Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 saalbach hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


Danes sem se vrnil s Saalbacha. Bom povedal čisto na kratko, prvi dan oblačno, rahlo sneženje (mrzlo za p******t), drugi dan podobno le da se je tu pa tam prikazalo sonce, tretji dan pa samo sonce

kaj več pa naj povejo slike:

za začetek temperatura:



zasneževanje:







proga Westgipfel



proga Zwölferkogel



pogled na Zwölferkogel





idila: povsod pršič







nova ogrevana 8 sedežnica







pogled na s soncem obsijan Bernkogel



zasneževanje proge pod shatbergexpressom



pogled proti predelu Reiterkogel



Westgipfel: idila




za konec pa še pogled na Zwölferkogel

_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Vidim da si imel treti dan res odličen vrem, lepe slikce
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2009 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


ja bilo je res nepozabno, kljub hudemu minusu je bilo na soncu kr prijetno
_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


jaz grem 9.januarja za 7 dni komaj čakam!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


ja jaz bi tudi kr nazaj tja šel!!!
_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kra
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 17:46
Prispevkov: 39


Je bil kdo kaj v Saalbachu jaz grem v soboto pa me zanima kakšna je kaj situacija?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hobofob
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2010 12:14 am    Naslov sporočila: Predbožična smuka v Hinterglemmu Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 20:53
Prispevkov: 107


Da po skoraj letu dni malo odpremo še tole temo ... očitno Saalbach - Hinterglemm ni zelo popularen med forumaši, čeprav gre za največje skupaj povezano avstrijsko smučišče, od Ljubljane oddaljeno dobrih 300 km.

V tednu pred božičem smo bili od 18. do 24. 12. 2010 v Hinterglemmu, v hotelu Sonnberg (www.sonnberg.net). Hotel je soliden, lociran v centru Hinterglemma, do Reiterkogel gondole je cca 200 metrov, ima savne in jacuzzi ter solarij, v kleti pa "Kellerbar"

V Hinterglemmu je letošnja največja novost Unterschwarzachbahn oziroma skrajšano (hvala bogu) Ubahn. Gre za kabinsko žičnico z ogrevanimi sedeži (!), ki je nadomestila vlečnico, prav tako so razširili progo in jo še dodatno razsvetlili, tako da je sedaj nočna smuka res super.

Prve tri dni je bilo mrzlo in jasno, praktično nismo vedeli, kako izgledajo oblaki. Ljudi neverjetno malo, velika večina Nizozemcev in en sam slovenski Mercedes ML 320 CDI. V sredo in četrtek je prišla inverzija, v gorah je pihal fen, bilo je delno oblačno, vendar brez padavin, ki so se začele šele na božični večer, tako da smo se z lahkim srcem vračali domov

Slike so precej slabe, ker so narejene s telefonom.




Tole je bil pogled s spodnje postaje 6-sedežnice Hochalmbahn v ponedeljek ob 9 zjutraj



Prva vožnja z isto 6-sedežnico.



Zgodaj zjuraj na 8-sedežnici Hasenauerbahn.



Zimska idila iz koče



Pogled na deviško jutranjo progo proti Hochalmu.



In še pogled s hotelskega balkona proti Unterschwarzachbahn.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Prejšnji teden smo smučali v Saalbachu. Naj samo malo popravim predhodnika: ni ravno največje avstrijsko smučišče, sosednji Brixen je večji, pa tudi strogo gledano ni čisto povezano, saj je na enem mestu treba enih 200 metrov hoditi skozi Saalbach.

Ker je tako malo zapisov, bom napisal nekaj več. Smučišče je za moj okus eno najboljših, na katerih sem smučal. Slovencev tam je malo, čeprav je iz Ljubljane do tja le 3 ure. Po razporeditvi me je malo spominjalo na Obertauren. Prav tako so tu smučišča na obeh straneh doline in tvorijo nekakšen krog. Samo tu je vsa stvar večja in proge so daljše in lepše.

Dobra interaktivna karta je tule:
http://www.saalbach.com/fileadmin/user_storage/saalbach_com/Downloads/Winterpanorama1112.pdf

Če gremo tu tudi mi v krogu: Smučišče se začne v Vorderglemu, kjer je ena od le 2 meni nepriljubljenih stoječih krožnih kabink (še ena je skupinska krožnokabinska in ena sidra, drugače pa so vse naprave odlične). Tam se kar rada naredi gneča, saj se tukaj smučarjem, ki začnejo svojo smuko v začetku doline pridružijo smučarji, ki se spustijo iz Schatenberga. Iz Schattenberga se namreč spusti 7 km dolga proga Jausenabfahrt, na kateri začne s smučanjem večina smučarjev iz Saalbacha. Proga je na tejle sliki, postane pa ob koncu dneva precej kucljasta, čeprav sploh nima svoje žičnice in je dokaj široka. To kaže na to, koliko smučarjev dela krog:


Z vrha Wildenarkogla pelje v dolino lepa široka proga srednje strmine in višinske razlike skoraj 1000 metrov. Če je na zgornjem delu, kjer je vzporedna sedežnica še nekaj ljudi (tale slika malo vara, ker je posneta pred vstopom na sedežnico), je spodaj precej prazno. Ko bi bila le gondola sedeča, bi precej raje počakal kakšnih 10 minut spodaj na vrsto in tudi hoja čez cesto in parkirišče mi ne bi bila odveč.


Druga možnost je pot proti Leogangu, kjer je še kar nekaj zanimivih prog, ki so nekoliko odmaknjene iz skicircusa in najbrž zato bolj zanimive. Najobičajnejša možnost je pot proti Saalbachu, lahko direktno proti Bernkogelbahnu (na sliki dolg jezik na levi) ali pa z vmesnimi vožnjami na Prundkopfu in Kohlmaiskopfu (vrhova sredi slike proti desni).


Predvsem Kohlmais bi bilo škoda spustiti. Na zemljevidu piše, da je tamkajšnja proga proga svetovnega prvenstva. Najbrž kakšen ženski veleslalom. Do Bernkogelbahna se je treba malo (200m) sprehoditi čez mesto. Ta žičnica je ena od 2 letošnjih pridobitev. Moderna kabinka z ogrevanimi sedeži, pod njo pa neverjetno široka proga, na kateri se je človek počutil skoraj osamljen. Ne predstavljam si, kako je bilo šele do lani, ko je bila tu le 3-seda.


Kot mnoge nove naprave se je žičnica kar pogosto ustavljala, ni mi pa jasno, zakaj je niso zgradili do vrha. Tam sta ostali 2 dolgi (1350 m)vsporedni vlečnici. Na poti proti Hinterglemu je nato samo še krajša sedežnica Reiterkogel ost. Druga letošnja pridobitev je Doppelmayerjev state-of-the-art. Največ, kar se da trenutno kupiti. Ogrevana 6-seda s pokrovi in avtomatskimi zapirali, široki in udobni pilotski sedeži, varovala za otroke. Varovalo ima tako velik napis, da se samo odpre, da tokrat niti enkrat nisem videl smučarja, ki bi hotel živčno dvigniti varovalo. Edino, pri takihnapravah pazite na jajčka.




No kdor ima, pač ima. Tudi z mojo pomočjo, karte na dan so me stale čez 200 EUR. Menda pa so od leta 2000 investirali v naprave 234 miliončkov. lahko rečem, da so veliko naredili s tem drobižem. Bi lahko par takih centrov naredili namesto TEŠ-a ampak potem ne bi bilo elektrike za njih.

Nad Hinterglemom sta 2 vrhova Reiterkogel in Hasenauer Kopfl. Med jima je cel kup prog. Tole je pogled iz Hasenauer Kopfla proti Hinterglemu. Na nasprotnem bregu je najvišji vrh Schattberg West (2096m), na katerega pelje tudi krožna kabinka. Spodaj je še nekaj naprav, čisto na desni strani pa se vidi Zwolferkogelbahn s čudovitimi progami, ampak tja še pridemo.


Najprej naprej, še vedno na sončni strani (južni) doline. Proti Lengau, na Hochalm. Tole je pogled na Hochalm iz 12kogla:


Tudi tu so proge dolge in široke, srednje strme, večinoma rdeče, nekatere imajo tudi obvozne modre. Proge ležijo na tej strani približno med 1000 in 1900 metri, kar je relativno nizko glede na dejstvo, da so te proge obrnjene proti jugu. Tole je sedežnica Spieleck, čisto na koncu doline, za njo je samo še ena vlečnica. Pričakoval sem, da bo tu manj ljudi, saj je ta del smučišča najbolj oddaljen, tu je malo hotelov in tudi parkirišče je majhno, ampak ljudi je bilo tukaj daleč največ. Na zgornjih sedežnicah je bilo treba čakati 10 in več minut, na spodnji kabinki pa ne. Na smučišču se ljudje povsem razgubijo.


Na tem delu se edino stikata oba dela doline, pa še tu je treba v eno smer čez cesto. Zanimivo je bilo opazovati, kako so kljub najnaprednejšim teptalcem (pravijo da vsak večer dela 55 teptalcev, ki vsak stane kot luksuzna hiša) različni vozniki različno kakovostno opravili svoje delo. Marsikje so bile takele grude:



Na Zwolferkogel pelje iz severa nekoliko utrujena kabinka, pod njo pa precej strma črna proga. Dva najbolj strma odseka (po moji oceni je tam naklon nad 60% in ne zaostaja dosti za Harakirijem) imata obvoz.

Vendar je prava lepota na drugi strani. Z vrha gre proti Hinterglemu več prog od modre do črne. Najbolj zanimivi sta Welcup in Weltmeister Strecke. Tu je bil smuk, pa najbrž še kaj. Proge so fantastične, izredno široke, lepo strme s prelomnicami, sploh spodnji del do vmesne postaje. Ob dveh so izgledale kot da na njih še ni nihče smučal in tudi krasne gondole so vozile napol prazne, smučarji pa so smučali predvsem po modri progi. Naj slike spregovorijo. Proga 12:


12b:


Meni najlepša 13b (slika je posneta ob dveh, sneg je suh in temperatura nad ničlo, takole pa izgleda ena najbolj atraktivnih prog na dan, ko ima počitnice pol Evrope):


Da zaključimo krog je treba spodaj na že omenjeno Westgipfelbahn na Schattberg West, mimo Schattberg Osta (na sliki) proti Vorderglemu:


Proge v Skicircusu so koncem dneva že nekoliko kucljaste in po njih se začnejo valiti množice, ki postajajo ob koncu nekoliko živčne. Ker tudi tu veliko smučarjev dela krog, se je dobro voziti po progah, ki so umaknjene ali pa gredo v nasprotno smer. Kot je razvidno iz karte, je namreč cel krog možen le v nasprotno smer urnih kazalcev, pri skrajšanem krogu pa bi bilo potrebno še nekaj več hoje.

Se opravičujem, prispevek je nekoliko daljši, ker me je smučišče tako navdušilo. Morda je razlog v tem, da so zaradi obilice snega smučišča tako široka, ampak dejansko so jih tudi steptali v neverjetni širini. zares priporočam, dokler je še dovolj hladno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Tudi sam se vračam s podaljšanega vikenda v Hinterglemmu in kot večino, tudi mene ni pustil ravnodušnega. Predvsem me je navdušila širina in kvaliteta prog. Dejansko so tako rekoč vse dobre... Tudi off-piste terena je ogromno, saj lahko med posameznimi progami smučaš tako rekoč kjerkoli želiš. ''Freerajda'' sicer tokrat, zaradi južnega snega, preveč nisem prakticiral, kako uro ali dve na dan pa vendarle... Upam, da ko bom tam naslednjič naletim na pršič.... Vreme, kot sem že omenil toplo, skoraj vroče, čez dan na vrhu tudi do 12 stopinj in 4 dni brez oblačka. ''Trapasti'' angleži konstantno v kratkih rokavih, nekateri tudi v kratkih hlačah. Tudi zgoraj brez in celo v ''gatah'' se mi zdi, da sem enega videl...
Proge so na prisojnih pobočjih zdržale recimo do 11 ure, na osojnih pa seveda dlje. Tu on tam kak odsek tudi do konca. Hja, to je pač marčevska smuka. Ima prednosti in slabosti. Zagotovo pa je nekaj najlepšega, ko na 2000 m srkaš pivičko do 18 ure, se pražiš na soncu in se nato spustiš v dolino...
Naprave so v glavnem moderne gondole ali odklopne sedežnice, skratka smučišče kot se šika. Aprešiča pa bolje da ne omenjam...
Kar se mene tiče, je edini minus dokaj nizka nadmorska višina. Ne toliko zaradi pomanjkanja snega, kot zaradi visokogorskega filinga, ki vsaj meni pri smučanju vlije čisto posebne občutke...
Od MB je do tja brez postankov 4 ure vožnje.

Še nekaj slik in lep pozdrav!



































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 12:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Lepe slike iga, hvala...sploh četrta od zg. mi je všeč, izgleda, da bi se ob primerni pošiljki svežega snega lahko samo na tistem pobočju zadržal cel dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nisem siguren, če je tole Zwolferkogel (je ena kar čudna perspektiva z močnim zumom?), potem ne samo cel dan ampak kar celo leto Polh, si lahko spodnji del te proge ogledaš malo višje na mojih slikah. Ampak je lepih pobočij tam toliko, da bi ti bilo žal, če ne pogledaš še kam drugam. Ko sem bil jaz tam, je bilo snega toliko, da sem videl 2 norca, ki sta skakala čez tiste železne ograje proti plazovom. To je sicer na nekaterih območjih (označenih na zemljevidu) strogo prepovedano, ker so nekatera pobočja plazovita in lahko s takim početjem ogroziš ne samo sebe, ampak tudi druge.

Meni je pa všeč večerna slika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Tudi jaz mislim, da gre za Zwolferkogel, res fantastična freeride trasa, zgoraj odprta, nato pa med drevesi.

Marko, tudi tista zadnja slika iz tvojega poročila (Schattberg Ost) odkriva lepe terene. V Saalbachu sem smučal dvakrat, sicer v prejšnji sezoni, ki pa glede na snežne razmere ni dovoljevala raziskovanja izven urejenih prog...ga že ujamem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Ja, gre za Zwolferkogel. Vidi se Zwolferkogelbahn 2 (tista, z vmesno postajo, kjer gondola rahlo zavije). Slikano pa je, vsaj mislim tako, z vrha Schattberga. Je pa verjetno res ''zoomano''.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
de_an
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2012 1:09
Prispevkov: 27


...podaljšani vikend v sallbachu 16,17,18,vreme je bilo spomladansko,proge so zdržale nekje do 13 ure,potem pa so začele popuščat,glede naprav pa o širini prog fenomenalno,je eno izmed najbolših smučišč v avstriji vsaj za mene...priporočam vsem...

















_________________
sezona 2010-11: 3x Saalbach Hinterglemm,3x Bad Hofgastein-Sportgastein, 3x Mariborsko Pohorje,2x Rogla
sezona 2011-12: 3x Hintertuxer Gletscher,4x Mariborsko Pohorje,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2012-13 3x Saalbach Hinterglemm,3x Kitzbühel, 5x Mariborsko Pohorje, 1x Rogla
sezona 2013-14 4x Schladming,2x Areh,3x Saalbach Hinterglemm
sezona 2014-15 3x Hochzillertal,3 Schladming,1 Areh
sezona 2015-16 3x Saalbach Hinterglemm,1xTrije kralji,3× Maria Alm - Hochkonig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tretja slika da tudi odgovor, iz kje je posneta IGA10-ova 4. slika. Iz gondole Vestgipfel, samo malo višje in z nekaj zooma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB