Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Cortina? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Minuli vikend sva preživela v Dolomitih, soboto na območju Sellaronde, bilo je super, a mnogo bolj me je impresionirala nedeljska Cortina. Prav nore, strme proge med skalami, fantastični razgledi in odličen, žal sicer umetni sneg, naravnega je zelo malo. Prejšnji večer je bilo v mestu ogromno ljudi zato sem se bal gneče, a je na smučišču ni bilo. Parkirala sva nekje ob sredini proge 28 in naredila par voženj na spodnjih sedežnicah, kjer je bil sneg spomladanski. Za ženo je bil pogled na višje strme proge kar strašljiv, zato sem šel v izvidnico na Pomedes:



A se da tole strmino obvoziti po krasni rdeči progi 36, ki se nato razcepi v lepo, dolgo modro progo in pa rdečo 35, ki pa bi tudi nižje morala biti obarvana črno.



Nasploh so rdeče proge večinoma kar zahtevne in bi bile na znanih avstrijskih smučiščih večinoma črne barve.
Nadaljevala sva na Ra Vales, kjer je žena ostala na terasi "najvišje picerije v Dolomitih", sam sem se najprej spustil po res hudi progi 51.







Nadaljevanje na zgornjih sedežnicah:













Spet na še vedno odlično progo 35:



Pogled na progo 51:



Že kar potrebno pavzo sem izkoristil za premik na drugi del smučišča. Na ta način sem sicer izpustil Cinque Torri in predvsem atraktivni Lagazuoi, za katerega sem bil prejšnji dan za las prepozen. A mora nekaj ostati še za kakšen prihodnji obisk. Po cesti sva se zato odpeljala na Rio Gere, od koder sva nato preko Misurine nadaljevala proti domu. Najprej sem šel na Monte Cristallo, zanimiva sedežnica:



Zgoraj še ena, komaj kakšen smučar, pogled na nasprotno stran:



Nadaljevanje na Faloriji, črna proga z eno res hudo strmino, kakih 55% neki, veveric nisem srečal :



Super proge, zelo malo ljudi, najbrž so vsi na tej sliki , kljub temu so sedežnice vozile s polno hitrostjo:





Skrajno levo poteka proga Olimia Vitelli, žal je bila ob koncu dneva zdrsana in v senci, razgibana, a ima kar nekaj ravnin. Tale je bila boljša:



Ta pa še bolj, v ozadju že senčna Tofana:



In po 8 urah še zadnji pogled na sončni Monte Cristallo:



Res super smučišče, tudi naprave so za moje pojme čisto solidne, praktično vse hitre odklopne. Izjema sta dve fiksni trisedi. Tista na vrhu Tofane se oddolži z lepimi razgledi, spodnja na Faloriji pa je kratka in v bistvu služi le za dostop do zgornjih naprav. V globoki zimi pa bi seveda občutil pomanjkanje zavetja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB