Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Cortina? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 7:00 pm    Naslov sporočila: Cortina? Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Je kdo bil, ima kakšne izkušnje?
Nekaj razmišljamo o njej pa me zanima kakšna so smučišča, je dovolj za 1 teden, pa kakšna je povezava med tofansko in cristalo stranjo, če je kakšna.
Počasi že izbiram za zimo in je to ena izmed možnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miroko
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 15, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Od "mondenih" smučišč sem bil najbolj razočaran v Cortini in Badkleinkircheimu, naprave so v primerjavi z drugimi smučišči zastarele.
Cortina je italjansko smučarsko središče za bogataše.Tu ni primarno smučanje, tukaj se pokaže "pelc montelne" , dobre avte in smučarsko opremo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Bad Kleinkircheim mondeno smučišče???? Spet nekaj novega.......cajt jih je že zdavnaj povozil in če ne bi imeli dveh termalnih kopališč, bi jim trda predla......Še nikjer si nisem pri 1,5 m snega tako uničil smuči kot pri njih....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Tudi na tem smučišču so začeli zasneževat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


obujam tole temo o cortini (sicer že od 2009 nedejavna)
tam se odpravljamo 17. in 18. 12. na swoard demo tour (boarderska demo zadeva, lče kdo pozna super) in me zanima če ma kdo izkušnje s tem smučiščem decembra?
še bolj pomembno vprašanje je pa: če pozna kdo apartma v katerem bi lahko prenočili tole noč, ne nucamo udobja, samo za prespat, pojest večerjico in fruštik pa gremo.

hvala za vse odgovore.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glede na to koliko slabega sem slišal o tem smučišču, sem moral pogledati, kako je tam. In ni mi žal. Cortina je sestavljena iz dveh nepovezanih delov (Tofana in Valoria). Dobro, lahko bi omenili še tretji del 5Torri z Laguzoiem, ampak tega se lahko podela tudi iz Alta Badie.

Vsako od obeh smučišč je nekako smučišče za 1 dan. Najprej naj opravim z dvema klišejema, da je to smučišče, kamor se hodijo kazat bogataši. Nisem videl nikogar s krznenim plaščem, noben ni prišel na smučišče s Ferarijem (po možnosti opremljenem z verigami ) in nisem srečal nobenega Rusa. Drugi kliše, da so tam same stare naprave tudi ne drži povsem. Polovica sedežnic je čisto modernih odklopnih, zato pa druga polovica takih, da bi se jih še na Pohorju sramovali. Seveda je v primerjavi recimo s Kronplatzem smuka tu bistveno slabša, naprave so slabše, proge slabše urejene, oznake na smučišču slabe, na kakšni od prog najdeš kamenje, pa proga do doline tudi ni bila odprta. Zato pa se ta del Dolomitov odlikuje z enkratno okolico. Ni to po naključju v Unescovi svetovni dediščini. Že vožnja od Toblacha je vredna poti. Zato sem tudi prilepil bolj slike okolice kot slike smučišča.

Tole je štart ženskega smuka. Zgoraj so opozorila, da je ta proga samo za eksperte.


Pogled iz trosede:



Tole je pogled iz gondole proti Tofani. kar visoko. Je pa zanimivo, da gondola vozi non stop, tudi če je samo en potnik.


Od vrha druge gondole je kar lepo visokogorsko smučišče z naravnim snegom. Tam so tri kar dolge in počasne dvosedežnice. Ob 15. uri sva bila edina smučarja na tem zgornjem delu smučišča. Pogledi na okoliške gore so v resnici še lepši.



Tole pa je že smučišče iz tofane. Zelo strma proga, tudi ta je opremljena z opozorili, da je le za eksperte. Bi bila prav užitna, če le ne bi bilo treba vsakič poleg gondole uporabiti tudi eno dolgo staro dvosedo.


Kdaj drugič pa še iz Valorie.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Za moje pojme je Cortina ena najlepših smučarskih središč. Nudi ti tako težje kot tudi lažje proge. Prejšnji teden smo imeli kakih 4 dni powdera na Helmu in Innichenu, v petek pa perfektno vreme v Cortini. Pa še z smučarkami si se lahko peljal na sedežnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Končno še nekdo, ki mu je Cortina všeč. Moram sicer popraviti svoj podpis pod prvo sliko dva prispevka nazaj. kot sem videl na televiziji štart smuka ni pri temle useku, ampak precej više pri vrhu trisedežnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Men je tudi bila....sploh ta ženski smuk in super G......uživala z ženo....
http://www.youtube.com/watch?v=U-KnFk1GvBQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rosk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2013 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 14:22
Prispevkov: 8


Po 15. letih, odkar hodim mimo Cortine v Alta Badio, sva se s ženo odločila da prvi dan prešernovih počitnic prvič presmučava v Cortini,
in nama ni bilo žal.
Dopoldan sva preživela na Tofani, proge odlično pripravljene, temperature ravno pravšnje, izjemna smučarska kulisa,
zmotila me je edino slaba označenost prog.

Olympia


Pogled s sedežnice duca d'aosta


Forcella rossa




Cortina


Popoldan pa sva se s skibusom preselila na Cinque torri,
vsekakor vredno ogleda in prav simpatične proge.

Cinque torri s Tofane


Cinque torri 1


Cinque torri 2


Pa tudi takšna polžja naprava se najde


toplo priporočam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2014 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Cortina je bila magična v četrtek. Noro dobra smuka res Toliko snega pa že res dolgo ni bilo. V mestu je vec kot meter snega. Škoda, da je danes odpadel ženski smuk, ker smo prišli navijat .
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Cortina v vsem svojem sijaju. Samo snega je zmanjkalo za še lepšo pokrajino







_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem odsmučal svoj prvi dan v Cortini. Ljudi ni več kaj dosti, na nobeni napravi ni vrste niti do avtomatov. Zjutraj sem začel na pistah ženskega smuka, kjer je bilo ravno prav spuščeno in mehko, da se je dalo uživat v pomladanskih kratkih zavojih po prijetno strmih progah. Potem sem se počasi preselil pod Tofano, kjer je bil sneg še popolnoma zimski in nepredelan, tudi ob pol dveh. Zatem sem skočil še do Cinque Torri, kjer je bilo tudi zelo simpatično.

Ni kaj, Cortina me je zelo navdušila. Dobil sem točno to, kar sem iskal: spektakularno kuliso in prazne proge. Stanje naprav me posledično ni zmotilo, ker rad uživam v razgledih, sploh se mi pa zdi, da stanje niti ni tako problematično. Jutri pa še Faloria!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Oh ta prelepa Cortina ! Fantastični pogoji, ampak malo več snega ne bi škodlo






_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2016 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Predvsem pa je bila smuka ta vikend odlična (ob skoraj praznih progah med četrtkom in soboto, le nedelja se je malo napolnilo) na Cristallu in pa pri 5Torri. Območje Tofane je bilo veliko bolj obljudeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB