Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 saalbach hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
de_an
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2012 1:09
Prispevkov: 27


...ta slika je narejena iz gondole westgipfelbahn ali pa iz vrha schattberg vest gre pa 100% za zwolferkogel v ozadju je gondola zwolferkogel nordbahn...mi smo stanovali v breitfussalm 1740m ob progi...
_________________
sezona 2010-11: 3x Saalbach Hinterglemm,3x Bad Hofgastein-Sportgastein, 3x Mariborsko Pohorje,2x Rogla
sezona 2011-12: 3x Hintertuxer Gletscher,4x Mariborsko Pohorje,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2012-13 3x Saalbach Hinterglemm,3x Kitzbühel, 5x Mariborsko Pohorje, 1x Rogla
sezona 2013-14 4x Schladming,2x Areh,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2014-15 3x Hochzillertal,3 Schladming,1 Areh
sezona 2015-16 3x Saalbach Hinterglemm,1xTrije kralji,3× Maria Alm - Hochkonig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


de_an je napisal/a:
...ta slika je narejena iz gondole westgipfelbahn ali pa iz vrha schattberg vest gre pa 100% za zwolferkogel v ozadju je gondola zwolferkogel nordbahn...mi smo stanovali v breitfussalm 1740m ob progi...


Hmmm, zanimivo... Sem se vozil tam mimo in se mi lega kar dopade...
Me mikajo takšne namestitve, nekje višje, nad civilizacijo...
Kolikor vidim po netu gre za penzion za mlade, z večposteljnimi sobami. Ali se da dobiti tudi sobo za 2 oz. apartmaje za 2 ali 4 osebe?
Kakšna je cena in kvaliteta namestitve?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
de_an
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2012 1:09
Prispevkov: 27


...v večini gre za večposteljne sobe 8 ležišč na sobo,in kopalnica z wc-jem,imajo pa tudi nekaj 2 postelnih in 4 posteljne sobe za družine,(v nobeni sobi ni kuhinje!!!),veliko je otrok ki imajo šolo v naravi...cena je solidna,prav tako pa tudi namestitev,hrana je odlična...za dobro vzdušje pa poskrbi vsak sam...
_________________
sezona 2010-11: 3x Saalbach Hinterglemm,3x Bad Hofgastein-Sportgastein, 3x Mariborsko Pohorje,2x Rogla
sezona 2011-12: 3x Hintertuxer Gletscher,4x Mariborsko Pohorje,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2012-13 3x Saalbach Hinterglemm,3x Kitzbühel, 5x Mariborsko Pohorje, 1x Rogla
sezona 2013-14 4x Schladming,2x Areh,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2014-15 3x Hochzillertal,3 Schladming,1 Areh
sezona 2015-16 3x Saalbach Hinterglemm,1xTrije kralji,3× Maria Alm - Hochkonig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Je bil slucajno v teh dneh kdo v teh koncih? Kaksno je kaj trenutno stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


@pj: na nemškem alpinforumu so 10 dni stare fotografije stanja...
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=45347
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


A je kdo hodil v Saalbach na opening?
Predvsem me zanima, kako je kaj z odprtostjo prog v tem času (od 5 do 23. decembra).
Ali odprejo v glavnem vse proge in naprave ali pustijo polovico zaprtih kot na nekaterih drugih smučiščih? Zanima me seveda za primer, da pogoji za odprtje obstajajo - torej, da je dovolj snega...
In kako je kaj z gnečo v tem času?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

4 dni čudovitega vremena v Saalbachu so za nami. Ja tudi Saalbach je bil ta vikend slovensko mesto (z (avstrijsko in češko manjšino). Saalbach je sicer zame eno najboljših smučišč, ampak sredi decembra do nadaljnega odhajam samo še v Dolomite.

Prav smešno mi je bilo brati komentarje na topicu Krvavca, Cerkna in drugih smučišč, kako pa v Avstriji znajo. Kljub kanonadi, s katero naj bi v 2 dneh zasnežili celo smučišče in polnimi zbiralniki vode, pa pol metra naravnega snega na vrhu, je zaprtih več kot polovica prog. Med njimi večina najatraktivnejših črnih prog. Tudi na odprtih progah je precej kamenja, več kot recimo na Krvavcu, ki sploh ni imel naravnega snega. Ker je ob kakšni zmogljivi napravi namesto 3 prog odprta le ena, se tudi kaj hitro naredijo kupi. Topovi so delali le za vzorec. Sumim, da nekatere proge niso bile ratrakirane vsak dan. Smučarjev za ta čas kar veliko, na nekaterih napravah je bilo treba včasih počakati kak sedež, na progah pa je tudi ponekod dren.

Ta avstrijska logika, da pol prog ni odprtih, tudi če bi bilo to možno in potrebno, mi gre poštenona živce. Cene v predsezoni so (malenkost) nižje, ker je to predsezona in ne zato, ker je ponudba slabša. To je tako, kot da bi septembra na morju dobil samo pol zrezka, ker je posezonska cena.

Par slikc prilemim ko bom imel malo več časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


No, pa je le padel odgovor na moje vprašanje (2 posta nazaj), žal malo (pre)pozno... Tja namreč odhajam v sredo in s to odprtostjo prog si mi dal malo mislit...
In kateri termin je bilo takšno stanje, kot si opisal?
A vsaj približno kaže na to, da se bo kaj več prog odprlo v tem tednu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


Tudi jaz sem se včeraj vrnil iz Saalbacha.....Tako strašno kot je opisano dva posta nazaj res ni . Vse dni se je dalo več kot korektno odsmučat, odprtih je 150 od 200 km prog (tako vsaj piše na njihovi strani). Jaz bi dejal, da je mogoče kakih 120 km odprtih, od tega pa 100 km "uporabnih". Tudi jaz sem dobil občutek, da niso bile vse proge vsak dan steptane, oziroma slabo (slabše) pripravljene. Gre pa vsak dan na slabše - vsaj šlo je, namreč inverzija, ki je ob sončnem vremenu kar vidno pobirala sneg. Več ali manj so bile vse povezave prevozne, tudi večina naprav je delovala. Res pa je, da je bilo kar nekaj atraktivnih prog zaprtih, predvsem težje proge. Nekaj malega se sicer trudijo s topovi v dolini, kjer je bilo mrzlo (zadnji dan tudi nekoliko višje) ampak vse premalo. Mislim, da z vodo in zasneževanjem čakajo na bolj stabilno hladno vreme pred božičem (v kolikor bo), ko jim za praznike dejansko začne sezona. Ta vikend je bil Saalbach v znamenju Rave-a (na žalost ) Neke posebne gneče razen v soboto (dnevno smučarji) ni bilo zaznati na napravah, mogoče malo več na progah, ker kot je omenjeno zgoraj, ob zmogljivejši napravi je odprta samo ena proga. in glede na vreme, bodo skoraj sigurno prej kakšno progo ta teden zaprli kot odprli?. v nedeljo so iz depojev navažali sneg na določene dele prog, ki jih je "odprlo" in pol je bilo fino malo po trdem, nato 20-30 metrov mehkega, pa spet trdo ?.
Nekako sem dobil občutek, da smučam na koncu in ne na začetku sezone - kratki rokavi na kočah, pomrznjen sneg, ki spreminja kvaliteto z padanjem višinskih metrov, toplo jasno vreme ipd... Na web strani oglašujejo da imajo 65cm (ko smo prišli gor celo 75cm)
Kaj več po moje Jodlarji niso mogli potegnit iz tega kar trenutno imajo tam?.. Bili smo tudi v Schladmingu (Haus, Planai, Reiteralm) - tam je stanje slabše kot v Saalbachu. No v Obertauernu je bila slika drugačna, več je naravnega snega, delajo vse naprave, tudi proge so vse odprte, vendar tudi njim manjka še kak centimeter (recimo pol metra). Proge še niso optimalno široke, je pa prednost, da je več naravnega snega (vsaj zame)...ampak če primerjam vsa tri smučišča v tem trenutku, definitivno zmaga Obertauern. Torej v kolikor ti ustreza ti priporočam v tem trenutku OT.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Pri tejle pameti sem se pa prav nasmejal. 3 tedne seka inverzija na polno, nobene snežene fronte od konca novembra, nulta temperatura prikovana na 2500, temperatura med 1500 in 2000 pa večinoma med +2 in +8. In holcerji ne znajo naredit snega ? Sej so Holcerji, sej niso Baltazarji.
Tole od Saalbacha, OT-ja in Schladminga je vse čist prenizko, pa še nizke oblačnosti nimajo za izvažat kot je v Ljubljanski kotlini.
Rešitev so Hintertux, Solden, Stubai, Molltal ali pa Kaprun.
Do nadaljnega, ker tud za Božične praznike očitno ne bo nobenga snega.
Z mal sreče se bo od srede naprej tok ohladilo, da bodo saj topovi delal lahko na polno in mogoče rešijo prvi vrhunec sezone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 12:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


udi je napisal/a:
Pri tejle pameti sem se pa prav nasmejal.


Tudi jaz sem se včeraj vrnil iz Saalbacha.....Tako strašno kot je opisano dva posta nazaj res ni . Vse dni se je dalo več kot korektno odsmučat, odprtih je 150 od 200 km prog (tako vsaj piše na njihovi strani). Jaz bi dejal, da je mogoče kakih 120 km odprtih, od tega pa 100 km "uporabnih". Tudi jaz sem dobil občutek, da niso bile vse proge vsak dan steptane, oziroma slabo (slabše) pripravljene. Gre pa vsak dan na slabše - vsaj šlo je, namreč inverzija, ki je ob sončnem vremenu kar vidno pobirala sneg. Več ali manj so bile vse povezave prevozne, tudi večina naprav je delovala. Res pa je, da je bilo kar nekaj atraktivnih prog zaprtih, predvsem težje proge. Nekaj malega se sicer trudijo s topovi v dolini, kjer je bilo mrzlo (zadnji dan tudi nekoliko višje) ampak vse premalo. Mislim, da z vodo in zasneževanjem čakajo na bolj stabilno hladno vreme pred božičem (v kolikor bo), ko jim za praznike dejansko začne sezona. Ta vikend je bil Saalbach v znamenju Rave-a (na žalost ) Neke posebne gneče razen v soboto (dnevno smučarji) ni bilo zaznati na napravah, mogoče malo več na progah, ker kot je omenjeno zgoraj, ob zmogljivejši napravi je odprta samo ena proga. in glede na vreme, bodo skoraj sigurno prej kakšno progo ta teden zaprli kot odprli?. v nedeljo so iz depojev navažali sneg na določene dele prog, ki jih je "odprlo" in pol je bilo fino malo po trdem, nato 20-30 metrov mehkega, pa spet trdo ?.
Nekako sem dobil občutek, da smučam na koncu in ne na začetku sezone - kratki rokavi na kočah, pomrznjen sneg, ki spreminja kvaliteto z padanjem višinskih metrov, toplo jasno vreme ipd... Na web strani oglašujejo da imajo 65cm (ko smo prišli gor celo 75cm)
Kaj več po moje Jodlarji niso mogli potegnit iz tega kar trenutno imajo tam?.. Bili smo tudi v Schladmingu (Haus, Planai, Reiteralm) - tam je stanje slabše kot v Saalbachu. No v Obertauernu je bila slika drugačna, več je naravnega snega, delajo vse naprave, tudi proge so vse odprte, vendar tudi njim manjka še kak centimeter (recimo pol metra). Proge še niso optimalno široke, je pa prednost, da je več naravnega snega (vsaj zame)...ampak če primerjam vsa tri smučišča v tem trenutku, definitivno zmaga Obertauern. Torej v kolikor ti ustreza ti priporočam v tem trenutku OT.



Baltazar ne vem kaj si hotel povedat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
Pri tejle pameti sem se pa prav nasmejal. 3 tedne seka inverzija na polno, nobene snežene fronte od konca novembra, nulta temperatura prikovana na 2500, temperatura med 1500 in 2000 pa večinoma med +2 in +8. In holcerji ne znajo naredit snega ? Sej so Holcerji, sej niso Baltazarji.
Tole od Saalbacha, OT-ja in Schladminga je vse čist prenizko, pa še nizke oblačnosti nimajo za izvažat kot je v Ljubljanski kotlini.
Rešitev so Hintertux, Solden, Stubai, Molltal ali pa Kaprun.
Do nadaljnega, ker tud za Božične praznike očitno ne bo nobenga snega.
Z mal sreče se bo od srede naprej tok ohladilo, da bodo saj topovi delal lahko na polno in mogoče rešijo prvi vrhunec sezone.

Udi, tebe ni bilo tam, tako da govoriš čisto na pamet, jaz pa sem že cel mesec spremljal vreme tam gori. Toplo in inverzija je bilo samo od četrtka do sobote, pa še tedaj je bilo ponoči povsod globoko pod ničlo (-3 do -6). Prejšnji vikend pa je padlo kakih 15 cm snega. Pozabil si pa na prejšnje dneve, ko je bilo zelo mraz, in so se stručkoti na topicih od Cerkna in Pohorja zgražali, da ne zasnežujejo na polno in kako to znajo v Avstriji. Saj ti že dejstvo, da je ob neki napravi zasnežena in odprta ena proga, druga pa ne, pove, da so očitno zasneževali samo eno. In če je to na primer proga iz Zwolferkogla, kjer se po eni progi dričajo smučarji iz 6-sede in kabinke pa še veliko tistih, ki delajo krog in pridejo iz Zwolferkogel nord, kjer pa je bila proga zaprta, ti je lahko jasno, da je na smučišču gneča kar precejšnja. Vsi pa se stekajo na edino odprto od 4 prog.

Res je Saalbach tudi ob odprti samo polovici prog še vedno perfektno smučišče, kar pa je slaba tolažba, če se že tri mesece veseliš smuke na določenih progah, potem so pa ravno te zaprte in si obsojen na modre obvoznice, pa še na teh je na strmejših odsekih toliko kamenja, da sem jaz smučal kar s starimi smučmi. In če veš, da te ura takega smučanja stane med 30 in 40 Eur, potem tu kompromisa ne bi smelo biti. Če žičničarji niso naredili vsega, kar je mogoče, potem to pač ni eno od najboljših smučišč, kot se kar naprej hvalijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Marko, ni čist tako.
Tole so podatki iz Schmitenhoha, ki je najbližja vremenska postaja hribom med Saalbachom in Leogangom.
http://www.zamg.ac.at/cms/de/wetter/wetterwerte-analysen/tawes-verlaufsgraphiken/schmittenhoehe/temperatur/?mode=geo&druckang=red

Kdaj bi ti tukaj zasneževal ?

Prejšni teden(6-12 dni nazaj) je bilo stanje še slabše in toplotna inverzija še bolj izrazita.
Saalbach je dobil v porciji konec novembra 30-40 cm snega skozi žičničarska merila in ne vremenarska. Kdaj in kako je to ratalo 75, vedo samo oni.

To pa je tud vse. Verjemi da spremljam sajte, ker imam letno salzburško karto okoli vrata in sem bil 14 dni doma, ker me je nakrivil hrbet med smučanjem na OT-ju.
In sem besen kot ris, in še bolj bom, ker očitno prihaja standardna božična otoplitev. Z dežjem pod 2000 in ne snegom kot vsi upamo.

Je pa to stanje enako od savojskih Alp do Julijskih, tako da nikjer ni snega. Jebi ga, tako bednega decembra se že dolgo ne spomnim.
In če nam je kaj v tolažbo, sta Koroška in Salzburška v bistvu trenutno s snegom najbolje založena v Alpah.

Jodlarjem lahko očitamo, da lažejo s podatki o količini snega, to je pa tud vse. Ampak keri žičničarji sploh tud odštevajo ob otoplitvah, v glavnem znajo vsi samo seštevat ob sneženju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

iga10 je napisal/a:
No, pa je le padel odgovor na moje vprašanje (2 posta nazaj), žal malo (pre)pozno... Tja namreč odhajam v sredo in s to odprtostjo prog si mi dal malo mislit...
In kateri termin je bilo takšno stanje, kot si opisal?
A vsaj približno kaže na to, da se bo kaj več prog odprlo v tem tednu?

Bi rekel, da slabo kaže glede kakšne posebne zagnanosti. Tudi v nedeljo pri nizkih temperaturah so zasneževali bolj za okras. Stanje prog je iz tega tedna (do nedelje), saj prej tudi odprte niso bile. Sicer je kar nekaj prog kar lepo urejenih, to velja za proge proti Leogangu do vmesne postaje, Schatberg West in zanimivo cela desna stran (sončna) Hinterglema. Nekaj prog je kamnitih ali slabo steptanih že zjutraj, pri nekaterih pa zaradi obilice smučarjev, malo snega in slabe preparacije že pred poldnevom začnejo na plano prihajati kamenčki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
Marko, ni čist tako.
Tole so podatki iz Schmitenhoha, ki je najbližja vremenska postaja hribom med Saalbachom in Leogangom.
http://www.zamg.ac.at/cms/de/wetter/wetterwerte-analysen/tawes-verlaufsgraphiken/schmittenhoehe/temperatur/?mode=geo&druckang=red

Kdaj bi ti tukaj zasneževal ?

Prejšni teden(6-12 dni nazaj) je bilo stanje še slabše in toplotna inverzija še bolj izrazita.
Saalbach je dobil v porciji konec novembra 30-40 cm snega skozi žičničarska merila in ne vremenarska. Kdaj in kako je to ratalo 75, vedo samo oni.

To pa je tud vse. Verjemi da spremljam sajte, ker imam letno salzburško karto okoli vrata in sem bil 14 dni doma, ker me je nakrivil hrbet med smučanjem na OT-ju.
In sem besen kot ris, in še bolj bom, ker očitno prihaja standardna božična otoplitev. Z dežjem pod 2000 in ne snegom kot vsi upamo.

Je pa to stanje enako od savojskih Alp do Julijskih, tako da nikjer ni snega. Jebi ga, tako bednega decembra se že dolgo ne spomnim.
In če nam je kaj v tolažbo, sta Koroška in Salzburška v bistvu trenutno s snegom najbolje založena v Alpah.

Jodlarjem lahko očitamo, da lažejo s podatki o količini snega, to je pa tud vse. Ampak keri žičničarji sploh tud odštevajo ob otoplitvah, v glavnem znajo vsi samo seštevat ob sneženju.

Udi ne bluzi, jaz sem bil tam, ti pa sodiš na podlagi podatkov iz sosednje doline. To je tako, kot da bi primerjal Tamar in Jesenice. Vsako jutro je bila spodaj temperatura pod -4,
v nedeljo -7. V nedeljo je bilo cel dan pod ničlo. Tako so celo na sončnem Limbergu na 1700 metrih (med 1200 in 1800 metri je bilo najtopleje) pognali nekaj topov, ki so delali prav soliden sneg. Na bolj hladnih mestih, ki bi bolj potrebovali sneg in na zaprtih progah niso delali praktično nič. Slika je posneta ob 12:34


Tale slika pa je posneta v soboto, ko je bil najtoplejši dan tedna ob 14:45, ko je bilo najbrž najtopleje, na spodnji postaji Bernkogla. V istem času je bilo na zgornji +10 stopinj. Vsekakor bi torej tudi na najtoplejši dan mirno zasneževali spodnji del WM abfahrta, ki pa je bil cel čas zaprt, pa bi se ga najbrž dalo tudi z obstoječim snegom urediti.


In pa prejšnji vikend je menda padlo 15 cm snega. Naravnega snega ni tako malo. Celo na prisojnih pobočjih so se še v četrtek zjutraj spuščali zunaj prog do doline. Naravnega snega je kar nekaj, kar se vidi tudi na strehah hiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB