Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Marvin je napisal/a:
miki je napisal/a:

Joj, upam da tega ne berejo nekateri beciklfanatiki, bo hitro priletela replika


Nič me ne moti, nov start bi bil verjetno osvežitev.


Če sem lahko malo sarkastičen: če se že moramo "ostali žalujoči" vozit na blatnih sedežih v gondoli, upravičeno pričakujem start skozi jedilnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2023 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Če so si nove deske okoli Luke zaslužile omembo v Večeru, je nova tegola (ali kako se že zdaj reče tej strešni lepenki) na koči na Trikotni Jasi, v kateri je nekoč bila spodnja postaja dvosedežnice Poštela, zagotovo vredna vsaj fotke na forumu :


Ne vem kdaj se je to zgodilo (ker iz razumljivih razlogov zadnje čase bolj malo hodim okoli spodnje postaje Vzpenjače), ampak opazil sem da je izginil 'rumenjak' na stebru ki je tam ležal nezmontiran od lanske jeseni. Gremo ugibat kje se bo pojavil ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 7:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3131


Včerajšnji pogled od daleč mi je dal za videt eno novo svetlečo rumeno palčko pod kočo Luka okoli prelomnice .

Drugače, za pomiritev Marvina, bike park pridobiva nov obnovljen štart.
Za vse ljubitelje lesenih igral, ki so mimogrede po razpisu mogla imeti certificiran les, se na Bellevue-u pojavlja nov konpleks "motoričnega" parka. Isto se še more en pojaviti na vmesni postaji.

Vsekakor sem zadovoljen z investicijami letos, vidi se precej.
Sedaj v prihodnjem letu/letih pa pričakujem, da se konkretno obnovi zasneževanje doline, da bo vsaj možno istočasno zasneževanje Čopke/stadiona, ter da bo od resorta pri turkih (beri bivše postaje vlečnice Habakuk), možno postaviti vsaj enkrat več topov. Oz da se bolje izrazim, delovati vsak enkrat več topov.
Nekje sem slišal govorice, da se naj bi okrepčevalnica na vrhu Cojzarice letos obnavljala. Ve kdo kaj več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcanmb
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2023 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2022 16:11
Prispevkov: 13


lenko je napisal/a:
Včerajšnji pogled od daleč mi je dal za videt eno novo svetlečo rumeno palčko pod kočo Luka okoli prelomnice .

Drugače, za pomiritev Marvina, bike park pridobiva nov obnovljen štart.
Za vse ljubitelje lesenih igral, ki so mimogrede po razpisu mogla imeti certificiran les, se na Bellevue-u pojavlja nov konpleks "motoričnega" parka. Isto se še more en pojaviti na vmesni postaji.

Vsekakor sem zadovoljen z investicijami letos, vidi se precej.
Sedaj v prihodnjem letu/letih pa pričakujem, da se konkretno obnovi zasneževanje doline, da bo vsaj možno istočasno zasneževanje Čopke/stadiona, ter da bo od resorta pri turkih (beri bivše postaje vlečnice Habakuk), možno postaviti vsaj enkrat več topov. Oz da se bolje izrazim, delovati vsak enkrat več topov.
Nekje sem slišal govorice, da se naj bi okrepčevalnica na vrhu Cojzarice letos obnavljala. Ve kdo kaj več?
Letos zagotovo ne. Baje ima Ivo neke težave s pridobivanjem papirjev, drugo leto upam da bo začel. Projekt ima narejen,spodaj v gozdu naj bi bil tudi glamping.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Včeraj sem po šihtu še na hitro skočil na Ruško, da ne bi česa zamudil . Nekaj minut pred peto so gradbeniki ravno zapuščali spodnjo postajo, monterja od Leitnerja pa sta še delala na obračalnem kolesu. 'Napredek' v enem tednu je tak, da je treba spremembe iskat z lupo, edino kar se vidi 's prve' so bolj ali manj zaključena zemeljska dela na trasi, kjer so pri izvozu iz postaje morali odstraniti ker nekaj terena:


Dobrih 100 m nad postajo je bager kopal po trasi, verjetno polagajo kabel. Drugače po trasi nekih sprememb ni videti:


Zgornja postaja, zgleda da so z večjimi betonerskimi deli zaključili in pospravljajo opaže:


Edina res opazna sprememba pa so sedeži razstavljeni na parkirišču:


Seveda z borderjem neprijaznimi sredinskimi zapirali, teh se bomo očitno morali navaditi:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
Postaje dobijo leseno fasado - če so meni lagali jaz vas fiju-fiju.

Niso te na**gnili, hiška za žičkota na spodnji postaji je že v lesu, tudi trak je že na svojem mestu:


V zgornji postaji potekajo obrtniška dela (ki k sreči sedaj več niso odvisna od vremena), glede na late na steni sklepam, da tudi tu v kratkem pride lesena fasada, da postaja ne bo več zgledala kot betonski bunker, ampak kot lesena kišta :


Sedeži še niso zmontirani, so pa zdaj prispele tudi 'roke' (možno da so bile dobavljene že prejšnji teden in sem jih takrat spregledal):


Malenkostna širitev proge oz. posek gozdnega otočka dobrih 100 m nad spodnjo postajo:


Danes z vremenom res nisem imel srečne roke, zato sem tudi s fotkami bolj skop . Pa saj še bo novembra tudi kaj sončka.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2023 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Do februarja (se)boš lahko slikal.

BTW: a kdo ve zakaj gondola še ne dela?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 12:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2359


Tale zgornja postaja je pa že cel grad .
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
BTW: a kdo ve zakaj gondola še ne dela?

Ja, to marsikoga zanima. Sodeč po današnji objavi na FB in spletni strani, bo vsaj do 5. 11. še potekal nadomestni prevoz s sedežnicami. Če ima kdo kako informacijo, tudi izza šanka, je dobrodošel - navsezadnje smo smučarski forum in ne CIA. Preko palca bi rekel, da nekdo na Ministrstvu za infrastrukturo ne upa / ne zna / ne sme stisnit štemplja pod dovoljenje za obratovanje . Mogoče mora preglednik ZAG-a preveriti če je Leitner uporabil prave šraufe? Ali pa niso poslali dokumentacije - seveda prevedene v slovenščino s strani sodnega tolmača ki je sočasno tudi strokovnjak za žičnice - v treh izvodih (kaj pa tile Lahi vejo o žičnicah, jih bomo že mi naučili ). Vsekakor gre za nekaj hudo pomembnega in še bolj skrivnostnega ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Evo iz leve roke, desnega kolena stare babice izza šanka : gondola še nima dovoljenja za obratovanje, čeprav je strokovni tehnični pregled že opravljen, vendar "tete" na ministrstvu ni bilo dalj časa, zdaj je razpisala rok za TP za Uporabno dovoljenje takoj po praznikih.

Ruška: STP za napravo bo tudi kak dan kasneje kot TP za gondolo, potem pa še vsi ostali papirji in uporabno .
Danes je izstop že zasut in poravnan - bog ne daj stopit gor, ker se vgrezneš do gležnjev, pa izolacija se dela na stavbi. V zgornji etaži bo žičko, pod njim blagajne in servis smuči by Renato, spodaj WCji in nadzorniki/reševalci.

Miki: častim v decembru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2359


JurijB je napisal/a:

Danes je izstop že zasut in poravnan - bog ne daj stopit gor, ker se vgrezneš do gležnjev
)

Potem pa upajmo da dobro zmrzne pred snegom, drugače bo pa čokolada.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2023 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


Najprej bo to jutri še odplaknilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2023 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/zakaj-pohorska-vzpenjaca-se-vedno-stoji-marprom-obzalujemo-vsak-zamujen-dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Apdejt z Ruške. Danes so fantje (mislim da dva od Leitnerja in dva Pohorca) montirali sedeže:


Opoldne je bila zmontirana približno polovica:


Ob štirih pa vsi:






Še najbolj zaostajajo zemeljska dela pod traso, kar tudi ni posebno presenečenje: medtem ko so monterji in gradbeniki na gornji postaji delali do mraka, sta oba bagerja lepo počivala.

Stanje na gornji postaji z različnih perspektiv:






Mimogrede, JurijB - jev strah da bo dež odplaknil vso 'čokolado' okoli gornje postaje se ni uresničil, je pa res teren hudo mehek in 'globok', kar je dokazal model ki je zapeljal v plastelin:


Spodaj zgleda da je hiška bolj ali manj gotova in trak zmontiran, dva fanta od Leitnerja (ki sem ju diskretno skril za njun pick-up na zadnji fotki) sta modrovala okoli montaže elektrike:




Mi je pa dečko od Leitnerja na vprašanje, kdaj bo sedežnica gotova, optimistično rekel da 'one week'. Mogoče da bo do takrat res končana montaža, zagotovo pa ne gradbena dela na postajah, zemeljska dela in predvsem 'štempelj' s strani režima. No, saj snega tudi še ni na vidiku .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 945


6.11. če sem si prav zapomnil, je strokovni tehnični pregled napovedan - torej mora bit zajla s pripadajočimi instalacijami gotova.

Me pa čudi, da na zgornji bajti ni še nič več (prej manj) narejeno kot sredi prejšnjega tedna - takrat so že izolacijo lepili med late - ali pa se samo slabo vidi na slikah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja Stran 10 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB