Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sappada

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Sappada « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 5:27 pm    Naslov sporočila: Sappada Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Že leta, vse odkar sem tam skozi začel hoditi v Dolomite, sem si želel smučati v Sappadi, v četrtek pa sem si to željo končno uspel izpolniti.

Tisti, ki ste se že kdaj peljali mimo, ste verjetno opazili, da gre za precej nenavadno smučišče, ki je okrog res lepe vasi (veliko lesenih hiš) razdrobljeno na tri dele (včasih je bilo celo na štiri, vendar pa so četrti del opustili že dolgo nazaj). Posledično ima smučišče dokaj specifičen značaj, ki pa je meni zelo všeč - počasne naprave, enostaven dostop do njih, malo ljudi, vsesplošno sproščeno vzdušje.

Ob pol devetih sem začel na prisojni strani, kjer te dve zaporedni dvosedežnici popeljeta skoraj 1000 metrov višje, do koče s fenomenalnim razgledom na 2000 metrih, od tam pa se potem proga vije nazaj v dolino. Spodaj ima, kot rečeno, vse skupaj zelo vaški pridih. Mogoče malo spominja na Obertilliach, vendar še na potenco - parkirišča za ta del smučišča ni, sedežnica gre kar iz neke stanovanjske hiše, kjer je tudi okence za karte, prvo uro pa sem bil na smučišču dobesedno sam. Ampak dobesedno sam. O obisku pogosto govorimo z malo pesniške svobode, nikoli pa se še nisem počutil, kot da sem na svojem zasebnem smučišču. V dolomitskem (no, ali pa Promotourjevem) slogu je bila proga perfektno stepana, sneg pa super, še povsem zimski. To je bilo še toliko bolj navdušujoče, ker si pri spodnji postaji sploh nisem zmogel predstavljati, da snega sploh kaj je, saj je bilo celotno pobočje povsem golo oziroma zeleno, vendar pa je proga domiselno speljana po dolinici, kjer sneg očitno ostane tudi v takih razmerah. Na vrhu, kjer je kotanja, ki malce spominja na kotanjo z vlečnicama na Voglu, je bila včasih še ena vlečnica, ki pa očitno zadnja leta ne obratuje.

Po kakih dveh urah sem se skozi vas kar peš odpravil proti nasprotnemu bregu, kjer je glavni del smučišča (v to smer je premik v pancerjih zelo neproblematičen; najprej kako minuto ali dve skozi lepo vas do glavne ceste, potem pa lahko po travniku odsmučaš do spodnje postaje sedežnice; v drugo smer bi bilo verjetno manj prijetno). Tukaj je bilo obiska malo več, ampak še vedno je govora o mogoče 50 ljudeh na celotnem smučišču - tako rekoč vsako vožnjo sem imel celotno dolžino in širino proge samo zase. Na tem delu smučišča sta prav tako dve sedežnici, a ne zaporedni, pokrijeta pa tri odlične proge - dve široki rdeči in eno široooooko modro. Na vrhu, ki je na 1600 metrih, je ob lepi koči še ena vlečnica za začetnike.

Malo bolj zahodno je še tretji del smučišča, ki pa ga tokrat nisem obiskal. Na pogled je videti dokaj podoben drugemu osojnemu delu, zdi pa se tudi, da bi ju brez večjih težav v prihodnosti lahko povezali, če bodo tako želeli (v kar pa precej dvomim, poleg tega pa si na nek način želim, da bi smučišče ostalo tako, kot je, torej odlično za pobeg od množic).

Tule je povezava do odlične fotoreportaže z Alpinforuma iz leta 2014: https://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=50013

Bom poskusil kasneje naložiti še kakšno svojo fotografijo.


Nazadnje urejal/a JakaB Pon Feb 06, 2023 10:16 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaka zanimivo tole malo smučišče, za katero še nisem slišal. Si videl, ali imajo mogoče tudi kakšen kombi za prevoz med deli smučišča? Me tudi zanima, po kakšnih čudnih poteh se ti voziš v Dolomite, da greš mimo Sapadde? Pogledal sem tudi njihov cenik kart, ki so seveda precej cenejše od večjih centrov.. Izstopajo dnevne otroške (do 14 let) po 10 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Med deli smučišča naj bi redno vozil avtobus, vendar pa nanj nisem bil pozoren, tako da ti informacij iz prve roke žal ne morem dati. Cene so pa super, ja, Turismo FVG ima ob torkih in sredah akcije, tako da je karta za 30 % cenejša, izven glavne sezone so pa karte tako ali tako zelo ugodne, tako kot na njihovih ostalih smučiščih.

Ker grem v Dolomitih ponavadi v Cortino, se mi z Gorenjske pot čez Tolmezzo, Sappado in Auronzo najbolj izplača.


Nazadnje urejal/a JakaB Pon Feb 06, 2023 10:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Karte za promoturjeva smučišča so res poceni.

Na FB skupini Ugodno smučanja se dobi voucher, s katerim kupiš odraslo karto za 30€ (tudi v glavni sezoni).

Če gre smučati cela družina, se na teh smučiščih smuča veliko ceneje, kot na slovenskih smučiščih

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Velikost tega "mini" smučišča pa je tam tam s Krvavcem ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


JakaB je napisal/a:
Ker grem v Dolomitih ponavadi v Cortino, se mi z Gorenjske pot čez Tolmezzo, Sappado in Auronzo najbolj splača


Uh pa se ti res splača po tistih ovinkih, sploh k si iz Gorenjske strani?

Sam ko grem proti Cortini al Kronplatz grem ponavadi kar mimo Nassfelda pa na Oberdrauburg pa naprej na Lienz,Sillian do Dobbiaca Pol pa al prot Cortini al pa naprej na Kronplatz.

Smo pa parkrat sli se na Tolmezzo pa čez Forni proti Cortini pa 1x cez Sappado...ne hvala raje par km več pa pretežno ravna cesta, kot po teh zdrapanih italjanskih ovinkih polnih policije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Sappada je znan nordijski center in ima veliko tekaških prog, smučarskih pa manj od Krvavca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JakaB je napisal/a:
Med deli smučišča naj bi redno vozil avtobus, vendar pa nanj nisem bil pozoren, tako da ti informacij iz prve roke žal ne morem dati. Cene so pa super, ja, Turismo FVG ima ob torkih in sredah akcije, tako da je karta za 30 % cenejša, izven glavne sezone so pa karte tako ali tako zelo ugodne, tako kot na njihovih ostalih smučiščih.

Ker grem v Dolomitih ponavadi v Cortino, se mi z Gorenjske pot čez Tolmezzo, Sappado in Auronzo najbolj splača
.
Jaz sem šel sicer v Cortino vedno prek Avstrije, ker sem ponavadi nekje na poti še smučal, najhitrejša pa naj bi bila južna varianta. Ampak zanimivo je, da meni za pot od Tolmeča do Cortine pokaže kot edino pot čez Ampezzo in Auronzo, če dam pa samo po z Tolmeča do Auronza me pa pelje čez Sappado, kar naj bi bilo 2 minuti in 2 km krajše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


-_m4tj4z_-: Pa ja, časovno je res zanemarljiva razlika, vožnja čez Karnijce mi je pa bolj prijetna - do Comegliansa je tako ali tako bolj ali manj naravnost, skozi Sappado je lepo, tisti ovinki na Tre Croci pa tudi niso prehudi. Sem šel parkrat čez Avstrijo, če sem se prvi dan ustavil na smuki v Avstriji, pa se mi ni zdelo nič kaj bolje.

ledenko: Po uradnih podatkih res, dejansko stanje se mi pa zdi precej bolj blizu - Krvavec ima po moji oceni verjetno nekje 15 realnih kilometrov prog, Sappada pa tudi.

marko: Ja, GoogleMaps je včasih malo čuden, zato jaz vedno poskušam črto prestaviti še na kakšno drugo varianto, pa potem vidim, kaj mi je najbolj všeč. Sem pa šel enkrat iz radovednosti čez Forni di Sopra namesto čez Sappado - no, tisto se mi je pa res vleklo, res pa je, da je bil že kar naporen dan za mano. Mogoče bi moral enkrat še čez Sauris, hehe (gledam na Street Viewju, cesta je videti zelo ozka, ampak lepo pa je ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


Za čez Sauris zberi lep dan...jst se lepo na****, ker začela že tema in se sneženje na polno...ni blo ravno zabavno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Lahko je na papirju mini smučišče, ampak nasmučaš se veliko bolj kot na kateremkoli našem 'vele' smučišču.
Sem bil letos 3dni v Forni di Sopra.
Proge prazne, žicnice čist ok, ....ampak pripravljenost prog pa za čisto 10ko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cvirn1
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2021 17:32
Prispevkov: 16


Ali ni najhitreje do Cortine in tega dela dolomitov preko Italije? Torej Nova gorica in nato po avtocesti gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


ledenko je napisal/a:
Sappada je znan nordijski center in ima veliko tekaških prog, smučarskih pa manj od Krvavca.


Kako je lahko Krvavec uradno napraskal 30 km meni ni znano. Pri smučanju uporabljam aplikacijo SkiTracks in ta mi za od vrha Zvoha do Gospinice (6 sede, ki gre na Vrh Krvavca) naračuna 2.43 km. Pa nisem smučal smuka. Od Vrha Krvavca do Gospinice mi naračuna 1.79 km. Glede na to da je max možna višinska razlika (Zvoh -> Gospinica) manj kot 500 m, je teh 30 km "pipe dream".

Krvavec ima max 15 km prog (sam se sicer nagibam na 10km), pa še ti kilometri so zelo širokogrudni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Mislim, da obstajajo celo nekakšni standardi, ki upoštevajo tudi strmino in širino proge. Na Ischglovi strani je primer izračuna. Tako navajajo, da imajo 37 km težkih prog, čeprav je tam dejansko za 24 km prog (downhill route), GPS pa bi pokazal 23 km (horizontalna projekcija). Če je proga dovolj široka pa jo najbrž štejejo dvakrat. Na Krvavcu štejejo recimo Njivice levo in desno od sedežnice vsako posebej, progo z vrha Krvavca 1x v Tiho in 1x mimo hotela itd. Nimam občutka, da bi kaj bistveno bolj pretiravali s kilometri kot recimo v Avstriji. Za primer Katscberg naj bi imel 70 km prog, pa z lahkoto vse presmučaš v 1 dnevu, medtem ko Krvavških 30 težko v pol dneva (mišljene so vse proge z vsemi variantami).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


marko je napisal/a:
Mislim, da obstajajo celo nekakšni standardi, ki upoštevajo tudi strmino in širino proge. Na Ischglovi strani je primer izračuna. Tako navajajo, da imajo 37 km težkih prog, čeprav je tam dejansko za 24 km prog (downhill route), GPS pa bi pokazal 23 km (horizontalna projekcija). Če je proga dovolj široka pa jo najbrž štejejo dvakrat. Na Krvavcu štejejo recimo Njivice levo in desno od sedežnice vsako posebej, progo z vrha Krvavca 1x v Tiho in 1x mimo hotela itd. Nimam občutka, da bi kaj bistveno bolj pretiravali s kilometri kot recimo v Avstriji. Za primer Katscberg naj bi imel 70 km prog, pa z lahkoto vse presmučaš v 1 dnevu, medtem ko Krvavških 30 težko v pol dneva (mišljene so vse proge z vsemi variantami).


Seveda je težko presmučati Krvavških 30km v pol dneva če imaš počasne naprave. Razen šestsedežnice na Vrh Krvavca je ostalo počasno v pm.

Ko si dal primer Avstrije... ravno Avstrija se mi zdi še najbolj poštena z njihovimi kilometri (certifikat od Christopherja Schrahe-a).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sappada
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB