Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vaša najhujša nesreča

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Vaša najhujša nesreča « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2007 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Matral?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2007 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


JacK. je napisal/a:
Matral?

Temu se drugač pravi, sem probavu pa mi pi*ka, ni dala.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

No jst pa letos na Krvavcu, ko sem se peljal iz Zvoha mi je med vožnjo v hrbet priletel bordar. Fant je preskočil ograjo oz trak ki je označeval delitev proge. Priletel mi je pa direktno v hrbet, še dobro da sem imel želvo.
Tako na srečo nisem otrpel nobene poškodbe, res zahvala želvi.
Morm pohval redarje in reševalce saj so bili v sekundi na kraju dogotka.
Lahko bi se končalo, raje ne pomislim kako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Don Rossi Carleone takrat, ko se ti je zgodila nesreča si mi bil ti učitelj. Redarji ter reševalci so res odreagirali profesionalno. Tisti bordar je pa res en bumbar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2007 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

V Nassfeldu pod štirisedežnico čez cesto sem se po strmini hotel ustaviti vendar pa me je vrglo iz smuči naredil sem 3 prevale vendar z menoj ni bilo nič hujšega samo malo popraskan po obrazu od ledenega snega vozil sem pa smuči Fischer S400 s vezmi Tyrola nastavljene na 70kg jaz pa sem imel 58kg smuči pa so bile od očeta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2007 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 360


Na Jahorini sem naredil dve "salti" v celcu ker sem zahaklal eno vejo, ali karkoli že. Potem sem samo hotel isto stvar ponovit
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Župmart
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2007 12:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2007 14:29
Prispevkov: 19
Kraj: Mengeš

Mene pa je odneslo čez rob smučišča, tako da sem z glavo naprej priletel v pomrznjeno ruševje. Sem imel kar lepo popraskan obraz. Še sreča, da je bilo tam ruševje, ker je bil zadaj nekaj-sto meterski prepad. To je bilo v St. Antonu.
Druga taka nesreča je bila, ko je bil sneg na Krvavcu zelo težak, še celo rosilo je, jaz sem pa malo preveč spustil in takrat mi je kup snega zagrabil smučo. Nato sem naredil nekaj prevalov in pristal v cevcu. Do gondole sem nato odsmučal na eni nogi, ker sem imel koleno na drugi nogi zvito.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
yyyeb
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:11
Prispevkov: 21


oprostite za krajo topica! zanima me koliko od vas nosi čelado me d smučanjem in če mi jo priporočate?
a ne bom izpadel bedasto med drugimi,če si jo nabavim?
_________________
ššššššššššššš kako drvim in se v drevo zaletim!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Sedaj imaj(m)o ze skoraj vsi celade, tako da izpades bebasto ce je nimas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pile
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 21:19
Prispevkov: 11
Kraj: mb-topolšica in še kje ( nomad)

evo še moj bigbadaBOOM:

Bil je prelepo božično jutro 25.12.2004 ko sem starega le s težavo spravil na smučarijo, destinacija Golte . In že se vozma z gondolo, vse je bilo popolno, (razn da je blo bolj malo snega, kar pa je zadnje zime že kar praksa), pridema na vrh gužve nobene, nadaljujema na sedežnico medvedjak, kjer foter sreča znanca s katerim se zapleteta v pogovor, ki je trajal vse do vrha proge. Ko sm po približno 5 min njunega kramljanja na vrhu že cel nestrpen čakal, da se prvič v sezoni spustim po solidno urejenem Medvedjaku, jima rečem "nič grem js dol se uspod dobimo". Že ga pičim: najprej par dogih zavojev pol ga mal spustim pol spet naredim dolg zavoj v desno se obrnem v levi zavoj nakar začutim da se mi eden od obeh paščkov na zadnji vezi borda odpne, zadevo upočasnim nadaljujem zeloo počasen zavoj se pripeljem do roba smučišča, se ustavim, vržem na kolena pogled usmerim proti omenjeni vezi nakar BOOOM...Nč jasn počasi opiram oči, čutim polna usta izpljunem debelo kepo krvi sline in še masičesa, gledam okoli sebe brez občutka za orientacijo, povsod samo luže krvi, stari ter polno nekih nepoznanih ljudi me spašuje kako je, mi mečejo sneg za vrat, foter mi tipa po glavi, sam se primem za nos v katem čutim podivjan utrip srca, ga stisnem vidim da ni kaj prijet oz. je čutiti kot da bi bil iz silikona. ok gremo dalje z prsti grem v ustno votlino, katero čutim da jo vsake 5 sek zalije kri tipam zobe sprednja dva premikam kot da sta iz želeja.....

Skratka da ne dolgovezim, (kot da še nism zabluzu)

tip s katerim se je foter zapričal se je spustil po smučišču malenkost za mano, (po besedah fotra se je spustu "smuk") in ker me je spregledal je naletel name na polno, sreča je bila ta, da me je zadel "samo" z roko ter palco.

posledice:
zdrobljena nosna kost (na tri dele), prebita zgornja ustinica (sm mel dve namest ene),
šivan jezik zer obe dlesni, aja pa še zbita sprednja zoba ter pretres možgan...

Kar pa je najvažnej... tud to smo preživel , naučil pa sm se da na smučišče me brez čelade in očal ni več...

OVER & OUT
Vesel božič in srečno novo leto...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Men se je zgodil pa na Rogli, na Jurgovem ene 5-6 let nazaj, ko smo še s sulicami vozili. Pičim po progi, delam dolge zavoje, nakar mi vzame spodnjo smučko (proga ni bila zratrakirana do roba in sm samo z eno smučo vletel v celca). Obrne me na hrbet in z glavo naprej drsim po snegu. Videl sem samo nebo. Na srečo sem se ustavil ene 30 cm od smreke. Če bi takrat z glavo direkt zabil v drevo....seveda nisem nosil čelade.

Najhujša nesreča je pa bla tud na Rogli. Jaz ves vesel z novimi dilami Elan Worldcup SL, prvič z njimi na snegu, supeeeer. Pelem, pelem, in tretji zavoj orng potegnem in sledi katastrofa: notranja smuča se mi odpne in s spodnjo zapelem čez njo. Jaz padem, brez posledic, smuča pa: z robnikom spodnje smuče sem olupil zadnji del odpete smuče. Malo je falilo pa bi jo olupil čisto do robnika, potem bi stvar lahko vrgel samo v koš. Na srečo mi je potem fotr lahko na šihtu z nekimi lepili vse nekako zakrpal, da so smuči ostale vozne. Kriv sem seveda sam, ker nisem preveril, koliko mi je idiot v hervisu nastavil avtomate. Mu na listek napišem, da mam 70 kil in jih on nastavi na 70. Če bi bil takrat tam, bi ga fental.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


rokxy je napisal/a:
Mu na listek napišem, da mam 70 kil in jih on nastavi na 70. Če bi bil takrat tam, bi ga fental.


jst mam avtomate naštimane na +5kg od svoje teže. a je to hudo narobe al kaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Jst če nimam na vsaj 80, mi jih konstantno dol meče! Sedaj mam na slabih 90, ker nimam rad, da ko me mal zvije, da mi takoj smuče dol padejo. Jaz vedno padam na notranjo stran in mi je fajn, da smuči ostanejo na nogah, ker se takoj poberem nazaj in pelem dalje.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


To se je tudi meni zgodilo.... z Elan SL.... imam 80kg v intersportu so mi nastavili vezi na 8... seveda nisem preveril... in prvi dan smuke na strmem smučišču delam carving zavoj, pri dokaj visoki hitrosti se smuča odpre... na srečo je bila prazna proga in sem se lepo rešil z eno smučo.

Sedaj imam nastavljeno na 9 in dela brez težav.... tudi odpre ko je potrebno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

elan je napisal/a:
rokxy je napisal/a:
Mu na listek napišem, da mam 70 kil in jih on nastavi na 70. Če bi bil takrat tam, bi ga fental.


jst mam avtomate naštimane na +5kg od svoje teže. a je to hudo narobe al kaj?

Če je tekma potem jih imam na full /120 kg/ drugače +5 kg od svoje teže....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Vaša najhujša nesreča
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB