Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mokrine 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

A s top ski misliš sezonsko karto? Potem je to kar dobra varianta, če le ne poberejo preveč materiala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Saj tudi pri meni ni bilo nič novega, ampak nekaj fotk od nedelje bom vseeno prilimal :






Vedno se čudim, da skoraj nihče noče smučat po lepi, čeprav kratki progi pod štirisedežnico FIS. Meni je všeč, sploh ob vremenu kot je bilo v nedeljo je bilo na tem južnem pobočju prav prijetno toplo, tako da niti počasna sedežnica ni motila. Sneg pa je vseeno ostal suh tudi na tej sončni progi:


Medtem ko mi proga na Garnitzen 1 (La Prima) nekako ne leži najbolj, pa spadata obe ob Garnitzen 2 med meni najljubše v Mokrinah:




Čeprav je od zadnjega konkretnega sneženja minilo že kar nekaj časa, je snega še vedno ogromno - prav lepa skulptura se je naredila na strehi :


Proga v dolino, kot rečeno, še ob štirih perfektna. Nikoli ne bom razumel tistih, ki se pripeljejo z avstrijske strani in ne gredo na Millenium Express, ampak se z avtom vozijo na Mokrine. Meni bi bilo škoda voziti se v dolino z avtom, če pa lahko za konec uživam na 7 km dolgi progi :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Top ski sezonska,ja in kar uredu servis,ni preveč pobranih robnikov,so pa ostri kot hudič sem se celo urezal.Pred servisom je celo semafor o čakalnem času,nekatere dneve pa je celo bresplačno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stevilka99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 16:22
Prispevkov: 7


Včeraj perfekten dan na Mokrinah! Vse čista desetka !!!
_________________
Sezona 10/11: 2xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes sem se odločil še jaz za Mokrine, najboljše vreme je kazalo za tukaj. Lahko pa rečem, da sem bil pripravljen na oblačno vreme,
celo pot megleno, vse do 500 metrov pred parkiriščem na Tröglu, ko se nam je odprlo jasno nebo, pravo presenečenje, glede na prognozo.
Prihod nam je uspel res zgodaj, ob 8:20 smo se že obuvali, po Garnitznu 2 pa smo se spustili prvič že 8:50, prav lepe frišne proge, hehe.
Lepo vreme je zdržalo cel dan, malo pod minusom za super sneg, megla se je cel dan zadrževala samo v dolini, nekje pri Milleniumu sekciji 1, se je začela.
Prevelike gneče na smučišču ni bilo, razen na klasičnih delih, kjer se kaj združuje itd., vrst, vsaj jaz, nisem zaznal. Odprtih pa je zaradi ogromne količine snega,
veliko število prog, ki jih v prejšnih sezonah ni bilo. Našel sem tudi fun park, hehe, ki pa je kar majhen.

dedi je napisal/a:
kar uredu servis,ni preveč pobranih robnikov,so pa ostri kot hudič sem se celo urezal.Pred servisom je celo semafor o čakalnem času,nekatere dneve pa je celo bresplačno.

Servis je probala tudi žena, res je, kot je napisal dedi, kar solidno, predvsem pa ekspresno, kakšna kava, preden prideš do blagajne in plačaš, so dilce že narejene .

Še nekaj slikovnega materiala iz tega posrečenega smučarskega dne.
Proga na Gartnerkoflu, čaka na prve smučarje, na žalost je tukaj sedežnica še stala, hehe.

Pogled iz La prime na Gartnerkofel

Osrednja smučišča na Mokrinah, iz desne proge Gartnerkofla

Tista kratka smuk proga iz Trogkofelbahna

Madritschen zoom

Povezovalne poti in precej zvožen ceuc iz Trogkofelbahna proti rudniku

Pogled iz vrha sedežnice Sonnleitn na proge Rudnik in Trogkofelbahn

Običajna mestna gneča med Tröglom in Madritschnom, nov bar na vrhu pa pride zelo prav pri drugem počitku popoldne (vsaj meni),
ker so mize zunaj obrnjene proti sončku

Tisti del proge proti dolini, ki gre po gozdu in je meni najbolj všeč. Tukaj se lepo vidi, megla pri sekciji 1. Jaz že tako običajno ne grem čisto do doline, za razliko od mikija ,
ker mi spodnji del ne leži, ampak grem nazaj gor na prvi vmesni postaji.

Šestsedežnica Madritschen


Mislim, da tisti, ki so namenjeni jutri na Mokrinško polje (po dediju, hehe), ne morajo računat na podoben sončen dan, vendar prav krize ne bo, vsaj po snow-forecastu.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Bil v nedeljo 19.01/09 v nassfeldu - vreme KATASTROFA!!!! Zelo močno pihalo, nato se je iz doline dvignila nizka oblačnost (beri megla) in "kempirala" ravno nad celotnim območjem ski centra Nassfeld. Ob 12.00 ni bilo več varno smučati!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Spet se obeta konkretna porcija. Danes zjutraj že 25cm novega snega, do jutri zvečer pa ga meteorologi napovedujejo kar 150cm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skriti
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 16:44
Prispevkov: 24


Eno mogoč bedno vprašanje..

A gledajo kaj karte sezonske? Ker bi si od kolega sposodu Koroško sezonsko, ki pa ni prenosna
_________________
09/10: 34x
08/09: 29x
07/08: 49x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


če kje resno gledajo karte je to nassfeld ... tudi zaposleni imajo takšne prenosne male naprave v rokah kjer se mu pokaže slika osebe ki je imetnik karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


kotulc je napisal/a:
če kje resno gledajo karte je to nassfeld ... tudi zaposleni imajo takšne prenosne male naprave v rokah kjer se mu pokaže slika osebe ki je imetnik karte.


No ja, če maš ti gor čelado, špegle, po možnosti nagobčnik , jim una slika prov dost ne bo pomagala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


samo zaposleni te lahko malo bolj podrobno pogleda če sumi da se nekaj ne ujema .... sicer pa naj povedo tisti ki so jih že vredu kontrolirali

Pa tudi kakšne so sankcije bi lahko kdo napisal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2009 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

tomi je napisal/a:
Spet se obeta konkretna porcija. Danes zjutraj že 25cm novega snega, do jutri zvečer pa ga meteorologi napovedujejo kar 150cm

Ma jebote sneg... A bo Nassfeld letos sploh kdaj trd? Glede na kolicine snega, ce je verjeti njihovemu webu imajo zgoraj spet 1m novega, imam obcutek, da jim do srede aprila ne bo uspelo niti priblizno trdega naredit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


jutri grem verjetno v nassfeld pa me zanima če je cesta cez prelaz odprta(cesta k gres cez Italijo Pontebe) ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

http://www.amzs.si/?podrocje=332
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ma, zakaj pa rinete v Pontebo pa čez vse ovinke gor, ko pa je najkrajšja pot Theorll, če nimaš avstrijske vinjete.
Č e jo pa imaš, pa smuk skozi tunel, pred makaroni do, še 38 km in si na spodnji postaji.
Tiptrip:če greš trikrat smučat v dveh mescih se ti izplača dvomesečna vinjeta.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 6 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB