Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » wax

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 wax « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2007 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


No ja glede na to da nas večina ni profijev, res ni potrebe drgnt pol ure s krtačam, bistvo je napeglat, dol potegnt s ciklino, mal potegneš s krtačo pa zgloncaš!

Jest mam svoje smuče zrihtane sigurno v pol ure, (brušenje in mazanje) samo to naredim vsakič ko grem smučat - in je precej manj dela!
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc1
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:41
Prispevkov: 13
Kraj: Medvode

No sej mam jaz svoje tudi prej ker jih rihtam vsako ali vsako drugo rundo ,ker jih sam mal z dijamantom potegnem in napeglam,ampak če vzamem od koga druzga je pa takoj uro in pol al pa dve.
Sicer moram pa tko še ta teden kupit strojno ščetko za na bormašino(ročko in ščitnik sem že tko naredu sam,da nam dnarja preč metou),pol bo pa tud tist, mal hitrej.
Pa tudi ni treba da si profi,sej bistvo je samo ta,da spraviš dol ves vosek,kar ga masa ni vpila,ker če vstane na dili nis nič naredu,bolj bremza kot kej druzga.
_________________
Sezona 2006 / 2007
1x Moelltal
1x Rogla
24x Krvavec
7xVogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Za rekreativca je vsako krtačenje čisto nepotrebno in potrata časa (seveda moje osebno mnenje). Kar se tiče priprave smuči da je čim hitrejša pa je seveda potrebno čiščenje strukture ja, ampak rekreativec maže smučko da je mastna, ne da mu gre 110 po bregu. Tako, da jaz osebno ne vidim smisla po 3h krtačah in da bi jo potem ko jo postrga še pol ure krtačil in poliral na res čisto čistočo.

Če si potegneš (postrgaš) vosek dol je to čisto dovolj kar rabiš (na koncu še samo obrišeš - lahko tudi s kako stzaro majco:) ), s tem si še malo voska v strukturi pustil in bo še dlje držala smučka svojo mast (mažo), štopala pa vsekakor ne bo (zaradi tiste mini maže v strukturi).
Seveda je druga zgodba če si površno dol potegnil, da si ga pustil preveč, potem pa so problemi.
Sem pa tudi že z namazano in nepostrgano smučal, velikokrat, in gre tudi čisto normalno, rabiš pa malo večjo hitrost, ker potem re "šteka", ni se pa treba bat da bi bilo zdaj to kaj narobe.
Če zaključimo po domače z mojim miščjenjem: bolj ko je mastna, boljše za rekreativca.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
nejc1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:41
Prispevkov: 13
Kraj: Medvode

Nebom nič komentiral,samo rad bi te vidu z napeglano dilo v suhem snegu,no sicer men je prav če je tebi ,jaz s tako smučo nebi smučou,pa nisem noben profesionalc.A veš,to je tko,vsaka stvar ma svoj namen,tko kot gume za avto,ma tud profil z določenim namenom,pa ne sam za dirkat.Tko ma pa tudi smuča svojo strukturo ,3 vrste so običajne (linearna,M struktura in KV struktura)pa tudi to ne samo za tekmovalce,ampak vsake smuče,tudi tiste za 20 jurjov.Vse z svojim namenom,drugač je pa isto kot če bi se vozu z avtom ki bi imel zračne kanale-profil na gumah zalit,,???(pa da nebi zdej kej okrog formul 1),hočem poudarit samo namen,ker drugač naj pa delajo smuče z gladko maso -brez strukture,predvidevam da jih je lažje naredit.
No to je moje mnenje,

imejte se
lp
_________________
Sezona 2006 / 2007
1x Moelltal
1x Rogla
24x Krvavec
7xVogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giztok
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 20:24
Prispevkov: 20


Kako so ti tekoči voski od Swix? Se splača ali ne? Ali je bolje peglat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc1
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:41
Prispevkov: 13
Kraj: Medvode

No ja,jaz bolj vrjamem v peglanje smuč,kot na hladno voskanje(tekoči voski ali trdi voski)
Je pa tako,da nimaš vedno pri roki peglezen,tko da v ruzaku na terenu,vedno
seboj nosim tudi kakšen sprej ali vosek.
Sigurno pa je boljše za smučko vroče voskanje,kajti pri hladnem,masa ne vpije voska,ampak za tistih 10 fur bo že mal boljš šlo.

lp
_________________
Sezona 2006 / 2007
1x Moelltal
1x Rogla
24x Krvavec
7xVogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Shibby_
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2008 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 14:44
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

Jst mam en problem pr mazanju.

Stvar je taka. Ker sm vidu, da mam dilce dokaj suhe (podlaga posvetli ob straneh) sm si nabavu likalnik pa en univerzalen vosk od Holmenkola. Jst to lepo nakapam gor, grem 1x čez, grem drugič čez, dodam še mal voska kjer vidm da ga ni dost, grem še tretjič če, pustim ene 45 min da se shladi, postrgam dol pa skrtačm. Do sm use lepo in prou, baza se svet k nova. No pa pridm na smučišče nardim par fur, pa mi gra še tist vosk do k ga očitno nism dovol postrgu, AMPAK dila je uspodi še zmer suha. Vidjo se taki svetlejši pasovi še posebi pod pancarji ob robnikih.

Zakaj se vosk ni upiu v dilo in je še zmer suha?
Nevem a sm res tko nesposobn al kaj?

Nej mi prosm kdo pomaga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Mislim da je potrebno smučo kar nekajkrat napeglat, da se masa resnično prepoji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ce dobro skrbis za smuci, jih je na zacetku (in po vsakem brusenju podlage, ne robnikov) potrebno kar nekajkrat napeglat. Za dobro preparacijo tudi do 20x in vec. Danes se sicer te stvari resujejo z grelnimi vrecami, ampak velika vecina teh stvari nima ravno pri roki, zato na koncu ostane potrpljenje in likalnik. Pa ce se ze kdo zeli igrati z denarjem... te stvari se delajo za tekmovalne smuci z high fluoro mazami, tako da si lahko predstavljas, da ze sama preparacija ni ravno poceni.
Pa se en komentar na post izpred kar nekaj casa... Enega para smuci nihce ne rihta 2 uri. Res je sicer, da z alpskimi nimam kaksnih pretiranih izkusenj (razen da si postimam svoje), imam pa zato toliko vec izkusenj s tekaskimi (vkljucno s tem, da sem nekaj casa bil serviser reprezentance) tako da vem kako je, ko imas v enem veceru za postimat 15+ parov smuci. In v teh primerih pridejo roto brushi zelo handy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Shibby_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2008 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 14:44
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

hvala za odgovor. Torej jo morm sam veše večkrat namaza, pa nej bi se pol prepojila z voskom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » wax
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB