je postaja, ki bo povezala obe Wagrainski smučišči in tako tudi Flachau z Alpendorfom. Tu so na kupu spodnja postaja sedežnice Grafenberg 2, zgornja postaja kabinke Grafenberg1 in nova povezava. Na slki je tudi mogoče videti, kakšna naj bi bila gondola - lepa in moderna. Povezava je tudi že narisana na zemljevidih.


Tole pa je steber nove naprave. Postaja na nasprotnem bregu je tudi vidna, čeprav se na sliki ne razloči, ker je ob vmesni postaji Flying Mozarta.


Kaj naj si mislim o tej povezavi. Čeprav večinoma iščemo velika smučišča in se zmrdujemo nad smučišči, kjer lahko v enem dnevu prevozimo vse proge, povezava ne bo prinesla samo plusov. Jaz že vidim norce, ki se bodo prebijali iz Flachaua do Alpendorfa in nzaj in drveli po progah za začetnike, da bi čimprej opravili pot. Časa za najlepše proge si seveda ne bodo vzeli. Gneča na povezovalnih žičnicah bo še večja, ostane pa v uteho še kakšna odmaknjena proga, kot npr. vlečnica Stegbach z dvema črnima progama. Rezda med najpoložnejšimi črnimi, kar sem jih videl, ampak sta vseeno lepi.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2013 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Mi je frend poslal .
lp svfilip

_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2014 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Rabim pomoc!

Vsako leto imamo pri nas sindikalni izlet na eno izmed vecjih smucisc...Letos smo v dilemi ali se odlociti za Flachau/Wagrain/Flachau-Winkel ali za Obertauern. Nekako smo se odlocili, da bi Schladming preskocili, pravtako Nassfeld, BKK in Katschberger, ker smo tam ze bili...Zanima kaj predlagate vi, lahko tudi kaj drugega v razdalji 300km iz Maribora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2014 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Priporočam Obertauern
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 6 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB