Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » nova štirisedežnica Vitranc I

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 nova štirisedežnica Vitranc I « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
BZz
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2005 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 13:31
Prispevkov: 5


Kot mi je znano je bil tehnicni pregled narejen in naj bi Vitranc 1 pricel
z obratovanjem 30.12.2005, se pravi jutri, ko naj bi bila tudi uradna otvoritev..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
runner
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2005 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2005 21:33
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana - Moste

BZz ?
nic mu ne verjet!

:-)

hec hec ... ce je kdo pr koritu in ima pravi info je on.
Zal bom (Vitranc 1) probal sele 2007 leta (ce bom saniral poskodbo do takrat)
_________________
whooosh, whooosh

runner
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2006 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Sedežnica preizkušena, lepo urejena vstop in izstop, razširjena obvoznica v zgornjem delu, kar nekaj novih topov (ki pa jih je že skoraj zasul naravni sneg) - skratka odlično z eno malo pomankjlivostjo - res je škoda, da je fiksna 4seda. Je udobnejša in hitrejša od stare enosede vendar... Počasi se bom še strinjal z Mikijem o fiksni sedi dolžine čez 1200m. Fotke pa ob kakem sončenem vremenu.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Ta članek na spletni strani RTV-a me je spomnil, da nisem objavil nobenega poročila o novoletni smuki v Kranjski Gori. No, najprej članek...

http://www.rtvslo.si/tureavanture/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=229

V zraku viseli kar eno uro
Negotovost med smučarji, ki so obstali na sedežnici

Novice, 8. januar 2006 20:08
Kranjska Gora - RTV SLO

Kranjska Gora

Novo sedežnico so zasilno zagnali, tako da je lahko počasi pripeljala smučarje na vrh. Foto: RTV SLO
Kot kaže, imajo v Kranjski Gori težave z novo štirisedežnico Vitranc 1, saj je ta v nedeljo stala eno uro.

Na njej so bili tudi številni smučarji, ki pa menda od kranjskogorskih žičničarjev niso dobili pojasnila, kaj se je zgodilo. Zaradi čakanja so nekateri zahtevali vrnitev denarja za vozovnice, a jim ga niso hoteli vrniti.

Po eni uri so sedežnico znova zasilno zagnali in omogočili, da so se smučarji počasi pripeljali na vrh.

Zatem sedežnice niso več zagnali, pa tudi dan prej so menda imeli težave, saj je bilo opaziti, kako se je sedežnica čez dan nerazumljivo velikokrat ustavila.


...naj povem še svoje: 30.12., torej na dan otvoritve nove štirisedežnice Vitranc1, smo se prijatelji odpravili na smuko v Kranjsko Goro.
Bilo je precej sončno in mrzlo (cca.-10), torej pravi zimski dan.
Čeprav smo pričakovali gnečo, pa kaj takšnega vendarle nismo,
menda je bila še ob 11.-ih čakalna doba v vrsti pred blagajno dobro uro!
Tam je baje prihajalo do običajnih problemov, ki pač nastanejo v gneči:
nejevolja, nervoza, vrivanje, prerivanje, vpitje, teorije zarote, ipd.

Smučišče samo je bilo kot noč in dan...na kranjskogorski strani pač
zaradi sonca čez dan višje temperature, veliko ljudi, mehkejše in nekako
po 11. zjutraj že nekoliko razrite proge z občasnimi kupi in kuclji snega.
Čeprav se je ob napravah čakalo dobrih pet minut, se je na progah
ta gneča nekako razpršila, le znajti se je bilo treba, poiskati prostor zase.
Na podkorenski strani zjutraj senca, mrzlo, malo ljudi, trše in bolj
ohranjene proge, pa vendar ne poledenele, gneče pa ni bilo.

Snega je bilo povsod dovolj, le pod zgornjo postajo Dolenčevga ruta se je na tej krajši strmini od nikjer vzelo nekaj kamenja, ki ga je množica pač raznesla po modri progi navzdol v dolino. Na tej strmini se poleg tistega fiksnega snežnega topa spomnim tudi edine ledene plošče na smučišču. Novi čitalci so mi delovali povsem normalno, je pa res, da sem kar nekajkrat videl koga, ki je moral plezati čez njih, pod njimi ali pa kar iz vrste, ker naj bi čitalec prehitro odčital svoje ali pa kar naenkrat crknil.
Vidljivost prog je bila na kranjskogorski strani komaj povprečna, saj so kljub soncu tudi čez dan večinoma ostale v senci difuzne svetlobe.

Še o napravah...tega dne so se ustavljale vse možne naprave...
ne vem, ali je obstajal nek skupni razlog, pa vendar mi je uspelo obstati tako na vlečnici Mojca 2 kot na štirisedežnicah Dolenčev Rut in Vitranc1.

Nova naprava mi je sama po sebi pustila boljši občutek kot sem pričakoval sodeč po prvih fotografijah, res se pred zadnjo strmino zazdi nekoliko počasna, a potem je vendarle kmalu hitro zmanjka.
Vsekakor je veliko boljša kot stara enosedežnica, res pa ni več tiste romantike, ko ti pač ni ostalo drugega, kot da si zrl po okoliških hribih, se pa sedaj vsaj lahko z nekom pogovarjaš na dovolj udobnih sedežih. Razočarali pa so me uporabniki, nekatere je tako bilo strah hitrosti sedežnice in so z velikimi očmi obstali sredi vrste ali pa skakali ven iz nje in govorili, kako da tja gor pa že ne grejo, čeprav je bilo povsem jasno, da z dostavnim trakom vse deluje brez težav in ne boli. Spet drugi so seveda direktno pred čitalcem za karte čakali na svoje prijatelje 3 vrste nazaj, za njimi pa je v vrsti čakalo 100 ljudi, sedežnica pa je bila napol prazna...

Tudi vstop nanjo bi lahko bil boljši, saj je vhodna škarpa res zelo široka,
vsekakor pa dovolj da bi namesto 90-stopinjskega ovinka v obliki kovinske ograje lahko uredili npr. dva 45-stopinjska ali pa polkrožno ograjo...s tem bi le preprečili dodatno nervozo, ki je nastajala zaradi tistih na notranji strani ovinka, ki so posledično seveda vsem ostalim tacali po smučeh...

Dan pozneje je bilo v vseh pogledih povsem enako, le gneča je bila še večja.


Kljub lepemu vremenu pa žal zaradi nekih tehničnih težav fotografij teh dveh dni nimam, ko pa pomislim na gnečo mi pa niti ni več tako žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 Stran 15 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » nova štirisedežnica Vitranc I
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB