Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2024/2025

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2024/2025 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2024 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3138


Še vedno me bega to novo sankališče iz dneva v dan. Področje je zelo podvrženo eroziji in ne vidim kakršnih koli drenaž, voda iz proge pa se steka direktno v sankališče. Zraven tega so še malo rili po progi, in upam da vse skupaj pognojijo in zatravijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2024 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3480
Kraj: Maribor

Novo železje na Ruški, po nalepkah sodeč nekakšni nosilci koles (?). A nimajo že sedaj vsi sedeži nosilcev ?





Drugače pa, kjerkoli se (je) karkoli dela(lo), povsod ista slika: blato, šodr, erozija. Razumem da takoj po gradnji ne more lepo izgledati, ampak junija bi pa že pričakoval kakšno travno bilko:




Nič lepše ni v okolici 'bazena in eness centra Bellevue Pohorje'. Kakšni mojstri so tam na delu, so pokazali z namestitvijo napisa za dimnike :


Železni pokrovi so rjasti še pred zaključkom gradnje ... :


Vogal v vseh možnih barvnih odtenkih ... :


Idila ob robu gozda:


Ko sem prišel do jarka za zorbanje in razrite Bejbike, me je minilo veselje do fotografiranja - prosim za razumevanje .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2024 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2378


Ni sile saj ni nobenih nevarnih odpadkov. Vcasih se je tak material u kotanje nasuvalo da se je zravnal teren.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2024 7:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 365


@miki Če gre za originalne nosilce je to 100 boljše od teh improviziranih. Počakajmo, da odprejo pakete.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2024 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 954


Marvin je napisal/a:
@miki Če gre za originalne nosilce je to 100 boljše od teh improviziranih. Počakajmo, da odprejo pakete.


Če se ne motim, so taki samo za odklopne naprave.

Pa smo spet tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2024 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 365


@jurijb - imaš prav
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2024 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3480
Kraj: Maribor

Ne vem kako je to pri Leitnerju, na 3 Kraljih imajo zelo podobne nosilce (detalji so seveda drugačni, ker gre za drugega proizvajalca) tudi na fiksni sedežnici.

Mali komentar ob robu: včeraj sem prekolesaril vzhodni del Pohorja in dalj časa stal tako na 3K kot na Arehu. Če je to tisti 'razcvet poletnega turizma' kot so ga napovedali, potem lahko noč. Na 3 Kraljih so sedežnico za nekaj časa celo izklopili, ker ni imela niti enega obiskovalca (opoldne, na pol sončna nedelja v juniju!). Potem so trije beciklisti končalo pavzo in so jim sedežnico spet pognali, da sem imel priložnost opazovati nalaganje beciklov na nosilce, nameščene za sedeži (podoben sistem kot tisti leitnerjevi na Marvinovem linku). Zdi se mi precej bolj prijazno za uporabnika in za njegovo kolo kot 'hakli' ob strani.

Uro pozneje sem imel izdatno pavzo na Ruški, tu sem počakal dobre pol ure da je ena od skupin kolesarjev odpeljala 'rundo'. Mislim da sem v tem času na Ruški naštel 10 kolesarjev in dva pešca, torej bolje kot na 3K, ampak daleč od presežka. Kavlji na sedežih so dveh vrst, vsak drugi zgleda tako ... :


Druga polovica pa tako. Iz aviona je vidno, da je 'tip 1' nameščen višje kot 'tip 2', kar pomeni še večjo višino na katero je treba dvignit težko DH kolo:


Približno polovica kolesarjev je pri izstopu zmogla sneti kolo s kavlja brez popolnega zaustavljanja in brez pomoči žičkota, pri drugi polovici je bil potreben 'full stop' in pomoč. Zanimivo da so za pešce (ki morajo na sedež oz. z njega spraviti samo svojo rit, ne pa tudi becikla) sedežnico popolnoma ustavili.

Včeraj sem celo spravil skupaj notranjo moč, da sem poslikal 'čudovit' jarek na Bejbiki. Kot piše lenko v drugi temi, na smučarijo s 15 cm snega, kot smo jo imeli preteklo sezono, lahko pozabimo (mogoče pa bodo do zime tako posodobili zasneževanje, da to ne bo problem, ker bomo imeli cel sezono garantirano vsaj pol m nastreljanega snega )?


Pa še ena novica iz medijev, ki vsaj ob robu zadeva Pohorje:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/hotel-habakuk-pod-pohorjem-ima-novega-lastnika/711099

(ni vrag da je eden od 'strokovnih komentatorjev' pod prispevkom začel ob prenosu lastništva iz ruskega na slovensko/nemško navezo jamrat o 'razprodaji Slovenije' )
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2024 5:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3138


gapi202 je napisal/a:
Ni sile saj ni nobenih nevarnih odpadkov. Vcasih se je tak material u kotanje nasuvalo da se je zravnal teren.


V koliko imamo na Pohorju regijski park zaradi veternic, ki bi kazile izgled Pohorja, potem naj to velja za vse, ki bi kakorkoli kazili izgled Pohorja, v kar pa takšni gradbeni odpadki in dve leti nedokončano fasade definitivno veljajo...

Agonija na bazenu spominja na tisto v kopališču pristan. Isti geadbinec?


Glede kljuk pa tako, najprej so bile nameščene kljuke iz poštele na začetku poletne sezone na vsak drug sedež, nato pa še druga polovica novih. Mogoče so te kljuke bolj primerne za gorske gokarte.

Je pa vse že pripravljeno za gradnjo novega objekta pri lisičjem repu pod sedežnico Ruška, na drugi strani se pri ski&bike bajti še ne dogaja kaj vidnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2024 7:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1899


lenko je napisal/a:

V koliko imamo na Pohorju regijski park zaradi veternic, ki bi kazile izgled Pohorja.


Samo iz radovednosti:

Misliš, da je na Pohorju dovolj konstantnega vetra za obratovanje teh mlinov?

Npr. nad Weinebene in na celi tisti verigi hribovja so jih namontirali, na Peci pa so pred leti postavili sondažno vetrnico, ki je pokazala, da tam ni dovolj konstantnega vetra za smiselnost vetrnic in po moje na Peci bolj piha kot na Pohorju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2024 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2838
Kraj: Ljubljana

ledenko je napisal/a:

Samo iz radovednosti:
Misliš, da je na Pohorju dovolj konstantnega vetra za obratovanje teh mlinov?


Ledenko je treba bolj definirati kaj pomeni dovolj;
1. Dovolj za metanje peska v oči glede zelenega prehoda in zelene energije: vsekakor DA
2. Dovolj za pozitiven finančni izid ob vsemogočih subvencijah in navijaškem načinu obračuna na račun drugih proizvajalcev in kupcev elektrike: morda, zelo verjetno
3. Dovolj za konkurenčno proizvodno električne energije: zelo dvomim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2024 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3480
Kraj: Maribor

Mislim da je že bilo omenjeno v neki drugi temi, začenja se gradnja prizidka k Areni:





Je to še moj materni jezik, torj slovenščina, ali prej bruseljsko - všečna - in - družbeno - korektna hiperbirokratščina?

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2024 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3480
Kraj: Maribor

Fotke so sicer stare 4 dni, ampak pomoje vseeno še na pol aktualne:

Na stranice jarka za zorbanje so namestili nekakšno mrežo, upam da z namenom ozelenitve:


Kekčeve zgodbe malo nad Mariborsko Kočo se prav počasi nadaljujejo; poleg že postavljene koče so v pripravi še 4 betonski temelji:






Nikjer ni nobene table, ampak po neki logiki spadajo kočice k glampingu z lepim slovenskim imenom https://thewoodsofsinic.com/. Če je tako, moram reči da so bile dosedanje hiške umeščene mnogo bolj simpatično in diskretno, resnično sredi gozda, v senci, in komaj vidne:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2024 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 954


Po podatkih moje hčere, ki je šla to gledat, gre za gradnjo "za trg" hiš(ic) po ceni 170k€/komad.

našel:

https://24nep.si/oglas/411996-prodaja-parcela-zazidljiva-podravska-hoce-slivnica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2024 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3138


ledenko je napisal/a:
lenko je napisal/a:

V koliko imamo na Pohorju regijski park zaradi veternic, ki bi kazile izgled Pohorja.


Samo iz radovednosti:

Misliš, da je na Pohorju dovolj konstantnega vetra za obratovanje teh mlinov?

Npr. nad Weinebene in na celi tisti verigi hribovja so jih namontirali, na Peci pa so pred leti postavili sondažno vetrnico, ki je pokazala, da tam ni dovolj konstantnega vetra za smiselnost vetrnic in po moje na Peci bolj piha kot na Pohorju.


Da.
Kjer ni za topove na stebrih in žirafe, je za vetrnice.
Veš v čem je hec. Ne potrebuješ konstantnega vetra. Saj tudi vode po rekah ni konstantno glede na projektirane pretoke hidroelektrarn. Tudi vetra ni toliko kolikor so maksimalne moči vetrnic. Tudi sonca ni toliko kolikor je nazivna moč sončnih elektrarn. Tudi premog in plin se ne kurita na 100% ves čas.
Poznani so mi ti grebeni, kjer so planirane vetrnice, in redko je, da ni vetra. Še več, ob kakšnih res konkretnih ohladitvah ga je še celo preveč. Namreč Pohorci imajo ob tistih ta pravih ohladitvah velike probleme z zasneževanjem, ker je preveč vetra. Ampak dejstvo je, da to ni odprto morje, kjer res piha močno in konstantno, se da pa čisto lepo umestiti ene meritvam primerne vetrnice, ki se sprojektirajo glede na veter. Investitor bo pa vedel, ali je tega vetra dovolj, ali pa ne.
Je pa res to, da iz občutka na 2m ni za soditi kar se dogaja 100m višje. So pa zato vremenski modeli, kot je spodnji na primer, kjer se lepo vidi, da po vetru na 100 m nad tlemi izstopata grebena Koralp in pa Pohorja, nato pa je ravnina okoli Dunaja, ki je posejana z vetrnicami.


Tako za občutek, v povprečju imajo vetrnice nazivno moč pri 15 m/s, kar znese 54 km/h, in bi po grafu sodeč danes lahko vetrnice delovale z nazivno močjo. Na Rogli na 2m danes piha v povprečju nad 25 km/h, kdor pa je povzpel na kakšen razgledni stolp, pa ve da še več.



Nazaj k temi. Po izbranem dobavitelju novega traku (MEB IMPIANTI, https://www.mebimpianti.net/), ki je meni praktično neznan, so se na terenu začeli kazati obrisi končanega projekta. Ko pridem na Bellevue, se mi zdi kot da sem prišel v eno dobro sobo pobega, ker se na večih mestih kamor se obrneš okoli pojavljajo nerešljive uganke za različne investitorje, s katere se ne znajo izvleči.
Na primer okolica hotela Bellevue z bazenom, ki na pogled že očitno pušča oz. se gladina vode v bazenu lepo spušča:





Nesrečna zorbing bob steza z novimi trakovi, kjer se lepo vidi, kako se bager skorajda dnevno premika gor in dol in na novo planira celotno traso že skorajda dobra dva meseca. Gre pa le za majhne popravke in sedaj še s to mrežo za travo in globokimi drenažniki sredi obstoječe proge resnično deluje kot nerešljiv problem. No, pojavil pa se je dodaten. Z "urejenim" odvodnjavanjem pa se je pojavila globoka erozija izven meja zorbing proge, natančneje pod Slemenom. Vidno še je, da so prestavili dva reflektorja bolj proti sredini proge. Z izgradnjo jaška na vrhu novega traku, se pa vidi natančna trasa novega traku, in bo potekala čisto ob robu nove zorbing proge. Škoda, da se z novo traso na vrhu ne pridobi kaj prostora na vrhu platoja pri Pohorski Vzpenjači.



P.s.: Kontejnersko naselje na koncu bejbike še vedno kraljuje... Bljak.

S spodnje strani proti soncu in z mastno lečo... Je pač soparno.:


Tudi travica že celo poganja. Mislim, da tukaj ne bi manjkajo kaj malega gnojila, ampak se očitno da brez. Na obstoječi bejbiki so na primer gnojili del proge, ki se je ozelenil, tam kjer ni bilo gnojeno, smo sedaj nekaj let gledali gole kamne.


In pa erozija...:




Erozija je prav tako vidna na trasi nove Ruške, ki izgleda prav grozno. Tudi okolica zgornje postaje je potrebna ureditve, s tistim improviziranim izstopnim podestom na čelu. Zraven tega še po trasi štrlijo kabli od nove zasneževalne linije. Saj ne da bi karkoli pripomogla, ker trenutno ni potrebnih elektrantov, niti se ne bodo uporabljali, dokler se ne razširi Ruška (vsekakor bi pa to bilo bolj potrebno v spodnjem delu po prelomnici) vendar pa bi bilo dobro zaščiti kable pred vdorom vlage v notranjost in korozijo. Na hotelu Areh še ni za opaziti kakšnega dogajanja.

Kar nekaj več obiskovalcev je za opaziti na Arehu napram prejšnjim letom. Vendar po moje premalo, da bi bilo obratovanje sedežnice rentabilno. Zato upam, da se bo razpis spremenil v tistem 10 mesečnem obratovalnem pogoju, ker da trenutno toliko naprav obratuje za prazen nič, pač ni smiselno. Nekaj vrstic se pogovarjamo o smiselnosti vetrnic, tukaj pa je pač za poudariti vprašanje o smiselnosti obratovanja ostalih naprav. Tudi vmesna postaja vzpenjače se mi zdi, da je s svojo zapletenostjo in silami ki nastajajo pri odklapljanju/vklapljanju gondol in uvodu nosilne žice, kar nekaj let skrajšala življenjsko dobo gondole. Kabine pa so itak počasi že za generalni remont oz. zamenjavo.

Naslednje pa nima veze s smučiščem. Na grebenu proti Arehu, med Sedovcem in jezerom Kekec je na območju prikritih grobišč zrastel nov spomenik. Ni še dokončan, deluje pa betonsko in abstraktno.

Slik z Arene pa ne bom dajal, saj ni občutnejše spremembe. Za nekoga z dobro predstavo in domišljijo je glede na Mikijevo sliko malce več temeljev in več betona.

P.s.2. Lepo je videti več dogajanja na hribu napram prejšnjim letom. Tudi s strani upravitelja hriba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 08, 2024 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3480
Kraj: Maribor

Prejšnji petek sem v miru (ker sedežnca pač ni obratovala) vohunil okoli zgornje postaje Ruške. Glede zamenjave prehranjevalnih barak ni še nič novega ... :


... tudi tisti zaboji in železje še vedno (že 1 mesec!) zaseda prostor pri zgornji postaji sedežnice:


mi ni dal miru in sem pogledal not:


Torej nič pretresljivega, morda jim do konca poletne sezone uspe tisto polovico improviziranih 'haklov' (pobranih s Poštele ?) zamnejat s temi malo lepšimi:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2024/2025
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB