Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » nova štirisedežnica Vitranc I

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Naslednja
 nova štirisedežnica Vitranc I « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja prvo bi moral zamenat brsnino, pol bi pa lahko odprl tut uno progo od poligona proti brsnini, kjer je biu učasih pokal, pol so pa to progo zaprl - sicr ne vem zakaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


S čim pa bi ti zamenu Brsnino?
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

z vlečnco. pa mau bi zrihtu tisto traso za smučke, ker ge vlečnca kr je res ubitačno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Letose je napredek že to, da so potegnili zasneževanje tudi v Brsnino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


A kdo ve kdaj imajo v planu zamenjati Tiste vlečnice pri Veliki Dolini?
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Tudi te vlečnice niso tak problem, glede na terene in za začetnike so čisto OK. Edino dvoseda je kritična, pa seveda še zasneževanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja dvoseda je zelo stara. Zasneževanje pa bi lahko uredili tam v cca 2 letih.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Letose je napredek že to, da so potegnili zasneževanje tudi v Brsnino.
Si prepričan? Jaz sem se prejšnji četrtek vozil tam mimo, pa nisem nič opazil. Res pa je bilo že malo temno.
Citiram:
Tudi te vlečnice niso tak problem, glede na terene in za začetnike so čisto OK. Edino dvoseda je kritična
Lepo prosim, malo tišje, da te ne slišijo odgovorni v Kranjski Gori . Ja, ti so res sposobni zamenjati fiksno dvosedežnico s fiksno štirisedežnico, vlečnice pa pustiti pri miru. Jaz bi naredil ravno obratno, v Veliki dolini bi s fiksno štirisedežnico zamenjal vse tri vlečnice, s primerno izbiro trase bi to bilo povsem mogoče. Dvosedežnica me sploh ne moti. Z drugo štirisedežnico bi menjal obe Mojci in Rožleta. Potem bi KG že kolikor toliko zgledala .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja mooče bi lahko še malo podaljšali Mojco in Rožleta. Za Brsnino pa tudi jaz nisem nič videl ko sem bil na enosedi Vitranc1 (Žal že pokojna)
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja no pa naj kr use vlečnce vn pomečejo pa štirisedežnice not namečejo. ja no ljudje take it easy. Od kje pa dnar??

Če se res lotjo kj delat, naj prenovijo Vitranc II, dom pa progo od vrha. Pol pa Brsnino!!!

Ostalo kasneje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 12:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


miki je napisal/a:
Jaz bi naredil ravno obratno, v Veliki dolini bi s fiksno štirisedežnico zamenjal vse tri vlečnice, s primerno izbiro trase bi to bilo povsem mogoče. Dvosedežnica me sploh ne moti. Z drugo štirisedežnico bi menjal obe Mojci in Rožleta. Potem bi KG že kolikor toliko zgledala .


Tukaj se pa ne strinjava... kaj čmo. Men so te žičnice čist OK, in mislim da so za začetnike čist dobra opcija. V vsakem primeru pa bo preteklo kar nekaj sezon, predno se bo kaj novega dogajalo na tem področju. Dvosedo Veliko dolina pa bi se dalo malo podaljšati, IN VSEKAKOR POSTAVITI IZKLOPNO sedežnico, ker bi bila proga namenjena slabšim in še najdaljša sedav KrG je to. Fiksno sedežnico v Podkorenu sem nekako "kupil", za Vitranc I pa sem tudi sam malce razočaran. Sam ne krivit Kranjskogorcev, ker ste Štajerci to zakuhal, hehe...

Kar se pa Brsnine tiče, so pa v začetku poletja prekopali in mislim, da se je že kar zaraslo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 8:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
ja no ljudje take it easy. Od kje pa dnar??
Saj nisem predlagal funitela ali odklopnih osemsedežnic, ampak dve fiksni štirisedežnici dolžine 500 - 600 metrov, toliko denarja bi v nekaj letih KG verjetno lahko zbrala. Podrl pa bi kar šest muzejskih vlečnic. Malo poglejte po sosednjih državah, skoraj povsod je tak trend, da z eno sodobno žičnico nadomestijo dve ali tri stare. Res imaš investicijske stroške, prihraniš pa drugje - potrebuješ manj ljudi, odpade oskrbovanje tras šestih vlečnic s snegom, pridobiš nove smučarske površine (pod sedežnico lahko smučaš, po trasi vlečnice pa bolj težko), povečaš varnost - prečkanje treh vlečnic je za začetnika nevarno!
Citiram:
Sam ne krivit Kranjskogorcev, ker ste Štajerci to zakuhal, hehe...
Vem, zato pa sem siten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 8:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Po moje so vlečnice čisto zadosti dobre, vendar mora biti tudi kakšna sedežnica. V Kranjski gori ena za začetnike že je in to je za silo zadosti. Tudi v Val gardeni imaš spodaj ene 10 starih vlečnic na enem smučišču, ki so si še bolj napoto kot te v KG, ker se je skoraj nemogoče prebiti med njimi.

Kar najbolj rabi KG je povezava med KG in Podkornom2 za začetnike. To je še bolj potrebno kot umetni sneg. V Podkornu je veliko naravnega in ponavadi malo ljudi.

Druga stvar so parkirišča, tretja umetni sneg (na povezavah in Podkornu 2). Četrto so novi tereni (proti Planici, Cipernik, proti Vršiču). Šele na 5. mestu so zame zamenjave obstoječih naprav. Sploh Vitranc 2. Naj ostane muzej na prostem. Tam ni bilo in ne bo kakšne gneče, tistih parkrat, ko se bomo peljali gor, bomo pa že malo potrpeli. tako izgleda zdaj. Če imajo v načrtu večja zemeljska dela in progo, primerno za široke množice, je situacija drugačna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

No, vsak ima svoje prioritete. Verjetno ste že ugotovili da je moja prva želja čimprejšnje iztrebljenje vlečnic, te so za mene dinozaver, obsojen na izumrtje. Uprava žičnic ima verjetno spet druge poglede kot mi tukaj na forumu. Glede povezave med KG in Podkorenom 2 se povsem strinjam, da je nujno potrebna, nisem pa si na jasnem, kako bi naj izgledala in kje naj bi potekala, saj bi nekje morala sekati tekmovalne proge na Vitrancu. Pa ne mi zdaj začeti s kakšnimi tuneli, saj vem da imajo npr. v Val d'Iseru predor, kjer gre proga za začetnike pod smukaško, ampak po moje je taka rešitev hudo draga, pa tudi k lepšemu izgledu Vitranca ne bi ravno pripomogla .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Miki, pozabil si na šole smučanja. Jaz sem v Kranjski učil tamale in za njih je vlečnica edina možnost. Otroci ne smejo sami na sedežnico, mnoge je strah, vlečnica pa je tudi dobra vaja. V bistvu moraš stvari gledati tako: če bi ena sedežnica padla z neba, ali bi rajši imel novo smučišče, ali zamenjal 2 vlečnici. Itak lahko iz sedežnice Zelenčev rut smučaš po skoraj celi Kranjskič.

Za dostop do Podkorna 2 je pa najbrž križanje manjši problem. Se da čisto dobro urediti tudi z ograjami, samo potem zgubi Podkoren. Druga možnost je, da proga pride na spodnjo postajo Podkorna, samo potem bi morali postaviti še kakšen trak ali kratko vlečnico za povezavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Naslednja Stran 3 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kranjska Gora » nova štirisedežnica Vitranc I
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB