Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Flachau « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Evo, sem moral preveriti v Flachau, če je res tako obupno. Najprej moram potrditi izvrstno pripravo prog. Ne pomnim, da bi kje videl boljšo pripravo. V tako zahtevnih razmerah (več dni +10, mravljišče na smučišču...) nisem nikjer zasledil niti ene ledene plošče, grude ali stopnice, proge pa so tudi v takih razmerah večinoma zdržale še po 2. uri, potem pa so bili na najbolj frekventnih delih (AchterJet) redki do pol metra veliki kuclji, ampak vse še zelo obvladljivo.

Gneča na smučišču je res kar precejšnja. Čeprav so proge široke, se na enem delu drenjajo smučarji iz osemsede, 2 šestsed in kabinke (Achterjet), tako da se pojavljajo pravi valovi ljudi. Recimo 100 m ni nobenega, potem pa padeš v mravljišče. Paziti je tudi treba, da se ne pomikaš po smučišču preveč podobno kot vsi ostali. Če npr. dobi večina idejo, da bi se pomaknila iz sence na sonce, se naenkrat prevali večsto ljudi.

Da se pa najti tudi mesta, kjer si praktično sam. Weltcupstreke je bila tako včeraj praktično celo dopoldne izvrstna. Najprej trda, zgornji del, obrnjen proti soncu nekoliko srenast, ljudi pa presenetljivo malo. Še bolj osamljenega sem se počutil na Top linerju, edini črni progi na smučišču. Tam kakšne hude gneče niti biti ne more, saj 4-seda ne more prenapolniti zelo širokega a žal kratkega lepega smučišča. Proga levo od nihalke je bila pa sploh čisto zapuščena. Ne vem, če nismo bili mi celo edini, ki so se spustili po njej. Je pač izgledala malo grozljivo, ko se je čisto gladka ledena stmina bleščala v soncu.
Žal smo jo prevozili le enkrat, ker vnovičen dostop (če se ne motim)zahteva kar zajeten krog in vožnjo prek osrednjega dela smučišča in z novo sedežnico spacejet3, kar za tako kratko progo ni vredno truda.

Avstrijski učitelji s stisnjenimi koleni tokrat niso bili tako moteči, pa tudi s svojo 3 leta staro bundo se nisem počutil slabo. Meni je bilo vse skupaj celo zelo všeč in zagotovo še pridem v te kraje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Bom kar tukaj vprašal...
Ker v Flachavu nepoznam dosti (bil sem samo z avtodomom), me zanima če mi lahko kdo svetuje za kak ugoden apartma v bližini? Ali pa pove na katerih straneh se da dobit informacije? Sam sem nekaj našel na mountainvacation.com... obstaja še kaj drugega?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Evo, link na tiscover.com
Sem napisal za med 05.02.2011 do 12.03.2011 z 2 Odrasla in 1 otroka (12 let) in dobil kar nekaj odgovorov. Napiši na iskanju kaj točno rabiš, samo cene prenočišč tukaj so kar visoke . Malo se znajdi, če rabiš kaj več in napiši nek mrtev termin, da se ti pokaže več naslovov, potem pa kliči osebno, če znaš nemško(pogojno angleško). Če pa kaj najdeš, kar ti odgovarja, pa rezerviraj, samo jaz bi počakal zdaj, ko se sezona končuje in bi rezerviral 3 dni prej, da boš siguren za vreme in snežne razmere. Preverjeno deluje, vedno sem kaj našel in še nikoli nisem imel slabih izkušenj. Preko tiscoverja je recimo za 3 nočitve mogoče 20 EUR dražje kot osebna rezervacija. Lahko poiščeš na spletni strani smučišča, pa so kar isti naslovi ponavadi. Ne kompliciraj, jaz sem vsaj 15X že preko tiscoverja spal.
link 2 odrasla+1otrok(12let)

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Hvala, bom probal na ta način! Nemislim nič komplicirati, le da bo kje za spati, pa dokaj blizu smučišče. Termin pa imam v mislih 10-13.3. Razmišljal sem tudi o tej vrjanti, kot so šli nazadnje kolegi na Obertauren, čist na slepo in so takoj pri prvi hiši že dobili apartma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Jaz sem jih za februar klical najmanj 20, pa so bili vsi zasedeni, oziroma niso hoteli dati nič za manj kot 1 teden. Potem sem dobil pa mail, da je cel kup last minute ponudb. Poglej na teh naslovih:
www.schladming-appartements.at
www.tauernresidence.at
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Še nakaj me zanima - kako je v Flachavu glede "nočnega življenja"? Kakšen dober lokal, mogoče disko, kaj takega? Glede na to, da nas gre 5 moških bi prav prišla kaka takšna informacija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Age je napisal/a:
Evo, link na tiscover.com
Sem napisal za med 05.02.2011 do 12.03.2011 z 2 Odrasla in 1 otroka (12 let) in dobil kar nekaj odgovorov. Napiši na iskanju kaj točno rabiš, samo cene prenočišč tukaj so kar visoke . Malo se znajdi, če rabiš kaj več in napiši nek mrtev termin, da se ti pokaže več naslovov, potem pa kliči osebno, če znaš nemško(pogojno angleško). Če pa kaj najdeš, kar ti odgovarja, pa rezerviraj, samo jaz bi počakal zdaj, ko se sezona končuje in bi rezerviral 3 dni prej, da boš siguren za vreme in snežne razmere. Preverjeno deluje, vedno sem kaj našel in še nikoli nisem imel slabih izkušenj. Preko tiscoverja je recimo za 3 nočitve mogoče 20 EUR dražje kot osebna rezervacija. Lahko poiščeš na spletni strani smučišča, pa so kar isti naslovi ponavadi. Ne kompliciraj, jaz sem vsaj 15X že preko tiscoverja spal.
link 2 odrasla+1otrok(12let)

LP

Tukaj vse kar meni najde, je 30-60km oddaljeno od Flachava
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@deep impact sem opazil, mislim da tale markova teorija drži, hočejo da vzameš 1 teden (ipak je to Flachau), sem probal od 05.03.2011 do 12.03.2011 za 5 odraslih oseb (že to je težje dobit), pa se dobi cca 3 km stran. Mislim, da moraš probat s telefoniranjem (IP telefon je 4 cente na minuto za AUT), prej pa najdi bližnje apartmaje na netu, kot sem ti napisal, probaj še z markovih sitov. Verjetno boš čez 5,6 dni že dobil app. tistih, ki bodo obupali (Last Minute), ker čisto vse pa nimajo zasedeno, pa če so papeži. Do sredine Marca še ni tako prazno na smučiščih, da bi se dobilo 'just like that'. Napiši, ko boš rešil tole kolobocijo.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 358


Pejt na http://www.flachau.com/en/winter/winterholiday.html - na desni strani najdeš "non binding enquiry" - vneseš podatke in želje in ti pošljejo maile zainteresirani najemodajalci.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


Marvin je napisal/a:
Pejt na http://www.flachau.com/en/winter/winterholiday.html - na desni strani najdeš "non binding enquiry" - vneseš podatke in želje in ti pošljejo maile zainteresirani najemodajalci.


Točno to, tle sm js pisal gor in sem dobil ponudb za ne verjet...definitivno najboljša izbira.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
deep impact
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 0:36
Prispevkov: 24


Jaz pa sem jim pisal, 3dni ni bilo odgovora, potem še enkrat in spet nič. No sedaj kar je je, je tako prišlo do spremembe planov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včeraj sva z očetom presmučala od Alpendorfa prek Wagraina do Flachaua in nazaj, najboljše je bilo nad Wagrainom ob šestsedežnici Grafenberg Express 2, najslabše pa kot ponavadi ob Flying Mozartu, vreme spet sončno, v dolini minus oziroma popoldan okoli ničle, na vrhu pa je ob 14. uri kazalo 13 stopinj Gneča pa ogromna, predvsem zjutraj na kabinki v Alpendorfu ter nato vsepovsod v Flachauu, razen na spodnji postaji Roter 8er.

Slika spet samo ena, brez fotoaparata nekako nisem pri volji za slike Slikano z vrha Grafenberg Expressa 2, pogled proti Flying Mozartu.

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzekrsinar
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2011 16:55
Prispevkov: 3


včeraj sem smučal v Flachavu.. Bilo je odlično, proge so super urejene, zmotilo me je samo čakanje (velika gužva, čakanje okoli 15-20 min)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Od petka 20.1 do nedelje 22.1 sem smučal na področju Flachau-Wagrain-Alpendorf. Appartma smo imeli v Wagrainu. Vse dni je močno snežilo, novega snega je cca. 1m. Proge glede na stanje mehke, razen položnejših delov niso zdržale dolgo. Vendar se je zaradi mehkega snega in posledično mehkih kupov dalo smučati tudi na koncu dneva. Čakalnih vrst ni bilo nikjer. Temperatura od -10 do 0 stopinj. Zgoraj je vse dni kar konkrento pihalo.
Razmere so bile kot nalašč za freeride po gozdovih Flachau-a.

Pogled iz app. na Grafenberg


Zg. postaja Flaying Mozarta, v ozadju Grafenberg


Pogled proti Flachau


Sp. postaja Star Jet 3




Zg. postaja Space Jet 2


Pogled proti sp. postaji Achter Jeta


Sp. postaja Space Jet 3


Zg. del smučišča


Zasnežena pokrajina z Rote 8er


Vmesna postaja Rote 8er


Zasnežena restavracija pod Flying Mozartu


Ob spodnji postaji Flying Mozarta


Zg. postaja Sonntagskogel 1 bahn...


...še spodnja postaja omenjene naprave


Zasnežena sp. postaja Sonntagskogel 2


Pogled proti Alpnedorfu v dolini


6 sedežnica Gernkogel 1


Pogled iz Gipfelbahna proti dolini


Pogled proti vrhu Gipfelbahna in Panorambahna


Wagrain


Zasnežena in zamedena restavracija ob Star Jet 3


Pogled na Grafenberg iz proge ob Flying Mozartu


Wagrain iz proge ob Flying Mozartu


Proga ob Star Jet 3 in Flachau spodaj


Pogled na Flachau


Zg. del smučišča Wagrain - Alpendorf


Wagrain iz proge na Grafenbergu

_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majcka
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 11:07 pm    Naslov sporočila: Flachau ali Katschberg Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 19:25
Prispevkov: 4


Že dve leti januarja (tudi letos) smučamo v Flachau. Najbolj priljubljeni progi sta pod zeleno in rdečo kabinsko žičnico, lepo je iti tudi na drugo stran v Wagrain, če ne bi bilo potrebno čakati na avtobus, enako je tudi z Flachauwink zopet se moraš zapeljati ali pa na avtobus. ..

Za naslednje leto razmišljamo o Karschbergu samo se bojim da je premalo prog pa tudi naprave niso ne vem kaj. Kaj pravite vi, če mogoče poznate oba smučišča???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 5 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB