Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2014/2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Krvavec - aktualne informacije 2014/2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Včeraj, je bila pa smučarija sezone. Sneg z veliko je zdržal do konca. Odprto vse, ljudi pa malo. Tako, da se je dalo pritisnit prav do konca.
Edino zakaj zapejo Zvoh ko se zjasni, mi pa ni jasno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vezalke
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2014 10:35
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

Ponedeljek, 2.2 vreme enkratno, sončno, mraz ravno prav, čez noč padlo 5cm pršiča, zato so se hitro naredili kupi. Drugače super, ljudi malo, vse odprto, razen kržišča

Torek, 3.2. megla nad hotelom do 12h, nato se je malo razkadilo. Sneg super, pomrznjen. Ljudi malo, odprto vse razen kržišča in zvoha

Sreda, 4.2. do 11h visoka oblačnost, do 11h-13 megla in sneg, po 13h skoraj šajba Zvoh odprt do 13h, kržišče zaprto, ga pa zasnežujejo. Ljudi zelo malo. So pa skoraj vse žirafe in topovi delali sneg.

Četrtek 5.2. veter in sneg, šel domov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


ob 12ih ko sem bil na Zvohu in slikal so mi skoraj zmrznile roke. ob enih mi pa pacek pred nosom zapre žičnico. vseeno eden boljših smučarskih dni sploh. nivce in varjante iz krvavca dol, se je dal peljat čist na polno, kar se ponavadi ne da zaradi folka.

za dons mi je pa žal . imam zgleda malo fetiša na zimske pogoje, sam ni blo cajta.

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Tudi danes super sneg, ljudi pa nekje na zgornji meji da se lahko na noriš. Sem pa tja je konkretno potegnil fen kar je bila še posebna poslastica. Iz krvavca proti plaži stegnjen počasi drset v zavoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Sreda na Krvavcu je bil tipičen pomladanski dan na snegu.
Super vreme, super veliko ljudi in super sneg (do 11h večina prog, Njivice do 13h).
7:45 in parkiraš na sredini zgornjega parkirišča (kolega ob 8:30 na številki 6)?! Nekaj se dogaja. Razen sončnega dneva je bila še nekakšna tekma (večje število domačih fantov in deklet, Hrvatov, Bulgarov, Italjanov, ...), ki je zavzela, dober del dopoldneva, 2/3 proge pod 6-sedo in cel ror, za 2.tek so se zožali.
Po stari navadi je treba kdaj pa kdaj ne enosedo in drajsati, ko ostali pijejo kavo ali malicajo. Marsikdo je jamral nad gnečo, na Njivicah pa si imel večkrat, sredi dneva, polovico proge po širini &dolžini, sam zase - zakaj bi že jamral?
Vse proge zgledno popeglane in brez 1 kamna.
Okoli 11 se je marsikje naredil hodnik, a spodaj so bile pomrznjene plošče in ne ledene, kar je bilo najbolj pozitivno presenečenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Tudi danes (v četrtek) je bilo podobno le, da je bila FIS tekma v SG za starejše na Zvohu-posledično je bil Zvoh seveda popolnoma zaprt . Njivice so bile danes kar dobro oblegane, se je pa v sončku dalo najti prostor po drugih napravah in progah, tako, da je bilo prav v redu .
Takole je zgledala zamegljena dolina m 10 in 11 uro(megla je segala celo nekaj nad zgornjo postajo gondole).

_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla


Nazadnje urejal/a Stane60 Čet Feb 12, 2015 7:01 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


Sreda težak spomladanski sneg, kupi ob 11h, njivice ob 13h dobre?
Še moja punca je ob 11h rekla da tole pa ni več užitno, pa še veliko ljudi je jamralo, da so pogoji slabi, kak kamen se je našel, tudi zemlja
Zame, če ni speglano pa ne karvaš...a naj po kupih odrsavam?
Me prov kdaj preseneča kako ljudje velikokrat hvalijo odličen dan itd. za pijačo na plaži mogoče za smučat pač ne ...
Seveda smo si različni, pa prov je tako
Je pa realno 70-80 cm in če bo tako vreme še naprej bo drug teden žalost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ja, imaš prav, da imamo različen pogled na "kvaliteto in urejenost" smučišča, a te moram vseeno vprašati kdaj sploh prideš na smučišče? V sredo, da je bil težak spomladanski sneg? Mogoče bolj popoldne, pa še tega nisem opazil. A saj je treba znati smučati tudi takrat ko so kupi in ne popolnoma ravno??, a jih v 5 urah (od 8.15 naprej) nisem opazil. Kamni-ne vem; vem, da na popolnoma novih smučeh po petih dneh smučanja na Krvavcu (vsaj pet ur dnevno s postankom 15 min za kavo), nimam niti ene odrgninice, kaj šele raze od kamna. Saj ne, da bi zagovarjal mitjaza - res malo pretirava, a Krvavec je ta hip zelo v redu. Bi skoraj raje videl, da bi bil malo slabši z vremenom vred, da ne bi ljudje trumoma drli gor, tako kot zadnja dva dni .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


winter je napisal/a:
Sreda težak spomladanski sneg, kupi ob 11h, njivice ob 13h dobre?
Še moja punca je ob 11h rekla da tole pa ni več užitno, pa še veliko ljudi je jamralo, da so pogoji slabi, kak kamen se je našel, tudi zemlja
Zame, če ni speglano pa ne karvaš...a naj po kupih odrsavam?
Me prov kdaj preseneča kako ljudje velikokrat hvalijo odličen dan itd. za pijačo na plaži mogoče za smučat pač ne ...
Seveda smo si različni, pa prov je tako
Je pa realno 70-80 cm in če bo tako vreme še naprej bo drug teden žalost

kdor karva v tisti gužvi, je nevaren sebi in drugim. K sreči je bil dober sneg. Sicer pa tudi z kuclji ni nič narobe. Je pa treba malo več delat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


zgleda da je kar gneča gor, ja http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-slovenska-kronika/174319539
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribček
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 19:49
Prispevkov: 18


Tudi jaz sem bil včeraj na Krvavcu. Bi šel tudi danes pa me je minilo zaradi gneče in zaradi vsega skupaj.

Kot prvo, krvavški meter spet ni razočaral. Kje oni vidijo 130cm? Mogoče samo, če imajo meter okrog obrnjen. Potem pa da zaprejo kompleten Zvoh zaradi tekme in nikjer nobenega obvestila je tudi nesramnost. Poleg tega je bila zjutraj zaradi treninga telemark smučanja zaprta proga od vrha šestsede do plaže. Vedeli so da bo gneča (pogovor v gondoli z enim delavcem smučišča, kako je bilo v sredo in da bo danes v četrtek še slabše) in oni že pri tako neodprtem smučišču v celoti zaprejo še ostalo. Tudi ena sedežnica na Njivicah ni delala do pol desetih, čeprav je na drugi že nastajala gneča. In potem pride do takšne situacije, da se tisti s slabšim znanjem smučanja združijo na pomladanski v ozek kanal, ker je bila zaščitna mreže proge s tekme tako visoko postavljena. In tudi pomladanska je bila na vrhu že zdrsana in tudi kamenje se je pojavljajo. Sam sem že zjutraj rekel, da se bo kdo sigurno tam razbil. In res, videl sem 3 nesreče, kjer so se zaleteni eden v drugega. Enkrat celo trije udeleženi in takrat je zgledalo zelo hudo
Policaji pa tudi cvetke. Slišim, da so se sami tudi učili. A potem vidim včeraj dva šerifa, ki sta se spravila na dve punci stare nekje konec osnovne šolo, ker sta se malo vrinile pred sedežnico Njivice. Da je vrsta zadaj in oh in sploh, da morajo nazaj, a vmes se jih je vrinilo še 10 podobnih deda-tov, ''pa nikome ništa''
Pa kaj so one krive. Smo pač balkan. Jebat ga. Zakaj hudiča je tolk težko upravljavcu postavit še par količkov pa narediti kanal do avtomatov? Pa bi se to čisto lepo rešilo in ne bi bilo nobenega prerivanja.

Za konec pa še info iz prispevka, ki ga je gost2 prilepil. Izjava, da za svojo varnost naredi največ smučar sam. Ja se strinjam. Tudi meni gredo kamikaze pošteno na k.. Ampak veliko odgovornost ima tudi vzdrževalec smučišča. Pa pustimo zdaj ''štenge'' od ratrakov. Mislim namreč na prodajo kart. V prispevku je bilo namreč rečeno, da je bilo včeraj 2.500 smučarje (ne vem a so to prodane karte ali števec na avtomatih na gondoli ali splošna ocena) pri kapaciteti smučišča ob polnem obratovanju 4.500 smučarjev (info pobran z njihove strani). A je delalo 56% prog? Sploh takrat, ko je megla pokrila celotno 4-sedo? Kdo je potem odgovoren za nesrečo? Ali nima upravljalec nobene odgovornosti? Ali lahko naprimer ustavi prodajo kart?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Fantje, moj pogled, kot vedno in edino mogoče - subjektivne narave.
@Winter: ob 13h so bile Njivice, v sredo, ob desnem robu (gledano po progi navzdol) perfektne in to z enim robnikom (imam občutek, da se glede razmer, s smučarji večkrat razhajamo - ampak do sedaj vam je menda jasno da nimam dilc). Če ni speglano ne karvaj, drugim pa ne soli pameti. Meni je všeč 10 cm narinjenega, ob robu proge, kjer razni Hirscherji ne furajo.
Naval na Krvavec je problem in izgovor večine za visenje po gostilnah ali obujanje spominov (pred 6-sedo), na 30. obletnico mature ... namesto da bi vsakič ŠEST sedežev zapolnili .
Od 8:15 - 13:30 sem se nafural do onemoglosti in ja, imel sem 20 min pavze. Za rahlo nadpovprečnega ljubitelja snega je dobre 4 ure dela, vrh glave.
Hvala tudi za vaša poročanja, jih z veseljem prebiram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


junche vedno počakam, da ni nobenega na progi, potem pa grem po progi , prav tako se ne vrivam in po dilcah nabijam pred sedežnico, tko da sm nice guy

Danes boljše razmere lepo pomrznjeno, ni spustilo do 12h
Ob 7.50 prvo parkirišče 2/3 polno, ob odhodu so bili avtomobili parkirani do Jenove Lipe
Meni se ni zdelo veliko ljudi, se je dalo najti prazno progo odličen dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


Koliko ljudi pa uporablja robnik, koliko pa odrsava oz. se drajsa po smučišču? Zakaj so robniki na opremi?
Danes sva z punco iz sedežnice gledala tekmovalce kakšne lepe zavoje delajo užitek ... koliko ljudi zna smučat, bordat? 10% pomoje
Sem začel pri 34 pa se da tud sam naučit, da se pa tud od malih nog odrsavat ... pri mojih letih se čudim kako ljudje smučajo ali bordajo
V osnovni šoli je 80% vrstnikov smučalo kje je znanje?
Najbolj nevarna proga je pod 4 sedežnico z začetniki, zato te ne uporabljam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


winter je napisal/a:
koliko ljudi zna smučat, bordat? 10% pomoje


Se povsem strinjam. Bi pa rekel, da je to še optimistična ocena. Ne razumem, kako ljudje plačajo toliko za opremo, karto, prevoz ... potem pa smučajo kot hlodi (zakrčeno oddrsavanje). Ampak vsakemu svoje, dokler neznalci ne delajo prevelike gužve, ni problema. Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 8 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2014/2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB